Filtr podnětů



Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod v ulici Badeniho - nebezpečné místo
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Badeniho - nebezpečné místo
Badeniho, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2016

Rád bych požádal o prosazení znovuzavedení přechodu pro chodce v ulici Badeniho v Praze 6, resp. Praze 7. Jde o logické místo k přecházení mezi parkem CH.G. Masarykové a Letenskými sady, kde dříve přechod pro chodce byl. Jsou tam snížené obrubníky, ústí tam uličky z obou parků, takže všechny matky s kočárky, ale i další chodci chodí tudy. Bohužel přechod pro chodce tam nyní není a auta tak nedávají přednost a ignorují místo k přecházení. Místo je tak velmi nepřehledné, opakovaně tam dochází k nebezpečným situacím. Místo je přesně na rozmezí Prahy 6 a Prahy 7, ale bylo mi řečeno, že o případném znovuzavedení přechodu spadá pod magistrát hlavního města Prahy. Odtamtud mi napsali, že současné řešení vyhovuje a neplánují je změnit. Pro lidi, kteří ale v lokalitě bydlí a místo užívají je situace velmi nevyhovující. Děkuji mnohokrát.

Na celé křižovatce ani jeden přechod
Zaslaný

Na celé křižovatce ani jeden přechod
Jaselská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 01. 2016

Na křižovatce Jaselská / Bubenečská není přechod.

Chybějící přechod v ulici Drnovská v Ruzyni
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Drnovská v Ruzyni
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 12. 2015

Chodci, kteří vystoupí z autobusu (168, 142) na zastávce Staré náměstí , nemají možnost přejít ulici Drnovskou na přechodu pro chodce. Týká se to jednoho směru jízdy autobusu, a sice ve směru Staré náměstí - Jiviny, tj. po Drnovské nahoru, směrem k OBI. Každý den se bojím o životy svých dětí, které přecházejí rušnou ulici mimo přechod. Nejbližší přechod je sice asi 100 m daleko, ale po chodníku se k němu nelze dostat. Prosím o zřízení dalšího přechodu, mnoho lidí (i školních dětí) přechází ul. Drnovskou v nepřehledné zatáčce mimo přechod. Děkuji mnohokrát.

Chybějící přechod a chodníky v ulici Šárecká
Zaslaný

Chybějící přechod a chodníky v ulici Šárecká
Šárecká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 12. 2015

V ulici Šárecká v místě ukončení chodníku a horního výstupu z Hanspaulského centrálního parku chybí přechod se zpomalovacím prahem umožňující bezpečně přejít na protější chodník (kde je pro přechod i připravená dlažba) a pokračovat dále ať již po chodníku nebo nahoru do dalšího parku. Místo není pro dospělé natož děti jdoucí do školy snadno přehledné, auta vyjíždějí do kopce v mírné zatáčce, z druhé stany je dlouhá rovinka a boční ulice. Navíc v tomto místě Šárecké ulice auta jezdí velmi rychle, protože předchozí i následující úsek komunikace je bez okolní zástavby. Nutnost přejít v tomto místě posiluje ukončení chodníku, dále vede již jen blátivá cestička v trávě. Nejbližší přechod na křižovatce ulice Šárecké a Na Míčánce je umístěn v zatáčce, kde je rozhled ještě horší.

Zúžený prostor díky sloupu, koši, trávníku atd. v ul. Patočkova
Zaslaný

Zúžený prostor díky sloupu, koši, trávníku atd. v ul. Patočkova
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 22. 10. 2015

Jela jsem s kočárkem na stanici autobusu a měla jsem problém projet a i jinak je tam málo místa pro chůzi. Mám ráda přírodu, ale v tomto místě zachází trávník hodně do chodníku.

Špatné značení přechodu pro chodce na Bachmačském náměstí - P6
Vyřešený

Špatné značení přechodu pro chodce na Bachmačském náměstí - P6
Bachmačské nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 10. 2015

Přechod pro chodce, není téměř vidět, barva z dlažby postupně mizí. Jde konkrétně o místo, kde se Bachmačské náměstí kříží s Václavkovou ulicí. Vzniká tam matoucí a nebezpečná situace - my místní obyvatelé vstupujeme do vozovky s tím, že máme přednost. Protože zde ještě nedávno byla skvěle viditelná 'zebra'. 'Přespolní' řidiči ale mnohdy nevědí že přijíždí k přechodu - není zde ani svislá dopravní značka. Bylo by dobré přechod lépe označit. V místě se pohybují dospělí, ale i malé děti, je to rezidentní zóna. Měli jsme už konflikt s řidičem, který nám tvrdil, že se nejedná o přechod. (z jeho pohledu to je celkem pochopitelné) Na Bachmačském náměstí jsou takto špatně značené přechody dva. Děkujeme

Nevhodný režim signalizace na přechodu pro chodce
Zaslaný

Nevhodný režim signalizace na přechodu pro chodce
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 14. 09. 2015

V případě uplatnění preference tramvaje nastává na semaforech pro chodce přes Evropskou ulici nebezpečná situace, kdy oba přechody přes vozovku mají zelenou, zatímco na přechodu přes samotné tramvajové koleje je červená. Tramvaj přitom od města přijíždí po zatravněném pásu a není slyšet - ale reálně není v hluku křižovatky slyšet ani tramvaj jedoucí směrem k Vítěznému náměstí. Pokud se tramvaj ke křižovatce neblíží, tak je zelená na všech třech sekcích přechodu, nebo dokonce je naopak nejdříve na kolejích. Tramvaj směrem od Vítězného náměstí přitom přijíždí většinou značnou rychlostí, protože má zastávku až za křižovatkou. I když z čistě technického a právního hlediska je vše v pořádku, chodci často situaci, kdy je červená přes koleje, přehlédnou a vcházejí přímo před tramvaj. Přes přechod chodím několikrát v týdnu a od otevření metra jsem již dvakrát zažil situaci, kdy chodec na poslední chvíli před tramvají vyděšeně uskakoval. Navrhuji změnit režim tak, aby zelená pro chodce přes vozovku byla proti současné situaci opožděna tak, aby chodec nemohl dojít ke kolejím dříve, než tramvaj projede. Zejména by toto opatření bylo vhodné ze severního chodníku Evropské, protože chodci stejně musí čekat na zelenou přes koleje na úzkém pruhu přechodu mezi vozovkou a tramvajovými kolejemi.

Z chodníku trčí ostrý pozůstatek tyče
Zaslaný

Z chodníku trčí ostrý pozůstatek tyče
Závěrka, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2015

Z chodníku trčí ostrý pozůstatek tyče, zbyl tam po nějaké dopravní značce nebo lešení. Je velice zvláštní, protože na dopravní značku je nesmyslně umístěný v cestě nájezdu z přechodu a instalace musela dát hodně práce, protože při tom někdo musel vrtat půlkruhovou díru do kamenného bloku. Každopádně to ohrožuje pneumatiky cyklistů a kočárků. O možnosti, že by na to někdo upadl a zranil se raději nemluvím. Nicméně by bylo rozumné zajistit odstranění ještě před letošní zimou. Když už tam budete, tak mám také pocit, že tam v okolí přilehlého přechodu chybí pár kostek v silnici a je tam díra. To zřejmě vzniklo při výkopových pracech po havárii plynu v minulých letech... K tomu fotku bohužel nemám...

Špatně provedená rekonstrukce schodiště - bezbariérové rampy
Zaslaný

Špatně provedená rekonstrukce schodiště - bezbariérové rampy
Evropská, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 07. 2015

Před necelým rokem byla provedena stavební úprava schodů k přechodu pro chodce u zastávky MHD Sídliště Červený vrch - byla vybudována bezbariérová rampa a opraveny schody. Celá akce byla ve spěchu ukončena těsně před volbami do místních zastupitelstev. Při stavební úpravě byly zcela ignorovány odtokové sklony chodníku, takže po každém dešti vznikají v místě velké louže, zasahující prakticky přes celý chodník. Jedná se přitom o velmi frekventované místo, kterým denně prochází stovky chodců. Navrhuji řešit reklamací u stavební firmy.

Neposekaný trávník v bývalém parku
Zaslaný

Neposekaný trávník v bývalém parku
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 06. 2015

Cesta tímto parkem, který se nachízí mezi ulicemi 'Nad Závěrkou', 'Za Strahovem' a 'Maratónská' byla dříve označena jako ulice 'Smiřického', nyní z map toto označení zmizelo a už asi rok nebo dva zde nebyl posekán trávník. Chodíme tam trávit volný čas, venčit psy, děti, číst si a někdy i grillovat. Dokonce jsme před několika roky zařídili částečné pokrytí parku internetem zdarma pro všechny kolemjdoucí. Už druhým rokem je tam ale všude metrová tráva, ze které na nás jdou hejna bodavého hmyzu a senná rýma, což velmi znepříjemňuje volnočasové aktivity. A to nemluvím o nemožnosti sednout si na trávník. V rámci údržby parku by bylo také vhodné natřít lavičky, které jsou jinak relativně funkční, aby dále nechátraly. Popravdě doufám, že zrušení ulice 'Smiřického' a ukončení údržby parku městem není předzvěst nějakého developerského záměru v této lákavé lokalitě. Prilozene fotky: - puvodni stav udržované zeleně pred zrusenim ulice Smiřického dle archivu Google. - 2x současný stav téhož místa - nenatřená lavička - lavička zarostlá do kopřiv - nesmyslně vysekaný obdelník uprostřed džungle? (asi někdo z místních chtěl park posekat a pak to vzdal)

Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
Zaslaný

Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 06. 2015

Při každém větším dešti se v ulici Libocká u zastávek autobusu Litovický potok hromadí dešťová voda v takovém množství, že početná projíždějící auta každého, kdo by se pokusil čekat v zastávkové budce směrem na Petřiny, ohodí do výše pasu! Problém je i na protilehlé zastávce, tam jsou 'naštěstí' díky zastávkovému zálivu ohroženy pouze kotníky čekajících. Přiložené fotografie nejsou moc kvalitní, problém však ilustrují dostatečně.

Přechod mimo zastávku tramvaje, bariéra
Vyřešený

Přechod mimo zastávku tramvaje, bariéra
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 06. 2015

Na zastávce Vojenská nemocnice je bariérový přechod. Pro rodiče s kočárkem, ale i například pacienty nemocnice je obtížné dostat se na tramvaj. Pro vozíčkáře asi naprosto nemožné... Zrovna u nemocnice by přece neměla být bariérová zastávka tramvaje (ale například 'vídeňská').

Bariérové schody
Zaslaný

Bariérové schody
Pod bateriemi, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 06. 2015

Nebylo by možné instalovat pro lidi s kočárkem rampu nebo nějaké kovové koleje podél odkapu? Hodně by to zkrátilo cestu od tramvaje na náměstí před Bateriemi.

Bariera na chodníku
Zaslaný

Bariera na chodníku
Horoměřická, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2015

Na chodníku u zastávka je velice nevhodně umístěna dočasná značka. Kočárkem nelze projít a auta projíždí těsně vedle. Není náhodou poviností zajistit bezpečný průchod když je chodník zablokován? Protože tam to není.

Nebezpečný přechod blízko zastávky Ořechovka
Zaslaný

Nebezpečný přechod blízko zastávky Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

Pro lidi bydlící v ulicích severozápadně od zastávky Ořechovka vede na tramvaj jediná cesta po chodníku, který je přerušen nebezpečně strmým přechodem. Z fotografií není sklon tolik vidět, ale když je sníh nebo led, je přecházení přechodu velmi adrenalinový sportovní výkon i pro mladé zdravé lidi. V okolních vilách žije mnoho starých lidí, kteří v zimě raději nikam nejezdí, protože cesta na tramvaj by pro ně mohla skončit ošklivou zlomeninou. Nevím, jaké řešení by bylo nejlepší. Vzhledem k tomu, že přecházená ulice - Západní - je jednosměrná a velmi krátká, nebál bych se ji pro auta na této straně uzavřít a přechod stavebně srovnat s úrovní ulice Střešovická. Řidiči bydlící v ulici Západní mohou velmi snadno vyjet jinudy, například hned sousední ulicí Východní. Předem děkuji za jakékoliv řešení, myslím, že může předejít mnoha modřinám a úrazům.