Filtr podnětů



Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Na zástřelu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2018

V křížení ulic Na Petynce a Na Zástřelu. Obě ulice jsou v havarijním stavu, bez vyznačených přechodů pro chodce a míst pro parkovaní. Díky tomu se parkuje v křižovatce na místě přechodu pro chodce.

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Zaslaný

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Rozbity chodník v ulici Na Petynce mezi čislem domu 30-48

Rozbity chodník Radímova ulice
Zaslaný

Rozbity chodník Radímova ulice
Radimova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Místy chybějící a rozkopaný chodník před parkem Kajetánka v ulici Radímova.

Propadlá dlažba v ul. Milady Horákové 116/109
Zaslaný

Propadlá dlažba v ul. Milady Horákové 116/109
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 04. 2018

Propady dlažby v ul. před obchody, nástupištěm linkových autobusů, výstupem s metra Hradčanská a Office centrem kde se nachází poliklinika. Jedná se o propady od 5 mm do několika cm o které zakopávají chodci. je zde velký provoz, dopravního uzel. Největší nebezpečí hrozí dětem a důchodcům, že při zakopnutí mohou spadnout ze tří schodů na další spodní chodník a to nemluvím o pacientech polikliniky a chodí zde také těhotné ženy atd. Jedná se v podstatě o vyvýšený chodník, schody a chodník pod nimi, okolí Office centra a obchodů umístěných v něm.

Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Vyřešený

Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2018

Přes čtvrt roku se na tomto místě rozpadá dlažba (číslo blízkého sloupu 600307), a jednotlivé kostky často končí na vozovce. Po nebezpečné úpravě - zúžení komunikace Střešovická u zastávky Ořechovka - nemají někdy řidiči mnoho místa na vyhnutí se kostkám, a hrozí pak jejich odmrštění na chodce, mnohdy děti z blízké školy Norbertov. Zvláště v současném období, kdy zde ranní nízké slunce zhoršuje výhled z auta.

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Zaslaný

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Rooseveltova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 01. 2018

K tramvajové zastávce Lotyšská vede vyšlapaná cestička vedle kolejí, která se při dešti stává velmi blátivou. Cestující tudy chodí proto, aby nemuseli při cestě ze směru ul. Terronská na zastávku tramvaje do centra riskantně přecházet tam a zpět frekventovanou silnici Jugoslávských partyzánů. To je prostý fakt a cestující to takto dělat budou vždy. Proto by bylo vhodné podmínky zlepšit - cestičku např. vysypat drtí a zhutnit, viz řešení kolem Hradčanské. Chodci a tramvaje vedle sebe mohou být - viz např. Brno a Náměstí Svobody. Předpokládám, že úředníci (MČ P6, DP, STK,...) budou hledat důvody, proč to nejde, a budou si vymýšlet, že cestu zřídit nelze (i když tam fakticky již je), nebo že lidé mají používat přechod (a tím by se měli vystavovat zvýšenému riziku, že je přejede auto). Takže to zde bude stále vypadat jako někde v Rumunsku...

Osvětlení chodníků v ulici Drnovská
Zaslaný

Osvětlení chodníků v ulici Drnovská
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 12. 2017

Je tam dost zastávek a u nich velmi mnoho špatně osvětlených, označených chodníků a večer není vidět nic. Osobně se mi stalo, když jsem vycházel z jedné strany chodníku, tak jsem musel uskakovat před vozidlem. A věřím, že za to ani řidič nemohl, opravdu mne nebylo vidět při vcházení. A stalo se mi to samé, když jsem vozidlo řídil, také jsem si všiml chodce na poslední chvíli. (Prý tam byly již i smrtelné nehody, ale to jsem se dozvěděl jen z doslechu tedy.) Opravdu je to velmi nebezpečné.

Rozbitá dlažba pod Müllerovou vilou.
Vyřešený

Rozbitá dlažba pod Müllerovou vilou.
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 12. 2017

Vypadané kostky v ulici Střešovická u Müllerovy vily.

Přechody přes cyklostezku / inline dráhu na Ladronce
Nově zaslaný

Přechody přes cyklostezku / inline dráhu na Ladronce
Bělohorská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2017

Na místech, kde cyklostezku (inline dráhu) kříží kolmo pěší stezky, chybí přechody pro chodce. Jedná se například o přímou pěší stezku propojující ulici Nad Motolskou nemocnicí se zastávkou tramvaje na Vypichu. Ve slunečné dny, kdy je provoz na inline dráze skutečně rušný, může být pro starší nebo méně pohyblivé lidi problematické inline dráhu na cestě k zastávce překonat. Vyznačení přechodů pro chodce na těch nejvýznačnějších kříženích chodníků a cyklostezky by cyklistům / jezdcům na bruslích naznačilo, že se jedná o křížení s chodníkem, kde by měli umožnit chodcům bezpečně přejít. Například alespoň na kříženích cyklostezky a chodníku z ulice Nad Motolskou nemocnicí k zastávce Vypich by byly přechody podle mého názoru vhodné.

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Zaslaný

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Stochovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 09. 2017

Mezi přechodem u ústí Stochovské do Drnovské a u ZŠ Ruzyně je 500 m bez přechodu. Ulice Stochovská-Ruzyňská prochází obytnou zástavbou, z jedné strany na druhou chodí spousta lidí, přebíhají děti; ze strany věznice se na vlak chodí opět přes ni. Zejména v souvislosti s otevřením tunelu Blanka a s opatřeními na Evropské se zde dramaticky zhoršila dopravní situace, ve špičce se dá sotva přejít, auta - většinou dojíždějící zpoza Prahy - zde nezřídka jezdí rychle, přestože se jedná již o kompaktní městskou zástavbu (a přestože by samozřejmě měla jezdit nejvýš 50). Aspoň jeden přechod na tomto nepochopitelně dlouhém úseku bez přechodů by byl takovým civilizačním minimem, zároveň by mohl, při vhodném provedení, přispět k opatrnější jízdě řidičů.

Přechody pro chodce v Karlovarské ulici
Zaslaný

Přechody pro chodce v Karlovarské ulici
Karlovarská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 08. 2017

Dva přechody pro chodce v Karlovarské ulici mezi zastávkou Bílá Hora a křižovatkou se Slánskou ulicí se dají vzhledem k velmi husté automobilové dopravě velmi problematicky přejít. Myslím, že by bylo vhodné instalovat u těchto přechodů semafory.

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Nově zaslaný

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Kafkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 07. 2017

Dům č.p. 338 v Kafkově ulici (orientační číslo 5) má poškozené napojení střešní části okapu na svislou 'stoupačku' zavedenou pod chodník do dešťové kanalizace. Výsledkem je, že voda ze střechy domu při dešti a po dešti padá z výšky čtvrtého patra přímo na chodník.

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Nově zaslaný

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Chybějící přechod ul. Libocká
Nově zaslaný

Chybějící přechod ul. Libocká
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 06. 2017

Navrhuji zřízení přechodu pro chodce v křížení ulic Libocká a U Silnice v kat. úz. Praha 6 - Liboc. Nejbližší přechod ulice Libocká je vzdálen 170 m, chůze po pravém chodníku je značně ztížena (zaparkovaná vozidla, šířka chodníku v některých úsecích pouze 0,6 m), např. pohybs kočárkem nebo na invalidním vozíku je zde nemožný. Protější chodník má již obvyklou šířku. Úsek je velmi nepřehledný a frekventovaný, přecházení bez přechodu pro chodce je tak krajně nebezpečné.

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Nově zaslaný

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Osamocená, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 05. 2017

Asi 20 metrů zdevastované komunikace u můstku přes Litovický potok u vtoku do Džbánu bylo opraveno na základě našeho podnětu, vedeného pod značkou WPE55201700575 . Kvalita opravy je pochybná, povrch asfaltu křivý, hrbolatý, cesta není dilatována od můstku, takže pravděpodobně dojde k deformacím. Zbývá tedy opravit ještě cca 980 metrů obdobně zdevastované komunikace mezi Litovickým potokem a Vokovickou vozovnou a dále další kilometry obdobně zdevastovaných cest v Šárce. Kdyby se povedlo opravit povrch tak, aby byl rovný, hladký, tak by tuto cestu i návazné komunikace (také po příslušné opravě) mohli využívat i bruslaři na in-line bruslích (nával na přeplněné Ladronce by se snížil, cesty by bylo možné pro bruslaře vyhradit pouze v určitých hodinách, aby se nekumulovalo příliš lidí). Podaří se Městské části Praha 6 nebo Magistrátu zajistit opravu cest v dostatečné kvalitě? Foto opraveného úseku i stavu před opravou, stejně jako dosud neopravených částí cesty přikládáme. Cesty v Šárce a v okolí Džbánu nejsou zrovna vizitkou řádně odváděné práce radních a úředníků městské části Praha 6 a magistrátu při péči o majetek města... Pozn.: v mapě je značka umístěna na jedno problematické místo z mnoha. Celé cesty od Litovického potoka k vokovické vozovně, hřbitovu i v Divoké Šárce, zejména mezi Vizerkou a Jenerálkou, jsou 40 až 50 let provozovány bez jakékoli údržby.