Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Neprůchozí chodník v Krupské
Vyřešený

Neprůchozí chodník v Krupské
Krupská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 07. 2016

Neprůchozí chodník v Krupské - keře přerůstají do chodníku, z druhé strany chodníku je vyvýšené parkování.

Ucpávající se kanály na nám. Jiřího z Poděbrad
Vyřešený

Ucpávající se kanály na nám. Jiřího z Poděbrad
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 07. 2016

Na nám. Jiřího z Poděbrad se pravidelně ucpávající kanály. Po přívalových deštích se parkovací stání před kostelem plní vodou.

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Vyřešený

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Mezibranská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 08. 2017

Okolí výstupu z výtahu ze stanice metra Muzeum směrem k Národnímu museu a podchodu pod Bělehradskou je dlouhodobě zanedbané. Zaneřáděné okolí laviček, plevel, trávníky plné odpadků a použitých pomůcek na nitrožilní aplikaci, koše v posledním stádiu rozkladu. Závěje nedopalků.

Díra na zastávce Zemědělská univerzita
Vyřešený

Díra na zastávce Zemědělská univerzita
Zemědělská, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 02. 2020

Dobrý den, za několik lidí píšu, jaký máme problém. Jde o zastávku 147 Zemědělská univerzita směr Výhledy. Praha 6 Suchdol. Přikládám fotografie. Vystupovat z autobusu s kočárkem je nereálné a raději vystupujeme o zastávku dříve a jdeme tam pěšky. Pro chodce je to na zlomení nohy, nedávno tam málem upadl důchodce o berlích. Foceno bohužel za tmy.

Chybějící stupně schodiště
Vyřešený

Chybějící stupně schodiště
Mukařovského, Praha 13

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 04. 2012

Na schodišti v blízkosti stanice metra Luka (viz lokalizace na mapě) chybí stupně.

Dosadba stromů po kácení
Vyřešený

Dosadba stromů po kácení
Baranova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 05. 2013

Ke konci roku 2012 proběhla rekonstrukce chodníků v ulici Baranova, v úseku mezi ulicemi Lucemburská a Přemyslovská. V souvislosti s rekonstrukcí byly pokáceny dva vzrostlé stromy, protože jejich mělké kořeny bránily úpravám. Při mém dotazu na TSK mi bylo sděleno, že se počítá s jejich opětovným vysazením. Do dnešního dne se tak však nestalo. Žádám tedy doplnit výsadbu ve zmiňovaném úseku o dva chybějící stromy.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Vyřešený

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Vyřešený

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Tálínská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2012

Na začátku ulice Tálínská jsou umístěny zpomalovací zábrany tak nešikovně, že mezi nimi musí auta kličkovat - 3 cca po 10 metrech, vpravo (konec chodníku pro chodce), vlevo a zase vpravo. Chodec po skončení chodníku musí sejít do této slalomové dráhy. Opatřední moc nechápu - mělo se zabránit, aby se tu v mírné zatáčce nepotkávala protijedoucí auta? Ale ta se vždy vyhla, ulice je poměrně široká, naopak nyní - není tu ani značka, auta mají problém, z kterého směru mají přednost. Když se svezete linkou 296 (minibus) a náhodou řidič projede tuto slalomovou dráhu rychleji, budete si připadat jako 'nudle v bandě'. Pokud mělo být cílem zpomalení aut, pak by přece stačil klasický pahrbek, navíc, domů tady moc není - jedna firemní vila a ještě několik domů, pak ale následuje les, pod kterým řidiči sešlápnou plyn. Pak teprve následuje Tálínská ulice s domy po obou stranách - nejsem si jist, zda je u ústí do ulice zpomalovací pahrbek, ale měl by být právě tam. Zdůraznil bych ale hlavně to, že místo je nebezpečné hlavně pro chodce. Děkuji za řešení.

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Vyřešený

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ne zrovna lehce zdolatelné místo pro chodce – přechod v ulici Náchodská, s odbočením do ulice Stoliňská, který využívají desítky chodců, zejména žáků a rodičů, je rizikový především z těchto důvodů: a) betonový květináč (bod 3) tvoří zúžený koridor, který ústí u vstupu na zebru neupraveným žlabem na povrchovou vodu (bod 1) - chodec se zrovna při vstupu na přechod rozhlíží, navíc je přechod tolerován jako cyklostezka, b) odbočující (vyjíždějící) vozidla z hlavní silnice směrem do Stoliňské se na přechodu střetávají s vozidly vyjíždějícími v protisměru od školy, přičemž tři vozidla se vedle sebe často nevejdou), c) parkující vozidla (často nesprávně parkující až po okraj zebry) brání chodcům ve výhledu doleva (vozidla od školy nejen ohrožují chodce, ale často zůstávají na přechodu, jelikož odbočit na hlavní silnici, zejména doprava směrem do centra, je poměrně složitá situace vzhledem k obousměrně velké frekvenci vozidel v ulici Náchodská), d) poblíž ústí přechodu, když už se chodec připravuje k překonání silnice, je situován výjezd ze dvora firmy a obchodu (bod 2), resp. vjezd z hlavní silnice mezi zábradlím kolem chodníku - neoznačeno, riziko střetu. Přechod by bylo vhodné upravit (označit – vyřešit výjezd vozidel přes chodník, posunout květináč, upravit povrch chodníku, poznamenaný letitými výkopy apod.) a zvážit i jeho posunutí více do ulice Stoliňská. Problém byl identifikován v rámci projektu Bezpečné cesty do školy na ZŠ Chvaly.

Poslepovany chodnik na ulici Internacionalni, Suchdol-Praha 6
Vyřešený

Poslepovany chodnik na ulici Internacionalni, Suchdol-Praha 6
Internacionální, Praha - Suchdol

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 02. 2015

Chodnik vede centrem Suchdola, kolem ambasady Palestiny. Je to velmi frekventovane misto, ale pri chuzi je treba maximalni opatrnosti. Je mi lito starsich obcanu, kteri se musi za pomoci hole na tomto chodniku pohybovat. V dobe destu je na konci chodniku louze, kterou nelze obejit. Prohluben tam vznikla postavenim noveho chodniku u palestinske ambasady. Takto poslepovany chodnik neni dobrou vizitkou pro centrum obce.

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
Vyřešený

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 11. 2019

Od nového bytového domu 830/24 až po křižovatku s ulicí Munická nefunguje v ulici U Hostavického potoka veřejné osvětlení. Jedná se např. o lampu 926564. V tomto úseku se nachází mimo jiné také mateřská školka.

Úklid v Praze 1 a 2
Vyřešený

Úklid v Praze 1 a 2
Legerova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 11. 2019

Udržovat pořádek v podchodu nad Muzeem je dost těžké, když se městské části nestaraji o úklid v přilehlých ulicich, zejména o víkendu (viz. foto Legerova/ Vinohradska). Dnes v 11 hodin nebylo v těchto ulicích vůbec uklizeno

Trávník zničený parkováním
Vyřešený

Trávník zničený parkováním
Štěchovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 02. 2019

Na parkové cestě vedle budovy v ulici Štěchovická 6 každou noc nelegálně parkují auta. Kromě toho, že auta překážejí, se jim také povedlo zcela zničit trávník vedle cesty. Místo trávy je zde nyní nevzhledné bahno. Občasné přivolání MP problém nijak neřeší. Parkující dostanou pokuty a druhý den zde parkují jiní. Bylo by možné vjezdu aut nějak fyzicky zabránit?

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Vyřešený

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby. Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.