Vyhledávejte podle:



Praha 3

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod na severním rameni kruhového objezdu
Nově zaslaný

Chybějící přechod na severním rameni kruhového objezdu
K Červenému dvoru, Praha 3

Kategorie:
Zasláno: 06. 02. 2023

Severní rameno kruhového objezdu K Červenému dvoru, U Nákladového nádraží, Zvěřinova postrádá přechod pro chodce, ačkoli jsou k tomu ideální podmínky. Ve vozovce již existuje ostrůvek, který odděluje oba směry. Předpokládám, že dostal přednost naddimenzovaný vjezd do přilehlého komerčního areálu před bezpečným přecházením. Obchozí trasa je minimálně o sto metrů delší. Nejbližší další přechod přes ulici K Červenému dvoru se nachází o 230 metrů severněji.

Příliš krátké intervaly na přechodu
Nově zaslaný

Příliš krátké intervaly na přechodu
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 01. 2023

Dobrý den, po rekonstrukci přechodu k zastávce Chmelnice, zejména směrem do centa, došlo k úpravě intervalů na semaforu pro chodce. Stává se nyní, že pomalejší chodci - senioři a rodiči s dětmi, kterých se zrovna v tomhle místě pohybuje hodně (poliklinka, 2 školky, škola), zůstanou trčet na posledním ostrůvku. Návrh - prodloužit trvání zelené přes jízdní pruhy pro auta, tak ať jde na obě strany pohodlně dojít. Trvání přes středový přechod - tramvajový pás - měnit netřeba

Rozbitý chodník Radhošťská
Nově zaslaný

Rozbitý chodník Radhošťská
Radhošťská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2023

Chybějící dlažební kostky před rohovým domem Lucemburská x Radhošťská téměř znemožňující průjezd invalidnímu vozíku. Defekt je ze strany v ulici RADHOŠŤSKÁ, (rohový dům má vstup z Lucemburské 25).

Krátká zelená pro chodce
Vyřešený

Krátká zelená pro chodce
Korunní, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 01. 2023

Křižovatka Korunní a Boleslavská. Světelná signalizace pro chodce má nedostatečně dlouhou délku. Při přecházení komunikace Korunní u tramvajové zastávky se chodec dostane do půlky přechodu a signalizace se změní na červenou.

Chodník zatarasený kontejnery
S odpovědí

Chodník zatarasený kontejnery
K lučinám, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 10. 2022

Umístění kontejnerů je naprosto otřesné (a vždycky bylo), nyní je ale ještě víc posunuté k zaparkovaným vozidlům. V podstatě je kvůli kontejnerům chodník v tomto místě nepoužitelný, i kdyby vedle nich nebylo špatně zaparkované vozidlo, a musí se obcházet po silnici. Jedná se o cestu k ZŠ, MŠ a mnoha panelákům. Je to naprosto nepřijatelný. Bylo by víc než vhodné, aby kontejnery byly přesunuty vedle chodníku do zeleně. Zabraly by jen trochu travnaté plochy. Jedná se o velký trojúhelník zeleně i se stromy, trávou a záhony, takže obětování trochy travnaté plochy by ničemu neuškodilo a pro chodce by se jednalo o velké zlepšení.

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Bez odpovědi

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Hájkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

V ulici Hájkova se u křižovatky s ulicí Žerotínova nachází nadstandardně velké prázdné rabátko po pokáceném stromě. Prosím o vybudování dvojice rabátek standardní velikosti namísto tohoto jednoho velkého, viz přiložené fotografie. Rabátka by se měla nalézat přibližně ve stejných místech jako ta na druhé straně ulice. Zároveň s tím by se mohl sjednotit režim parkování na této straně ulice na příčné parkování, čímž by se ušetřila jedna sada parkovacích značek, která dnes stojí bezprostředně u křižovatky. Prosím také o výsadbu nových stromů do takto upravených, respektive zbudovaných rabátek. Předem děkuji

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
S odpovědí

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
Pražačka, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

Chodník za bývalým velodromem Ohrada v úseku mezi lampami VO číslo 302 136 až 302 132 má několik děr. Přesněji jednu prohlubeň u lampy číslo 302 133, dvojici trčících kovových zbytků po sloupcích u lamp 302 135 a 302 133 a čtyři díry na severním okraji chodníku s pařezy již pokácených stromů. Vznik oněch zmíněných čtyřech děr byl zapříčiněn přítomností kmenů vzrostlých stromů, které takto chodník obešel. Ovšem tyto stromy již odvál čas a proto by bylo dobré šíři chodníku sjednotit. Předem děkuji

Chybějící chodník a nebezpečí z blízké stavby v ulici Olgy Havlové
Bez odpovědi

Chybějící chodník a nebezpečí z blízké stavby v ulici Olgy Havlové
Malešická, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2022

V ústí ulice Olgy Havlové do ulice Malešická dochází k přeložení části ulice. Tento týden byla zahájena demolice původní části, ačkoliv nová-přeložená část ulice zatím nebyla řádně zpřístupněna chodcům. Chybí dokončení a zpřístupnění chodníku. Dále jsou zde pro chodce nevhodně parkována vozidla stavby a ulice je nevhodně užívána pro účel přilehlé stavby (přesun stavebních hmot a materiálů apod) bez ohledu na život a zdraví. Jediná bezbariérová obchozí trasa jak se dostat z ulice Olgy Havlové na zastávku Olgy Havlové, do kavárny nebo do parku Židovské pece (bezbariérově) je 1km dlouhá obchozí trasa křižující 6 přechodů pro chodce. Alternativa je dopustit se přestupku a jít přímo po vozovce mezi vozidly stavby a riskovat úraz. Pro rodiče s kočárkem nebo osoby se sníženou pohyblivostí je toto prakticky nemožné...

Auta parkující před přechodem
Bez odpovědi

Auta parkující před přechodem
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 05. 2022

Přechod přes ulici Koněvova, roh ulic Koněvova a Strážní, směr do centra. Přes auta parkující na bílém šrafování nenívidět chodec jdoucí přes ulici Koněvova. Bylo by možné osadit šrafování např.zelenými plastovými sloupky,aby zde auta nemohla parkovat?

Rozbitý chodník  v ulici Hraniční, Praha 3
Bez odpovědi

Rozbitý chodník v ulici Hraniční, Praha 3
Hraniční, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 05. 2022

Rozbitý chodník v ulici Hraniční, Praha 3

Křižovatka na Spojovací
S odpovědí

Křižovatka na Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 05. 2022

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na velmi nebezpečný přechod k zastávce konečné tmavají Spojovací Praha 3. Přecházím tudy několikrát denně každý den a ta druhá půlka tohoto přechodu směrem k zastávce, je téměř o život. Druhý semafor pro chodce ukazující na zelenou, je tak krátký, že chodec je teprve v půlce cesty a jakmile semafor blikne zpět na červenou, tak okamžitě semafor pro tramvaje dá signál k rozjetí. Každý den s dalšími chodci jednoznačně pozorujeme, jak se tramvaje s nedočkavostí rozjedou a zuřivě zvoní nebo se prostě rozjedou na chodce. Sama jsem opět tento pátek 29.4.2022 musela zasáhnout, aby mi vůbec nezajel řidič děti. Prosím, aby byly ty semafory seřízeny a chodci všech věkových kategorií, měli možnost bezpečně přejít.

Prázdné rabátko na křižovatce Hájkova x Žerotínova
Vyřešený

Prázdné rabátko na křižovatce Hájkova x Žerotínova
Hájkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2022

Na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova se u lampy číslo 301 705 nachází rabátko s pouhým pařezem po pokáceném stromě v jehož okolí je navíc rozbitá dlažba chodníku. Prosím o náhradu pařezu novým stromem a o opravu chodníku. Předem děkuji

Poškozená dlažba na chodníku u zast. Želivského (P3)
Vyřešený

Poškozená dlažba na chodníku u zast. Želivského (P3)
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2022

U tramvajové zastávky Želivského (ul. Vinohradská, Praha 3) je kousek od přechodu pro chodce poškozená dlažba. Je potřeba chodník vyspravit, aby se problém dál nešířil.

Příliš dlouhy přechod
S odpovědí

Příliš dlouhy přechod
Olšanské nám., Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 03. 2022

Velmi dlouhý přechod, který je těžké bezpečně přejít. Zejména proto, že automobily z Taboritske a Olšanské ulice se snaží projet křižovatkou co nejrychleji do Jičínská ulice. Zároveň velice krátká zelená pro chodce.

Drolící se dlažba na chodníku vedle budovy České spořitelny
Vyřešený

Drolící se dlažba na chodníku vedle budovy České spořitelny
Kouřimská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2022

Na chodníku vedle budovy Kouřimská 1632, 130 00 Vinohrady (u Želivského) je vypadaná dlažba a problém se postupně zhoršuje. Bylo by žádoucí chodník vyspravit.