Vyhledávejte podle:



Praha - Kunratice

Seřadit podle počtu hlasů
Chodník obsezen auty
Bez odpovědi

Chodník obsezen auty
Ještědská, Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 04. 2024

V ulici Ještědská je chodník jen na jedné straně a tam je obsazen auty. Auta tam stojí už rok skoro každý den. Je to oblíbené parkoviště. Je otázkou proč úřad utrácí za žlutý pruh u chodníku nebo proč utrácí za městskou policii.

Absence přechodu u vjezdu do nemocnice IKEM
S odpovědí

Absence přechodu u vjezdu do nemocnice IKEM
V Zeleném údolí, Praha - Kunratice

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 11. 2023

U vjezdu do nemocnice IKEM chybí přechod, ačkoliv zde přechází mnoho lidí, včetně maminek s kočárky. Problém je asi v tom, že tudy přijíždí i sanitky, teď každopádně místo stejně není bezpečné. Napadlo mě řešení přechod udělat, ale napsat na chodník nebo na značku: “Dej přednost sanitce!” nebo něco podobného.

Divoké parkování na chodníku
S odpovědí

Divoké parkování na chodníku
K Libuši, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 09. 2023

Parkování na chodnících se nám v Kunraticích rozmáhá. Chybí sankce. Před domem na adrese K Libuši 22 jsou sice na chodníku vyhražena tři parkovací místa. Ale jsou u zdi a úřad za to jistě vybírá poplatek. Zdá se že zde stojící auta inspirovala plno dalších zaparkovat libovolně kdekoli na chodníku. Přitom ovšem jezdí nekontrolovaně po chodnících všemi směry, překážejí a ohrožují chodce. Asi nejlepší by bylo zrušit těch pár parkovacích míst jako nevhodná ohrožující a inspirující další řidiče k následování. Chodníky by měly patřit výhradně chodcům. Na silnicích také nejsou vyhražena místa k procházení či posezení.

Chodník zabírají auta
S odpovědí

Chodník zabírají auta
Kostelní nám., Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 09. 2023

Kolem zadní části kostela sv. Jakuba v Praze Kunraticích byl před časem zřízen chodník lemující zdi církevního pozemku. Bohužel věřící musí chodit kolem kostela po vozovce. Chodník je celý zaplněn parkujícími vozidly. Je pikantní že se to odehrává přímo před okny strážnice místní MP.

Neschůdný přístup k Obchodnímu centrum Kunratice
Bez odpovědi

Neschůdný přístup k Obchodnímu centrum Kunratice
Dobronická, Praha - Kunratice

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 05. 06. 2023

Obchodní centrum kupodivu neslouží jen automobilistům. Lidé tam chodí i pěšky. Na snímku Google map je vidět důklaně vyšlapaný příchod od blízkého přechodu pro chodce. Tudíž jich tudy chodí hodně. Ze snímků už ale není viditelná terenní nechůdnost této cesty. Zákazníci obchodního centra asi neradi dělají dlouhou okliku po bočním chodníku která přitom velkou jakostí také nevyniká. Nosit těžký nákup oklikami prostě není v módě. Není jasné zda zdraví ohrožující překážka spadá pod obchodní centrim čí místní úřad ale snad by zájem na zlepšení bezpečného přístupu chodců do Obchodního centrum Kunratice mít měli oba.

Špatně umístěný přechod pro chodce
Vyřešený

Špatně umístěný přechod pro chodce
K Libuši, Praha - Kunratice

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2023

Přechod je umístěn za zatáčkou vyústění kruhového objezdu. Vozidla tu po opuštění objezdu nabírají rychlost a řidič přitom nevidí dobře za zatáčku a spatří chodce pozdě. Přechod přitom ústí na chodník v místech tří vjezdů a chodci jsou nustále ohrožováni zásobovacími vozidly. Umístění přechodu v těchto místech je velmi nešťastné. V podstatě nic nebrání přemístění přechodu desítky metrů blíže k výjezdu z kruhového objezdu stejně jak je tomu na protější straně objezdu (před obchodem domácích potřeb). Chodci by tam lépe viděli přijíždějící vozidla a řidiči zase je. Pro zásobování by posunutím přechodu bylo možno vyhradit prostor a a ohrožování chodců jízdami zásobovacích vozů po chodníku tím omezit.

Díra v chodníku v ulici Pod Haltýřem vedle domu č. 11.
Bez odpovědi

Díra v chodníku v ulici Pod Haltýřem vedle domu č. 11.
Pod Haltýřem, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 10. 2021

Prohlubeň v zámkové dlažbě. Dnes jsem byl svědkem, jak se na ni zranil starší chodec. Je to na levé straně, směr od IKEMu nahoru, na konci ulice.

Padající omítka
Bez odpovědi

Padající omítka
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2021

Z chátrajícího domu padající omítka již nějakou dobu ohrožuje chodce. A jiný chodník zde není. Pokud majitel domu nezvládá, jistě existuje nějaký sociální odbor který by mohl nebo dokonce měl zasáhnout. V první řadě úřad městské části Praha-Kunratice. Nemají to tak daleko.

Chybějící chodníky podél Vídeňské ulice
S odpovědí

Chybějící chodníky podél Vídeňské ulice
Vídeňská, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 12. 2020

Chybějící chodníky podél Vídeňské ulice od Hutnické ulice v Kunraticích k Retail parku v obci Vestec (2,8 km). Chodci chodí po vyšlapané krajnici nebo pěšinou po přilehlé louce. Zhruba polovina úseku je v Praze, polovina v obci Vestec. https://mapy.cz/s/mokacahapa https://mapy.cz/s/mokavodecu

Chybějící přechod na Hornomlýnské
Vyřešený

Chybějící přechod na Hornomlýnské
Hornomlýnská, Praha - Kunratice

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 06. 2020

V ulici Hornomlynska citelne chybi bezpecny prechod se snizenim pro vozickare a rodice s detmi. Je zde frekventovany pristup k lesu a hristi, ale kocarky, deti na odrazedlech i vozickari, kterych tu bydli opravdu hodne, museji prekonavat obrubnik a nevidi dobre za zatacku na prijizdejici auta. Tech tu sice nejezdi tolik jako na hlavni ulici, ale i tak jich je tu relativne dost. Protejsi chodnik je pritom preruseny. Dekuji za zvazeni podnetu pro zbudovani prechodu.

Parkoviště, nebo ne? Urešova ul.
Vyřešený

Parkoviště, nebo ne? Urešova ul.
Urešova, Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 04. 2018

U kondominia v ulicích Jana Růžičky - Urešova - Hornomlýnská, naproti domovu pro seniory Zátiší, se nachází plácek s lavičkami, který je podle všeho určen pro odpočinek a dětské hry. Vede k němu bezbariérový nájezd, protože celý obytný komplex je řešen bezbariérově. Na začátku nájezdu není žádné dopravní značení ani bariéra. To je matoucí pro řidiče, kteří sem najíždějí a parkují jak na plácku s lavičkami, tak i nahoře u vchodu do mateřské školky. Chybí mi zde vyjasnění situace, není ani zřejmé, že se to opravdu nesmí a aut sem proto zajíždí opravdu dost a několikrát se mi stalo, že jsem se s autem, poměrně rychle najíždějícím nahoru, překvapivě střetla. Současně, plácek by zasloužil trochu zeleně nebo alespoň drobnou revitalizaci...

Díra na chodníku, Velenická 2
Vyřešený

Díra na chodníku, Velenická 2
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 12. 2017

Už rok je tu nebezpečná díra. Až si někdo zlomí nohu bude to platit místní úřad nebo prodejna TESCO u které se tato past na chodce vyskytuje?

Vrak na chodníku
Vyřešený

Vrak na chodníku
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 05. 2017

Na frekventovaný chodník v centru Kunratic je již několik měsíců vystrčen polovrak automobilu. Ulice Velenická. Zhruba před č.o. 8. Polovrak je proto že má SPZ ale gumy prázdné a zarostlý travou. Uvnitř je naházeno nářadí a různý nepořádek. Vypadá to na kradené vozidlo které odstavil zloděj. Zdá se že tudy za mnoho měsíců ještě neprošel jediný strážník MP. Jinak není možné že si nevšiml. Nebo ano?

Nejnebezpečnější chodník v Praze
Vyřešený

Nejnebezpečnější chodník v Praze
K Verneráku, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 05. 2016

Na hrázi Hornomlýnského rybníka v Kunraticích je nenápadný velmi nebezpečný chodník. Spíše chodníček. Nejnebezpečnější část chodníku je dlouhá 150m. Je velmi úzký a neodpovídá stavebním předpisům. Dva chodci se tu stěží vyhnou a vyhnout se kočárku je nemožné bez vstoupení do vozovky. A zde právě vozidla jedou velkou rychlostí získanou při sjíždění s prudkého kopce. Také zpětná zrcátka nákladních aut svíští pár centimetrů od hlav chodců a ti se nemají kam uhnout. Přitom je to jediná cesta pro pěší spojující Horní Kunratice se středem obce, kde je úřad, lékař, obchody a další. Již desítky let úřady nebezpečnou situaci neřeší s tím že tomu vadí soukromé pozemky. Přitom se nabízí jednoduché okamžité řešení, kyvadlovka. Stačí vozovku omezit na jeden jízdní pruh a osadit návěstidla pro kyvadlovou dopravu. Pak lze chodník rozšířit tak, aby vyhověl stavebním normám. A až bude nalezeno a projednáno dokonalejší časově náročnější (a dražší) řešení, je snadné kyvadlovku zase odstranit. Když toto obyvatelé již dříve navrhovali byli odmítnuti z naprosto neobhajitelných důvodů. Prý by docházelo k zácpám a velkým frontám vozidel. Co je závažnější, zdržení pár aut nebo zranění či smrt chodce? Navíc v loňském roce byla při opravách kyvadlovka na této silnici o kus výš přes týden aniž by docházelo k problémům. Jedná se tu o komunikaci nejnižší možné kategorie a také pro spěchající řidiče je zde jako pohodlný a rychlý obchvat Kunratická spojka. Ať už kyvadlová doprava nebo jiné rychlé řešení vedoucí k okamžitému odstranění ohrožování chodců je možno označit rčením 'včera bylo pozdě'. V případě tragické události může být více spoluviníků než si mnozí představují.

Těžká nákladní auta jezdí v Kunraticích po chodníku
Vyřešený

Těžká nákladní auta jezdí v Kunraticích po chodníku
K Šeberáku, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 12. 2015

Těžká nákladní auta jezdí po chodníku při zásobení restaurace U Bezuchů. Nejenže ohrožují chodce a kolem zaparkovaného náklaďáku se nedá projít ale i ničí chodník. Konstrukce chodníku není na takovou zátěž budovaná a proto se již místy propadá. Někdo si tam zlomí nohu. Na obrázku je otisk dvojmontáže jak se (přímo před okny Kunratické radnice) při výjezdu z chodníku těžké auto otáčelo. Z obrázku je patrné že přímo u restaurace je parkoviště které by mohlo pro zásobování sloužit. Jenže to by musela restaurace za jeho vyhrazení platit. Takový poplatek by ale byl příjmem obce. A neničil by se obecní majetek. Je zvláštní že se již rok nerušeně každý týden toto děje přímo před okny radnice.