Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Cyklostezka okolo nádrže Jiviny
Bez odpovědi

Cyklostezka okolo nádrže Jiviny
Na Jivinách, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 09. 2023

V současné době je retenční nádrž Jiviny v podstatě jediným místem, kam můžete v lokalitě Jiviny jít na procházku s kočárkem, dětmi na kole apod. Cesta však končí v poli za hrází nebo na černé skládce u křížení s ul. Unhošťská a Na Hůrce. S minimálními náklady (čerpání z EU fondů) by se dala zpřístupnit i protilehlá strana vodní nádrže (naznačeno na mapě žlutou čarou) a využít ji k něčemu jinému než nelegálnímu rybaření a souvisejícímu hromadění pytlů s odpadky - současný stav. Namátkou mě napadá cyklistika, in-line brusle, maminky s kočárky, děti na kolech...

Tekoucí splašková kanalizace po povrchu vozovky - Ruzyňská věznice
S odpovědí

Tekoucí splašková kanalizace po povrchu vozovky - Ruzyňská věznice
Kralupská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 09. 2023

Již několik týdnů (spíš měsíců) supluje povrch vozovky ul. Kralupská kanalizační stoku pro splaškovou odpadní vodu. Nejvíce patrné je to mezi vjezdem do areálu firmy s půjčovnou karavanů (Karavan Travel) a ruzyňské věznice, naproti je někdejší hospoda Bastila. Voda zapáchá, musíte tím projít na několika místech, následně se mísí s dešťovou, nikde není stopy po činnosti k nápravě.

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
Vyřešený

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
V Podbabě, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Od 14.5.2022 máme v ulici V Podbabě další křížek. Bezohledná rychlá jízda řidiče si vyžádala další obět z řad domácích mazlíčků. Městská část Praha 6 byla mnohokrát a opakované upozorňována na řešení této situace. Dopravní značení omezení rychlosti na 30 km/hod., které bylo vyhodnoceno jako dostatečné a spásné řešení je i nadále značnou měrou nedodržováno a znamená to tedy, že dostatečné není. Těm, kteří zde závodí, slouží místní retardéry jako skokanské můstky pro zábavu. Mnohokrát jsme žádali o navazující úsekové měření z Lysolají, což by zcela jistě velmi změnilo místní poměry, ale prosba nebyla ÚMČ P6 bohužel nikdy vyslyšena. Tak snad nyní.....? Děkuji, Tomáš Bratka

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Vyřešený

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Sestupná, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2021

Do Libockého rybníka vtéká silně znečištěná voda.

Omezení rychlosti na Evropské
S odpovědí

Omezení rychlosti na Evropské
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 06. 2020

Na Evropské ulici jedou auta v průměru 70 až 80km/h, a to od Kulaťáku až k Divoké Šárce a zpět. Není tam ani jedna kontrola. Tuhle ulici přecházejí mimo jiné na několika místech školní děti, začínaje od Divoké Šárky přes Veleslavín, Červený Vrch, Bořislavku, Hadovku atd. Auta se stejnou 'svižností', se kterou se ženou po Evropské, zahýbají do bočních ulic a ohrožují tím především děti, které přechází na zelenou a nejsou díky své malé velikosti pro rozjeté řidiče dobře viditelné. Kromě dětí tu přecházejí samozřejmě i staří lidé, maminky s kočárky a další. Několikrát jsem sama uskakovala před autem, které mě prostě přehlédlo. Tuhle zkušenost má snad každý, který se tu pohybuje. Když stojíte na zastávce na Hadovce nebo na Thákurově a čekáte na zelenou, tak před vámi projíždí tramvaj a za zády vám sviští jedno auto za druhým. Je to šíleně nepříjemné, a když máte na zádech aktovku, tak musíte stát téměř bokem, aby vás auta nenabrala. Ve jménu rodičů, kteří by rádi posílali své děti pěšky do školy, žádám, aby se z této taxikářské rychlodráhy udělala silnice, která bere ohled na to, že přes ni přecházejí živí lidé. Bezpečnostní opatření se dají vymyslet prostřednictvím retardérů u frekventovaných přechodů, radarů, kamer a samozřejmě v první řadě omezení rychlosti, která na Evropské očividně není nebo neplatí. Tudíž bude i zapotřebí její důsledné kontrolování. Myslím, že možností je mnoho. Děkuji. Markéta Richterová

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Vyřešený

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Pod Beránkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Vedle asfaltové cesty, která je pokračováním ulice Pod Beránkou, je zelený pás s vysokou trávou. Tento rok nebyla zatím vůbec posekána. Cesta je dost frekventovaná, spojuje oblast stanice Bořislavka s částí Hanspaulky, údržba travního porostu je zde důležitá.

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Vyřešený

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Na Černé hoře, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 04. 2020

Na lesní cestě blízko ulice Na Černé hoře (oblast Praha 6 Dejvice, Hanspaulka) jsou už delší dobu popadané suché stromy (borovice), některé ještě částečně visí ve větvích a mohou tedy spadnout. Cesta je kvůli tomu hůře průchozí a je tam riziko nebezpečí v případě pádu uvízlých stromů na chodce.

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
Vyřešený

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Nekryté schodiště na tram. zastávku Hradčanská je ponecháváno bez důkladnější údržby. Povrch schodů se myje, svislé plochy nikoli. Na nich se drží měsíce stará špína a tu pak deště postupně splachují na schodnice.

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
S odpovědí

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
Vítězné nám., Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Vyšlapaná holá místa v trávníku a obecně zanedbaný stav okolí kontrastuje se 'smart' konceptem lavičky u zastávky na Vítězném náměstí.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
S odpovědí

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 02. 2019

Přechod pro chodce v ulici Drnovská, P-6 je nedostatečně osvětlen a je nebezpečný i ve dne. Je třeba obnovit bílé pruhy na silnici a instalovat světelné značení, Za šera či za tmy je přechod velmi špatně viditelný. Také chybí dopravní značka, která by přikazovala snížit rychlost vozidel před přechodem...

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
S odpovědí

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Bechyňova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 09. 2018

V okolí ZŠ Bílá (Kadeřákovská, Bechyňova atd.) byly zřízeny zóny 30 (prostor ohraničen pomyslným trojúhelníkem ulicemi Zelená, Evropská, Jugoslávských partyzánů a části Kadeřákovká.). Bohužel zde stále někteří řidiči tuto zónu nerespektují a jezdí zde mnohem větší rychlostí než zmiňovaných 30 km/h. Proto Vás chci požádat o zajištění větší informovanosti o této zóně např. vyznačení 30 km rychlosti přímo na vybrané silnice, tak jako je tomu z druhé strany ulice Zelená atd. viz ilustrační foto.

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Bez odpovědi

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Kafkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 07. 2017

Dům č.p. 338 v Kafkově ulici (orientační číslo 5) má poškozené napojení střešní části okapu na svislou 'stoupačku' zavedenou pod chodník do dešťové kanalizace. Výsledkem je, že voda ze střechy domu při dešti a po dešti padá z výšky čtvrtého patra přímo na chodník.

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
S odpovědí

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Vyřešený

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 06. 2016

Jedná se o cestu od uvedené zastávky ve směru k Vozovně Střešovice na lávku. Je to vlastně jakoby odbočka z ulice Na Petynce na ulici Parléřova. Ať se jde od zastávky rovnou po chodníčku nebo výtahem a po schodech, vždy se skončí na zastavené silnici a vyšlapané cestě v trávníku pod dalšími schody nebo výtahem na lávku. Nevím, zda je tu něco plánované do budoucna, když by měla být silnice průjezdná, ale i tak jsem to nepochopila. Jinak, kdyby nejely výtahy, tak nevím, co udělá matka s kočárkem, jak si se schody poradí. Možná, že to rovnou řeší přechody přes silnici před lávkou nebo za lávkou, ale v tom případě opravdu nechápu lávku. Na druhé straně je to v pořádku. Děkuji za vysvětlení. M.Čížková