Filtr podnětů



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Nově zaslaný

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Bechyňova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 09. 2018

V okolí ZŠ Bílá (Kadeřákovská, Bechyňova atd.) byly zřízeny zóny 30 (prostor ohraničen pomyslným trojúhelníkem ulicemi Zelená, Evropská, Jugoslávských partyzánů a části Kadeřákovká.). Bohužel zde stále někteří řidiči tuto zónu nerespektují a jezdí zde mnohem větší rychlostí než zmiňovaných 30 km/h. Proto Vás chci požádat o zajištění větší informovanosti o této zóně např. vyznačení 30 km rychlosti přímo na vybrané silnice, tak jako je tomu z druhé strany ulice Zelená atd. viz ilustrační foto.

Chybějící strom
Zaslaný

Chybějící strom
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Nově zaslaný

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Jaromírova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na okraji ulice Jaormírova je u posledního krajního domu zničený plot oddělující chodník, či spíše veřejně přístupný prostor od přilehlého kolejiště, kde jezdí vlaky. Je to velmi nebezpečné, zejména pro děti. Vlak tam vyjíždí zpoza domu a děti tam mohou vlézt a hrát si tam. Navíc je tam otřesný nepořádek. Prosím o předání této žádosti majiteli plotu, snad je to majitel pozemku, snad městská část, snad železničáří. A prosím také o úklid toho smetiště tam.

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Zaslaný

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Zaslaný

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Zaslaný

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Pod Nuselskými schody, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, prosím podívejte se na přiložené fotografie okolí komunikace Pod Nuselskými schody + Na Kleovce. Je do děs a bída, lidé jsou prasata. Vůbec nevím, kdo to tam má na starosti. Snad nějaký správce zeleně, snad české dráhy. Děkuji za to, že to pošlete někam dál odpovědné instituci, aby to uklidili. Gabriela

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Nově zaslaný

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2018

Dobry den. Existuje reseni pro tuto cast Bartoskovy ulice? V metropolitnim planu je zaneseno propojeni ulic Nad Vinnym Potokem a Bartoskova a zajimalo by me, zdali se da pocitat s celkovou revitalizaci lokality, odkloneni komunikace blize k nadrazi a jeji zklidneni ve vztahu k zastavbe v ulici Bartoskova

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Vyřešený

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Mečislavova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 08. 2018

Dobrý den, radnice Prahy 4 a městská policie si pravděpodobně neví rady s vrakem, který už několik měsíců leží na silnici. Na koho se obrátit, když se k němu nikdo nemá? Děkuji za radu a pěkný den :) Marek Kulkovský

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Zaslaný

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
Zaslaný

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
U městských domů, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 05. 2018

Dobrý den, na rohu ul. Poupětova a U Městských domů je za garážemi opěrná stěna. Asi nehrozí okamžitým zřícením, ale nevypadá 100% stabilně. S ohledem na výšku by bylo dobré prověřit stav. Je na soukromém pozemku (ACS Praha 7, a.s.), ale ohrožuje hlavně přilehlý chodník. Mockrát děkuji, Michal Škrna

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Zaslaný

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, obracím se s žádostí o urychlené řešení dané situace. V ulici Na Slupi, v úseku u restaurace Potrefená Husa, je vyznačený přechod pro chodce. Je zde i značka označující tuto skutečnost. Vzhledem k tomu, že není viditelná pro motoristy, je zde opravdu nemožné přejít. V příloze zasílám foto. Zároveň není jasné, proč oprava - rekonstrukce na protější straně chodníku /cyklostezky/ trvá tak dlouho a v odpoledních hodinách nikdo zde nepracuje. Myslím si, že pokud se jedná o takto frekventovanou část, měla by oprava být provedena pokud možno v co nejkratším termínu a práce by měly být prováděny i v odpoledních hodinách. Možnost bezpečně přejít, je možné po velkém obcházení a to pro starší spoluobčany je značný problém. Jsem toho svědkem každý den. Prosím o vyjádření. S pozdravem Jana Kacovská

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Zaslaný

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Nad vodovodem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2018

Na konci ulice Nad Vodovodem, na rohu s Cerhenickou, se vždy po dešti utvoří louže přes polovinu ulice a velmi dlouho se zde drží. Hodilo by se buď přidat kanálovou vpusť nebo srovnat roh ulice. (Pokud vím, žádná stará ucpaná vpusť na dně louže není, přestože to tak může působit.)

Chybejici parkovaci sloup v Sezimove ulici
Nově zaslaný

Chybejici parkovaci sloup v Sezimove ulici
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 05. 2018

V Sezimove zmizel parkovaci sloup na leve strane silnice. Auta zajizdi na chodnik.

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Zaslaný

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Tolstého, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 05. 2018

Navrhuji zřízení zpomalovacího prahu (reatrdéru) v kopci jednosměrné ulice Tolstého a to v místě před dětským hřištěm (tedy nad křižovatkou s ulicí Arménská), a to z těchto důvodů: - ulice Tolstého je v tomto místě jednosměrná a je vedena z kopce, mnoho řidičů tak má pocit, že zde může využít svahu a jezdí zde velmi rychle, včetně dlouhých autobusů, kteří se zde často řítí na nebo za hranou povolené rychlosti), lze pak velmi pochybovat a možnostech zastavení takového vozidla v rozumné vzdálenosti. Jediným 'zpomalujícím' prvkem je tak přechod v dolní části náměstí, který však neřeší zmíněnou lokalitu. - v místě pod navrhovanou lokalitou umístění tohoto retardéru se nachází dětské hřiště a již nekolikrát jsem byl svědkem, kdy malé dítě neopatrně vjelo/vyběhlo na silnici. Vzhledem k mnoha zaparkovaným automobilům v oblasti není takové dítě vidět a řidič jedoucí zeshora nemá pak šanci zareagovat. - celá oblast je poměrně hustě obydlena a existuje tu tak nemalý pohyb chodců po silnici (i vzhledem k minimu přechodů). - často zde jezdí auat i pomalu, neboť řidiči hledají parkování a zeshora jedoucí jiná vozidla pak svou nepřiměřenou rychlostí generují kolizní situace. Umístění retardéru by nemělo v této lokalitě zásadně ovlivnit plynulost dopravy neboť se jedná spíše o spojovací komunikaci mezi 2 hlavními ulicemi. Myslím, že není vhodné čekat, kdy v tomto místě dojde ke tragedii, vzhledem k dětskému hřišti.