Filtr podnětů



Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Nově zaslaný

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 12. 2017

V ulici Švehlova byla opravena 2 schodiště se zábradlím. Z nějakého důvodu (mně neznámého) však nebylo pamatováno na osoby pohybující se na vozíku či rodiče s kočárkem. Tato schodiště tedy slouží výhradně pro zdatné pěší turisty či zdatné vzpěrače kočárků, ostatní musí chodit oklikou ze zastávky MHD, aby se dostali k dětskému hřišti či do přilehlé MŠ.

Nefunkční signalizace pro slepce
Zaslaný

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Nově zaslaný

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2017

Navrhuji přímé propojení mostu přes Průmyslovou ulici s autobusovou zastávkou Sklářská ve směru na sever (pravděpodobně schody a šikmo se svažujícím chodníčkem) z důvodu zkrácení přístupu ze 170 na 42 metrů viz přiložená měření na fotografické mapě. Na fotce s vyznačením současného stavu jsem vyznačil šipkami i dvě pěšinky, které jsou vyšlapány chodci z důvodu špatné přístupnosti zastávky. Myslím si, že by most mohl plnit funkci nadchodu nad frekventovanou ulicí Průmyslová.

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 07. 2017

Ve frekventované ulici Hornoměcholupská mezi křížením s ulicemi Zápotoční a Herbenova chybí přechod pro chodce. Přechod je zde velmi potřeba především z následujících důvodů: - jedná se o nepřehledné místo pro chodce i pro řidiče: parkující auta brání rozhledu chodců, současně je místo v zatáčce nepřehledné pro řidiče přijíždějící z obou směrů (přecházejícího chodce mezi parkujícími auty snadno přehlédnou); - auta zde jezdí často a velmi rychle; - v místě se nacházejí kontejnery na třídění odpadu (ke kterým není pro chodce z druhé strany ulice přímý a bezpečný přístup), - místo je zároveň nejkratší a nejrychlejší spojnicí na tramvaj/autobusy/vlak v zastávce Nádraží Hostivař (a to nejen pro místní obyvatele, ale i velké množství návštěvníků přírodního parku Hostivař).

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
Zaslaný

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2017

Na ulici k Měcholupům se nachází neosvětlený přechod pro chodce, který je hlavní přístupovou cestou od zastávky autobusů a od Dolních Měcholup k vlakové stanici Horní Měcholupy. Přechod je také součástí páteřní cyklotrasy A44. Komunikace K Měcholupům je velmi vytížená a tím pro chodce velice nebezpečná. Navíc je umístěna v místě vydutého výškového oblouku.

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
Zaslaný

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 11. 2016

Od SB centra v ulici K horkam chybi chodnik směr Slunečný Vrsek a Košík. Chodi se po poli nebo za svodidly.

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
Bez odpovědi

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2016

Keře a stromy zasahující do chodníku znemožňují chodcům v ulici K Horkám (mezi OMV čerpací stanicí a světelnou křižovatkou Doupovská-K Horkám) snadný průchod.

Neutěšený stav chodníku v okolí zastávky MHD OC v Hostivaři
Bez odpovědi

Neutěšený stav chodníku v okolí zastávky MHD OC v Hostivaři
Strašnická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2016

Neutěšený stav chodníků v okolí zastávky MHD v Hostivaři, směrem k ulicím Záveská a Strašnická. Chodník nemá krajnici, vypukuje se, někde zcela chybí, místy prorůstá travou, na jednom místě je dokonce prosypán štěrkem, propukliny, propadliny apod. V zimě velice neschůdný, v létě příčinou poškození obuvi. Dlouhodobý neutěšený stav. Jde o dlouhou část tvořící celkem tři chodníky.

Nová lávka přes Botič, Práčská-Kozinova
Zaslaný

Nová lávka přes Botič, Práčská-Kozinova
Kozinova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 02. 2016

Ze Zahradního města se obtížně prostupuje do Toulcova dvora díky absenci přímé a pěkné pěší komunikace. V současnosti musí člověk obejít OC Park Hostivař, sportoviště a blok firem ulicí Pražskou. Chůze podél frekventované Švehlové není moc příjemná, ale horší je ještě Pražská, kde vede úzký chodníček tak pro jednoho chodce, na kterém jsou ještě sloupy. Aby chodec neupadl do vozovky, je zde v nejuzším místě instalováno zábradlí. Na stránkách Prahy 10 je zakreslena nová lávka přes Botič, která by měla pro chodce vytvořit nové a příjemné spojení vzdálené od motorové dopravy. Chci se zeptat, jak to s ní aktuálně vypadá.

Bariérový přístup na zastávku Sklářská
Zaslaný

Bariérový přístup na zastávku Sklářská
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 01. 2016

Autobusová zastávka Sklářská ve směru od Nádraží Hostivař, resp. ke Skalce, má pouze jedinou přístupovou cestu. Ta vede přes schodiště, kterému chybí pojezd pro kočárky. Domnívám se, že při troše snahy by se v prostoru vedle schodiště dala vybudovat i nějaká rampa.

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Vyřešený

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 12. 2015

Již přes půl roku rozkopaný a neopravený chodník na Veronském náměstí vedoucí kolmo k ulici Livornské.

Bezpečný přístup dětí do školy z ulice Pražská
Zaslaný

Bezpečný přístup dětí do školy z ulice Pražská
Pražská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 09. 2015

Žádost o vyřešení bezpečného přístupu dětí do školy v oblasti křižovatky Švehlova x Pražská lávkou přes Botič v oblasti Trojmezí a přístupem přes nově budované Hostivařské zahrady. Přístup do Základní školy Kozinova a Křesťanského gymnázia Praha je umožněn mnoha žákům pouze ve směru křižovatky Švehlova x Pražská. Tato křižovatka, a především pak komunikace Pražská, je velmi rušná, na silnici se pohybuje mnoho osobních automobilů, ale i těžké techniky, jako jsou autobusy a nákladní vozidla. Chodník je úzký a je jen sporadicky chráněn zábradlím. Děti chodí ve skupinkách a musí se často vyhýbat chodcům, ale i cyklistům v protisměru, a to i v úsecích, které jsou nechráněné a kde je osobní, ale i nákladní automobily míjejí v těsné blízkosti. Situace se zhoršuje ještě stavem, že v dané lokalitě momentálně probíhá stavba.

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Vyřešený

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Přeštická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2015

Chodník na autobusovou zastávku 'Přeštická' je už několik let ve velmi špatném stavu. Vede podél domu Přeštická čo. 2 - 20, k autobusovým zastávkám, chodí tam hodně lidí. Je plný prohlubní, zešikmení, děr atd. Přiložené fotografie zahrnují jen jejich malou část.

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Zaslaný

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Padovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 03. 2015

Problém je na chodníku, který vede od prodejny Lidl v Hostivaři směrem na jih. Je na nejvyšším místě cesty, na temeni kopce. Ulice Padovská je pouze poblíž, problém se nenachází v samotné ulici Padovská. Jedná se o pozustatek po neuměle odstraněné zábraně, která sloužila k zamezení průjezdu aut. Za určitých okolností (vrstva sněhu/listí nebo v noci) tento relikt může někomu způsobit zranění, defekt, nebo jinou nepříjemnost.

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.