Filtr podnětů



Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Nově zaslaný

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Chybějící přechod ul. Libocká
Zaslaný

Chybějící přechod ul. Libocká
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 06. 2017

Navrhuji zřízení přechodu pro chodce v křížení ulic Libocká a U Silnice v kat. úz. Praha 6 - Liboc. Nejbližší přechod ulice Libocká je vzdálen 170 m, chůze po pravém chodníku je značně ztížena (zaparkovaná vozidla, šířka chodníku v některých úsecích pouze 0,6 m), např. pohybs kočárkem nebo na invalidním vozíku je zde nemožný. Protější chodník má již obvyklou šířku. Úsek je velmi nepřehledný a frekventovaný, přecházení bez přechodu pro chodce je tak krajně nebezpečné.

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Nově zaslaný

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Osamocená, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 05. 2017

Asi 20 metrů zdevastované komunikace u můstku přes Litovický potok u vtoku do Džbánu bylo opraveno na základě našeho podnětu, vedeného pod značkou WPE55201700575 . Kvalita opravy je pochybná, povrch asfaltu křivý, hrbolatý, cesta není dilatována od můstku, takže pravděpodobně dojde k deformacím. Zbývá tedy opravit ještě cca 980 metrů obdobně zdevastované komunikace mezi Litovickým potokem a Vokovickou vozovnou a dále další kilometry obdobně zdevastovaných cest v Šárce. Kdyby se povedlo opravit povrch tak, aby byl rovný, hladký, tak by tuto cestu i návazné komunikace (také po příslušné opravě) mohli využívat i bruslaři na in-line bruslích (nával na přeplněné Ladronce by se snížil, cesty by bylo možné pro bruslaře vyhradit pouze v určitých hodinách, aby se nekumulovalo příliš lidí). Podaří se Městské části Praha 6 nebo Magistrátu zajistit opravu cest v dostatečné kvalitě? Foto opraveného úseku i stavu před opravou, stejně jako dosud neopravených částí cesty přikládáme. Cesty v Šárce a v okolí Džbánu nejsou zrovna vizitkou řádně odváděné práce radních a úředníků městské části Praha 6 a magistrátu při péči o majetek města... Pozn.: v mapě je značka umístěna na jedno problematické místo z mnoha. Celé cesty od Litovického potoka k vokovické vozovně, hřbitovu i v Divoké Šárce, zejména mezi Vizerkou a Jenerálkou, jsou 40 až 50 let provozovány bez jakékoli údržby.

Řidiči nedávající přednost chodcům na křižovatce na Bořislavce
Nově zaslaný

Řidiči nedávající přednost chodcům na křižovatce na Bořislavce
Horoměřická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 04. 2017

Na rohu Horoměřické s Evropskou směrem blíž k centru mívají řidiči jedoucí od Dejvické zelenou ve stejnou dobu jako chodci přecházející Horoměřickou (z metra a tramvaje na autobusové zastávky směrem Nebušice a Horoměřice, tzn. nadprůměrně velký proud lidí). Přesto tam, podle mého názoru zcela nepochopitelně, nebyl při zprovoznění metra vybudován podchod až na autobusovou zastávku, aby davy lidí nemusely přecházet (zřejmě lobbing způsobil, že je naopak zcela nesmyslně vybudován podchod na druhou stranu, kde mělo stát obchodní centrum ale dosud nestojí). Podstatné je, že je třeba změnit dopravní situaci aut tak, aby bylo zamezeno jejich zelené současně s chodci na přechodu. Většina aut sice počká, ale zcel zákonitě se nacházejí pravidelně výtečníci, kteří si to prostě troufnou projet. Je třeba to vyřešit systémově, řidiči aut se, jak známo, disciplinovanějšími nestanou. Je třeba vyřešit nejen kvůli lidem, kteří se potřebují dostat na autobusovou zastávku (k nimž nepatřím), ale i kvůli např. rodičům převádějícím svoje malé děti, jelikož ani jejich zelená jim nezaručí, že nějaký majitel 'silného' auta jim dítě nepřejede. Je to o to nehoráznější, že je patrné, že jaksi byly peníze na nesmyslný podchod na druhé straně, ale na straně potřebnější investor/architekt/nevímkdo dal přednost předhození chodců libovůli řidičů. Fotografie vzhledem k rychle jezdícím autům pochopitelně nemám, ale přes přechod přecházím nejméně od doby otevření metra a problém je stále stejný.

Rozbité schody na sídlišti Dědina
Vyřešený

Rozbité schody na sídlišti Dědina
Žukovského, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 03. 2017

Rozbité schody, odlámané nášlapné dlaždice. Po těchto schodech chodí od autobusu hodně lidí, dětí a i slepí občané. Takto poničené schody jsou velice nebezpečné a mimo jiné hrozí pád do silnice, která vede do parkoviště pod centrem Delta. Máme zde nové migrační centrum, co si o nás ti cizinci pomyslí!

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Nově zaslaný

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Bezohlední řidiči parkuji na chodníku v ulici 'Pod kostele', nejvíce u nemovitosti Sibeliova 464/28. Chodník je díky tomu zvlněný a plný bahna. Dále se v chodníku nachází vodovodní šachta, která je také auty nevratně ničená. Bohužel neparkují pouze nachodníku, ale i v přilehlé zeleni. Velice často řidiče upozorňuji, že na chodníku a v zeleni se neparkuje, jejich odpověď je, ať zavolám policii, že si pokutu rádi zaplatí. Nejlepším řešením by bylo, instalovat do chodníku zábranu, tak jako je tomu před Müllerovou vilou.

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Nově zaslaný

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Po bezohledném parkování v parku za kostelem Sv. Norberta, to jest v ulici Pod kostelem a v přilehlé příjezdové cestě k nemovitosti 'Pod kostelem 3', již není žádná zeleň, ale rozježděné bahno. V tuto chvíli po jedné straně, ale během roku parkují auta i přímo v parku.

Nebezpečný přechod na křižovatce Bělohorská, Vaníčkova
Zaslaný

Nebezpečný přechod na křižovatce Bělohorská, Vaníčkova
Bělohorská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2017

Křižovatka je vybavena světelnou signalizací, tlačítky pro chodce. Tyto tlačítka jsou mimo provoz od září 2016, na semaforu pro auta bliká oranžová. Přechod není označen dopravní značkou, zebra je vybledlá. Silnice směrem ke hradu je dvouproudá, zejména v ranní špičce je přechod v tomto stavu poměrně nebezpečný.

Rozbitý chodník v ulici Na Zátorce u Slovenského velvyslanectví
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Na Zátorce u Slovenského velvyslanectví
Na Zátorce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 01. 2017

Propadlý vydlážděný chodník u slovenského velvyslanectví

Neosvětlený přechod pro chodce ul. Drnovská, Praha 6 - Ruzyně
Zaslaný

Neosvětlený přechod pro chodce ul. Drnovská, Praha 6 - Ruzyně
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 01. 2017

Nebezpečný přechod pro chodce v ul. Drnovská u zastávky autobusu Staré náměstí. Ve večerních hodinách je zde pohyb dětí do nedaleké sportovní haly. Přechod je min. viditelný pro projíždějící řidiče a je zcela neosvětlen a neoznačen.

Rozbitý chodník(schody) Milady Horákové 116/109, Praha 6
Zaslaný

Rozbitý chodník(schody) Milady Horákové 116/109, Praha 6
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 01. 2017

Rozbitý schod na úzké podestě. Hrozí zranění.

Neviditelné vodorovné značení,  ulice Na Hanspaulce 2
Zaslaný

Neviditelné vodorovné značení, ulice Na Hanspaulce 2
Na Hanspaulce, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 09. 2016

Každodenní špatné parkování na chodníku, městská policie tvrdí, že podle značky je to dobře a nemůže proto dát pokutu. Opravu vodorovného značení starosta Prahy 6 hodí na Technické služby a ta na to kašle.

Parkovací zóna v ul. Komornická x U Hadovky
Zaslaný

Parkovací zóna v ul. Komornická x U Hadovky
Komornická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 09. 2016

Aktuálně zřízená parkovací zóna v ul.Komornická zasahuje svým značením až do křížovatky s ul.U Hadovky. Na ukončení parkovací zóny přímo navazuje parkovací invalidní stání (viz.fotodokumentace). Za předpokladu, že parkovací zóna a invalidní staní jsou správně vymezené, dle schváleného projektu, žádám odpovědného schvalujícího pracovníka MHMP, aby mně sdělil a poradil, kudy má chodec jdoucí po chodníku ul.U Hadovky, přejít křižovatku s ul. Komornická, v okamžiku zaparkovaných vozidel nárazník na nárazník, což je téměř pravidlem! Doporučuji upravit ukončení parkovací zóny před křižovatku a přechod pro chodce vyznačit vodorovným značením.

Rozbité schody v ulici Žukovského proti domu č 852/1 v Praze 6
Vyřešený

Rozbité schody v ulici Žukovského proti domu č 852/1 v Praze 6
Žukovského, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 09. 2016

Schody jsou zozbité, chybí nášlapné dlaždice. Hrany jsou ostré, hrozí poranění. Tyto schody vedou směrem od autobusové zastávky a od pošty k obchodnímu centru Delta. Tímto směrem chodí i spousta dětí do školy.

Vypnutá signalizace na křižovatce Bělohorská - Pod Královkou
Zaslaný

Vypnutá signalizace na křižovatce Bělohorská - Pod Královkou
Pod Královkou, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 09. 2016

Během letních prázdnin byla vypnutá světelná signalizace na křižovatce Bělohorská-Pod Královkou. Do této křižovatky se sjíždí 13 pruhů aut, dále jí přejíždí 2 pruhy tramvají a vedou ní linky autobusů MHD. Přechod křižovatky od hotelu Pyramida je smrtelně nebezpečný, protože auta vyjiždějí od ulice Patočkova do kopce a musí vyjet až na přechody pro chodce, aby se dostaly na horizont terénu. Tento přechod používají děti, které docházejí do ZŠ Pod Marjánkou a ZŠ Marjánka, senioři a ostaní chodci. Bez světelné signalizace chodci kličkují mezi auty. Podle MÚ Praha 6 v současné době probíhá monitoring, který má prokázat nutnost světelné signalizace na zmíněné křižovatce. V rámci třídních schůzek na ZŠ Pod Marjánkou se rodiče shodli, že od vypnutí semaforu svoje děti na křižovatku samotné nepouštějí, raději je vozí autem nebo tramvají. Výsledek monitoringu proto bude velmi neprůkazný.