Vyhledávejte podle:



Praha 12

Seřadit podle počtu hlasů
Opakované ohrožování chodců dodávkami na chodníku - z ulice Mazancova
Nově zaslaný

Opakované ohrožování chodců dodávkami na chodníku - z ulice Mazancova
Mazancova, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2024

Dobrý den, je to téměř denodenní problém - z přechodu pro chodce v ulici Mazancova v Praze 12 (foceno z ulice Kutilova) pravidelně najíždějí různé dodávky a další vozy firem i soukromníků na chodník z boku vchodu Mazancova 3053/9, kde stojí a pak zase přes chodník v Mazancově ulici a přechod u křížení s ulicí Kutilova najíždějí zpět na silnici. Děje se to i v době, kdy se dá v okolí pohodlně zaparkovat, berou jízdu po chodníku jako samozřejmost. Kromě ničení chodníku to ohrožuje chodce - v lokalitě se běžně pohybují děti, nedaleko je dětské hřiště. Auta včetně velkých dodávek tam běžně couvají. Může být otázkou času, než dojde k nějakému neštěstí. Rád bych toto systematicky řešil, aby si řidiči přestali myslet, že toto je standardní a nepostihovaný postup.

Chybějí chodník - pod Hasova
S odpovědí

Chybějí chodník - pod Hasova
Hasova, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 05. 2024

Dobrý den, chtěla bych požádat o vybudování chodníku. Vede tudy každý den naše cesta do školy i do práce směrem na tramvajovou zastavku, je zde vybudována cesta z panelů, která se ovšem pravidelně na podzim zalije obrovskou louží a vedlejší cestička je velmi rozblácená, okolní tráva je nalitá vodou, nelze projít suchou nohou. Předem děkuji.

Zpomalovací pruhy - Praha 12 - Modřany
Bez odpovědi

Zpomalovací pruhy - Praha 12 - Modřany
Do koutů, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2024

Dobrý den, obracím se na Vás se žádostí o instalaci 2 zpomalovacích pruhů/retardérů na horním rovném úseku ulice Pleštilova. Jedná se o horní rovnou část této okružní silnice (viz foto), která vede okolo rodinných domků, a která nemá chodníky. Není zde žádná značka zpomalení rychlosti, tak jak je to v ulici pod námi Do Koutů, kde jsou nejen chodníky, ale i dopravní značka „Zóna s dopravním označením“ max. rychlosti 30 km/hod. Na začátku ulice Pleštilova je sice značka „Obytná zóna“, kde by vozidla měla jezdit opatrně a nízkou rychlostí, ale skutečnost je zcela jiná. Na horním rovném úseku této ulice jezdí rychle jak osobní vozidla, tak dodávky PPL, DHL, Česká pošta, Košík, svoz odpadů a jezdí zde i větší počet nákladních aut, protože se zde stále staví nové domky a tato situace bude trvat ještě několik let. Předepsanou rychlost 30 km/hod. dodržují jen občas projíždějící automobily policie. Instalací zpomalovacích pruhů/retardérů se zvýší bezpečnost nejen místních obyvatel a jejich dětí, ale i bezpečnost lidí, kteří chodí do této lokality na procházky (hlavně senioři, maminky s kočárky) a protože v blízkém okolí není prostor pro hraní dětí, děti si na rovném horním úseku ulice Pleštilova hrají a jezdí zde na kolech a odrážedlech. Dotazovali jsme se sousedů a bylo nám sděleno, že s instalací zpomalovacích pruhů/retardérů souhlasí. Děkuji za zajištění brzké instalace 2 zpomalovacích pruhů/retardérů cca 30-40 m od krajů horní rovné části této ulice. Přeji hezký den. S pozdravem Bublíkovi

Chybějící chodník v ulici Dolnocholupická
Bez odpovědi

Chybějící chodník v ulici Dolnocholupická
Dolnocholupická, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 12. 2023

Od novostaveb Dolnochlupická č.p. 73 až ke křižovatce s ulicí Babskou chybí na ulici Dolnocholupické chodník. Lidé tu chodí při kraji silnice, která je poměrně frekventovaná a nepřehledná, nebo rozbahněným trávníkem. Navíc, křižovatka Dolnocholupická x Babská je pro chodce velmi nepříjemná - nemá přechod, chodník je úzký a chybí mu úrovňové oddělení od silnice (hrozí tedy, že auto najede omylem až na chodník). Na plné šíři chodníku navíc často parkují auta.

Propadajici se prostranství
Vyřešený

Propadajici se prostranství
Mráčkova, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 02. 2023

Prostranství před školou se čím dál víc propadá. Škola to prý řeší již dva roky. Problém je, že území nepatří škole ani městské části, ale Magistrátu. Bylo by možné opravu urychlit? Jak je možné, že to tak dlouho trvá?

Děravý a nerovný chodník
Vyřešený

Děravý a nerovný chodník
Lhotecká, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 02. 2023

Velmi frekventovaný úsek mezi křižovatkou a autobusovou zastávkou, kudy chodí mnoho lidí. Děti do školy, dospělí do práce. Stav chodniku je rok od roku horší.

Chybějící přechod pro chodce u zastávky Sídliště Modřany
Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce u zastávky Sídliště Modřany
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2022

Dobrý den, po rekonstrukci tramvajové tratě do zastávky Sídliště Modřany jsem doufala, že bude vyřešen problém s chybějícím přechodem pro chodce u této zastávky. Je zde sice podchod, který ale nikdo nevyužívá a všichni cestující, včetně dětí a maminek s kočárky, přebíhají frekventovanou silnici. Na zastávce o jednu stanici níže Modřanská rokle je také podchod, ale zároveň i přechod pro chodce! Krom toho, asi o 60 m nad tímto přechodem je další přechod pro chodce, který vede od 'nikud nikam' a není nikým využíván! Napadlo mě, že by se tento 'nesmyslný' přechod přemístil o několik metrů výše, právě k zastávce Sídliště Modřany. Nechápu, proč jsou u zastávky Modřanská rokle dva přechody pár metrů od sebe a další přechod je až u ulice Levského. Doufám, že zvítězí zdravý rozum a že nevyužívaný a zbytečný přechod pro chodce bude přesunut na místo, kde je opravdu potřeba. Přikládám foto - silnice u zastávky Sídliště Modřany, přechod a podchod u zastávky Modřanská rokle, na třetí fotografii je další přechod (zbytečný). Děkuji

Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u autobusové zastávky
Bez odpovědi

Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u autobusové zastávky
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2022

Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u občasné autobusové zastávky Mondřanská poliklinika. Mezi ulicí a parkovištěm před Priorem. Chodník je na několika místech poškozen a je velice těžké ho překonat pro lidi na vozíčku či pro lidi s kočárkem.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou - 2021
Vyřešený

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou - 2021
Na Havránce, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 07. 2021

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
S odpovědí

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
Mazancova, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Frekventovany prechod, pod kopcem kolem Billy, nebezpeci vbehnuti deti do vozovky. Vzrostle krovi, ktere brani ve vyhledu prechazejicim detem.

Nebezpečný přechod v Modřanech
S odpovědí

Nebezpečný přechod v Modřanech
Chuchelská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2020

Křižovatka ulic Modřanská a Chuchelská je čím dál tím problematičtější z následujících důvodů: - ulice Modřanská je velmi frekventovaná. Na ulici se také dost zvláštně střídají omezení rychlosti na 70 a 50 km/h. V případě přechodu na křižovatce s ulicí Chuchelská je omezení na 50 km/h v obou směrech asi 100 m od přechodu a málokdo omezení dodržuje. - podjezd z ulice Mezi Vodami je do kopce a řidiči, kteří zabočují doprava často nevidí chodce přicházející z tramvajové zastávky Modřanská škola - mezi tramvajovou tratí a řekou probíhá významná stavební výstavba. Provoz na křižovatce se proto neustále zvyšuje. Až budou nové domy postavené, provoz bude pravděpodobně ještě vyšší - ve Viničním domku probíhá mnoho akcí pro děti. Vzhledem k tomu, že maminky s malými dětmi často přijíždí tramvají, stává se otázka bezpečnosti přechodu stále naléhavější Jak by šlo bezpečnost zvýšit? Ideální by bylo nahradit neregulovanou křižovatku světly nebo kruhovým objezdem. Jedná se pravděpodobně o jediné dlouhodobě udržitelné řešení. Co by ale mohlo významně pomoci krátkodobě by bylo přidání radaru. Donutilo by to řidiče aspoň dodržovat předepsanou padesátku.

Chybějící místo pro překonání vozovky u zast. Poliklinika Modřany
S odpovědí

Chybějící místo pro překonání vozovky u zast. Poliklinika Modřany
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2020

Na zastávce Poliklinika Modřany se nedá přejít polovina ulice Gen. Šišky. Slouží pro přístup do modřanské rokle, a při slabším provozu MHD lidé čekající na tramvaj přecházejí na právě jedoucí autobus. Na místě by se hodil přechod pro chodce nebo místo pro přecházení, dalo by se jej sdružit se světelnou křižovatkou následující o pár metrů dále (bez přechodu). Stávající podchod na opačném konci zastávky není pro přebíhání k autobusu stihnutelný. Navíc podchody nejsou pro každého příjemné a snadno přístupné. Na sešlapané trávě je vidět, že poptávka po překonání vozovky tu je.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
Vyřešený

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 06. 2019

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Nastavení semaforů pro chodce
S odpovědí

Nastavení semaforů pro chodce
Hasova, Praha 12

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 01. 2019

Proč musí chodci mačkat tlačítko při denním provozu světelných křižovatek. Jediný výsledek - pokud chodec nezmáčkne či zapomene, nedostane zelenou, kterou odbočující vozidla mají a čeká další kolečko. Hasova x Lhotecká a dalších 1000 křižovatek.

Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení
S odpovědí

Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení
Do koutů, Praha 12

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 01. 2019

Zástavba Komořan se podél ulice Do Koutů posouvá dál na východ. Chybí spojení s dalšími částmi Modřan, do oblasti Na Beránku (smyčka bus, velká MŠ/ZŠ, přilehlé sídliště) a Cholupický vrch. Jedinou možností jsou nynější blátivé pěšinky nebo jízda autem nebo autobusem přes centrum Modřan. Místu by prospěl zpevněný chodník nebo cyklostezka do ulice Skalnatá/Na Výšině.