Filtr podnětů



Přechody a křižovatky

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Nepřehledný přechod - Drnovská
Nově zaslaný

Nepřehledný přechod - Drnovská
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 09. 2018

Přechod na ulici Drnovská, Praha 6 před VÚRV (Drnovská 507/73). Pokud přecházím přes přechod od VÚRV k sídlišti, nemohu se řádně rozhlédnout, není vidět vlevo do silnice, zda přijíždí auto. Pokud přecházím přes přechod od sídliště, je to dobré, do silnice vidět lze.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Poničené označení dočasného přechodu
Vyřešený

Poničené označení dočasného přechodu
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, nějaký vandal pravidelně nyčí, ohýbá či jinak poškozuje označení (jak horizontální tak zejména vertikální) dočasného přechodu pro chodce (za normálních okolností jako přechod zmiňované místo neslouží). Jiný přechod, který normálně slouží ke svému účelu a je umístěn blíže k centru Zahradního města je nyní kvůli rekonstrukci uzavřen. Kvůli tomu vznikají velmi nebezpečné situace, kdy řidiči neví, že místo slouží nyní jako dočasný přechod. Zatím jsem na místě zažil dva lehké ťukance, ale dovedu si představit, že by to mohlo dopadnout mnohem hůře. Ikdyž se člověk rozhlédne, tak zpravidla z Práčské přijede auto ve vysoké rychlosti. Na místě chodí lidé s dětmi, kočárky, starší lidé. Problém jsem hlásil na TSK, Prahu 10. S pozdravem Ing. Martin Šmída

Chybějící sv. přechod přes ul.V Olšinách u křižovatky s Nad Olšinami
Zaslaný

Chybějící sv. přechod přes ul.V Olšinách u křižovatky s Nad Olšinami
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2018

Přichází-li chodec po východním ('pravém) chodníku ulice Průběžná a jde např. do Domu zubní péče Pekárek, musí překonat 1) světelný přechod přes ul. Průběžnou, 2) světelný přechod přes ul. V Olšinách zahrnující tramvajovou zastávku, 3) světelný přechod přes ul. Nad Olšinami. Jedná se přitom o zařízení, kam primárně chodí maminky s malými dětmi a tudíž i s kočárky. Stejná cesta je problematická i pro cestu do školky a školy You & Me ve Vilové. Navíc je poblíž lékárna dr. Max, kam zřejmě chodí i starší lidé - opět s pohybovými problémy.

Chybějící světelný přechod u stanice Na Hroudě
Zaslaný

Chybějící světelný přechod u stanice Na Hroudě
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 08. 2018

V Průběžné ulici, přímo u zastávky tramvají a autobusu Na Hroudě, mezi ulicemi Na Hroudě a Gutova, je v této chvíli velmi komplikovaný přechod po čtyřproudé silnici. Hlavním důvodem, proč tuto situaci chceme řešit, že tento přechod používá velké množství dětí při cestě do ZŠ Gutova a v neposlední řadě i při cestě do areálu Gutovka. Jsou zde totiž dva směry tramvají a dva směry automobilového provozu. Velmi nebezpečná je i skutečnost, že autobus od ulice V Olšinách k zastávce přijíždí po silnici a těsně před přechodem přejíždí na tramvajové koleje, aby se dostal na zastávku. Navíc ještě tramvajová zastávka ve směru k ulici V Olšinách je postavena tak, že pokud chce chodec přecházet, projíždějící auto jej téměř nevidí a proto často dochází k velmi nebezpečným situacím. Věříme, že instalace světelného přechodu by situaci značně zpřehlednila a zajistila bezpečnou cestu do školy pro velkou část dětí navštěvujících ZŠ Gutova a návštěvníky areálu Gutovka.

Chybějící přechody Evropská-Na Sekyrce a Komornická
Vyřešený

Chybějící přechody Evropská-Na Sekyrce a Komornická
Na Sekyrce, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2018

Po poslední opravě povrchu vozovky přechod nebyl obnoven, i když ještě zbytek vykukuje na starém povrchu. Po dané straně Evropské tak 'nejde' souvisle jít ani tak, že by člověk obešel ostrůvek se zelení, který ulice Na Sekyrce lemuje, protože přechod chybí i v ústí ulice Komornická.

Umístění přechodu pro chodce na křižovatce ulic Jahodová a Jasmínová
Zaslaný

Umístění přechodu pro chodce na křižovatce ulic Jahodová a Jasmínová
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2018

Při pohybu ulicí Jahodová není možné bezpečně přejít k světelnému přechodu pro chodce v ulici Švehlova a pokračovat bezpečně dále do ulice Strašnická. V blízkosti se také nachází základní škola a hned několik výrobních závodů. Vzniká zde řada nebezpečných situací, obzvláště v ranních hodinách. Umístění přechodu pro chodce by také zvýšilo přehlednost v křižovatce, která je v současné době nepřehledná, což způsobují auta parkující až na samé hranici křižovatky a brání tím chodcům i řidičům v dostatečném rozhledu. Děkuji Vám. Josef Trachta, Zahradní Město

Nebezpečná křižovatka před školou
Zaslaný

Nebezpečná křižovatka před školou
Břečťanová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 07. 2018

Křižovatka ulic Hyacintová a Břečťanová je cestou, kterou chodí žáci místní základní školy. Bezohlední řidiči zde ale parkují, takže děti se nemohou rozhlédnout a hrozí nebezpečí, že je srazí auto. V místě navíc chybí přechod. Chodník je rozbitý. Podala jsem podnět řediteli školy, který se to rozhodl řešit. Městská část Praha 10 problém vyřešila vodorovným značením, které řidiči ignorují, takže problém se nevyřešil. Chodník a přechod pro chodce vůbec nikdo neřešil. Nebezpečí tedy přetrvává. Když jsme kontaktovala úřad městské části, bylo mi sděleno paní Čuřínovou, že už ji v této věci nemám obtěžovat.

Staré přechody Vinohradská
Zaslaný

Staré přechody Vinohradská
U Kanálky, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 06. 2018

Na Vinohradské, směr od Jiřího z Poděbrad až k Muzeu, je série neřízených přechodů pro chodce. Všechny přechody mají více či méně vybledlé značení a jsou pro řidiče špatně viditelné. V tomto úseku je letos odložena kompletní rekonstrukce komunikace, možná proto jsou v tomto stavu. Prosím tedy o: - obnovu VDZ - opravu děr v prostoru přechodů, zejm. přechod u křižovatky Vinohradské s U Kanálky (díry jsou na tram.tělese, vlastníkem je tedy asi DPP?)

 Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Zaslaný

Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 06. 2018

Jedná se o přechod na Radlické (křižovatka Ostrovského (od Santošky) x Radlická (směr k Zlíchovskému tunelu)). Každý den tento přechod používáme při cestě na autobusové nádraží Na Knížecí a velmi často se stává, že musíme před auty (která odbočují z ulice Ostrovského do ulice Radlická) uskakovat, nebo jim dávat přednost, i když máme zelenou my - chodci. Zelená trvá na přechodu přibližne 4 vteřiny, takže auta jedoucí zezhora vjíždí na přechod ve chvíli, kdy už chodcům svítí opět červená, nicméně chodci se tam stále vyskytují . Stejná situace nastává, když jdeme ze směru od Ženských domovů nahoru k Santošce. Auta na nás troubí a klepou si na hlavu, protože přecházíme v podstatě na červenou. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné...děti přes tento přechod chodí samy a mám strach, že jednou nestačí uskočit :( Bylo by fajn umístění výstražného oranžového blikacího panáčka na semafor v ulici Ostrovského, aby odbočující řidiči (do ulice Radlická) věděli, že si mají dát pozor na chodce na přechodu a netroubili jako pominutí....nebo prodloužení zelené pro přecházející. Byla bych vděčná za vyjádření, jakým způsobem a zda je možné tento problém řešit.

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Na zástřelu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2018

V křížení ulic Na Petynce a Na Zástřelu. Obě ulice jsou v havarijním stavu, bez vyznačených přechodů pro chodce a míst pro parkovaní. Díky tomu se parkuje v křižovatce na místě přechodu pro chodce.

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Nově zaslaný

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Čechův most, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2018

Dobrý den, navrhuji udělat přechod u stanice tramvaje Čechův most (ideálně bezbariérový). Auta vyjíždějící z podjezdu, by alespoň zpomalila. Nyní jezdí rychle a přes zaparkované autobusy je lze těžko vyhlížet. Za Štefánikovým mostem je úplně stejný podjezd a má bezbariérový přechod, který funguje. V příloze posílám fotky obou míst. S pozdravem Nikol Kraft

Oprava chodníku Prosecká 676-688
Zaslaný

Oprava chodníku Prosecká 676-688
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, teď tady píšu spíše z pozice řidiče, nežli chodce. Mám dotaz k opravě chodníku na ulici Prosecká podél domu Prosecká 676-688. Je sice hezké, že se konečně dostalo na to opravit chodník, ale když už došlo pouze k opravě a ne celkové změny, stačilo pouze položit nový asfaltový „koberec“. Bohužel dochází i k výměně obrubníku za tenčí a k jeho „zvednutí“. Jak všichni obyvatele z nejbližšího okolí ví, parkovacích míst je zde málo a na parkovišti před domem se parkuje ve dvou řadách. První řada aut u chodníku ale najíždí na své místo přes onen opravovaný chodník. Všichni to ví a tolerují to (včetně městské a státní policie). Ano, chodník je úzký a auta často najíždějí i přes obrubník na trávu. A zde si asi někdo, kdo opravu zadával, myslel, že když zvedne obrubník, tak řidiče naučí nevjíždět na trávník. Asi si myslel, že auta budou do první řady „létat“. Chápu, že s šířkou chodníku se nemůže hýbat, ale zvednout obrubník není opravdu řešení. Jediný dopad, který bude toto zvednutí obrubníku mít, bude ale ten, že auta budou vyjíždět stejně a obrubníky se budou pod koly aut postupně lámat. Nechci vidět, jak to bude vypadat třeba po roce… Již před několika lety jsem zde na webu psal, že je potřeba prodloužit zábradlí podél cesty od křižovatky, tak aby auta nevjížděla přes již bývalý trávník na této straně, aby se toleroval pouze výjezd „přes zebru“ u zastávky Nový Prosek. A již tehdy mě bylo řečeno, že se celé parkování bude brzo předělávat… čekal jsem nějakých 3,5 let a výsledek je zvednutí obrubníku. Je pravda, že pan radní Holeček tehdy psal '...Rekonstrukce bude provedena tak, že bude znemožněno přejíždění automobilů ne jen přes zeleň, ale také po chodníku'. No, uvidíme... Jan Veselý

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Zaslaný

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 05. 2018

Doporučuji zřízení přechodu na tramvajový můstek k zastávce Koh-i-noor ze strany od stejnojmenného areálu. Většina obyvatel z lokality od Čechova náměstí přichází k této zastávce ze směru od ulice Moskevská a jediné 2 možnosti jak přejít na tramvajový můstek jsou buď jít o 100m dál na přechod, což většina lidí z jasných důvodů (vzdálenost, čas) neudělá (tento přechod je možná zřízen v souladu s jakousi normou, ale vede z míst, kde je pohyb chodců zcela minimální) nebo přejít po přechodu na křižovatce Vršovická-Moskevská zcela na druhou stranu ulice a pak z protisměrného můstku zase zpět na daný můstek, což je nesmysl. Vznikají pak kolizní situace, kdy chodci (99%) přecházejí mimo přechod a pak obcházejí situačně zešikmené oplocení můstku. Přechod by měl být umístěn na začátku tramvajového můstku, jako tomu je na mnoha obdobných místech v Praze (srovnatelné dopravní situace). Jsem si vědom toho, že ulice nedávno prošla rekonstrukcí, nicméně toto místo je řešeno zcela nevhodně. K výraznému zpomalení aut by nemělo dojít, neboť vzhledem k relativně dlouhým čekacím intervalům na světelné křižovatce Vršovická-Moskevská je stejně po většinu času tento směr dopravy omezen právě světelným signálem na křižovatce.