O projektu


Projekt CHODCI SOBĚ vytvořil a spravuje tento webový portál, který je místem pro vás, milí Pražané. Můžete zde jednoduše jen fotkou a popisem upozornit na problémová nebo nebezpečná místa vašich pěších cest Prahou.

Vy zadáte podnět a my se postaráme, aby se dostal do patřičných rukou na městský částech Prahy a k rukám dalších mnoha institucí, které se o pražské cesty starají.

Pak můžete sledovat, jestli se věci pohnuly rychle nebo jestli má vaše Městská část reakční dobu lenochoda.

Můžete vidět, kolik podnětů už bylo vyřešeno, protože jak víme, dobrých zpráv není nikdy dost.

Naše mapa vám ukáže místa, kde se vyskytly nějaké chodecké potíže, ale najdete u nás také Mapu spolků, které se starají o své okolí a pomáhají svým sousedům. Jsou to lidé, na které se můžete obrátit, a na jejichž radu či pomoc se budete moci spolehnout.

Usilujeme o to:

  • aby ti, kteří Prahou raději chodí, měli vůbec kudy chodit, aby byly jejich cesty příjemnější a bezpečnější (třeba cesty do školy a do práce).
  • aby ti, kteří si cestu Prahou bez auta zatím neumí představit.... aby měli i díky nám možnost zkusit si jiný model, než na jaký jsou zvyklí.
  • aby se tihle všichni mohli dohromady potkávat na veřejných prostranstvích, která nejsou jen parkovištěm, ale místem, kde se dá posedět, pobavit se, pohrát si, být spolu.... aby se venku dalo normálně žít a nebýt jen zavření v bytech.
  • aby úředníci veřejné správy, zavalení povinnostmi a byrokracií mohli vnímat i jiný pohled na tvář Prahy, než pohled řidičsko-parkovací.

Nejsme v tomhle oboru žádní nováčci, protože portál tu je od 10. února 2012, a to už je slušná řádka let.

Tenkrát jsme spolupracovali se slovenskou organizací Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť a použili jsem systém úspěšného portálu Odkaz pre starostu, samozřejmě s patřičnými úpravami pro české prostředí.

Mnohokrát jsme měli hlavy v dlaních nebo se vztekali nad neprůchodností systémů, ale taky jsme už mockrát slavili naše malé a velké triumfy. A to je to, co nás pohání dál.

Pokud byste nás chtěli podpořit, potřebné údaje najdete ZDE.

Předem Vám moc děkujeme
My všichni z CHODCŮ SOBĚ.

Kontakty:

Centrální adresa pro zasílání námětů a připomínek k fungování portálu: info@chodcisobe.cz
(pro zasílání konkrétních podnětů využijte prosím náš formulář)

Administrátorka portálu: Radana Pěnková, radana.penkova@peskymestem.cz