Filtr podnětů



Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Zaslaný

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Direktivni uspořádání ve veřejném prostoru s tím, že nemůžete při výstupu z metra Nejít přes 'trh' nebo vás to zavede na cestu zase do obchodního centra cm. Já a věřím, že i jiní, kteří nechtějí nic koupit MUSÍ projít trhem a nebo projít hlavně zase na cestu do nákupáku! Omezuje to bezpečnost vystupujících z městské hromadné dopravy. Při nebezpečné situaci, kdy by měli všichni z metra Rychlé vystoupit, by došlo k ucpání průchodu lidmi. Myslím, že veřejný prostor u shromaždišti lidí má dané parametry na průchody a bezpečnost pohybu? To je znatelný jen při běžném provozu, kde lidé nemohou volně projít, když tam trhy jsou. Pokud Město část Praha 14 nepřemýšlí, měl by to udělat někdo, kdo nekouká jen na business a prospěch sebe. Ve smlouvě, předpokládám, že ji nikdo pořádně nečetl na úřadě. Nebo si nevšiml, že je tam je napsáno, toto uspořádání je jen pro maximální zisk! (chybí základní předpoklad farmařiny a příjemného projevu trhů) Netlačím na odstranění trhů, ale přesunutí do části, kde bude trh vypadat jako v jiných částech Prahy. Klidný, bez tlačenic, direktivy, hlavně bez dodávek. Nemůžete použít městský mobiliář, sednout si v teplém počasí u fontány, která tu je pro osvěžení. Okolo je mnoho volného prostoru, který nabízí toto využití s mnohem větším prospěchem pro veřejnost. Ale možná je v tom i někdo z úřadu zainteresovaný, aby to bylo takto, spojitost s nákupním centrem ccm a veřejným prostorem by nebyla poprvé ani naposledy. Osobně mě to přijde, jak z 80' let, kdy si dělali všichni, co chtěly a věřím, že provozovatel trhů je staršího ročníku, kdy se tyto direktivní metody prodeje běžně používaly. A rád v tom pokračuje za učasti Prahy 14. Mnohé velké nadnárodní řetězce již tyto praktiky k honbě za ziskem nepoužívají. Děkuji předem za odezvu. TL

Neexistující přechod - Broumarská
Zaslaný

Neexistující přechod - Broumarská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2018

Dlouhodobě neexistuje přechod na ulici Broumarská směrem k ulici Lednická. Obecní úřad P14 má vypracované studie na tuto oblast. Bohužel se nic neděje. Z křižovatky v ranních a odpoledních špičkách nelze autem vyjet, v Lednické je zákaz odbočení doleva na most, ale i tak zde z Lednické nákladní auta nad 3.5t jezdí a do této situace musí chodec přebíhat, aby se dostal na druhou stranu směrem k ulici Hodějovská a nedalekému, krásně zrekonstruovanému parku Pilská. Prosím alespoň o zvážení doplnění přechodu pro chodce, když už OÚ nekoná komplexněji v úpravě celé této křižovatky.

Neexistující stezka do parku Pilská
Zaslaný

Neexistující stezka do parku Pilská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2018

Jedná se o podchod vedle a pod vlakovou tratí, což je jediná možná cesta do blízkého zrekonstruovaného parku Pilská. Bohužel cesta zde neexistuje a po každém dešti či sněhu se zde nedá chodit. Nejde tedy tento směr vůbec používat. Pomohlo by cestu pokrýt alespoň štěrkem nebo ještě lépe vytvořit plnohodnotný chodník.

Chybějící přechody do zastávky tramvaje Hloubětín
Zaslaný

Chybějící přechody do zastávky tramvaje Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 12. 2017

U zastávky tramvaje Hloubětín chybí 3 ze 4 přechodů pro chodce. Lidé, kteří nechtějí využívat podchod, jsou nuceni přebíhat přes dva pruhy frekventované silnice. Navrhuji vytvořit v tomto místě přechody pro chodce, aby všechny čtyři strany zastávky tramvaje byly pro chodce bezbariérové.

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Vyřešený

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Už zase skáču přes kaluže. Tak by se dala popsat situace při vstupu do stanice metra Hloubětín (vchod nad schody od ulice Poděbradská vedle domu čp. 590) po každém dešti. Přestože se vchod před nedávnem opravoval, inženýři si neuvědomili, že voda neteče do kopce, proto tam při každém dešti vzniká louže a voda se tam docela dlouho drží.

Pytle s odpadky
Zaslaný

Pytle s odpadky
Breitcetlova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2017

Neustále (cca každé 2 dny několik posledních měsíců) na roh ulic Breitcetlova a Generála Janouška nějaký vandal odkládá modré pytle s odpadem... Je to neomalenost nejvyššího kalibru, přitom popelnice jsou asi 20m každým směrem. Měla by si na tohoto nevychovance počkat policie a napařit mu pěknou pokutu, navíc popeláři asi také nejsou nadšení a my občané už vůbec ne...

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Vyřešený

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Chodník se kolem víka kanalizace nebezpečně propadá a různě vlní. Dobře je to vidět na fotografiích. Lokalizace: před vstupem do domu Poděbradská 558/125.

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Vyřešený

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2017

Přechod v Slévačské byl sice posunut, ale jiným směrem, ještě o nějaký ten metr dál od zastávky busu směr Žárská. Chápu, že to asi jinak nejde. Na přechod teď upozorňuje nás zrakově postižené taktilní dlažba - i to je chvályhodné. Bylo dokončeno asi před 14 dny, zároveň byla vymazána stará zebra, ale ta nová nebyla nastříkána, takže de facto žádný přechod momentálně neexistuje!!! - taktilní dlažba upozorňuje nevidomé na neexistující přechod. Vzhledem k tomu, že jde o místo za zatáčkou - téměř v zatáčce a že tudy od začátku školního roku budou chodit opět děti do školy (stává tu i dopravní policista), bylo by dobré, alespoň do 4. září zebru nechat nastříkat. Děkujeme.

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Vyřešený

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2017

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o informaci, zda-li by bylo možné zřídit obousměrnou zastávku autobusu 224 v ulici Lednická v blízkosti křižovatky a novostaveb Břeclavská. Nejbližší zastávky jsou 'Kyjský hřbitov' a poté až zastávka 'Nádraží Kyje'. Z novostaveb Břeclavská chybí stále chodník, kterým by se dalo na zastávku 'Nádraží Kyje' bezproblémově dostat. Řešením jsou přivaděče k vlakům, ale ty se v tomto zimním období neudržují, tudíž tato varianta je špatná. Tato zastávka by byla hojně využívána převážně maminkami s kočárky a staršími lidmi žijícími v ulici Břeclavská. Prosím o vyjádření a věřím, že umístění zastávky v této lokalitě je žádaná věc a bude přínosem pro tuto nově vzrůstající oblast.

Nebezpečný přechod na křižovatce Cíglerova - Slévačská
Zaslaný

Nebezpečný přechod na křižovatce Cíglerova - Slévačská
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 10. 2016

Tento přechod mi připadá nebezpečný jako řidiči i jako chodci. - Chodec, který přišel z ulice Slévačská a stojí na kraji přechodu, není vůbec vidět a ani on nevidí na auta přijíždějící zleva. Chodec musí vstoupit po přechodu až daleko do vozovky, aby viděl přes horizont a přes svodidla doleva na auta. Přechod navíc navazuje na chodník v oblouku, což nepřehlednost zvyšuje... Často tu vídám děti, čekající, až jim dají auta přednost - jenže obzvlášť děti jsou přes svodidla vidět až na poslední chvíli, takže řidiči zde obvykle přednost chodci nedají. Přitom se ale jedná o velmi frekventovanou silnici! - Chodím tam s kočárkem a malými dětmi, takže mi vadí i chybějící nájezd na obou stranách přechodu (je tu vysoký obrubník) - Ráno tento přechod používá spousta školáků jdoucí na ZŠ Chvaletická. Stává tady policista, což je přínosné, bohužel ale asi na správných místech není známo, že na ZŠ Chvaletická začíná vyučování až v 8,15. Proto policista odchází zpravidla právě v dobu, kdy by ho zde bylo nejvíce potřeba!

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
Zaslaný

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
Vybíralova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2016

Dobry den, poprosila bych o reseni situace, kdy se u skolek v ulici Vybiralova 968 a 967 opakovane nachazi velke mnozstvi psich exkrementu a odpadku, vc.skla a jinych pohozenych veci. Neni tydne, kdy by me deti nestouply do psich vykalu. Jde o lokalitu s velkym pohybem deti a nejsou tu zadne sacky ani odpadkove kose pro majitele psu. Rovnez by byla vhodna osveta obyvatel v okoli, jde o deti a situace se stava neunosnou. Stejny problem je i na okolnim detskem hristi, kde jde zejmena o sklo a povalujici se odpadky a nebezpecne lahve od alkoholu apod., casto jsou puvodcem samo dospivajici z nizkoprahoveho centra Jahoda, ktere ale snad bylo zalozeno proto, aby podobnym situacim predchazelo, ne je zpusobovalo. Tyto deti na hristi casto i kouri. Zaroven prosim, abych o reseni situace byla informovana na uvedeny email. V okoli bydli i slusni lide, kterym situace neni lhostejna. Dekuji, Mgr. Bc. Veronika Chrobok

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
Zaslaný

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 08. 2016

Dobry den, Chodník který vede podél ulice Poděbradská, kde auta dále najíždějí na ulici Chlumecká ve směru na Černý Most mi připadá, že je velmi nebezpečný. Auta v lomené zatáčce často jezdí vysokou rychlostí. Chodník je velmi nizký a není ani moc široký. Vznikla zde před nekolika lety cyklostezka, tudíž je naročné se v určitých místech na choník vměstnat mezi jezdící auta a cyklistu. Pro chodce(zvlašť matky s dětmi a kočárkem) je nepřijemné tudy chodit. Bohužel se jedná o jedinou bezbariérovou cestu, která spojuje Hloubětín s Černým Mostem. Bylo by úžasné, když by se podařilo chodník alespoň opatřit zábradlím či betonovým mantinelem. Děkuji.

Překážející zábradlí a předimenzovaný chodník v ulici Arnošta Valenty
Bez odpovědi

Překážející zábradlí a předimenzovaný chodník v ulici Arnošta Valenty
Arnošta Valenty, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 03. 2016

Dobrý den, při vzniku nového parku jižně od sídliště Černý Most II vznikla i úprava navazujících pěších spojů. Podle mě však trochu nešťastně a bez respektování nového Manuálu tvorby veřejných prostranství. Mezi chodníkem a silnicí v ulici Arnošta Valenty se tak objevilo červenobílé zábradlí bez zjevného účelu (v přímé návaznosti trasy od mostu přes Ocelkovu do přírody za sídlištěm) . V ulici projede maximálně zhruba 1 automobil za 5 minut a to pomalou rychlostí, účel 'ochrany pěších před automobilovou dopravou' zde tedy rozhodně nefunguje. V místě návaznosti místa na park pak nesmyslně vznikl 2. chodník (viz foto). Prosil bych o vysvětlení, nepřijde mi, že by tu chodily davy lidí. Celá situace vypadá tak, že je zde asfaltový chodník pro cyklisty (u vjezdu ze silnice je značka se zákazem vjezdu motorovým vozidlům) a dláždený pro pěší. A zábradlí má tak fungovat k tomu, aby lidé nechodili po chodníku asfaltovém. Je to opravdu záhada, jak to pan technik zamýšlel... Je však nutné si uvědomit, že reálná situace funguje jinak. Asfaltová cesta dál pokračuje k rybníku Mariňák a po něm chodí hodně pěších. Celá situace je nešťastnější v tom, že na asfalt přes zákaz vjíždí auta a zkracují si tak cestu k Mariňáku (může jít o rybáře nebo obyvatele zahrádkářské kolonie u rybníka). Chytřejší by například bylo, kdyby zde byl jediný chodník sdílený pěšími a cyklisty (tak to funguje v realitě - tedy moc cyklistů tu ani nejezdí). Pokud se chodníku navíc nezbavíme, bylo by skvělé, kdyby se tak aspoň stalo v případě zábradlí. Dobré by také bylo, kdyby se nějak vyřešila situace s vjíždějícími auty (prosím NE dalším zábradlím, ale třeba sloupky, nebo většímu zamezení průjezdnosti přímo u Mariňáku - a to něčím co už nebude proti zmíněnému Manuálu). Děkuji.

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Bez odpovědi

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 02. 2016

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD. V minulosti tam někoho přepadli.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.