Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod pro pěší přes Svatovítskou ulici
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro pěší přes Svatovítskou ulici
Svatovítská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2022

Přes frekventovanou Svatovítskou ulici z ulice Generála Piky do Wuchterlovy ulice (či v opačném směru) neexistuje přechod pro pěší. Při tom to je přímé pěší spojení z trasy Glinkovou ulicí podle železniční dráhy směrem na dejvické nádraží a k metru Hradčanská. K dejvickému nádraží a k metru Hradčanská se nedá jít přímo jinudy, než ulicí Generála Piky a pak návazně Wuchterlovou. K přechodu se musí daleko, takže mnoho lidí raději riskuje. Kvůli souběhu tramvaje a dvou proudů vozovky by přechod musel být opatřen ostrůvky a světly synchronizovanými s přechodem ve spodní Svatovítské, aby to nebrzdilo plynulost dopravy.

Nový přechod ve Vokovicích
S odpovědí

Nový přechod ve Vokovicích
V Nových Vokovicích, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 07. 2022

Na rohu ulice V Nových Vokovicích a K Červenému vrchu chybí přechod pro chodce. Vzheldem k tomu, že je oblast čím dál frekventovanější, jezdí zde hodně aut, je přecházení ve vilové čtvrti, kterou Vokovice jsou, nepříjemné. Ulice V Nových Vokovicích přitom slouží jako jakási 'hlavní třída' celé čtrvti a je škoda, že právě na ni nemají přednost chodci, nýbrž auta.

Dlabačov nebezpečný přechod
Vyřešený

Dlabačov nebezpečný přechod
Dlabačov, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 04. 2022

Ulice je velmi široká, auta jezdí velmi rychle, dlažba nadto dost křivolaká (s holí nebo kočárkem), pomohlo by zúžení, omezení rychlosti?

Chybějící přechod v Patočkově
S odpovědí

Chybějící přechod v Patočkově
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

V polovině Patočkovy ulice chybí přechod. Je zde vychozená tráva, kdy lidé nebezpečně přechází širokou a rušnou ulici. Nejbližší přechod je 150m daleko.

Chybějící přechod/chodník v ulici Atletická
S odpovědí

Chybějící přechod/chodník v ulici Atletická
Atletická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

V ulici Atletická končí chodník doslova v křoví. Následně člověk musí přejít skrze frekventovanou ulici, bez přechodu na druhou stranu. Jedná se navíc o frekventovanou cestu mezi Strahovem a Ladronkou.

Nebezpečný  přechod pro chodce
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod pro chodce
Staré nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

Na Starém náměstí v Ruzyni je špatně viditelný přechod. Při dešti, za šera nebo za tmy je extrémě špatně viditelný. Pouliční osvětlení je na místě přechodu slabé. Motoristy na přechod sice upozorní značka umístěna přímo u “zebry”, ale chybí značka přikazující snížit rychlost. Dne 12.10. 2021 v ranních hodinách (cca v 6:45) na tomto přechodu porazilo auto chodce. Způsobilo mu těžká zranění. Prosím o rychlé zlepšení viditelnosti tohoto přechodu. Denně tam přechází děti na lezeckou stěnu, fotbal, je zde i hotel..

chybějící přechody
S odpovědí

chybějící přechody
K Červenému vrchu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Ulice k Červenému vrchu - Ulice prochází pěti křižovatkami. Přechod je pouze na křižovatce s ulicí Vokovická. Na ostatních křižovatkách přechody zcela chybí (jde o křižovatky s ulicemi Nad Lávkou, Na Luzích, Na Volánové a V Nových Vokovicích. Není ani žádný přechod, který by umožňoval přejít z jednoho chodníku na druhý. Ulicí chodí často děti (do SK Aritma) a i když tam není zase tak velký provoz, občas vznikají nebezpečné situace a zvlášť na křižovatce s ulicí Na Luzích není možné bezpečně přejít (není dobře vidět za kontejnery na tříděný odpad).

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
S odpovědí

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
Konecchlumského, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 05. 2021

Dovoluji si vám dát podnět k řešení neuspokojivé a z hlediska chodců dlouhodobě nebezpečné dopravní situace na rohu ulic Bělohorská a Konecchlumského. Prostor rohu navazuje přirozeně na tramvajovou zastávku “U kaštanu”, přechod pro chodce pro bezpečný příchod k zastávce je zcela bez logické návaznosti umístěn na opačné straně zastávky - směrem ven z města. Zároveň je prostor pro výhled chodců pravidelně zacláněn stojícími vozidly viz příloha. Což výrazně zvyšuje nebezpečnost prostoru a to především pro děti, které se při cestě do školy v tomto prostoru nachází. To se dlouhodobě děje přestože je na místě zákaz zastavení obecně není dodržován a vozidla zde na chodníku pravidelně stojí. Děti pak přes tato vozidla nemají šanci vidět a je tedy pro ně situace speficky více nebezpečná. Vzhledem k tomu, že každý den ráno je tato zastávka využívána chodci často dětmi a že bezpečnost chodců je jednou z deklarovaných priorit dopravní politiky města dovoluji si otevřít toto téma a možnost technického řešení, které bude zajišťovat vyšší bezpečnost chodců. Prosím o informaci jaké konkrétní kroky v této věci jde udělat, případně další aktuální kroky.

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
S odpovědí

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
Flemingovo nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 03. 2021

Dopravní situace po otevření tunelu Blanka je v této lokalitě žalostná. V okolí jsou čtyři ZŠ, tři MŠ, a plochy vhodné pro volnočasové aktivity dětí. Jediné přechody na Flemingově nám. východ - západ jsou v jižním cípu náměstí. Co takhle ranní slalom s kočárkem a čtyřletým dítětem do MŠ v koloně aut?

Chybějící přechod v ulici Tomanova, Břevnov
S odpovědí

Chybějící přechod v ulici Tomanova, Břevnov
Tomanova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2021

V ulici Tomanova chybí přechod v místech, kde z obou stran sídlí dvě velké firmy a jejich zaměstnanci musí přebíhat přes silnici u nepřehledné zatáčky. Nejbližší další přechod se nachází až za zastávkou autobusu směrem k Ladronce.

Zřízení přechodu pro chodce v Papírenské ulici
S odpovědí

Zřízení přechodu pro chodce v Papírenské ulici
Papírenská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 10. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na chybějící přechod pro chodce v ulici Papírenská v blízkosti železniční stanice Praha–Podbaba. Cestující, kteří využívají spojení v rámci PID, a kolemjdoucí (jak chodci, tak cyklisté) nemají možnost přejít tuto ulici a napojit se na chodník na straně u řeky nebo na cyklostezku, která je hojně využívaná i pro rekreační jízdy. Jsou nuceni překračovat frekventovanou silnici mimo vyznačené přechody, které jsou vzdáleny na obě strany, nebo použít chodník na straně u kolejí, který je v dezolátním stavu a navíc je rozdělen vedví lampami veřejného osvětlení.

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2020

Denně (již několik let) přebíhá přes ulici Libockou na autobusovou stanici 'Litovický potok' obousměrně okolo 300 osob vč, dětí školního věku, důchodců!!! Jedná se o velmi motoristicky frekventovaný a nebezpečný úsek. Od zastávky je sice 300m vzdálený přechod (k Restauraci Fabiano), ale ten je téměř nevyžívaný, neb je lokalizován zcela mimo zastávku 'Litovický potok'. V těsné blízkosti je Dům s pečovatelskou službou, lékař, a 95 % místních obyvatel a návštěvníků denně riskuje život při přebíhání/dobíhání autobusu (191, 168, 108). Je jen otázkou času, kdy dojde na tomto místě k vážnému střetu vozidla s chodcem. Prosíme o iniciaci zřízení přechodu pro chodce z ulice U stanice - autobusová zastávka 'Litovický potok'

Přechod pro chodce v Badeniho ulici
S odpovědí

Přechod pro chodce v Badeniho ulici
Badeniho, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 11. 2019

V Chotkových sadech mezi parkem Charlotty Masarykové a Letnou není přechod pro chodce. Jsou tam pouze přerušované čáry, které auta nerespektují a chodce nenechají přejít a troubí na ně. V ulici Na Špejcharu je školka a dětský klub, spousta jiných dětí a maminek s kočárky tu chodí z parku na Letnou. Nakreslit ty pruhy ve tvaru přechodu myslím není až tak velký zásadní problém. Děkuji.

Přechod u Stromovky - Mlýnská ulice
S odpovědí

Přechod u Stromovky - Mlýnská ulice
Mlýnská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 10. 2019

Jedná se o přechod, který je hned za místem odbočení. Není tedy možné přejít bezpečně, když je vidět, že nejede auto nebo když mi automobil dava přednost. Jedná se o úsek, kde v posledních letech doprava velmi zhoustla. A přechod není moc dobře označen, barva je téměř smazana a celkově by mohl být lépe upraven třeba pro provoz s kočárky.

Přechod pro chodce na Patočkově
Vyřešený

Přechod pro chodce na Patočkově
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 09. 2019

Bezpečnější přechod pro chodce. To snad nemůže myslet nikdo vážně. Původně osazeno balisety a celkem bezpečné pro chodce, ale co tam vzniklo následně ?Cyklisté za každou cenu ! 30% aut nerespektuje, že vpravo se jen odbočuje. A prvky pro slepce vyvedeny až do poloviny vozovky bez jakéhokoliv zabezpečení ? Myslím, že se zde brzy něco vážného přihodí.