Filtr podnětů



Bariérovost

Seřadit podle počtu hlasů
Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Zaslaný

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Geologická, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 12. 2017

Nevyhovující sjezd pro kočárky Prosim za vsechny maminky s kočárky o zvážení přechodu pozemního. Zůstal by i podchod i možnost přechodu po silnici-klidne dlouhe intervaly, kdo pospícha, muze využít podchod. Sjezd je příkrý a špatně pasuji kolečka. Dost se s tom zápasí. Navic plošinka v polovině schodů kocarek zastaví, pak se znovu najiždi na druhou polovinu. A špatně se to ovládá, kdyz prostor na nohy je úzký a ta plosinka moc krátká. Často se tam drží voda-velka louže, hned to namrza a klouze. Prosim!!! Mohl by se zpatky vrátit přechod, co tu uz byl? Byl odstraněn. Přitom auta pravidelně zastavují, neboť je tam odbočka z Hlubocep. A spousta lidi bláznivé přebíha a manévruje mezi ploty uprostred. Za druhe samotný nájezd na sjezd pro kočárky je ma obou stranách špatně řešeny, je tam vysoký schod-viz foto- a kočárek uz předními koly visí ve vzduchu a nedá se poradně najet. Take se schody i sjezd droli, cas od času se to zaplacne betonem... Prosim, přibývá zde lidi, rostou novostavby a frekvence pohybu lidi je vysoká...pozemní přechod by byl vítán!!! Dekuji, Theimerova

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Zaslaný

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 12. 2017

V ulici Švehlova byla opravena 2 schodiště se zábradlím. Z nějakého důvodu (mně neznámého) však nebylo pamatováno na osoby pohybující se na vozíku či rodiče s kočárkem. Tato schodiště tedy slouží výhradně pro zdatné pěší turisty či zdatné vzpěrače kočárků, ostatní musí chodit oklikou ze zastávky MHD, aby se dostali k dětskému hřišti či do přilehlé MŠ.

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Zaslaný

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2017

Eskalátory chybí na vstupu i výstupu z metra, takže lidé tu musí již mnoho desítek let tahat kufry po schodech.

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
Vyřešený

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
U nádražní lávky, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2017

Značka vymezující zákaz segwayů je umístěna ve velmi úzkém místě, kudy ve špičce plyne nekončící řeka lidí. O pět metrů dál je přitom chodník několikanásobně širší.

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Vyřešený

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Náchodská, Praha 20

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 03. 2017

Reklamní poutač na městském pozemku brání v rozhledu v křižovatce. Chodcům a cyklistům překonávajícím ulici Náchodskou v tomto místě chybí dostatečný výhled na vozidla přijíždějící po hlavní ulici směrem do Prahy. Vozidla v tomto místě teprve zpomalují na 'městskou rychlost' a cyklisté musejí předním kolem až zasahovat do silnice, aby na vozidla viděli.

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Nově zaslaný

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Letenská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 01. 2017

Letitá situace, která denně komplikuje život chodcům na už tak úzkém chodníku v Letenské ulici. Situaci dotváří parkující vozidla přečnívající do chodníku. Nelze řešit sdružením osvětlení a sloupu od trolejí, namontováním značek na zeď a přidáním informativní cedulky pro řidiče, aby neparkovali čumákem na chodník, pokud nemají příliš dlouhý vůz? Pokud je zeď ve vlastnictví města, nelze ji posunout a nevyhovující chodník rozšířit? Průjezd kočárkem je velký problém, ale i samotná chůze vyžaduje vstup do vozovky, pokud se v místě střetnou dva chodci.

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
Zaslaný

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 12. 2016

Ostrůvek na tramvajové zastávce na náměstí Jiřího z Poděbrad postrádá hladký/bezbariérový sjezd. Kolem celého ostrůvku je celkem vysoký obrubník, sjíždět např. s kočárkem je obtížné, samotný vozíčkář by neměl šanci. Jedna možnost by bylo udělat sjezd na přechod pro chodce.

Nevhodně umístěné dopravní upozornění na chodníku v Topolové
Vyřešený

Nevhodně umístěné dopravní upozornění na chodníku v Topolové
Topolová, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 10. 2016

V Topolové ulici před křižovatkou s Podléškovou je umístěna tabule s dopravním upozorněním tak nešťastně, že zabírá skoro tři čtvrtě chodníku. To určitě není vhodné řešení, už proto, že tudy chodí děti z blízké školy atd. A vůbec, už z principu. Je vlastně skoro až úsměvné, že to tam někdo – nevím bohužel, kdo, – mohl s klidným svědomím dát...

Nepohodlně úzký chodník kvůli květináčům
Bez odpovědi

Nepohodlně úzký chodník kvůli květináčům
Strakonická, Praha - Velká Chuchle

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 10. 2016

Velké betonové květináče na Praze 5 už několik let zužují šířku východního chodníku podél Strakonické ulice. Chodník je tak úzký, že širší kočárek tamtudy nemusí vůbec projet a dva kočárky se nevyhnou. Na několika místech jsou navíc květináče posunuté směrem do chodníku, takže prostor ještě více zužují. Prosím o odstranění/přesunutí těchto nevhodných zábran.

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Zaslaný

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Pasteurova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 09. 2016

Část chodníku v délce asi 30 m v ulici Pasteurova blíže k domům je zcela neprůchozí a zarostlá keři, které rostou hned vedle něj. Chodník lze buďto obejít, ale v tu chvíli se nacházíte na silnici, která není určena pro chodce, ale pro auta. Silnice je poměrně dost frekventovaná a na její protější straně auta parkují, takže 2 projíždějící auta se nemůžou minout a jedno musí počkat, až projede to druhé. To znamená, že už tak je projíždějící auto dost blízko chodníku, po kterém ale nelze chodit. Druhou možností je přejít na protější chodník, na který se ale dostanete skrz křižovatku, kde auta často vjíždí nebo vyjíždí do garáží, a následně přejít zpátky. Po silnici v ulici nejezdí autem jen obyvatelé přilehlého sídliště, ale také ti, kteří směřují do areálu Ústavů Akademie věd.

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Zaslaný

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Štúrova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 30. 06. 2016

U bytového domu Štúrova 1701/55, Praha 4 Krč byly nainstalovány betonové obrubníky ohraničující parkoviště, které jsou však umístěny i na přilehlém chodníku (dle §34 zákona č. 128/2000 sb. o obcích jsou veřejně přístupné chodníky veřejným prostranstvím bez ohledu na to komu patří) a brání tak průchodu osob se zdravotním postižením nebo maminkám s kočárky, případně hrozí na tomto místě nebezpečí úrazu.

Neudržovaná zeleň
Zaslaný

Neudržovaná zeleň
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 06. 2016

Na severní straně chodníku v ulici Střešovická je několik set metrů neudržovaná zeleň. Ta zasahuje do chodníku a pokud na krajnici parkují auta (což smějí), je chodník neprůchozí.

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Zaslaný

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Humpolecká, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2016

V oblasti ulic Humpolecká a U Nových domů jsou vysoke BARIÉROVÉ vstupy na chodníky, hrozně obtížně se tady vozí kočárek, žádní vozíčkáři tady nejsou schopni bez pomoci jezdit.

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
Zaslaný

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
Na výši, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2016

Neudržované křoví brání ve výhledu při přecházení ulice Na Výši od přechodu trati v blízkosti vlakové zastávky Cibulka. Jedná se o frekventovanou pěší trasu, která vede mj. i ke školce a dětskému hřišti a je dětmi hojně využívána, slouží i jako spojka mezi územím 'pod tratí' a 'nad tratí'. Ústí do ulice Na Výši, kde ale na dané straně není chodník, je tedy nutné přejít. Rozhled při přecházení je kvůli vegetaci zasahující do výhledu velmi omezen jak pro chodce tak pro přijíždějící auta, jejichž řidiči nemohou mít ani ponětí, že za danou zelení ústí pěší trasa.

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
Zaslaný

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
Kartouzská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 04. 2016

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské. S kočárkem se nedá projet, pokud člověk nepřistoupí na terénní rallye v režii TSK.