Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok

Denně (již několik let) přebíhá přes ulici Libockou na autobusovou stanici 'Litovický potok' obousměrně okolo 300 osob vč, dětí školního věku, důchodců!!! Jedná se o velmi motoristicky frekventovaný a nebezpečný úsek. Od zastávky je sice 300m vzdálený přechod (k Restauraci Fabiano), ale ten je téměř nevyžívaný, neb je lokalizován zcela mimo zastávku 'Litovický potok'. V těsné blízkosti je Dům s pečovatelskou službou, lékař, a 95 % místních obyvatel a návštěvníků denně riskuje život při přebíhání/dobíhání autobusu (191, 168, 108). Je jen otázkou času, kdy dojde na tomto místě k vážnému střetu vozidla s chodcem. Prosíme o iniciaci zřízení přechodu pro chodce z ulice U stanice - autobusová zastávka 'Litovický potok'

Zaslal: Pavel Štorek, 19.02.2020 v 16:16

Praha 6-
 
 
 
 
 
 

Libocká, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 21.02.2020 16:30

Dobrý den,

tak vzdálenost k přechodu není zdaleka 300 m, nýbrž 75 m (od označníku zastávky s jízdními řády), nicméně máme pro Vás potěšující zprávu. V rámci programu BESIP připravuje HMP, potažmo Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. vybudování zvýšené křižovatkové plochy (specifický typ stavebního retarderu) v místě napojení ulice U Stanice, přičemž součástí projektu je vybudování i nového přechodu a to na západním rameni Libocké (tj. za zastávkou BUS směr Vypich).

S pozdravem

Ing. Dana Charvátová
vedoucí odboru
Odbor dopravy a životního prostředí
Úřad městské části Praha 6Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Zdeněk Kulda: Ale to je tak hezký slib od paní Dany Charvátové, opravdu moc hezký:
.....V rámci programu BESIP připravuje HMP, potažmo Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. vybudování ......"

Takovým slibem by se možná dalo podělit i polovinu Prahy.

Jen paní Charvátová, decentně zapomněla, nám občanům Prahy 6, sdělit, kdy ten nový přechod bude hotový.
To je totiž to podstatné!

Opomněla také napsat nějaký harmonogram a v jakém stádiu přípravy ten přechod je.

Já i kdokoli další také mohu nakrásně třeba slíbit: "v rámci kosmických letů do vesmíru je v přípravě cesta dvaceti občanů Prahy 6 na Mars, potažmo deseti občanů ze Horní Zlámané Lhoty na Venuši."

A kam se ztratil dřívější příspěvek pana Hory?
On ale jistě napsal něco důležitého a tajného, třeba o maršálovi, o stěhování, třeba také něco z mykologie, ....
23.02.2020 v 15:12    

Chodci Sobě: Přesně. Zbytečné napadání a výlevy zcela mimo mísu. Tak se nedivte, pane.... Kuldo? Horo? Atd.? Ta rétorika se nezapře... A rozhodně to ničemu neprospěje.
23.02.2020 v 16:39    

Blanka Klimešová: Podle informací TSK předávaných na pracovní skupině BESIP při MHMP z listopadu 2019 je akce Libocká - U Stanice ve stadiu výběru zhotovitele s předpokládanou realizací během roku 2020.

Blanka Klimešová
Pražské matky, z. s.
10.03.2020 v 10:45    

ing. Petr Tokič: Dobrý den,
p. Štorek měl zřejmě na mysli vzdálenost, kterou musí ujít obyvatel domu s pečovatelskou službou , pokud by chtěl použít k cestě na zastávku autobusu přechod.Ta se udávaným 300 m velmi blíží.
Na chybějící přechod jsme upozornili již cca před 12 lety a od té doby jsme tuto záležitost mnohokrát připomínali. Přitom řešení je až primitivně jednoduché: stačilo by posunout sloupek zastávky o pár metrů zpět (přístřešek může zůstat na místě) aby přechod nebyl v bezprostřední blízkosti zastávky, předělat vymezení zastávky na vozovce, nastříkat čáry přechodu a je hotovo. Náklady si dovoluji odhadnout na zhuba 25 - 30 tis. Kč. Místo toho se vymýšlí zbytečný retardér za velké peníze.
Bohužel dopravní komise při MČ je k našim žádostem zcela netečná. Navíc všechna "opatření", která tato komise v posledních pár letech vytvořila, se negativně dotkla
obyvatel této oblasti, bydlících především v ulici U stanice. Jako příklad lze uvést změnu jednosměrek od Evropské, která do naší úzké ulice s kluzkou dlažbou z "kočičích hlav" navedla řídiče, kteří si tudy zkracují cestu ve směru na Petřiny. Bizarní úprava křižovatky s ulicí U kolejí nás připravila o řadu parkovacích míst, kterých byl již dříve nedostatek. Modré zony za železniční tratí k nám navedly auta z okolí Prahy, která zde celodenně parkují. V současné době se připravuje stavba chodníku za železničním přejezdem směrem do ulice U kolejí, která nás připraví o další parkovací místa. Tento chodník za statisíce se v rámci stavby rychlodráhy za několik let zase odstraní. Dalo by se pokračovat.
Žádné z těchto opatření nebylo s obyvateli dotčené oblast nijak konzultováno. Evidentně se zapomnělo, že také zde žijí lidé.
Na naše následné dotazy a námitky písemné i osobní jsme nedostali buď žádnou
nebo zcela vágní odpověď ve stylu "děláme pro Vás to nejlepší". Není divu, že většina obyvatel považuje dopravní komisi za nepřítele.
Dostali jsme se tak daleko, že zvažujeme založení občanského sdružení, abychom alespoň trochu posílili naši pozici při jednání (nebo spíše boji) s tímto orgánem.

S pozdravem
ing. Petr Tokič
místopředseda SVJ U stanice 9
23.05.2020 v 21:14    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Libocká, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nebezpečně nastavený semafor v Podbabské

Praha 6, 05. únor 2015 S odpovědí

Propadlá dlažba v ul. Milady Horákové 116/109

Praha 6, 21. duben 2018 S odpovědí

Chybějící přechod Legerova

Praha 1, 09. květen 2012 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty