Filtr podnětů



Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Zaslaný

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Malešická, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 09. 2018

Na relativně dlouhé Malešické ulici spojující Malešické náměstí a Jarov není vybudován ani jeden semafor pro možnost bezpečného přecházení především dětí z tradiční vilové čtvrti a nově vybudovaných sídlišť (např. Malešická stráň) do zástavby malešického sídliště, resp. Malešického parku. Na ulici jsou přechody pro chodce, v některých místech i menší zbržďovače a snížena maximální povolená rychlost. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že to neodrazuje řidiče k předjíždějí se navzájem, porušování maximální dovolené rychlosti a nemluvím o dáni přednosti na přechodu pro chodce. Zároveň je občas ráno vidět policista u přechodu, který zabezpečuje přechod dětí. Jeden umístěný semafor např. v křižovatce Malešická/Kodicilova/Mistrovská/Bakalářská nebo v křižovatce Malešická/Bydžovského by zajistil vyšší bezpečnost chodců, především dětí při ranních cestách do školy a odpoledním návratu ze školy a občasné služby policistů ČR lze využít na jiné důležité záležitosti. Provoz na ulici Malešická za poslední roky výrazně stoupl, zaprvé jde o spojnici mezi Jarovem a Malešicemi (vyhnutí se křižovatce Ohrada) a zároveň byl provoz navýšen díky neustále probíhající výstavbě nových panelových domů v oblasti Malešického Parku. Předpokladem je, že výstavba dle projektů bude v této oblasti i nadále pokračovat. V případě nutnosti mohu dodat další fotografie. Děkuji Kudláček

Chybějící strom
Zaslaný

Chybějící strom
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Zaslaný

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Poničené označení dočasného přechodu
Vyřešený

Poničené označení dočasného přechodu
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, nějaký vandal pravidelně nyčí, ohýbá či jinak poškozuje označení (jak horizontální tak zejména vertikální) dočasného přechodu pro chodce (za normálních okolností jako přechod zmiňované místo neslouží). Jiný přechod, který normálně slouží ke svému účelu a je umístěn blíže k centru Zahradního města je nyní kvůli rekonstrukci uzavřen. Kvůli tomu vznikají velmi nebezpečné situace, kdy řidiči neví, že místo slouží nyní jako dočasný přechod. Zatím jsem na místě zažil dva lehké ťukance, ale dovedu si představit, že by to mohlo dopadnout mnohem hůře. Ikdyž se člověk rozhlédne, tak zpravidla z Práčské přijede auto ve vysoké rychlosti. Na místě chodí lidé s dětmi, kočárky, starší lidé. Problém jsem hlásil na TSK, Prahu 10. S pozdravem Ing. Martin Šmída

Chybějící sv. přechod přes ul.V Olšinách u křižovatky s Nad Olšinami
Zaslaný

Chybějící sv. přechod přes ul.V Olšinách u křižovatky s Nad Olšinami
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2018

Přichází-li chodec po východním ('pravém) chodníku ulice Průběžná a jde např. do Domu zubní péče Pekárek, musí překonat 1) světelný přechod přes ul. Průběžnou, 2) světelný přechod přes ul. V Olšinách zahrnující tramvajovou zastávku, 3) světelný přechod přes ul. Nad Olšinami. Jedná se přitom o zařízení, kam primárně chodí maminky s malými dětmi a tudíž i s kočárky. Stejná cesta je problematická i pro cestu do školky a školy You & Me ve Vilové. Navíc je poblíž lékárna dr. Max, kam zřejmě chodí i starší lidé - opět s pohybovými problémy.

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Chybějící světelný přechod u stanice Na Hroudě
Zaslaný

Chybějící světelný přechod u stanice Na Hroudě
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 08. 2018

V Průběžné ulici, přímo u zastávky tramvají a autobusu Na Hroudě, mezi ulicemi Na Hroudě a Gutova, je v této chvíli velmi komplikovaný přechod po čtyřproudé silnici. Hlavním důvodem, proč tuto situaci chceme řešit, že tento přechod používá velké množství dětí při cestě do ZŠ Gutova a v neposlední řadě i při cestě do areálu Gutovka. Jsou zde totiž dva směry tramvají a dva směry automobilového provozu. Velmi nebezpečná je i skutečnost, že autobus od ulice V Olšinách k zastávce přijíždí po silnici a těsně před přechodem přejíždí na tramvajové koleje, aby se dostal na zastávku. Navíc ještě tramvajová zastávka ve směru k ulici V Olšinách je postavena tak, že pokud chce chodec přecházet, projíždějící auto jej téměř nevidí a proto často dochází k velmi nebezpečným situacím. Věříme, že instalace světelného přechodu by situaci značně zpřehlednila a zajistila bezpečnou cestu do školy pro velkou část dětí navštěvujících ZŠ Gutova a návštěvníky areálu Gutovka.

Umístění přechodu pro chodce na křižovatce ulic Jahodová a Jasmínová
Zaslaný

Umístění přechodu pro chodce na křižovatce ulic Jahodová a Jasmínová
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2018

Při pohybu ulicí Jahodová není možné bezpečně přejít k světelnému přechodu pro chodce v ulici Švehlova a pokračovat bezpečně dále do ulice Strašnická. V blízkosti se také nachází základní škola a hned několik výrobních závodů. Vzniká zde řada nebezpečných situací, obzvláště v ranních hodinách. Umístění přechodu pro chodce by také zvýšilo přehlednost v křižovatce, která je v současné době nepřehledná, což způsobují auta parkující až na samé hranici křižovatky a brání tím chodcům i řidičům v dostatečném rozhledu. Děkuji Vám. Josef Trachta, Zahradní Město

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Vyřešený

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 07. 2018

Na křižovatce ulic Rostovská a Moskevská jsou již několik měsíců vypadané dlažební kostky. Podobná situace je např. i na křižovatce Moskevská-Žitomírská. Tento problém se vyskytuje na více místech, kde stará dlažba na silnici napojuje na nově zrekonstruovaný povrch Moskevské (stálo by za to zkontrolovat po celé délce Moskevské). Auta zde projíždějí s opatrností, při dalším zhoršení hrozí poškození podvozku. Vypadané kostky se povalují okolo na chodníku nebo v trávě. Děkuji.

Nebezpečná křižovatka před školou
Zaslaný

Nebezpečná křižovatka před školou
Břečťanová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 07. 2018

Křižovatka ulic Hyacintová a Břečťanová je cestou, kterou chodí žáci místní základní školy. Bezohlední řidiči zde ale parkují, takže děti se nemohou rozhlédnout a hrozí nebezpečí, že je srazí auto. V místě navíc chybí přechod. Chodník je rozbitý. Podala jsem podnět řediteli školy, který se to rozhodl řešit. Městská část Praha 10 problém vyřešila vodorovným značením, které řidiči ignorují, takže problém se nevyřešil. Chodník a přechod pro chodce vůbec nikdo neřešil. Nebezpečí tedy přetrvává. Když jsme kontaktovala úřad městské části, bylo mi sděleno paní Čuřínovou, že už ji v této věci nemám obtěžovat.

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Zaslaný

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Vyřešený

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 05. 2018

Nově vybudovaná dlažba se již měsíc drolí - bude ještě v záruce. Jen 200m od radnice. Prosíme opravit. Děkujeme. Na Moskevské je několik dalších míst, která by stálo za to projít a zajistit, aby se nedrolilo jako zde - např. Moskevská 56 před restaurací La Torretta, kde se již také začínají kupit malé dlažební kostky.

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Zaslaný

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 05. 2018

Doporučuji zřízení přechodu na tramvajový můstek k zastávce Koh-i-noor ze strany od stejnojmenného areálu. Většina obyvatel z lokality od Čechova náměstí přichází k této zastávce ze směru od ulice Moskevská a jediné 2 možnosti jak přejít na tramvajový můstek jsou buď jít o 100m dál na přechod, což většina lidí z jasných důvodů (vzdálenost, čas) neudělá (tento přechod je možná zřízen v souladu s jakousi normou, ale vede z míst, kde je pohyb chodců zcela minimální) nebo přejít po přechodu na křižovatce Vršovická-Moskevská zcela na druhou stranu ulice a pak z protisměrného můstku zase zpět na daný můstek, což je nesmysl. Vznikají pak kolizní situace, kdy chodci (99%) přecházejí mimo přechod a pak obcházejí situačně zešikmené oplocení můstku. Přechod by měl být umístěn na začátku tramvajového můstku, jako tomu je na mnoha obdobných místech v Praze (srovnatelné dopravní situace). Jsem si vědom toho, že ulice nedávno prošla rekonstrukcí, nicméně toto místo je řešeno zcela nevhodně. K výraznému zpomalení aut by nemělo dojít, neboť vzhledem k relativně dlouhým čekacím intervalům na světelné křižovatce Vršovická-Moskevská je stejně po většinu času tento směr dopravy omezen právě světelným signálem na křižovatce.

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Zaslaný

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Nad vodovodem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2018

Na konci ulice Nad Vodovodem, na rohu s Cerhenickou, se vždy po dešti utvoří louže přes polovinu ulice a velmi dlouho se zde drží. Hodilo by se buď přidat kanálovou vpusť nebo srovnat roh ulice. (Pokud vím, žádná stará ucpaná vpusť na dně louže není, přestože to tak může působit.)