Vyhledávejte podle:



Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Nově zaslaný

Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2022

Uprostřed přechodu přes bezejmennou komunikaci vedle domu Sokolovská č.p. 1996/179 se na dvou místech nachází pokleslá část asfaltové vozovky ve které se za deště a po něm tvoří a drží velké louže, které nemají kam odtékat. Často se tyto dvě louže dokonce spojí v jednu, kterou pak nelze obejít jinudy než vstupem do vozovky.

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Nově zaslaný

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Na rozcestí, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 12. 2021

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout. Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také. Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce. Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne. Děkuji

Přechod u MŠ Novoborská
Bez odpovědi

Přechod u MŠ Novoborská
Novoborská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

Přechod je nepřehledný, není vidět do vozovky a řidiči nejezdí dle předpisů. V okamžiku kdy chodce řidiči vidí, už nestíhají zabrzdit. Každé ráno se potýkáme s nebezpečnou situací, kdy střetu brání jen fakt, že jsme dospělí a raději počkáme. Dítě by mohlo situaci i nebezpečí podcenit. Stačil by prozatím zpomalovací práh. Přechod je využívaný hlavně dětmi, proto by bylo na místě zamyslet se nad prevencí. Nemluvě o špatném parkování, které riziko ještě zvyšuje.

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Kolbenova, Praha 9

Kategorie:
Zasláno: 28. 07. 2021

Pro chodce jdoucího podél ulice Kolbenova je přecházení ulice Smržové nepříjemné až nebezpečné. Ve špičce zde vyjíždějí auta z obytné zástavby i kamiony z Areálu Pepsi a Möbelix. Přitom zde není přechod. Dále je zde na rohu díra po vymletém asfaltu, který dále ničí vyjíždějící kamiony a který se po dešti naplní vodou .

Prechod Ceskomoravska u Balabenky
S odpovědí

Prechod Ceskomoravska u Balabenky
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 06. 2021

Zdravim, Komu dat pozadavek o zlepšení bezpečnosti tohoto přechodu u Balabenky. Jiz nekolikrat me s kocarkem a detma nabralo auto i kdyz jsme meli zelenou. Auta z prava nevidi a asi neocekavaji , ze mame zelenou. Je to velice nebezpecne. Dekuji. Prikladam foto

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
S odpovědí

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2021

Dobry den, doba od konce zelene do dalsi vlny zelene na semaforech smerujicich ze zastavky tramvaji Nadrazi Liben mi prijdou neuveritelne dlouhe (umocneno i snahou chytit vlak pri zpozdeni tramvaje). Nikdy jsem nemeril, myslim si, ze v ruznych dennich dobach je ruzna. Je moznost snizit prodlevu mezi jednotlivymi vlnami zelene pripadne zajistit, aby mackani tlacitka melo nejaky vyznam?

Patrolování ulice Trmická
S odpovědí

Patrolování ulice Trmická
Trmická, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 09. 2020

Na Zubrnické a Trmické ulici dochází k častému porušování pravidel parkování. Na fotografiích - často parkování na chodnících, blokování popelnice a parkování v zakázané zóně (žlutá čára). Můžete prosím prodloužit trasu policejní pěší hlídky k řešení těchto porušení?

Přechod pro chodce u metra Kolbenova
S odpovědí

Přechod pro chodce u metra Kolbenova
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 07. 2020

Přejít ulici v tomto místě je při nejmenším rizikové. Auta zde pouštějí chodce jen výjimečně, většina řidičů zde bohužel ani nedodržuje předepsanou rychlost 50 km/h. Před nedávnem se podstatným způsobem navýšil počet obyvatel v přilehlých ulicích Strnadových a Moravcových. Chodí zde spousta dětí a maminek s kočárky. Stálo by za úvahu učinit nějaká bezpečnostní opatření ať už v podobě retardéru nebo rychlostní kamery. Prosím nečekejme až se stane nehoda. V dnešních podmínkách je to otázkou času.

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
S odpovědí

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
Makedonská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Dobrý den, nedávno byly na ulici a přilehlém okolí nainstalovány koše na odpadky. Nápad je to dobrý, ale tyto koše jsou na 2 dny plné, přetékají a odpadky se válí nejen okolo košů, ale vítr je rozfouká po okolí a celá ulice vypadá jako skládka. Je možné, aby byly tyto koše vyváženy častěji? Je to samozřejmě také o obyvatelích, ale žije tu spousta lidí a udržovat pořádek je velmi těžké. A ne každý, kdo vidí plný koš, si svůj odpad odnese domů do koše.

Auta parkující na chodníku
Vyřešený

Auta parkující na chodníku
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 06. 2020

Parkování aut, dlouhodobě nepojízdných, na chodníku ve dvoustupu. Pro objezd aut je trěba vstoupit do frekventované vozovky. Adresa Poděbradská 441/20c, Praha 9.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Vyřešený

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Vyřešený

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2020

Nový úsek stezky podél Rokytky, tzv. 'vodní prostup' pod Čuprovou ulicí v Libni, který byl otevřen před několika dny, je z obou stran označen dopravními značkami 'Stezka pro cyklisty', tedy je sem zakázán vstup chodců, včetně dětských kočárků, vozíčkářů atd. Je zde opravdu nějaký racionální důvod, proč právě tady chodce šikanovat a nutit je tuto zkratku nadále obcházet starým podchodem o cca 110 metrů delší trasou, když na obou stranách beztak navazuje smíšená stezka pro chodce a cyklisty, která není o mnoho širší?

Roxory na cyklostezce
Vyřešený

Roxory na cyklostezce
Freyova, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 05. 2020

Na lávce přes Freyovu ulici je k vidění tohle a vypadá to dosti nebezpečně, představa že někdo třeba upadne na bruslích nebo Na to spadne malé dítě při prvních týdnech jízdy na kole je děsivá.

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Ulice Prosecká mezi křižovatkou s ulicí Lovosická a Kbelská postrádá na světelné křižovatce přechod. Místo je tak často používání v rozporu s pravidly jako neoficiální přechod. V ulici chybí přechod.

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vyřešený

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.