Vyhledávejte podle:



Praha 11

Seřadit podle počtu hlasů
Bezbariérové schody - Kosmická
Nově zaslaný

Bezbariérové schody - Kosmická
Kosmická, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2024

Dobrý den, v ulici Kosmická jsou menší schody, které denně musí objíždě desítky maminek s kočárky, a to po silnici - mezi projíždějícími auty, jelikož schody nemají kolejnice pro sjezd. I když se jedná o pouhé tři schody, je to značná komplikace. Často je problém se na silnici z chodníku dostat, jelikož auta parkují velmi těsně u sebe a není možné se do uličky mezi vozy s kočárem vejít. Bylo by možné na schody nainstalovat kolejnice pro sjezd, aby nebylo nutné vstupovat do pozemní komunikace? Předem děkuji za vyřešení

Rozbitý chodník, louže, zakopávání, pády
Nově zaslaný

Rozbitý chodník, louže, zakopávání, pády
Květnového vítězství, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 03. 2024

Léta rozbitý chodník na významné komunikační trase. Za deště jsou tu velké louže. Včera za šera tu manželka nehezky spadla.

Rozbitý chodník
Bez odpovědi

Rozbitý chodník
Boháčova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 03. 2024

V chodníku kousek od sebe je propadle místo plus kousek vedle je vystouple (velká nerovnost) více řekne přiložené foto.

nerovnost na silnici v ulici Čenětická 8
Bez odpovědi

nerovnost na silnici v ulici Čenětická 8
Čenětická, Praha 11

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 11. 2023

Ve středu 1.listopadu jsem byla svědkem, jak auto které jelo po silnici Čenětická, kvůli nerovnosti při vjezdu na parkoviště na silnici ohrozilo tatínka s chlapečkem, kteří stáli nahoře na chodníku. Auto jelo shora a zatáčelo doprava k domu, nerovnost za kanálem nebyla viditelná, auto zásilkové služby nejelo nějak zvlášť rychle,ale stejne prohlubeň nejak vychýlia auto a odskocilo smerem k chodniku s lidmi. Bylo by asi fajn tuto nerovnost za kanálem opravit, než se stane opravdové neštěstí.Obyvatelé domu,už o této prohlubně vědí a snaží se jí vyhnout což není, ale moc možné, protože je to uprostřed, ale pro auta která jsou tady poprvé to je i po přizpůsobení rychlosti při vjezdu na parkoviště opravdu náhlé.

Nový přechod - Matúšková - bezpečná cesta do školy
Bez odpovědi

Nový přechod - Matúšková - bezpečná cesta do školy
Matúškova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

Dle stávajícího uspořádání tu přechod pro chodce vždy asi měl být. Cesty zde ústí z obou stran cilnice v ulici Matúškova. Další cesty již pokračují s přechody (Schulhoffova) a dále trasy k obou budovám škol Kvetňák 1 i 2 kudy chodí denně malé deti.Trasa z vnitrobloku k zastávkám Prašná nebo Brechtova je také přes tuto silnici a rovněž zde chodí velká řada lidí/dětí/starých lidí na přechod vedoucí přes ulici Mírového hnutí do lesoparku Hostivař.

Posunutí přechodu pro chodce Türkova
Bez odpovědi

Posunutí přechodu pro chodce Türkova
Türkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

Dobrý den, nelze posunout přechod blíž k zastávce Litochlebské náměstí (bus 213, 136, 125)? Podchod je pro kočárky naprosto nepoužitelný a většina lidí kvůli tomu nebezpečně přebíhá silnici, protože přechod je dost daleko a je to docela zacházka. Nebo udělat ještě jeden u zastávky. Děkuji

Metro Opatov a Litochlebské náměstí
Bez odpovědi

Metro Opatov a Litochlebské náměstí
Líbalova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 12. 2022

Dobrý den, byl zrušen chodník kvůli stavbě a není udělá žádný provizorní vedle budovy Skanske u Litochlebského náměstí a tak všichni co jdou z metra Opatov skončí v blátě, kterým musí projít na zastavku Bachova.

Lepší terén pro kočárky
Vyřešený

Lepší terén pro kočárky
Ryšavého, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 07. 2022

Po cestě ze sídliště na metro Roztyly jsou schody a velmi zvlněný a terén s trávou, kde se s kočárkem jede naprosto příšerně. Bylo by lepší zde mít hladký povrch.

Chybějící přechod na výjezdu z Brněnské (od Brna) na Chilskou ulici
Vyřešený

Chybějící přechod na výjezdu z Brněnské (od Brna) na Chilskou ulici
Brněnská, Praha 11

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 06. 2021

Ačkoliv tudy vede oficiální pěší trasa navrhovaná i mapovými aplikacemi a k postiženému místu vede i chodník podél křižovatky ulic Opatovská a Chilská, který dále pokračuje chodníky a podchodem právě pod Chilskou, neexistuje žádný přechod přes výjezd z Brněnské ulice ve směru od Brna, který na Chilské ústí. Tento dvouproudý úsek však chodci musí překonat, pokud se např. z Hájů chtějí dostat na chodník podél Chilské směrem k zastávce U Dálnice. Na inkriminovaném místě s chybějícím přechodem auta jezdí poměrně vysokou rychlostí a řidiči nejsou značením upozorněni, že na konci výjezdu se mohou setkat na vozovce s pěšími. Vše stěžuje ještě terén, který je do zatáčky, a tím je ke všemu omezena i viditelnost jak pro řidiče, tak pro chodce nucené úsek co možná nejrychleji přeběhnout. Místo je tak velmi nebezpečné, avšak pro pěší potřebné, neboť možností překonat Brněnskou a propojit pěšky Háje a Kunratice je velmi málo, či znamenají přinejmenším výraznou zacházku (možnost 1: lávka u OC Westfield Chodov, možnost 2: 'myší díra' pod D1 z ulice Pastevců).

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Bez odpovědi

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Tato křižovatka (Donovalská / Ke Stáčírně - Praha 4) se nachází blízko školy, v těsné blízkosti zastávek autobusů Donovalská. Jedná se o silnice s hustým provozem osobních aut, autobusů i nákladních aut. Křižovatce předchází dlouhý rovný úsek, který svádí řičiče k rychlejší a méně obezřetné jízdě. Přes tuto křižovatku chodí pravidelně děti (bohužel musí s rodiči) do školy a ze školy. Před křižovatkou je sice omezení ruychlosti na 30km/h , nicméně téměř nikdo to nedodržuje. Křižovatka je bez semaforu a dokonce zde nejsou ani retardéry. Mám děti na prvním stupni ZŠ, po Praze 11 (součást Prahy 4) se pohybují samy pěšky nebo MHD. Pouze tuto křižovatku nesmí přecházet samy, což je pro mne (i pre ně) značně omezující. Nemám odvahu je pustit samotné. Téměř denně zde dochází k tomu, že v jednom směru auta zastaví, ale ve druhém ne. Nejezdí povolenou rychostí, řidiči jsou nepozorní (často překvapeni chodci, kteří jdou přes přechod). Foto jsem pořídila v době slabého provozu, aby byla samotná křižovatka lépe vidět. Je vidět, jak rodiče ráno přes křižovatku své děti převedou, pak se s nimi rozloučí a děti pokračují ke škole samy. To ale není řešení! Jednoznačné a bezpečné řešení je umístit zde semafory, které by daly rodičum a vůbec chodcům možnost 'vydechnout', bezpečně přecházet a tak se maximálně pohybovat pěšky (často totiž když už musí přes tuto křižovatku rodiče své děti převádět, raději je na určené místo dovezou autem).

Plánované uzavření chodníku Chilské na mostě přes D1
Vyřešený

Plánované uzavření chodníku Chilské na mostě přes D1
Chilská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 04. 2021

Bylo vydáno dočasné OOP na rekonstrukci mostu Chilské přes D1 (stanovení PKD-78483/2021 ). Na mostě budou postupně uzavřeny oba chodníky, přitom ten západní je vlastně jediným pěším / bezmotorovým přístupem ze Šeberova na Jižní Město. Ten má být bez náhrady uzavřen ve druhé etapě, od 14. 6. do 11. 8. 2021, tedy přes větší část letních prázdnin. Západní chodník je jediný klidný způsob, jak se pěšky nebo na kole dostat přes D1 od Šeberova na Opatov. Když tam chodec/cyklista přijde k té uzavírce od jihu, tak prostě skončí. Bylo by vhodné upravit OOP tak, aby byla pro 2. etapu vyznačena obchozí trasa. Znamenalo by to zřídit dočasný přechod přes Chilskou jižně od mostu, v místě přerušeného středového pásu (severně netřeba, tam je neužívaný podchod, možná by se v něm mělo uklidit). Třicítka, která je teď v OOP navržena, nebude bez přechodu respektována, to jako řešení nestačí. Dále by bylo vhodné zlepšit bezpečnost v místě, kde lze přejít rameno od Jižní Spojky ke křižovatce s Opatovskou, aby se nemuselo po schodištích severně od mostu. Teď jsou tam dva pruhy a není tam ani přechod, je to přímo na výjezdu z D1. Pokud ne ubrání pruhu, tak aspoň výstrahu před chodci, kteří se tam mohou vyskytnout. Ve vydaném OOP je napsáno, že PČR a silniční správní úřad Prahy 11 se zrušením chodníku bez náhrady souhlasili, na chodce (a neformální cyklisty) se tedy prakticky vykašlali. Zavřít na dva měsíce bez náhrady chodník v místě, kde je obchozí trasa dlouhá několik km, je nehoráznost, kterou by si ve městě, jež má být příznivé chodcům, nemělo dovolovat.

Chybějící přechod pro chodce Klíčova - Pyšelská
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce Klíčova - Pyšelská
Klíčova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 03. 2021

Chybí nám přechod pro chodce na křižovatce Pyšelská a Klíčova. Je to hlavní cesta na autobusovou zastávku Benkova a hlavně hlavní trasa pěšky do školy Donovalská ze zástavby v okolí Blažimské ulice. Děti zde přechází několikrát denně na místě, kde není přechod a není dostupný ani v okolí. Na protější straně parkuje velké množství aut a nákladních aut a křižovatka Klíčova - Mírového hnutí je velmi nebezpečná, protože se na ní prakticky nedá z vedlejší silnice odbočit, takže tento přechod také není bezpečný.

Nezpevněná krajnice - travnatá plocha příjezdu Mezi domy
S odpovědí

Nezpevněná krajnice - travnatá plocha příjezdu Mezi domy
Jašíkova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 02. 2021

V příjezdové cestě do dvora v ulici Jašíkova je již několik let 'díra plná bláta' kterou vozidla neustále po dešti prohlubují a dochází k vylévání louže do prostoru ulice až ke zde parkujícím vozidlům kudy prochází návštěvníci prostoru za vraty a kličkují mezi loužemi a blátem. Již zde na tuto skutečnost bylo opakovaně upozorňováno (např. by zde bylo vhodné upravit a popř. zřídit příchozí chodníček okolo kontejnerů vedoucí k posuvným vratům kam chodí zákazníci kavárny - do výdejového okénka, aby se neproplétali mezi projíždějícími či parkujícími vozidly v ústí ulice). Prozatím by stačilo vysypat prostor jemnějším štěrkem a poté např. zámkovou dlažbou jako je ve vnitřním prostoru pozemku pro parkování zaměstnanců. Děkujeme, rezidenti ulice Jašíkova

Nedostatek přechodu pro chodce křižovatka Donovalská
Bez odpovědi

Nedostatek přechodu pro chodce křižovatka Donovalská
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 12. 2020

Dobrý den, chtěla bych upozornit na nedostatek přechodu v křižovatce Donovalská a Mokrá. Je zde pouze jeden přechod, a ještě vzhledem k parkujícím autům pro malé děti nepřehledný. Denně projde křižovatkou spoustu lidí a hlavně děti do škol a školek (i směr Květnového Vít). Navrhuji přidat dva přechody (v ulici Mokrá je již patník připraven. Ulice Donovalská je rovná ulice, kde jezdí neukáznění řidiči rychle, takže zpomalení by se nabízelo.

Chybějící přechod v Brodského ulici
S odpovědí

Chybějící přechod v Brodského ulici
Brodského, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 11. 2020

Chybějící přechod pro chodce v Brodského ulici, mezi čísly 4 a 6. V místě parkují auta a nelze přecházet.