Přechod u Stromovky - Mlýnská ulice

Jedná se o přechod, který je hned za místem odbočení. Není tedy možné přejít bezpečně, když je vidět, že nejede auto nebo když mi automobil dava přednost. Jedná se o úsek, kde v posledních letech doprava velmi zhoustla. A přechod není moc dobře označen, barva je téměř smazana a celkově by mohl být lépe upraven třeba pro provoz s kočárky.

Zaslal: Jan Vrba , 15.10.2019 v 05:42

Praha 6-

Mlýnská, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.10.2019 18:05

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.toPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.11.2019 06:19

Odpověď z MČ Praha 6:

Vážený pane Vrbo,

Odbor dopravy a životního prostředí obdržel Váš podnět týkající se přechodu pro chodce přes ulici Mlýnská v blízkosti vstupu do parku Stromovka. K předmětnému přechodu pro chodce uvádíme, že v současnosti je na Odboru dopravy a životního prostředí podána projektová dokumentace týkající se stavebního záměru pod názvem „Revitalizace areálu bubenečských papíren", kdy součástí tohoto projektu je i podmiňující investice spočívající v rekonstrukci křižovatky Goetheho x Mlýnská x Antonína Čermáka, včetně doplnění chybějící nebo nedostatečné pěší vazby v rámci předmětné křižovatky. V křižovatce bude vybudován nový přechod pro chodce přes ulici Antonína Čermáka, který bude navazovat na chodník podél ulice Maďarská a celkově dojde k úpravě a zvýšení bezpečnosti v dané křižovatky včetně Vámi zmíněného přechodu pro chodce přes ulici Mlýnská. Součástí předloženého záměru je i rekonstrukce chodníku komunikace Goetheho v úseku od křižovatky Goetheho x Antonína Čermáka x Mlýnská po autobusovou zastávku. Do doby, než dojde k plánované rekonstrukci předmětné křižovatky, podáváme na Technickou správu komunikací hlavního města Prahy, a.s., jakožto majetkové správce přechodu pro chodce přes ulici Mlýnská, požadavek na obnovu vodorovného dopravního značení č. V 7a „Přechod pro chodce".Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 25.03.2020 11:25

Vyjádření Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s.:

"Dobrý den,

obnova VDZ provedena 19.3.2020."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Maláčová: To je ale hezké povídání. Bez termínů, že? Dobře tedy, bude se čekat.

A co takhle zatím nechat přetřít tu už roky vybledlou zebru tam (vodorovné dopravní značení č. V 7a Přechod pro chodce)?!?!!!
Aby byl přechod aspoň konečně vidět??

Co MČ Praha 6 ? Zvládnete to? Do týdne? Proč jste to nenechali udělat dávno?

A nebo to bude až někdy v roce 2020 ? Možná.
14.11.2019 v 19:05    

Vladimír Šuvarina: Dobrý den, paní Maláčová,

skoro bych řekl že věta " Do doby, než dojde k plánované rekonstrukci předmětné křižovatky, podáváme na Technickou správu komunikací hlavního města Prahy, a.s., jakožto majetkové správce přechodu pro chodce přes ulici Mlýnská, požadavek na obnovu vodorovného dopravního značení č. V 7a „Přechod pro chodce"." ke přesně to co poměrně expresivně požadujete. Termín vám žádný slíbit nemůžeme, neboť je plně v rukou městské firmy TSK, nad kterou nemáme dokonale žádnou kontrolu. Vaši intenzivní rétoriku takto prosím směřujte jejich směrem.

Děkuji a přeji hezký den,

Vladimír Šuvarina,
předseda Komise dopravní MČ Praha 6
15.11.2019 v 11:39    

Maláčová: Takže pan Šuvarina,
předseda Komise dopravní MČ Praha 6 odpověděl na dotazy tak, jak se dalo předpokládat. Přeložená jeho odpověď zní prosím takto:

Možná někdy to bude, a to až "městská firma" Technická správa komunikací se uráčí zebru nalajnovat. Sice městskou firmu platíme, tedy město Praha ji platí, a součástí města Prahy je kupodivu i Praha 6, ale i přesto na ní, na tu městskou firmu TSK, "nemáme dokonale žádnou kontrolu".

A dále se to pak dá přeložit takto:

A hlavně ne expresivně, a už vůbec ne intenzivní rétoriku. A nevyrušujete, nedělejte nám tu problémy, my vládneme a lidi nám mohou být ukradení.

Děkuji Vám pane Šuvarino, hlavně si prosím dávejte na tom přechodu u Stromovky přes Mlýnskou ulici pozor, ať se Vám něco nestane, když tam ta zebra není vidět.
15.11.2019 v 21:54    

Chodci Sobě: Paní Maláčová, také bychom uvítali méně expresivní projevy, toto je zcela kontraproduktivní a otráví to i normální pracovité lidi. Díky.
18.11.2019 v 19:15    

Jan Vrba: Dobrý den,
děkuji za zprávu. Jsem rád, že netrvalo ani půl roku a přechod se zvládl obtáhnout.

Ovšem kvalita provedení je velmi tristní, již nyní je tak z půlky sloupaný. Další průkazní fotku asi vložit nejde. Ale i tak bych prosil znovu a lépe.

Díky
před 5 dny    

Chodci Sobě: Dobrý den pane Vrbo, fotku můžete vložit prostřednictvím možnosti Aktualizovat podnět vpravo pod mapkou. Díky a hezký den.
před 4 dny    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Mlýnská, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitá dlažba pod Müllerovou vilou.

Praha 6, 14. prosinec 2017 Vyřešený

Nebezpečný přechod pro děti ze ZŠ Dědina na Praze 6

Praha 6, 17. říjen 2014 S odpovědí

Přechod na zastávku Kavalírka

Praha 5, 04. červen 2015 S odpovědí

Bezohlednost řidičů na křižovatce Radlická/Ostrovského

Praha 5, 17. červenec 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty