Filtr podnětů



Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Chodník končící v silnici bez přechodu, Řešovská ul.
Zaslaný

Chodník končící v silnici bez přechodu, Řešovská ul.
Řešovská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 10. 2018

Chodník, který byl v létě zcela nesmyslně ohrazen provazovým zábradlím, končí v silnici bez přechodu. Na druhé straně silnice parkují auta, přejít silnici bezpečně nelze. Přitom je to trasa, kudy chodí desítky dětí do ZŠ Mazurská. Chodník je hojně využíván, lidé prostě přecházejí mimo přechod a kličkují mezi zaparkovanými auty. Ráda bych také věděla, kdo a proč chodník ohradil tím směšným zábradlíčkem. Cestička, vyznačená na mapě východně od dotyčného chodníku, v podstatě neexistuje, jde o pěšinu v trávě. Chodník, o který mi jde, je vyasfaltovaný.

Trvalý přechod pro chodce přes Křižíkovu před Karlínským divadlem
Zaslaný

Trvalý přechod pro chodce přes Křižíkovu před Karlínským divadlem
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 09. 2018

Vzhledem k rekonstrukci Negrelliho viaduktu byl zřízen provizorní přechod před divadlem - viz foto. Přechod nepůsobí žádné problémy dopravě, a mohl by být předělán na trvalý přechod pro chodce. V Křižíkově v úseku mezi ulicemi Ke Štvanici a Prvního pluku totiž žádný není a je zde obtížné dostat se na druhou stranu. Náklady na zřízení trvalého přechodu v těchto místech by mohly být v podstatě jen barva na přechod a 2 značky. Do budoucna je třeba systémově vytvořit přechody na křižovatce Ke Štvanici / Křižíkova.

Potřebný přechod pro chodce přes Rohanské nábř. (u Prvního pluku)
Zaslaný

Potřebný přechod pro chodce přes Rohanské nábř. (u Prvního pluku)
Prvního pluku, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 09. 2018

Bylo by potřeba vytvořit přechod pro chodce, a to přes ulici (dálnici) Rohanské nábřeží v místech vyústění ulice Prvního pluku, tj. směrem k Vltavě. Je až s podivem, že tato ulice je prakticky jediná, kterou by se dalo k Vltavě dojít, ale přechod tady chybí. Přechod totiž navazuje na ulice U Rustonky, Za Invalidovnou, Šaldova, Thámova, U Nádražní lávky, Ke Štvanici. Navíc z této ulice není ani možné dojít ani k ulici Ke Štvanici (musí se jít tunelem) - jít na lávku u Kooperativy je šílenost. Kromě toho, že by přechod umožnil dostat se rozumně k vodě, také by zklidnil dopravu na dálnici Rohanské nábřeží. Mimochodem bylo by hezké nahradit svodidla více městským mobiliářem. Asi by bylo vhodné trochu upravit přístup chodců na cyklostezku z ulice - poblíž značky zákazu vstupu (viz foto)

Zrušené zpomalovací pruhy v ulici Nad Okrouhlíkem
Zaslaný

Zrušené zpomalovací pruhy v ulici Nad Okrouhlíkem
Nad Okrouhlíkem, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 09. 2018

Dobrý den, chci se zeptat, proč byly zrušeny zpomalovací pruhy v ulici Nad Okrouhlíkem, v zoně kde se smí jezdit max.rychlostí 30km/h. Po zrušení těchto zpomalovacích pruhů zde řidiči jezdi rychlostí 50km/h, někdy i rychleji. Děkuji

Chodník v ulici K Ládví
Zaslaný

Chodník v ulici K Ládví
K Ládví, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2018

Frekventovaná ulice K Ládví u průmyslového areálu není vhodná pro pěší. Západní část u Pražské energetiky je jediný úsek, který je široký a oddělený od silnice, tak aby zde nemohla parkovat auta. Poblíž autobusové zastávky (kde je přístupová cesta k háji) je plocha, která je určená spíš pro parkování aut, v další části je uzounký dlážděný chodníček a v označeném místě je nutné vstupovat přímo do komunikace. Myslím si, že by tato ulice v blízkosti Čimického háje zasloužila přívětivější přístup k chodcům - šiřší chodník po celé trase doplněný o zábradlí či jiný prvek oddělující vozovku a chodník.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Zaslaný

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Vyřešený

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 01. 2018

Dobrý den, přál bych si, zda by mohla MČ či TSK nějak vyřešit chodník v Poznaňské ulici za nakládací rampou prodejny Billa. Ze dvou stran zde končí chodník v ulici, přitom jej používá dost místních lidí vč rodičů s kočárky. Nezřídka zde navíc zaparkují řidiči tak, že není možné projít, přestože jim to musí být zřejmé. Bylo by dobré, kdyby zde byl třeba vyznačen přechod nebo nějaký koridor pro pěší, či alespoň zákaz stání vodorovným značením. Foto: Mapy.cz Děkuji, Michal Kalina.

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Zaslaný

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2017

V ulici Klapkova se na chodnících a přilehlých přechodech pro chodce nacházejí velké neopravené díry (dokonce i s odpadky - viz foto). Názorné fotky jsou z křižovatky s ul. Větrušická a z oblasti na konci ulice poblíž tram. točny u domu č. 108, ale v ulici se bohužel nejedná jen o tyto 2 příklady. Nedávno zde proběhla dlouhodobá rekonstrukce a některé části chodníků jsou zalepené asfaltem, který často není zarovnán s původním povrchem. Tyto části jsou nejen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace hodně nebezpečné a zároveň některé (viz foto) zabírají velký kus cesty, takže je těžké se jim vyhnout, ani nejsou opatřeny nějakými zábranami. Není to vůbec hezká vizitka této MČ :(.

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Zaslaný

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vyvrácený obrubník před přechodem

Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Přecházení u stanice Ládví
Zaslaný

Přecházení u stanice Ládví
Střelničná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Přecházení přes ulici Střelničná u stanice metra Ládví je nebezpečné pro chodce. Přechody jsou dlouhé, nástupní místa vzdálená od místa přecházení a auta nerespektují právo chodce přejít - nedávají přednost. Chodci musí překonat dva jízdní pruhy, přestože vzhledem k okolní situaci dva pruhy nejsou nutné a automobily je ani plně nevyužívají.

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
Zaslaný

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
Žernosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká je nebezpečný pro pěší provoz. Potkávají se zde pěší s vozidly zajíždějícími do areálu školy, zároveň zde, obzvláště v ranních hodinách, parkují auta rodičů ze ZŠ Burešova i ze ZŠ Žernosecká. Auta i chodci se potkávají v prostoru vjezdu, pěší cesty nejsou preferovány.

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Zaslaný

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2017

Eskalátory chybí na vstupu i výstupu z metra, takže lidé tu musí již mnoho desítek let tahat kufry po schodech.

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Zaslaný

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 10. 2017

Dobrý den, Chodník po celé délce bytového domu v katovické je značně nerovný, částečne propadlý povrch Nejhorší místo na fotogtrafii. Kromě zhoršených pochozích podmínek, obzvláště starších lidí, kterých tu chodí dost, po dešti tu vzniká řada jezírek, někdy i dost hlubokých. Byla by myslím potřeba celková rekonstrukce svršku.