Vyhledávejte podle:



Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Nově zaslaný

Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Balbínova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2021

Hned za přechodem, na druhé straně od budovy Rozhlasu, před domem Balbínova 20 (Praha 2), se začala drolit dlažba. Je potřeba místo dodláždit. Chybí odhadem 30 kostek.

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Nově zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2021

Na dlážděném chodníku chybí více kostek, vzhledem k tomu, že je toto místo hned před vstupem do vchodu budovy, kde chodí hodně lidí a nejde zcela obejít, není to pro chodce bezpečné. Místo se nachází na Uruguaské 430/10, Praha 2.

Podchod Legerova smer Vinohradska
S odpovědí

Podchod Legerova smer Vinohradska
Legerova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 04. 2021

Poškozen kryt nad kanálkem viz. foto. Hrozí zranění

Průchod z Kateřinské zahrady do Apolinářské ulice
S odpovědí

Průchod z Kateřinské zahrady do Apolinářské ulice
Apolinářská, Praha 2

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 25. 03. 2021

Dobrý den, spoustě lidí by pomohlo otevření průchodu z Kateřinské zahrady do Apolinářské ulice a k Malým Albertovským schodům. Po ceste z I.P. Pavlova by jim průchod zkrátil a zpříjemnil cestu do práce nebo k lékaři. Teď musí zahradu obcházet ulicemi s hustým provozem a úzkými chodníky. Ráno i odpolednu tu vládne nervozita hustého provozu aut, sanitek a různých dodávek. Zahrada by mohla sloužit lidem. Stačilo by vykomunikovat s fakultní nemocnicí odemčení jedné brány. S pozdravem Jan Kropáček, chodec z Prahy 7

Tlačítko u přechodu pro chodce
S odpovědí

Tlačítko u přechodu pro chodce
Rumunská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 01. 2021

Prosím o odstranění tlačítka u přechodu pro chodce. Přechod je velmi frekventovaný, tlačítko nyní zbytečně brání chodcům přejít např. pokud se dostaví ke křižovatce o pár vteřin později a tlačítko již nereaguje. Chodec by se takto neměl 'doprošovat' svého práva jednoduchého přechodu. Chodci mají mít přednost ve městě před IAD neboť nezatěžují žádným způsobem životní prostředí a jedná se o nejefektivnější způsob pohybu po městě.

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
S odpovědí

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 01. 2021

Dobrý den, přes ulici Vinohradská vede přechod v části, kde kříží ulici Anny Letenské. Pokud do vozovky vstupujete směrem od Vinohradského divadla, parkují na místě viz obrázek 1-2 automobily (často se jedná i o dodávky). Přechod nemá světelnou signalizaci (což není zapotřebí), takže pokud vcházíte do vozovky, musí vám jako chodci automobily dát přednost, což se ale v tomto případě pravidelně téměř neděje. Ulici navíc křižují tramvaje a pro mě, jakožto rodiče s třemi dětmi, je velice riskantní tento přechod používat. Problémem jsou ona zaparkovaná auta, přes která není vidět, že někdo přes ulici přechází. Jako řešení se nabízí tato parkovací místa zrušit, ostatně z obrázku v příloze (jedná se o Google maps, staršího data), se zdá, že zde v minulosti nebyla. Případně minimálně přechod nějak zvýraznit světelnou značkou, kterou by nezakrýval strom. V tuto chvíli je přecházení přes tento přechod s rodinou hazardováním. Nechávám na zvážení, ale nyní je to podle mě časovaná bomba.... Děkuji za zvážení podnětu.

Drolící se dlažba před domem Slezská 100/7 (Praha 2)
Vyřešený

Drolící se dlažba před domem Slezská 100/7 (Praha 2)
Slezská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 12. 2020

Na chodníku před domem Slezská 100/7, Praha 2 se začíná drolit dlažba. Vypadlé kostky jsem z okolí shromáždil do přilehlého rohu. Je potřeba místo předláždit, aby se poškození nešířilo

Nebezpečně úzký chodník pro děti z MŠ ve strmé Apolinářské ulici
S odpovědí

Nebezpečně úzký chodník pro děti z MŠ ve strmé Apolinářské ulici
Apolinářská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 10. 2020

Ulicí Apolinářská ze Slupi prochází každý den do své venkovní zahrady až 100 dětí z mateřské školky Trojická. Nejde pouze o jeden problém, ale o vyřešení celé velmi nebezpečné dopravní situace v této ulici. Auta projíždějící ulicí mezi zdmi s úzkým chodníkem nabydou dojmu, že můžou jet dolů rychle, a v nutnosti okamžité reakce, při velmi strmém sklonu silnice, je zabrzdit skoro nemožné a auto se dostává do smyku - viz brzdná dráha na obrázku až na chodník. Navrhujeme: 1. Rozšíření chodníku. Aktuální šíře, kde se pohybují i jen 3-leté děti ve skupinkách, má pouze 50 cm! Omezit průjezdnost např. jen na 2,2 m (na šíři sanitky), dodávky si zde zkracovat cestu nemusí. 2. Zvýšit hranu chodníku, aby se na chodník nedalo vjet. 3. Umístění nového přechodu pro chodce (děti přebíhají silnici z úzkého chodníku na druhý úzký chodník). 3. Snížení rychlosti na 30 km. 4. Umístění příčných prahů, jeden před vstupem do zahrady, druhý před výjezdem z kláštera a tím i zpomalení vjezdu do křižovatky Na Slupi 5. Umístění dopravních značek - přechod pro chodce, snížení rychlosti,...

Zábradlí Francouzská
S odpovědí

Zábradlí Francouzská
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 15. 09. 2020

Dobrý den, před časem bylo odstraněno zábradlí v části Francouzské ulice, Nerozumím, proč se tam znovu vrací, v tomto úzkém místě bylo i 20 cm chodníku přínosem. Zbytečná zábradlí obtěžují chodce a pro řidiče jsou signálem, že mohou jet méně ohleduplně.

Kolobezka v Botiči
S odpovědí

Kolobezka v Botiči
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 07. 2020

Zahozená kolobezka v Botiči v parku Folimanka poblíž Ostrčilova náměstí.

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
S odpovědí

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 07. 2020

Doba na přechod docela široké vozovky na Francouzské u potravin Vávra (odhadem 15m) je cca 3 vteřiny. Dnes mě málem přejel motorista, jelikož jsem stihla dojít asi do třetiny a ještě mi málem vynadal. Asi před týdnem jsem byla svědkem, kdy tramvaj téměř přejela staříka s holí, jenž byl už asi 5 vteřin po limitu a došel jen na konec kolejiště. Toto není normální! Snažím se vycházet už na oranžovou, abych došla alespoň do 2/3 a to jdu svižným krokem. Pokud náhodou projede tramvaj během 'naší' zelené, už nestíháme ani vyjít a čekáme další minutu a půl.

Drolící se dlažba ve Vinohradské ul. (Praha 2)
Vyřešený

Drolící se dlažba ve Vinohradské ul. (Praha 2)
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 06. 2020

Na chodníku před domem Vinohradská 32, Praha 2 (nároží / bar WoodHouse) se na dvou místech už několik týdnů drolí dlažba. Je potřeba tato místa dodláždit, aby se poškození nešířilo.

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
S odpovědí

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2020

Je to jeden z hlavních přístupů k parku Folimanka, chodí přes něj spousta dětí, rodičů s dětmi a další. Přechod je přitom nepřehledný a proto nebezpečný. Nachází se v dlouhém rovném úseku Sekaninovy ulice, kde mají řidiči tendenci jet rychle, auta parkující do jeho těsné blízkosti zastiňují výhled těch, kdo chtějí přejít, řidičům naopak kryjí výhled na chodce. Dospělí, ale zejména děti musejí vyjít až do vozovky, aby je řidič viděl/aby viděli, zda mohou přejít. Bylo by vhodné tuto situaci zlepšit. (např. semafor, 'záliv' chodníku do vozovky...) K zamyšlení je podle mého názoru i celková úprava dopravy a rychlosti v Sekaninově ulici. Je to sice důležitá motoristická trasa, zároveň ale lemuje velmi frekventovanou a oblíbenou zelenou, klidovou zónu parku Folimanka a cyklostezku vedoucí podél ní. Napadá mě například snížení rychlosti na 30 km/h přes den nebo regulace rychlosti pomocí zpomalovacích prvků. Pozn. Podnět jsem (včera) poslala na Úřad MČ Praha 2, odkud mi (dnes) přišla zpráva, že jej předávají příslušnému odboru MHMP.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
S odpovědí

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Poškozené zábradlí Na Zbořenci
S odpovědí

Poškozené zábradlí Na Zbořenci
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Ulomená část prvního pole zábradlí v ulici Na Zbořenci, před číslem 8. Aktuální stav je velmi nebezpečný - zábradlí neplní funkci, hrozí pád do hloubky cca. 2m na nižší úroveň chodníku. Čnící zbytek madla zábradlí představuje nebezpečí zranění chodců i poškození projíždějících vozidel. Je nutná rychlá oprava. Současně by mohly být ze sousedního zábradlí odstraněny nelegálně umístěné schránky na klíče k ubytování pro turisty (těžko předpokládat, že by vlastník komunikace k jejich umístění dal souhlas).