Filtr podnětů



Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Úprava ulice pro cyklostezku ohrožuje chodce i cyklisty
Zaslaný

Úprava ulice pro cyklostezku ohrožuje chodce i cyklisty
Choceradská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2016

Tak jsem byl včera opět málem sražen při pokusu přejít Choceradskou. Bohužel jsme do školy/školky vyšli v momentě, kdy přijeli popeláři a řidiči opět hrozně chvátali, takže se téměř srazilo auto vyrazivší zpoza popelářského vozu s autem, které jelo po své straně, no a my mezi nima. A odpoledne si tu zas udělaly závody policejní dodávka s policejní oktávkou..., které ohrozily auto odbočující ze Senohrabské a následně ještě auto jedoucí po Senohrabské dolů... Ještě do října 2015 bylo možné na Choceradské parkovat po obou stranách, takže byly přirozeně vytvořeny dvě místa průjezdná pouze jedním autem, tedy auta musela tzv. zipovat, takže průjezdná rychlost byla cca 10 km/h. Žádné značky ani jiná opatření nebyly třeba. Pak se NĚKDO, jehož jméno se už půl roku snažím marně zjistit, rozhodl, že klidné ulici je třeba učinit přítrž a vytvořit zde frekventovanou ulici, která se téměř nedá přejít. To zde bylo spácháno TSK na základě stavebního povolení č.j. P4/089355/13/OST/LAVL z 6.11.2013 od Prahy 4. Když jsem se pokoušel zjistit, kdo pro to stavebního povolení stvořil projekt, tak TSK i P4 zarytě mlčí, či se odvolávají jeden na druhého. Problém je, že tato stavba spadající pod cyklostezky v Praze je právě k největší škodě cyklistů jedoucích po Choceradské. První život ohrožující místo po přejezdu přes Senohrabskou na chodník, aby se po 15ti metrech opět museli vrátit zpět na silnici. Již jsem byl několikrát svědkem toho, jak cyklistovi nedalo auto přednost a ten měl co dělat, aby zas 'skočil' zpět na chodník. Naštěstí již dost cyklistů tento nesmysl pochopilo a na cyklostezku na chodníku VŮBEC nenajíždí a jedou rovnou po silnici! Druhý, závažnější problém je, že při původním parkování po obou stranách bylo na silnici dostatek místa pro auto a cyklistu. Teď když jezdí auto obousměrně, tak už na cyklistu nezbylo místo. Nehledě na to, že maximální povolenou rychlost, nově vyznačenou zákazovými značkami, nikdo nedodržuje, takže tu teď jezdí auta obousměrně, někdy až 80 km/h!!! Tedy z původních 10 km/h zipováním na 160 km/h. Tedy nebezpečné nejen pro chodce, ale i pro cyklisty, kvůli kterým se toto vše vlastně dělalo. Problémy k řešení jsou vlastně tři: - najít toho, kdo spáchal projekt pro stavební povolení č.j. P4/089355/13/OST/LAVL z 6.11.2013 - naučit tohoto člověka základní matematickou operaci odčítání, protože jak mi bylo sděleno TSK, tak zákaz parkování na jedné straně byl vydán z důvodu, že průjezný pruh při parkování po obou stranách je menší než 3 metru. Měřil jsem Choceradskou dvěma různými metry a počítejte se mou: šířka Choceradské v nejužším místě je 7,6 m, bílá čára pro parkování je 2 metry od obrubníku. Tedy 7,6 - 2 - 2, ten komu výjde číslo menší než 3, by se měl vrátit na základní školu! - jak dosáhnout odstranění značek zákazu zastavení, odstranění žlutých čar a namalování parkovacích čar Aby mě někdo nepodezříval, tak zdůrazňuji, že to nedělám kvůli parkovacím místům, ale kvůli bezpečí chodců a cyklistů! Denně se snažím/musím Choceradskou přecházet a co nám to tu bylo postaveno, tak to je opravdu otázka života a být sražen. Psal jsem všem členům rady hlavního městě Prahy pro cyklistiku, dodnes žádná odpověď od jednoho jediného člena. Stavební odbor P4 se odvolává na TSK, TSK se odvolává na P4 jakožto vydavatele stavebního povolení. Předem děkuji za pomoc, či alespoň radu, jak uvést Choceradskou zpět do bezpečného stavu nejen pro chodce , ale i cyklisty.

Rozbité schody v Nuslích u ulic Boleslavova/Čiklova 23 a v Božetěchově
Zaslaný

Rozbité schody v Nuslích u ulic Boleslavova/Čiklova 23 a v Božetěchově
Boleslavova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 03. 2016

Rozbité schody v Praze 4 - Nuslích z boku domu č. 23 Čiklova ul. do ul. Boleslavova a další rozbité schody u dětského hřiště v ul. Božetěchova z ulice Čiklova. Už jsem na nich jednou upadla, naštěstí jsem to odnesla jenom modřinou.

úzký chodník u OC PANKRÁC
Zaslaný

úzký chodník u OC PANKRÁC
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 03. 2016

UZKÝ CHODNÍK U OC PANKRÁC u AUTOBOSOVÉ ZASTÁVKY PANKRÁC směr KAVČÍ HORY . prosíme o rozšíření chodníku . děkujeme

Podemletý chodník v Ohradní
Zaslaný

Podemletý chodník v Ohradní
Ohradní, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2016

V ulici Ohradní za domem číslo 1345/6 se tvoří díra pod chodníkem - viz přiložené foto. Vzhledem k minulým problémům v této oblasti prosím o prověření, zda není nebezpečná. Psala jsem již 7. 3. na radnici Prahy 4, zatím bez odpovědi.

Silně poškozený chodník v ulici Na Podkovce na č. 25
Zaslaný

Silně poškozený chodník v ulici Na Podkovce na č. 25
Na Podkovce, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 02. 2016

V ulici Na Podkovce nad číslem 25 dne 15.2.16 silně poškozen dlážděný chodník pravděpodobně od bezohledného rozjezdu nákladního automobilu do kopce. V délce cca 8 m a šíři cca 0,4 m rozrytý povrch a rozházené kostky po chodníku. Vzhledem k prudkému sklonu, hrozí další škody a zvětšování poškození nemluvě o nebezpečí úrazu. Pokud nebude rychle provedena odborná dlaždičská oprava hrozí postupné zničení celého chodníku. Chodník v tomto úseku má ještě několik drobných poškození s uvolněnými kostkami, ale ty nejsou natolik akutní. Dláždění je původní, historické a úsek se neštěstí zatím nedočkal asfaltových flastrů.

Je toto parkování v souladu s předpisy?
Zaslaný

Je toto parkování v souladu s předpisy?
Severní III, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 02. 2016

V ulici Hlavní na Spořilově, před domem číslo 109, dlouhodobě parkuje auto, které brání ve výhledu při výjezdu z ulice Severní II. Přes tento vůz není řádně vidět, zda se od přechodu blíží jiné vozidlo. Majitel na slušnou prosbu o přeparkování nereaguje, nemá prý kde parkovat. Je toto parkování v souladu s předpisy? Obzvláště v ranních rušných hodinách, je tato nepřehlednost zásadní, jelikož po přechodu navíc proudí spousta dětí do blízké školy, a bez rychlejšího vyjetí z ulice Severní II a trefení se do mezery mezi kolonou aut to prostě nejde.

Blokování tramvajové zastávky Horky
Zaslaný

Blokování tramvajové zastávky Horky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 01. 2016

Každé ráno mezi 8-9 hodinou (možná i v jiných hodinách) blokují nákladní auta a dodávky z místního skladu zeleniny (GASTRO - ZELENINA) tramvajovou zastávku Horky. Chodci pak mají ztížený nebo i zcela znemožněný přístup do druhého vozu tramvaje.

Popadané parkovací zábrany v ulici Sezimova
Zaslaný

Popadané parkovací zábrany v ulici Sezimova
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 01. 2016

V ulici Sezimova jsou na levé straně ve směru jízdy popadané zábrany (sloupky) proti parkujícím automobilům, či zcela chybějí. Nebezpečí je několikanásobné: 1) chodci o ně mohou zakopnout, děti z okolních škol se mohou poranit 2) uvolněné sloupky mohou spadnout a poničit auta 3) jelikož sloupky neplní svou funkci, auta zajíždí přímo na chodník, což brání chodcům v pohybu

Chybějící přechod pro chodce Na Hřebenech II × Pod Děkankou
Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce Na Hřebenech II × Pod Děkankou
Pod Děkankou, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 01. 2016

Na celkem frekventované pěší trase chybí při křížení vozovky (s ulicí Pod Děkankou) přechod pro chodce. To kromě nejasné přednosti pro chodce svádí řidiče k nevhodnému parkování, které pak činí místo ještě nebezpečnějším.

Rozbitý chodník v ulici Púchovská
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Púchovská
Púchovská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 01. 2016

Rozbitý chodník v ulici Púchovská, před domem s čísly popisnými 2784, 2783 a 2782. Chodník je několikrát řezaný z důvodu inženýrských sítí, rozvodů, a podobně. Jednotlivé části povrchů na sebe nenavazují, jsou z různých materiálů (asfalt, beton..). Místy je povrch bez asfaltu, tedy na pocrchu je pouze štěrk. Na mnoha místech je chodník porušený, prohnutý. Obzvlášť v zimě je velice těžké po chodníku pouze přejít. Nejen při sněhové pokrývce, nebo při nalétaném listí hrozí nebezpečí úrazu. Prosím tedy pokud možno o co nejrychlejší řešení. V horším stavu je také část chodníku spojující zmiňovaný chodník s chodníkem podél ulice Severovýchodní I. Tento spojovací chodník se nachází mezi třívchodovým domem s čísly 2784/16, 2783/14, 2782/12 a čtyřvchodovým domem s čísly 2789/20, 2790/22, 2791/24, 2792/26. Horší část má velice hrubý povrch s několika prohlubněmi. Za šera a tmy není na cestu moc vidět. Ideální by bylo spolu s chodníky zajistit i správné osvětlení, které není v současnosti optimální. Lampy veřejného osvětlení jsou zarostlé větvemi keřů a stromů. Velice děkuji za řešení a pokud možno i vyřešení.

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bez odpovědi

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bezová, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 01. 2016

V ulici Bezová stojí na jedné straně nepravidelně auta na celém chodniku, bez možnosti přejít na druhou stranu přechodem. Nešlo by vytvořit parkování tak, aby bylo možné projít po chodníku?

Na Strži - nebezpečné parkování aut před přechodem
Zaslaný

Na Strži - nebezpečné parkování aut před přechodem
Na strži, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 12. 2015

Přechod frekventované ulice Na Strži spojuje ulice Matěchova a Radova, jejichž prodloužení se nachází řada cílů - např. školky (Matěchova, Hudečkova), knihovna, poliklinika, lékárna, pošta apod. Problémy: Východní vozovka: na rohu ulic Matěchova a Na Strži často před přechodem pro chodce parkují auta (nejen osobní, ale často i dodávky), která brání výhledu chodcům i řidičům. Řešením opatření / zábrany proti takovému chování. Situace je dlouhodobá a dlouhodobě neřešená (viz obdobný 'mrtvý' podnět z dubna 2012!). Západní vozovka: zde riziko, že nezastaví vozidla v obou pruzích (přesto je zde situace paradoxně obvykle lepší, než v protisměru).

Rozebraná dlažba před domem Družstevní ochoz 36-38
Vyřešený

Rozebraná dlažba před domem Družstevní ochoz 36-38
Družstevní ochoz, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 12. 2015

Prosím o opravu chodníku před domy Družstevní ochoz 36 - 38 viz mapa Přiložené fotky jsou ze street view z roku 2014. momentální stav je vícenásobně horší.

Nebezpečný chodník V Mokřinách - chybějící zábradlí, přechod
Bez odpovědi

Nebezpečný chodník V Mokřinách - chybějící zábradlí, přechod
V mokřinách, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 11. 2015

Chodník v Mokřinách je vzhľadom na rýchlo jazdiace autá a autobusy nebezpečný, lebo nemá po celej svojej dľžke zábradlie (je iba v zákrute). Nachádza sa na cyklostezke, takže je tu počas leta aj vačší pohyb cyklistov, tak by aj oni určite ocenili bezpečnejšiu jazdu. Zábradlie po celej dľžke by zabezpečilo vačší komfort aj bezpečie pre chodcov. Taktiež prechod na križovatke V Mokřinách a Na Lysinách je ďaleko, keď chcú ľudia pokračovať ulicou v Mokřinách.

Rozbitý chodník - dlažobné kocky v ulici V Mokřinách, P4
Bez odpovědi

Rozbitý chodník - dlažobné kocky v ulici V Mokřinách, P4
V mokřinách, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 11. 2015

Rozbitý chodník, teda konkrétne vypadané dlažobné kocky sa nachádza v ulici V Mokřinách 86. Poškodený chodník sa nachádza v blízkosti prechodu pre chodcov, takže je to obzvlášť nebezpečné pre mamičky s kočíkmi, nakoľko musia riskovať a prejsť cez cestu mimo prechodu. Často prechod tiež komplikujú autá, ktoré parkujú aj v dvoch radoch v blízkosti chodníka.