Filtr podnětů



Světelná signalizace, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Zaslaný

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Zaslaný

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Nově zaslaný

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Hvězdova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 12. 2016

V místě uváděném často dochází k tomu, že chodec má zelenou a přejde na ostrůvek, kde je červená, a čeká na zelenou, a poté, když padne zelená ve směru k obchodnímu centru, je zase na opačnou stranu červená. Jelikož je toto vysoce frekventované místo pro přístup z MHD k obchodnímu centru, dochazí tak k tomu, že chodci jsou 'narváni' na sobě a stojí na ostrůvku, kde čekají na zelenou a naopak.

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Vyřešený

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Václava Sedláčka, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 06. 2016

Na přechodu v ulici Václava Sedláčka nesvítí na semaforu pro chůzi směrem Budějovická zelený panáček, takže v době, kdy se má přecházet na semaforu nesvítí nic.

Nesladěná světelná signalizace na děleném přechodu
Zaslaný

Nesladěná světelná signalizace na děleném přechodu
Durychova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 06. 2015

Svetelna signalizace na delenem prechodu na krizovatce v ulici Libusska od Lidlu a Durychova je nesladena. Deleny prechod ma dvoji signalizaci, po stisknuti tlacitka pro prechod ma jedna cast zelenou a druha stoji na cervenou, a z leva jezdi auta od Libuse, ktera maji zelenou. Je to nebezpecne a matouci, hlavne pro deti. Navic jakmile se na kratsim useku prechodu rozsviti zelena, na delsim useku v zapeti je uz cervena, takze je temer nemozne prejit na zelenou cely deleny prechod.

Nedostatečně označené přechody pro chodce Antala Staška/Na Strži
Bez odpovědi

Nedostatečně označené přechody pro chodce Antala Staška/Na Strži
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 05. 2015

Chtěla bych, aby se někdo začal zajímat o přechody v ulici Antala Staška/Na Strži. Dochází zde ke střetům chodců s vozidly, protože chodci mají zelenou ve stejnou chvíli jako odbočující vozidla. Pro odbočující vozidla by stačilo namontovat výstražný oranžový signál 'pozor chodci' jako tomu je běžně na jiných křižovatkách. Většina řidičů si vůbec neuvědomí, že za zatáčkou mají chodci zelenou a ve snaze stihnout projetí křižovatkou často vjíždí do křižovatky ve velkých rychlostech. Stalo se tam již několik nehod střetu chodců/vozidel, kdy to končilo i smrtí chodce.

Nepřívětivá křižovatka pro chodce
Zaslaný

Nepřívětivá křižovatka pro chodce
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 09. 2014

Mluvím hlavně o přechodu přes ulici Antala Staška. Pro chodce svítí velmi dlouho červená, i když nic nejede. Po rozsvícení zelené se navíc vyřítí auta z ulice Budějovická (hlavně ze severního směru), což je pro chodce velmi nepříjemné. Nerozumím také tomu, proč je tato křižovatka funkční po celou noc při minimálním provozu, když by klidně mohla blikat oranžová.

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Bez odpovědi

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Prosíme si zelenou pro chodce
Zaslaný

Prosíme si zelenou pro chodce
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 03. 2012

Bylo by možné, aby na přechodu na křižovatce Novodvorská/Zálesí automaticky svítila zelená pro chodce a nebylo nutné si vyžádat zelenou zmáčknutím tlačítka na semaforu? Chodí tam hodně lidí např. na autobusovou zastávku na druhé straně. Díky.