Filtr podnětů



Bariérovost, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nově zaslaný

Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 06. 2019

Na zastávce tramvaje Pod Jezerkou ve směru do centra chybí u sloupku s jízdním řádem nájezd pro kočárky a vozíky. Přitom z chodníku na zastávku vede přechod, který snížený je a snížení je i na druhé straně ulice, přestože zde přechod nepokračuje, i když by to bylo vhodné.

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Vyřešený

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Pasteurova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 09. 2016

Část chodníku v délce asi 30 m v ulici Pasteurova blíže k domům je zcela neprůchozí a zarostlá keři, které rostou hned vedle něj. Chodník lze buďto obejít, ale v tu chvíli se nacházíte na silnici, která není určena pro chodce, ale pro auta. Silnice je poměrně dost frekventovaná a na její protější straně auta parkují, takže 2 projíždějící auta se nemůžou minout a jedno musí počkat, až projede to druhé. To znamená, že už tak je projíždějící auto dost blízko chodníku, po kterém ale nelze chodit. Druhou možností je přejít na protější chodník, na který se ale dostanete skrz křižovatku, kde auta často vjíždí nebo vyjíždí do garáží, a následně přejít zpátky. Po silnici v ulici nejezdí autem jen obyvatelé přilehlého sídliště, ale také ti, kteří směřují do areálu Ústavů Akademie věd.

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Zaslaný

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Štúrova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 30. 06. 2016

U bytového domu Štúrova 1701/55, Praha 4 Krč byly nainstalovány betonové obrubníky ohraničující parkoviště, které jsou však umístěny i na přilehlém chodníku (dle §34 zákona č. 128/2000 sb. o obcích jsou veřejně přístupné chodníky veřejným prostranstvím bez ohledu na to komu patří) a brání tak průchodu osob se zdravotním postižením nebo maminkám s kočárky, případně hrozí na tomto místě nebezpečí úrazu.

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Zaslaný

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Humpolecká, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2016

V oblasti ulic Humpolecká a U Nových domů jsou vysoke BARIÉROVÉ vstupy na chodníky, hrozně obtížně se tady vozí kočárek, žádní vozíčkáři tady nejsou schopni bez pomoci jezdit.

Pěší a dopravní obslužnost objektu budovy Na ostrůvku 311/5
Zaslaný

Pěší a dopravní obslužnost objektu budovy Na ostrůvku 311/5
Bělehradská, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 08. 2015

Zasíláme podnět týkající se obslužnosti rohového obytného domu Na ostrůvku 311/5 a Bělehradské ulice. Nejenže během probíhající rekonstrukce trpíme neúměrným hlukem během dne - mnohdy překračující povolené limity hlučnosti, někdy i v časných ranních hodinách, např. cca 6:15 ráno a práce o sobotách i některých nedělích. Při rekonstrukci silnice vzniká množství prachu, který se víří už jenom při popojíždění aut, bagrů, náklaďáků a taktéž při práci jednotlivých dělníků. Povinnost kropit území stavby nebyla ani jednou použita (speciálně v minulých tropických týdnech to byl velký problém). K dovršení stávajícího stavu jsme obdrželi informaci, že pěší spojení přes Botič na křižovatku Otakarova - Křesomyslova bude k 31.8. nejméně na jeden měsíc zcela přerušeno. V domě Na ostrůvku 311/5 bydlí několik dětí do 12 let, které používají přechod přes Botič ke školní docházce. Tato cesta je nejkratší a relativně bezpečná. Rodiče těchto děti pracuji na plný úvazek a nemají možnost své děti doprovázet z a do školy nebo je vozit automobilem. Také zde bydlí několik starých lidí (i 94 let), pro které je spojení přes Botič jedinou možnou cestou na nákup a k lékaři. Z výše uvedených skutečností žádáme o okamžitý zásah pro zajištění pěšího průchodu mezi naším domem a křižovatkou Otakarova - Křesomyslova a o zajištění průběhu stavby odpovídající stavebnímu povolení (prašnost, hluk a práce o víkendech). Vzhledem k blížícímu oznámenému datu 31. 8. zrušení pěšího přechodu přes Botič žádáme také o rychlou odpověď, jak vaše úřady budou vzniklou situaci řešit. S pozdravem za obyvatele SVJ Na ostrůvku 311/5, Na ostrůvku 311/5, 140 00 Praha 4 Hana Sochrová předsedkyně 603 573 630 Email pro odpověď: jiri.linek@gestocomm.cz, info@chodcisobe.cz

Zablokovaná ulice Vltavanů
Vyřešený

Zablokovaná ulice Vltavanů
Vltavanů, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 15. 06. 2015

Zablokovana ulice Vltavanu zabranou, ceduli zakaz vjezdu, soukromy pozemek. Zabrana navazuje na areal Golf & country club Hodkovicky a.s. Cestu vyuzivaji cykliste, bruslari, bezci i chodci, jako alternativu k cyklostezce vedouci aleji podel Vltavy. Nyni je prujezd zcela znemoznen.

Dopravní zábradlí vytváří bariéru
Zaslaný

Dopravní zábradlí vytváří bariéru
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 09. 2014

V ulici Budějovická je umístěno dopravní zábradlí přesně v logické trase z obchodního domu DBK do přilehlých sídlišť na severovýchodě. Za zábradlím ústí (na fotografii není vidět, ale v době focení po stezce šlo minimálně pět lidí) frekventovaná stezka, použití přechodů pro chodce je podstatnou zacházkou, ať už člověk jde do nákupní zóny nebo do metra. Lidé tudy přechází nehledě na zábradlí. Navrhuji zábradlí odstranit. Ideálně by bylo dobré vytvořit průchod (např. jen vodorovným značením a domluvou s provozovatelem) přes parkoviště umístně uprostřed ulice.

Zarostlý chodník ul. Na Jelenách x Chilská
Bez odpovědi

Zarostlý chodník ul. Na Jelenách x Chilská
Na Jelenách, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 16. 08. 2014

Vegetace vzrostlá do chodníku tak, že průchod je téměř nemožný. Pozn. Chodci sobě: Omlouváme se za dočasný technický problém se zobrazováním mapky s lokalizací tohoto podnětu, napravíme co nejdříve.

Omezení pohybu na náměstí Bratří synků
Zaslaný

Omezení pohybu na náměstí Bratří synků
nám. Bratří Synků, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 03. 2014

Na náměstí Bratří Synků je na tramvajové zastávce mezi jednotlivými tramvajovými pruhy umístěno zábradlí, které zamezuje pohodlnému přechodu na druhou stranu zastávky. Nejedná se o nijak extrémně frekventované nebo nepřehledné místo, například na Andělu nebo I. P. Pavlova je situace dopravně mnohem horší, a přesto tam mohou chodci pohodlně přecházet. Výsledkem tohoto opatření je dle vlastního pozorování jen to, že chodci zábradlí přelézají, nebo jej obchází v horní části tramvajových nástupišť (směr Michle), kde ovšem není přechod a chodci tak musí vstoupit do vozovky.

Neprůchozí chodník v Jižní XIII
Vyřešený

Neprůchozí chodník v Jižní XIII
Jižní III, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 02. 2014

V Jižní XIII.č 7 porost uzavírá zcela chodník pro chodce a je nebezpečný i pro cyklisty,neboť roste až do vozovky. Je to v těsné blízkosti křižovatky a může to způsobit nebezpečné situace.

Nebezpečný chodník Jižní XIII. x Jihozápadní IV.
Bez odpovědi

Nebezpečný chodník Jižní XIII. x Jihozápadní IV.
Jižní I, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 02. 2014

Na tomto chodníku Jihozápadní IV, a Jižní XIII.č.1 je nebezpečná situace při průchodu kolem ostrého porostu jak pro ty nejmenší,tak i pro vysoké chodce.Toto přeci na chodník nepatří.

Nebezpečné roští v Jihozápadní IV
Zaslaný

Nebezpečné roští v Jihozápadní IV
Jihozápadní IV, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 02. 2014

V Jihozápadní IV.č.37 prorůstá roští plotem ze zahrady a končí na výšku v úrovni dětských tváří.Do šířky tarasí téměř polovinu chodníku.Je to velice nebezpečná situace,obzvlášť potkají-li se chodci. Do ulice nemohou přes auta,tak se musí propasovat okolo roští.Upozorněte prosím majitele na tuto skutečnost.

Husté roští v Jihovýchodní IV.i při havárii
Zaslaný

Husté roští v Jihovýchodní IV.i při havárii
Jihovýchodní IV, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 02. 2014

Před domem v Jihovýchodní IV.č. 19 je na chodníku velice nepříjemné ostré roští a majitel nespolupracuje na jeho likvidaci ani v případě,když má havárii na svém objektu. Měl by být upozorněn na své povinnosti.

Plazivé rostliny a dřevěná konstrukce na chodníku v Bočni I
Zaslaný

Plazivé rostliny a dřevěná konstrukce na chodníku v Bočni I
Boční I, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 01. 2014

V Boční I č.12 ,jeden blok nad základní školou je ve spádové ulici ke škole bujný porost jak na zemi,tak ve vzduchu,podepřen jakýmsi lešením.Plotem prorůstá porost téměř po celé ploše. Toto je problematické nejen pro děti směřující do školy.

Téměř neprůchodý chodník v Boční I
Zaslaný

Téměř neprůchodý chodník v Boční I
Boční I, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 01. 2014

V ulici Boční I č.14 velice ztěžují průchod trnité keře na chodníku.S dětským kočárkem se musí překážka objet rušnou vozovkou.