Filtr podnětů



Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Parkovani na pěší  zóně Basteckeho
Nově zaslaný

Parkovani na pěší zóně Basteckeho
Bašteckého, Praha 13

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 03. 2019

Na prší zóně Basteckeho před obchodním centrem celodenně parkující auta lidi z firem + tu má stále parkovani několik rozvazkovych aut restauraci z OC! Auta mají povolení ke vjezdu a městská policie to vyhodnotila tak, ze mají právo prkovavst libovolne v otevírací hodiny. Pro testauraci to znamená prakticky neomezeně. A to i přesto ze do objektu je příjezdova komunikace mimo pesi zónu.

Parkování na chodníku v ul. U Chodovského hřbitova
Zaslaný

Parkování na chodníku v ul. U Chodovského hřbitova
U chodovského hřbitova, Praha 11

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2019

Na západním chodníku ulice U Chodovského hřbitova je umožněno parkování vozidel částečně ve vozovce. Už toto opatření samotné značně snižuje použitelnost chodníku, to ale není předmětem tohoto podnětu. Problém je v tom, že některá vozidla parkují tak, že zaberou prakticky celý chodník a nenechávají zde už místo ani na bezpečný průchod. Navrhuji vyznačit hranici parkování na chodníku tak, aby bylo zřejmé, kam až je na chodníku možné parkovat a pro chůzi byl vyhrazen alespoň jeden metr. Sice to považuji za nedostatečné a za vhodnou šířku bych považoval 1,5 metru, chápu ale, že se to parkování na chodník vysouvalo kvůli nedostatečné šířce jízdního pruhu. (pozn. nebylo by od věci tenhle kus ulice zobousměrnit pro kola, protože je to přímý průjezd do parku od Kateřinek mimo frekventované chodníky. Ale to není věc tohoto webu, jen to zmiňuji jako tip na další vylepšení místa.)

Nepřehledný přechod v křižovatce Křejpského - Jašíkova
Zaslaný

Nepřehledný přechod v křižovatce Křejpského - Jašíkova
Jašíkova, Praha 11

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2019

Přechod pro chodce před domem Křejpského 3 je velmi nepřehledný, pro auta parkující ve vnitřním oblouku není vidět, přijíždějí-li od Opatovské. I přes zřízenou zónu 30 km/h se zde některá vozidla pohybují bezohledně a přechod je proto nebezpečný zvláště pro děti. Navrhuji zajistit na přechodu alespoň minimální rozhledové poměry, a to znemožněním parkování ve vzdálenosti cca 5 metrů vpravo od přechodu (při pohledu od vchodu Křejpského 3).

Stání na chodníku
Zaslaný

Stání na chodníku
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 12. 2018

Velice často parkuje velké nákladní vozidlo nejen na zákazu zastavení, ale hlavně na chodníku, což by se asi tolerovat nemělo!

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Nebezpečné parkování  Vršovická - Lidl/rezidence/čerpací stanice
Zaslaný

Nebezpečné parkování Vršovická - Lidl/rezidence/čerpací stanice
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 09. 2018

Na Vršovické ulici 1525 je prodejna Lidl (má vlastní parkoviště, které je privátní, přesto si lidé myslí, že je to prostor pro bezplatné parkování. Po zavírací době je přes noc parkoviště naplněno minimálně z 60%) V tomto uzlu je současně příjezd k čerpací stanici MOL a do rezidence Havlíčkovy sady. Komunikace je osazena dopravním značením, které není respektováno, a ve špičkách dochází k nepřehledným situacím, které dříve nebo později skončí zraněním chodců či havárií nevhodně parkujících aut.

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Zaslaný

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Krčská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 06. 2018

V rámci zón placeného stání na Praze 4 došlo k vyznačení nových parkovacích míst přímo u vstupu na dětské hřiště - nově bude tedy přístup na hřiště nutný mezi zaparkovanými auty, nemluvě o jejich otáčení. Původní režim zakazoval autům do oblasti branky hřiště vjíždět, ale zákaz vjezdu byl posunut o cca 20 metrů: https://mapy.cz/s/2LVQF

Parkoviště nebo ne?
Zaslaný

Parkoviště nebo ne?
Urešova, Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 04. 2018

U kondominia v ulicích Jana Růžičky - Urešova - Hornomlýnská, naproti domovu pro seniory Zátiší, se nachází plácek s lavičkami, který je podle všeho určen pro odpočinek a dětské hry. Vede k němu bezbariérový nájezd, protože celý obytný komplex je řešen bezbariérově. Na začátku nájezdu není žádné dopravní značení ani bariéra. To je matoucí pro řidiče, kteří sem najíždějí a parkují jak na plácku s lavičkami, tak i nahoře u vchodu do mateřské školky. Chybí mi zde vyjasnění situace, není ani zřejmé, že se to opravdu nesmí a aut sem proto zajíždí opravdu dost a několikrát se mi stalo, že jsem se s autem, poměrně rychle najíždějícím nahoru, překvapivě střetla. Současně, plácek by zasloužil trochu zeleně nebo alespoň drobnou revitalizaci...

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Bez odpovědi

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Sinkulova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 12. 2017

Každodenní parkování aut na chodníku v části ulice Sinkulova mezi Brabcovou a Lopateckou. Auta stojí na chodníku celou šířkou, často tak sotva projde jediný člověk, natož maminka s kočárkem. Chodník je tím pádem v podstatě neprůchozí.

Parkování aut u MŠ Vozová 5
Zaslaný

Parkování aut u MŠ Vozová 5
Vozová, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2017

Dobrý den, ráda bych upozornila na problém před mateřskou školou Vozová 5. Domnívám se, že auta mají vjezd omezen, přesto tam každý den parkují. Loni řidiči parkovali na silnici a objížděli se po trávníku, který do značné míry zničili. Letos byly na trávník nainstalovány sloupky a řidiči parkují na chodníku před školkou. Několikrát se mi stalo, že jsme šli po chodníku a přímo před nás zaparkovalo auto, tzn. dětem jdou přímo do obličeje výfukové plyny, jsme v pohybu na chodníku omezeni a obávám se o naši bezpečnost. Když ze školky vycházíme, bojím se, aby nějaké auto zrovna neparkovalo. Jsou tam dvoje vrátka, která jsou tímto nesprávným parkováním opravdu velmi ohrožena.

Parkující auta na chodníku Národní třídy
Vyřešený

Parkující auta na chodníku Národní třídy
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 11. 2017

Dobrý den, na zúženém chodníku před kostelem sv. Voršily si navykli řidiči parkovat, přestože tam prochází hodně lidí, hlavně turistů, a je tam zákaz zastavení. Navíc blízké stání pro zásobování bývá obsazené déle než daných 15 minut, chybí u něj kontrola pomocí kotoučků s časem. Navrhuji před kostelem i v jeho blízkosti montáž sloupků, aby zde řidiči nemohli parkovat, podobně jako dále u Kaňkova domu. Zdroj fota: Mapy.cz. S pozdravem, Michal Kalina.

Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Chybějící značení v ulici U Klavírky
Bez odpovědi

Chybějící značení v ulici U Klavírky
U Klavírky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2017

V ulici U Klavírky je nový a moc pěkný chodník z dlaždiček, děkujeme! Co teď ale chybí, je odpovídající dopravní značení. K čemu je chodníček do silnice, když tam stojí auto? Mírné proluky mezi nekonečnými řadami aut by taky neškodily. Vím, že to zmenší počet míst o víc než součet mezer, ale řidiči si nějak poradí. Přinejhorším zaparkují na druhé straně a dostanou pokutu.

Časté parkování aut na chodníku
Zaslaný

Časté parkování aut na chodníku
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 04. 2017

Na chodníku (na kterém je ke všemu žlutá čára) zde před místní cukrárnou a před restaurací NOI velice často parkují auta - prakticky denně. Podobná situace je na protějším chodníku u Tyršova domu. Pokud není MP ochotná tato místa dlouhodobě řešit, měly by do těchto míst zabudovány sloupky.