Vyhledávejte podle:



Parkování aut, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Bez odpovědi

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 21. 03. 2022

Na konci slepé ulice Kischova na Pražského Povstání, v níž je na jedné strany vozovky zákaz stání, se hromadí auta, její řidiči využívají 2 minutovou docházkovou vzdálenost na metro a parkování zdarma. Všude okolo jsou modré zóny a parkování na zákazu zde nikdo nekontroluje a zákaz nikdo nerespektuje. Ačkoliv jsme v minulosti žádali MČ Praha 4 na této strany vozovky zřídit alespoň 2 parkovací stání v režimu modré zóny, nebylo nám vyhověno z důvodu nutnosti zachovat prostor pro zásobování a také pro IZS. Je ale tento prostor zachován? Zcela jistě ne. Aktuálně přes zaparkovaná auta na zakázech slyšíme do našich oken denně klaksony z dodávek řidičů zásobování, kteří nemají šanci se otočit, musí couvat a manévrovat na minimálním prostoru. 2x do týdne přijíždí popeláři, kteří velmi často svůj úkol vyprázdnění popelnic ani nesplní, jelikož se k nim přes auta zaparkovaná na zákazu nedostanou, což opět způsobuje nadávání popelářů, což je v 6 hodin ráno velmi příjemná záležitost. O jejich nemožnosti se v ulici otočit je zbytečné se zmiňovat a zvuky couvání popelářského auta jsou nám všem asi známé. I tuto záležitost řešilo družstvo našeho domu, ovšem opět neúspěšně, pár po sobě jdoucích dnů dostala zde zaparkovaná auta pokutu, ale nic to nevyřešilo. Auta zde stojí dál, Policie parkování zde nekontroluje a tak se točíme ve smyčce. Asi je pokuta levnější než placené stání na Modré zóně? Navrhujeme, aby došlo k lepšímu značení ZÁKAZU ZASTAVENÍ v této ulici (ne jen na začátku ulice ale také za dvoj-garáží) s upozorněním na odtah vozidel, které by bylo dobré opravdu realizovat a také o žluté čáry na vozovce po celé délce zákazu.

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Bez odpovědi

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 03. 2022

Na konci ulice Kischova, která má po pravé straně zákaz stání, neustále parkují auta. Lidé zde nechají v zákazu auto celý den, jdou na metro, které je vzdálené 2 minuty pěšky, a večer si auto zase vyzvendou a jedou domů. Na žádost městské části tady není možné udělat oficiální 2 parkovací místa na modrou zónu, kvůli zásobování a IZS. A tak zde i přes zákaz a mimo modrou zónu zdarma parkují vozy, které blokují i zásobování pro Malík, jehož řidiči potom různě manévrují, aby na zásobovací prostor vůbec zacouvali a mohli vyložit. Ne vždy se povede. Často je v ulici i kolona zasobovacich aut, jelikož se zde kvuli zaparkovanym autům v zákazu nemohou otočit. Posuďte z fotografií sami. Vešlo by se sem ještě zásobovací vozidlo, nebo dvě a nebo sanitka popřípadě hasiči? Ráno, okolo šesté - 2 dny v týdnu - se nám do oken rozčilují popeláři, kteří nejsou schopni vysypat popelnice, jelikož je parkovací auta zákazu blokují.

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Nad vinohradem, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 06. 2020

Parkování na chodníku, skoro nelze projít. Je to jediný chodník, na druhé straně chybí.

Auta parkující na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení
S odpovědí

Auta parkující na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení
U družstev, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 01. 2020

Děsivá situace s parkováním v ulici U Družstev a v sousední ulici Sdružení v Praze 4. V první jmenované auta denně stojí, klidně i po sedmi, na chodníku tak, že zde není ani centimetr pro chodce. V druhé pak auta parkují na zákazu zastavení na trávě a ve svahu. Oboje by se dalo vyřešit sloupky nebo balisetami a moc doufám, že TSK něco udělá. Řešil jsem i s městskou policií, ale berou to prostě jako skutečnost, že se zde takto parkuje, a situaci neřeší.

Auta parkující na přechodu
S odpovědí

Auta parkující na přechodu
Choratická, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 01. 2020

V křižovatce ulic Choratická a Hlavní stávají auta na přechodu nebo těsně před ním. Ulice vede k ZŠ, takže tu přechází spousta dětí, které nejsou zpoza automobilů vidět. Hned na přilehlém přechodu každé ráno MP řídí provoz, toto ale neřeší.

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
S odpovědí

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Krčská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 06. 2018

V rámci zón placeného stání na Praze 4 došlo k vyznačení nových parkovacích míst přímo u vstupu na dětské hřiště - nově bude tedy přístup na hřiště nutný mezi zaparkovanými auty, nemluvě o jejich otáčení. Původní režim zakazoval autům do oblasti branky hřiště vjíždět, ale zákaz vjezdu byl posunut o cca 20 metrů: https://mapy.cz/s/2LVQF

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Vyřešený

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Sinkulova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 12. 2017

Každodenní parkování aut na chodníku v části ulice Sinkulova mezi Brabcovou a Lopateckou. Auta stojí na chodníku celou šířkou, často tak sotva projde jediný člověk, natož maminka s kočárkem. Chodník je tím pádem v podstatě neprůchozí.

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Vyřešený

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 04. 2017

Bylo by možné intenzivnějí dohlížet na parkování v této oblasti (křižovatka Nuselská a Pod Stárkou), v ideálním případě instalovat zábrany? Stříbrná Octavia zde parkuje pravidelně každý večer již delší dobu, přestože jsem řidiče žádal, aby tak již nečinil. V poslední době se začala přídávat další auta. Problém spočívá v těchto dvou bodech: 1) Vozidla významně znepřehledňují křižovatku při odbočování z ulice Pod Stárkou do ulice Nuselská a ohrožují tím chodce na přechodu za křižovatkou. 2) Vozidla stojí v místě, kde by se jinak vedle sebe vešla auta a tramvaje, případně auta a cyklisté. Předem děkuji za snahu o vyřešení tohoto problému. Věřím, že se uleví nejednomu sousedovi.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Vyřešený

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 05. 2016

Podélné parkování je náročné a hodně řidičů před Českou televizi parkuje jak je to pro ně jednodušší, tedy příčně. Kolikrát není možné projet ani s kočárkem ani s vozíkem pro lidi s handicapem do parku Kavčí hory. Parkování je na dost frekventovaném chodníku.

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Na Klaudiánce, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 05. 2016

Pčed Českou televizí je chodník pravidelně zatarasený automobily, které parkují přes celý chodník a zabraňujíi kočárkům a vozíčkářům projít do parku, všude kolem jsou vysoké bariérové obrubníky, takže není možné projít bez pomoci druhé osoby.

Je toto parkování v souladu s předpisy?
S odpovědí

Je toto parkování v souladu s předpisy?
Severní III, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 02. 2016

V ulici Hlavní na Spořilově, před domem číslo 109, dlouhodobě parkuje auto, které brání ve výhledu při výjezdu z ulice Severní II. Přes tento vůz není řádně vidět, zda se od přechodu blíží jiné vozidlo. Majitel na slušnou prosbu o přeparkování nereaguje, nemá prý kde parkovat. Je toto parkování v souladu s předpisy? Obzvláště v ranních rušných hodinách, je tato nepřehlednost zásadní, jelikož po přechodu navíc proudí spousta dětí do blízké školy, a bez rychlejšího vyjetí z ulice Severní II a trefení se do mezery mezi kolonou aut to prostě nejde.

Blokování tramvajové zastávky Horky
Vyřešený

Blokování tramvajové zastávky Horky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 01. 2016

Každé ráno mezi 8-9 hodinou (možná i v jiných hodinách) blokují nákladní auta a dodávky z místního skladu zeleniny (GASTRO - ZELENINA) tramvajovou zastávku Horky. Chodci pak mají ztížený nebo i zcela znemožněný přístup do druhého vozu tramvaje.

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bez odpovědi

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bezová, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 01. 2016

V ulici Bezová stojí na jedné straně nepravidelně auta na celém chodniku, bez možnosti přejít na druhou stranu přechodem. Nešlo by vytvořit parkování tak, aby bylo možné projít po chodníku?

Neohraničené parkování na chodníku
S odpovědí

Neohraničené parkování na chodníku
Na bitevní pláni, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 05. 2015

V této ulici parkují auta někdy skoro až u zdi. Neprojede tudy kočárek, se kterým denně jezdím, někdy má problém i pouhý chodec. Auta musím objíždět s kočárkem do silnice jako u slalomu, je to velmi nebezpečné.