Chybějící možnost přejít přímo z ulice Pikrtova do ulice Sdružení.

Z ulice Pikrtovi do ulice Sdružení se musí přejít nejdřív přes ulici Hvězdova, t.j. přes nájezdy na dálnici 5. května, ale tam chybí přechod, musí se obejít. Přitom by byla možnost přejít na stejné straně Hvězdovy do ulice Sdružení, aniž by člověk musel Hvězdovu, t.j. nájezdy na dálnici přejít. Dalo by se projít pod nájezdem na dálnici. Musely by se ale odstranit ploty a zhotovit chodník. Problém je nejspíš, že oplocený pozemek nepatří městu. Dal by se možná vykoupit.

Doplnění k fotografiím: foto1: Tento snímek je z ulice Sdružení směrem k dálnici, za dálnicí ulice pokračuje jako Hvězdova. Navrhuji zřídit chodník také po levé straně - tam co jsou zaparkovaná ta tři auta a co je ten travnatý ostrůvek - a pokračovat vlevo pod dálnicí:

Foto2: V protisměru od ulice Pikrtovy to vypadá takto, chodník je dokonce už vydlážděn, zřejmě se počítalo s průchodem. Tomu ale brání plot:

Foto3: Chodník na rohu Pikrtovy je už upraven pro nevidomé, a rád bych věděl, jak si tito poradí s neexistujícím pokračováním chodníku vpravo dolů do Sdružení (prosím tento komentář by měla obdržet správa města, aby si uvědomila, že tu jsou lidé, kteří přechod nutně potřebují - ostatně tyto nájezdy na dálnici tehdy zřídili ilegálně, jestli si to správně pamatuji).

Foto4: Když chci přejít z Pikrtovy do Sdružení, musím zpátky (napočítal jsem 100 kroků), odsud Hvězdovou ulicí až k ulici 5. května.
Přechod se světly přes Hvězdovu navrhuji zde na začátku trávníku.

Zaslal: Pavel Chabr, 13.06.2021 v 21:19

Praha 4-
 
 
 
 
 

Pikrtova, Praha 4

Aktualizace podnětu

05.10.2021

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Odpověď z Magistrátu:

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět a návrh, jak změnit Prahu k lepšímu.

Bohužel Vám však musíme sdělit, že Vámi podaný podnět se týká pozemku, který není ve správě hlavního města Prahy, ani některé z městských institucí. Jedná se o soukromý pozemek spol.: Gemini Office s.r.o. a v těchto případech má Magistrát hl. m. Prahy značně omezené možnosti, protože nemůže zjednání nápravy vlastníkovi pozemku nařídit.
Odpovědní jsou vlastníci, nebo správci objektu či pozemku, kteří pozemek spravují anebo mají v pronájmu.
Je nám líto, že Vám nemůžeme zaslat příznivější odpověď.



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Karel Kučera: Na bývalém pozemku ČSAD - to velký parkoviště, by se mělo stavět, takže pak bude chodník po celé levé straně (ve směru na Pankrác) Takže vyčkat pár let. Tímto bych viděl podnět za uzavřený.
20.09.2021 v 12:58    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Pikrtova, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díra v silnici zast. Teplárna Michle

Praha 4, 13. květen 2013 Vyřešený

Ranní provoz na křižovatce Údolní - Vavřenova

Praha 4, 19. listopad 2017 S odpovědí

Křižovatka Ruská/Volyňská

Praha 10, 10. říjen 2012 Vyřešený

Chybějící chodník v ulici Za Elektrárnou

Praha 7, 02. květen 2022 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty