Filtr podnětů



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 11. 2018

Dobrý den, ulice Klikatá je v dnešní době extrémně dopravně zatížená a kvůli tomu se stala téměř nepřekonatelnou pro chodce. V oblasti mezi Hutmankou a Vidoulí jsou přes ni pouze dva přechody - po jednom u obou zastávek. U Vidoule je přechod díky blízkosti křižovatky bezpečný, protože auta jsou nucena přes něj projíždět pomalu. Ale u Hutmanky je přechod opravdu nebezpečný - ulice je opravdu klikatá a není zde nijak omezena rychlost (ani značkou ani zpomalovacím prahem), auta tu jezdí běžně 50 km/h a chodec přecházející Klikatou od cvičiště vodicích psů pro nevidomé směrem na jihozápad není do poslední chvíle vidět a většina řidičů si jej všimne na poslední chvíli a nezastaví nebo nebezpečně dobržďuje (na fotografii je vidět, že přechod je příliš blízko nepřehledné zatáčce). Vzhledem k tomu, že se jedná o skoro jedinou cestu pro všechny, kdo bydlí v oblasti Klikaté, Mezné a Markovy směrem k metru, a také vzhledem k tomu, že po tomto přechodu denně přechází mnoho trenérů vodicích psů a jejich nevidomých klientů, prosíme o instalaci semaforu spolu s upozorňovacím světlem někde v oblasti podjezdu pod tratí, které bude signalizovat, zda na blízkém semaforu svítí zelená (trvalé zelené světlo) nebo červená (blikající oranžové světlo). Na tomto přechodu ještě naštěstí žádné auto nikoho nezabilo, ale vzhledem ke stupňující se dopravě na Klikaté ulici to bohužel hrozí skoro denně. Děkuji.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, Přes Radlickou u křižovatky s Butovickou je velmi nebezpečný přechod, na němž letos auto zabilo dítě (na fotografii je dobře vidět emotivní vzpomínka), i když na něm byla v nedávné době provedena některá dopravní opatření. Vzhledem k tomu, že přes přechod denně přechází mnoho dětí, protože jsou v bezprostředním okolí dvě základní školy a několik školek, je jediným opravdu bezpečným opatřením semafor. Děti od raného věku umí důsledně dodržovat červenou na semaforu, ale bezpečné chování na přechodech bez semaforů je docela složitá věc a není zaručeno ani u starších dětí - tomu chlapci bylo 13. Prosím o vybudování semaforu na této křižovatce. Semafor pomůže i řidičům a autobusům, které vyjíždí z Butovické, protože na Radlické je tak silný provoz, že bezpečně projet křižovatkou z vedlejší bývá občas téměř nemožné.

Krátká zelená na nábř. Kpt.Jaroše
Zaslaný

Krátká zelená na nábř. Kpt.Jaroše
nábř. Kapitána Jaroše, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 09. 2018

Interval pro přecházení je krátký. Přes přechod se musí běhat. Stejný problém u celé křižovatky Bubenské nábřeží X Argentinská.

Světelná signalizace pro chodce je krátká!
Nově zaslaný

Světelná signalizace pro chodce je krátká!
Štefánikův most, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 09. 2018

1) Interval pro přecházení je extrémně krátký !!! I při rychlé chůzi dojdu do poloviny přechodu a už svítí červená. Už se tu tento přechod řešil a pochopila jsem z toho, že byla pouze přímo před přechodem přidána signalizace pro auta. Přesto mám pocit, že auta na mě čekají jen z dobré vůle. Byl by problém, aby byla zelená delší a chodec mohl přejít celý přechod na zelenou v normálním tempu? Když naskočí červená dřív, je to stresující a člověka to nutí dát se do běhu. Tak dlouho člověk čeká, než vůbec naskočí zelená, a pak mu je věnováno jen pár sekund. 2) signalizace se musí zmáčknout opakovaně. Tlačítko nefunguje úplně dobře

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Vyřešený

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Hostýnská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2018

Na křižovatce Počernická-Hostýnská již 3 dny nefungují semafory, které jsou zcela nové, byly zprovozněny před začátkem školního roku. Situace je velmi nebezpečná z důvodu přecházení velkého množství dětí ze ZŠ Hostýnská. Ráno kolem půl osmé je zde velmi silný automobilový provoz. Bohužel nefunguje ani pokyn nalepený na semaforu, že je možné použít tlačítko pro přecházení i při vypnuté signalizaci. Pokud nelze semafory rychle opravit, bylo by možné zajistit hlídku městské policie, která by alespoň v ranních hodinách (7:20-8 hod.) dohlížela na bezpečnost na tomto přechodu?

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Zaslaný

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Malešická, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 09. 2018

Na relativně dlouhé Malešické ulici spojující Malešické náměstí a Jarov není vybudován ani jeden semafor pro možnost bezpečného přecházení především dětí z tradiční vilové čtvrti a nově vybudovaných sídlišť (např. Malešická stráň) do zástavby malešického sídliště, resp. Malešického parku. Na ulici jsou přechody pro chodce, v některých místech i menší zbržďovače a snížena maximální povolená rychlost. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že to neodrazuje řidiče k předjíždějí se navzájem, porušování maximální dovolené rychlosti a nemluvím o dáni přednosti na přechodu pro chodce. Zároveň je občas ráno vidět policista u přechodu, který zabezpečuje přechod dětí. Jeden umístěný semafor např. v křižovatce Malešická/Kodicilova/Mistrovská/Bakalářská nebo v křižovatce Malešická/Bydžovského by zajistil vyšší bezpečnost chodců, především dětí při ranních cestách do školy a odpoledním návratu ze školy a občasné služby policistů ČR lze využít na jiné důležité záležitosti. Provoz na ulici Malešická za poslední roky výrazně stoupl, zaprvé jde o spojnici mezi Jarovem a Malešicemi (vyhnutí se křižovatce Ohrada) a zároveň byl provoz navýšen díky neustále probíhající výstavbě nových panelových domů v oblasti Malešického Parku. Předpokladem je, že výstavba dle projektů bude v této oblasti i nadále pokračovat. V případě nutnosti mohu dodat další fotografie. Děkuji Kudláček

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Zaslaný

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Nebezpečná křižovatka Dělnická - Jankovcova (Praha 7)
Nově zaslaný

Nebezpečná křižovatka Dělnická - Jankovcova (Praha 7)
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 04. 2018

Dobrý den, ráda bych podala podnět na úpravu časování semaforů na křižovatce Dělnická - Jankovcova. Již 5 let pracuji v Jankovcově 2 a každý den musím několikrát tuto křižovatku přecházet, stejně tak jako velké množství lidí pracujících v budově NKÚ a přilehlých budovách. Až poslední dny mi ale začíná docházet trpělivost, i když tento problém trvá v podstatě od začátku. Jedná se o velice frekventovanou křižovatku, kde nejen v ranních, ale především ve večerních/nočních hodinách ukazuje semafor pro chodce zelenou jen několik vteřin, než skočí červená. Většinou je v tu chvíli chodec ve třetině, max. polovině vozovky. V tu chvíli do něj začínají pravidelně najíždět auta přijíždějící z ulice Dělnická (která z Libeňského mostu, ulice Dělnická odbočují do Jankovcovy). I když je v takovém případě právo na straně chodce, který má právo dopřejít i na červenou, když začal přecházet na zelenou, auta najíždí do křižovatky, troubí a sprostě křičí na chodce, který se snaží dopřejít. Jedná se o velice nebezpečnou situaci, která člověku často znepříjemní zbytek pracovního dne. Není to v rámci Prahy určitě nic neobvyklého a vím, že právo je na straně chodce, ale to mu v případě, že skončí pod koly vozu, už nepomůže. Také vím, že značení se mění dle frekventovanosti dopravy, ale minimálně mezi 8. - 10. hodinou ranní by se mělo několik vteřin pro chodce přidat (je jich tam v tu dobu minimálně stejně jako automobilů). To, že večer je červená na semaforu neuvěřitelně dlouho a zelená pak 2 vteřiny (když nejezdí ani moc aut, ani nepřechází moc chodců), moc nechápu a byla bych také ráda za osvětlení tohoto nepoměru. Přikládám fotografie a označení příslušné křižovatky a budu vděčná za jakoukoli informaci. Vím, že ke změnám asi nemůže dojít ihned, ale po včerejším nepříjemném zážitku s řidičkou automobilu jsem se již rozhodla jednat. S díky a s pozdravem Eva Karešová

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Zaslaný

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2018

Jedná se o přechod mezi označníky tram. zastávky U Zvonu. Lidé, kteří vystoupí z tramvaje od Anděla a chtějí přejít doleva přes koleje legálně, musejí zbytečně čekat cca 2 minuty protože  je sloučená signalizace pro přecházení s tou přes jízdní pruh Plzeňské, což samozřejmě vzhledem k místní intenzitě dopravy znamená dlouhý interval (více než minutu). Lidé tak v úzkém místě zbytečně překáží a zabírají místo a považuji to za velmi nebezpečné, tramvaj vás tak míjí těžko. Obejít dav je pro osoby se sníženou schopností pohybu  orientace opravdu nebezpečné. Například na  Palackého náměstí je signalizace pro přechod přes tram. pás a přes silnici oddělen a to je tam pro čekání lidí mnohem mnohem více místa a řekl bych že i menší nebo shodná intenzita dopravy jako kolem zastávky U Zvonu. A podotýkám, že na sloupu u přechodů v inkriminovaném místě kde dochází k shluku lidí čekajících na přecházení do obou směrů, jsou na sloupu tlačítka po obou stranách, určitě by to tak bylo finančně i technologicky bez nákladů na rozdělení signalizace. Budu rád za písemnou  zpětnou vazbu, kterému správci komunikace toto přísluší, a že jste mu to nějak v odborněji popsané podobě zaslali. Předem děkuji za vyřešení Jiří

Nefunkční signalizace pro slepce
Zaslaný

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Nevhodné nastavení signálu pro přecházení
Zaslaný

Nevhodné nastavení signálu pro přecházení
U Santošky, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 10. 2017

Přechod pro chodce v ulici U Santošky má světelnou signalizaci nastavenou nevhodně pro přecházející chodce. Délka přechodu je 11 m, při běžné rychlosti (1,1 m/s) dojde chodec během zeleného signálu, který trvá 5 s, sotva do poloviny přechodu. Často tu přechází velké skupiny dětí (družina, školní akce).

Krátká zelená na přechodu (3 sec.) u křižovatky Sokolská  x Žitná
Zaslaný

Krátká zelená na přechodu (3 sec.) u křižovatky Sokolská x Žitná
Sokolská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 03. 2017

Na křižovatce najíždějí auta zabočující z Žitné na chodce při přecházení, protože mají současně zelenou s chodci, která trvá jen 3 sec.

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Zaslaný

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Nově zaslaný

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Hvězdova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 12. 2016

V místě uváděném často dochází k tomu, že chodec má zelenou a přejde na ostrůvek, kde je červená, a čeká na zelenou, a poté, když padne zelená ve směru k obchodnímu centru, je zase na opačnou stranu červená. Jelikož je toto vysoce frekventované místo pro přístup z MHD k obchodnímu centru, dochazí tak k tomu, že chodci jsou 'narváni' na sobě a stojí na ostrůvku, kde čekají na zelenou a naopak.