Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící možnost přejít přímo z ulice Pikrtova do ulice Sdružení.
S odpovědí

Chybějící možnost přejít přímo z ulice Pikrtova do ulice Sdružení.
Pikrtova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 06. 2021

Z ulice Pikrtovi do ulice Sdružení se musí přejít nejdřív přes ulici Hvězdova, t.j. přes nájezdy na dálnici 5. května, ale tam chybí přechod, musí se obejít. Přitom by byla možnost přejít na stejné straně Hvězdovy do ulice Sdružení, aniž by člověk musel Hvězdovu, t.j. nájezdy na dálnici přejít. Dalo by se projít pod nájezdem na dálnici. Musely by se ale odstranit ploty a zhotovit chodník. Problém je nejspíš, že oplocený pozemek nepatří městu. Dal by se možná vykoupit. Doplnění k fotografiím: foto1: Tento snímek je z ulice Sdružení směrem k dálnici, za dálnicí ulice pokračuje jako Hvězdova. Navrhuji zřídit chodník také po levé straně - tam co jsou zaparkovaná ta tři auta a co je ten travnatý ostrůvek - a pokračovat vlevo pod dálnicí: Foto2: V protisměru od ulice Pikrtovy to vypadá takto, chodník je dokonce už vydlážděn, zřejmě se počítalo s průchodem. Tomu ale brání plot: Foto3: Chodník na rohu Pikrtovy je už upraven pro nevidomé, a rád bych věděl, jak si tito poradí s neexistujícím pokračováním chodníku vpravo dolů do Sdružení (prosím tento komentář by měla obdržet správa města, aby si uvědomila, že tu jsou lidé, kteří přechod nutně potřebují - ostatně tyto nájezdy na dálnici tehdy zřídili ilegálně, jestli si to správně pamatuji). Foto4: Když chci přejít z Pikrtovy do Sdružení, musím zpátky (napočítal jsem 100 kroků), odsud Hvězdovou ulicí až k ulici 5. května. Přechod se světly přes Hvězdovu navrhuji zde na začátku trávníku.

Nebezpečný přechod v Boleslavově ulici
S odpovědí

Nebezpečný přechod v Boleslavově ulici
Boleslavova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 03. 2021

Přechod se nachází v místě, kde se ulice mírně stáčí a chodec ani řidič auta nemají ideální rozhled. Většina aut projíždí ulicí směrem z kopce k náměstí Bratří Synků a má tendenci v těchto místech výrazně zvyšovat rychlost. Především vzhledem k tomu, že jsou v ulici dvě základní školy a mateřská škola a je zde velmi frekventovaný pohyb dětí, by bylo velmi užitečné tento přechod lépe zabezpečit. Ideální by byla nějaká forma retardéru tak, aby byla auta donucena v těchto místech výrazně snížit rychlost. Na začátku Boleslavovy ulice (ve směru od ul. Petra Rezka) je omezení rychlosti na 30km/h, což je dodržováno minimálně.

Doplnění balisetů před přechodem v ulici Marie Cibulkové
Vyřešený

Doplnění balisetů před přechodem v ulici Marie Cibulkové
Mikuláše z Husi, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 02. 2021

Prosím o doplnění balisetů, či jiné vhodné řešení, které zabrání parkování neukázněných řidičů bezprostředně před přechodem na křižovatce ulic Marie Cibulkové × Mikuláše z Husi. Přechod se nachází v těsné blízkosti zastávky Jedličkův ústav a domu s pečovatelskou službou a tak přechod ve velké míře využívají osoby se sníženou pohyblivostí. Vzhledem k frekventovanosti ulice často vznikají situace, kdy chodec nemá šanci bezpečně přejít, aniž by musel naslepo vstoupit do vozovky.

Nebezpečný přechod na ulici Novodvorská u stanice autobusu Čechtická
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod na ulici Novodvorská u stanice autobusu Čechtická
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 01. 2021

Přechod pro chodce zaniká ve světle veřejného osvětlení. Proč není přisvícen jako jinde? Značka “přechod pro chodce” na tomto přechodu směrem do centra je už několik měsíců pootočená. Proč není v této části ulice Novodvorská instalován RADAR? Neustále je zde překračována rychlost a cítíme se zde ohrožení projíždějícími auty. Děkuji Brandeisová Zita, Novodvorská 44, Praha 4

Zřízení nového přechodu pro chodce Nusle
S odpovědí

Zřízení nového přechodu pro chodce Nusle
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 08. 2020

Dobrý den, chci podat podnět ke zřízení přechodu pro chodce. Jedná se o přechod přes ulici V Horkách vedle ulice Bartoškova (v místě kde se připojuje ulice Maroldova ). Zdůvodnění: - místo je pro přecházení velmi nepřehledné - nejbližší přechod je daleko a chodec by musel využít 3 přechody aby se dostal na druhou stranu - v místě houstne bytová zástavba - a navíc z ulice Bartoškova je nově vstup na Vršovické nádraží který bude po úplném dostavění určitě hojně užíván - z těchto dvou důvodů houstne pohyb chodců přes silnici Už nyní je zde větší frekvence pohybu chodců přes silnici a tento počet se s postupně s dokončovanou bytovou výstavbou bude ještě zvyšovat. Navíc zde přecházejí rodiče s dětmi do školky v ulici K podjezdu. Přecházení vozovky v tomto místě je velmi komplikované vozovka je nepřehledná (je tu zatáčka kam není vidět) a dost frekventovaná. Pokud by nebyla vůle ke zřízení přechodu, jako alternativu navrhuji zřízení ostrůvku v půlce vozovky, kde by chodci mohli při přecházení vozovky počkat a měli by i lepší výhled na přijíždějící vozidla ze zatáčky od ulice K podjezdu. Druhý přechod který bych navrhovala by byl od ulice Maroldova přes ulici K podjezdu k mateřské škole a to proto že zde chodí mnoho rodičů s dětmi.

Chybějící přechod mezi plaveckým stadionem a veslařským ostrovem
S odpovědí

Chybějící přechod mezi plaveckým stadionem a veslařským ostrovem
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 07. 2020

Pro chodce není skoro možné se dostat z přívozu na Veslařském ostrově před plavecký stadion Podolí popř. zpátky k Ruskému kolu, což je oblíbená cesta pro rodiny s dětmi. Situace je ještě nebezpečnější kvůli tomu, že v létě často parkuje na obou stranách ulice Podolské nábřeží tolik aut, že chodec nevidí na vozovku.

Přechod od metra C Pankrác k bussiness komplexu Doudlebská
S odpovědí

Přechod od metra C Pankrác k bussiness komplexu Doudlebská
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 01. 2020

Jde o exponovaný přechod, kterým denně proudí tisíce lidí z metra do práce a zpět. Vytíženost přechodu dokládá i fakt, že na něm poměrně často nefunguje světelná signalizace (zelený panáček), nebo tlačítka pro chodce. Řešení v podobě klasického přechodu je pro toto místo zřejmě neadekvátní, neboť kromě častého vzniku technických poruch, jsem na přechodu viděl již mnoho nebezpečných situací vznikajících lidmi pospíchajícími do práce v kombinaci s řadou dodávek spedičních firem, které přechod zdržuje. Vhodnějším řešením by zřejmě bylo nějaké přímé propojení výstupu metra s kancelářskými budovami bez omezení silniční dopravy. Chtěl bych tak zjistit, zda se s nějakou takovou úpravou počítá například v souvislosti s výstavbou metra D, která zřejmě do této oblasti přivede ještě větší množství lidí.

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Bez odpovědi

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Ružinovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

ZŠ Ružinovská vzdělává děti s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Děti, které tuto školu navštěvují, dojíždějí z celé Prahy. Nejbližší zastávka MHD je Klárův ústav, odkud však ke škole chybí bezpečná cesta. Chodník od zastávky končí na křižovatce Ružinovská x Vídeňská, kde chybí přechod pro chodce, na protější straně chodník nenavazuje. O kousek dále děti musí překonat ještě křižovatku Ružinovská x Pod Krčským lesem, kde taktéž chybí přechod. V obou zmiňovaných křižovatkách je obzvláště v ranních hodinách velký provoz, auta projíždí velmi rychle, v křižovatce s ulicí Pod Krčským lesem často dochází k otáčení vozidel v křižovatce. Škola situaci dlouhodobě monitoruje v rámci ekoprojektu, v roce 2019 se zapojila do programu Bezpečné cesty do školy. Podrobnosti na https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-ruzinovska/

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
S odpovědí

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
Hlavní, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 10. 2019

Dobrý den, v okolí zastávky Starý Spořilov zoufale chybí přechod pro chodce přes ulici Hlavní (nejbližší přechod je až u Roztylského náměstí). Vzhledem k tomu, že je doprava v ulici Hlavní, zejména ráno a odpoledne, kdy zmíněnou autobusovou zastávku využívají i školáci, poměrně hustá a řidiči spěchající do práce v drtivé většině absolutně ignorují kohokoliv, kdo se snaží dostat přes silnici na zastávku, myslím, že by se v místech vydlážděné cestičky (viz. obr.) měl zbudovat regulérní chodník s přechodem pro chodce, než se zde něco stane. Děkuji.

Dlouhý úsek bez přechodu
S odpovědí

Dlouhý úsek bez přechodu
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2019

Mezi stanicemi metra Pražského povstání a Pankrác vede dlouhý úsek ulice Na Pankráci bez možnosti bezpečně přejít. Děti bydlící na severo-východní straně ulice musí při cestě ze ZŠ Plamínková přecházet buď na přechodech přímo u stanice Pankrác či Pražského povstání, což je značná zacházka. Přímá cesta poté vyžaduje ne zcela bezpečný přechod.

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
S odpovědí

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Táborská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2019

Vyfocený přechod vede z tramvajového ostrůvku (který je velmi úzký a bariérový) do stromu či zaparkovaných aut. Přejít bezpečně z ostrůvku na chodník není možné. Prosím o informaci, kdy bude realizována koncepční studie úpravy Táborské ulice dle IPR.

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
S odpovědí

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na křižovatce ulic mezi Vavřenova x Údolní nelze bezpečně přejít. Křižovatka je v ranních hodinách velice frekventovaná. Děti dochází pěšky do ZŠ Filosofská a do ZŠ Jilovská a přechod pro chodce je přímo za zatáčkou a řekla bych velmi nebezpečný. Vůbec si nedovedu představit, že bych dítě přes tento přechod pustila samotné do školy. Bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
S odpovědí

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Přechod Nad Nuslemi
Bez odpovědi

Přechod Nad Nuslemi
Nad Nuslemi, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 05. 2018

Přechod v ulici Nad Nuslemi u křižovatky s ulicí Na Jezerce je dlouhý a nebezpečný. Auta na něj vjíždějí z ulice Na Jezerce často velmi rychle, navíc v křižovatce často parkuje auto, takže na přechod není dostatečně vidět (viz foto). Přechod by měl být zkrácen (dočasně aspoň pomocí plastových patníků nebo betonových zátaras), tím by zároveň byli řidiči při odbočování do ulice Nad Nuslemi nuceni zpomalit.