Filtr podnětů



Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Voda na přechodu
Zaslaný

Voda na přechodu
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 04. 2012

Na přechodu v ulici Na Pankráci (u Literární Akademie) se drží v době deště voda. Přechod je díky vysoké frekvenci aut doprovázen postříkáním od projíždějících vozidel.

Ucpaný kanál - voda na silnici i na chodníku
Bez odpovědi

Ucpaný kanál - voda na silnici i na chodníku
Poláčkova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2012

V Poláčkově ulici je ucpaný kanál, který způsobuje to, že v době deště vzniká na silnici voda, která ohrožuje chodce z nedaleké školky a školy.

Parkování na silnici a jezdění po chodníku
Zaslaný

Parkování na silnici a jezdění po chodníku
U gymnázia, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 04. 2012

Problém je, že auta parkují na silnici a jezdí po chodníku, takže pokud někdo vyjde z U Gymnázia 1,3 a 9 ze vchodu, může ho srazit auto. Je to nebezpečné hlavně pro děti, auta na tom chodníku i couvají, přitom je tam lehká pomoc, chodník je dost široký, aby se dalo namalovat parkovací stání na chodnících a jezdit po silnici a nechat chodcům půlku chodníku u domu, bez nebezpečí, že je přejede auto. Zrovna včera v noci byl konflikt, jel po chodníku ožralej řidič snad skoro 70desátkou,

Nebezpečný přechod pro chdce na Nuselské u náměstí bratří Synků
Zaslaný

Nebezpečný přechod pro chdce na Nuselské u náměstí bratří Synků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 31. 03. 2012

Předchod pro chodce je umístěn proti České spořitelně. Ačkoliv je po obou stranách ulice zákaz zastavení, i když nesmyslně 7-11, 13-19, neustále tam parkuje spousta vozidel, která zcela zakrývají výhled chodcům. Horší situace je naproti České spořitelně, kde navíc řidiči s oblibou (a bez trestání pokutou) parkují v rozporu s předpisy v křižovatce (viz foto). Také řidiči přijíždějící od náměstí bratří Synků vidí chodce na poslední chvíli, i když jedou předepsanou rychlostí, což navíc často překračují.

Přechod v ulici V Horkách
Zaslaný

Přechod v ulici V Horkách
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 03. 2012

Na tomto přechodu nebo v jeho těsné blízkosti pravidelně parkují auta. Přechod je díky tomu velmi nebezpečný. Dnes 28.3.2012 v pozdních odpoledních hodinách zde srazilo vozidlo chodce, a to mimo jiné z důvodu, že vozidlo, které parkovalo na hranici přechodu bránilo chodci i řidiči vozidla ve výhledu. Nehoda byla nahlášna na tísňovou linku 158. Toto není jediný případ v lokalitě Nusle. Přestože Policie o problému musí dlouhodobě vědět, vozidla parkují v ulicích V Horkách, Rostislavova, Družstvení, U Křížku pravidelně v nepřehledných místech křižovatek, na žlutých pruzích a na hranici přechodů pro chodce. Prosím o podnět nejen radnici městské části Praha 4, ale i Policii ČR, která by měla na správné parkování dohlížet. Pozn.: Podnět bohužel neobsahuje fotografii, ale vzhledem k nehodě, která se zde přihodila, se domnívám, že by bylo vhodné učinit výjimku.

Propadlý chodník
Zaslaný

Propadlý chodník
Jihozápadní I, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 03. 2012

Propadlina v chodníku cca 15 - 20 cm hluboká.

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Zaslaný

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Postupická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Návrh na dopravní úpravu u objektů Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150: 1) Absence přechodu pro chodce proti vchodu do areálu gymnázia a druhého přechodu mezi hlavní budovou a budovou kuchyně a odborných učeben. 2) Povolená standardní rychlost v obci 50 km/h, což je vzhledem k šířkovým poměrům ulice a podélně parkujícím vozům po celé její délce nebezpečné, protože 600 žáků gymnázia je nuceno několikrát denně vstupovat do vozovky v nepřehledném místě mezi parkující vozy. Uvádím, že paradoxně na ulici Choceradská zbyly z doby, kdy byla v provozu ZŠ Choceradská, příčné prahy před přechody včetně omezení rychlosti na 20km/h, přestože škola již mnoho let nefunguje a místo je ve srovnání s Postupickou daleko přehlednější.

Prosíme si zelenou pro chodce
Zaslaný

Prosíme si zelenou pro chodce
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 03. 2012

Bylo by možné, aby na přechodu na křižovatce Novodvorská/Zálesí automaticky svítila zelená pro chodce a nebylo nutné si vyžádat zelenou zmáčknutím tlačítka na semaforu? Chodí tam hodně lidí např. na autobusovou zastávku na druhé straně. Díky.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
Zaslaný

Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 03. 2012

Na Novodvorské - myslím hlavně mezi křižovatkou s ulicí Zálesí a Vavřenova - kde žije a chodí pěšky hodně lidí, je několik nepříjemných věcí pro chodce. Auta zde jezdí vysokou rychlostí, protože mají řidiči asi pocit, že tato silnice je už něco skoro jako dálnice. Řidiči jezdí o něco pomaleji, když jsou zde kolony aut pomalu jedoucích za sebou. Někteří to pak rozjedou to o to víc, když před nimi zrovna žádné auto není. Potíže s přecházením chci ilustrovat na jednom přechodu blízko od křižovatky se Zálesím. Auta většinou parkují až u zebry (nerespektují pětimetrovou vzdálenost od přechodu), čímž pádem chodci pořádně nevidí, jestli auta přijíždí nebo ne. Tento konkrétní přechod je nebezpečný tím víc že je kousek od křižovatky, takže když řidiči vidí, že je zelená, tak to ještě rychle chtějí stihnout a přechod pro chodce je moc v tu chvíli nezajímá. Krom toho se části řidičů moc nechce zastavovat před přechodem, tak jen přibržďují, čímž znervózňují chodce, kteří pak raději přes přechod běhají a neužívají svého právo na chůzi po přechodu. Tato poslední poznámka ale odkazuje na potřebu nějaké větší kampaně zaměřené na řidiče. Ke snížení rychlosti aut v této části Novodvorské by mohlo pomoci, kdyby se tu vybudoval cyklopruh, o kterém se dlouho uvažuje a kde nic tu nic. Pozn. na fotce zrovna žádná auta neparkují přímo před přechodem, což je ale výjimečná situace (fotil jsem v pátek odpoledne).

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Vyřešený

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2012

Na cyklostezce kolem Vltavy je to jedno z ne moc bezpečných míst hlavně v létě, kdy je na chodníku hodně pěších a cyklistů. Je to zúžené místo kvůli budce, kde lidi mohou čekat na tramvaj a které bylo bohužel ještě víc zúženo myslím v minulém roce, kdy se tam objevilo zábradlí. To bylo hloupě umístěno - mohlo být podle mě až u silnice, teď tam brání pro vyhýbání se. Dívám se na to z pozice cyklisty, když jedu směrem do centra tak nevidím, jestli je někdo v budce, protože je tam reklama. Minimálním řešením by bylo alespoň odstranit tu reklamní plochu na budce anebo posunout to zábradlí víc k silnici. Zrovna, když jsem místo dnes fotil, tak jeden pán seděl v budce, což ale není kvůli té pitomé reklamě vidět.

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
Zaslaný

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
Na strži, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2012

Místo je přibližně uprostřed 700 metrového úseku magistrály bez oficiálního průchodu pro pěší (mezi Sdružení a Baarova). Lidé mezi ulicí Na Pankráci a prostorem za mimoúrovňovou křižovatkou chodí, je tu vyšlapaná pěšinka. Na Google street view je vyfoceno hned několik chodců. Je to nejkratší spojení mezi částí sídliště Ohradní a metrem Pankrác či obchodní vybaveností. Oficiální cesta vede oklikou podchodem u ulice Baarova s prudkými schody. Po pěšince vede i nejkratší spojení části lokality zvané Družstevní ochoz s částí Pankráce. Oficiální cesta nabízí 4x navíc zbytečné čekání na světlech. (přejdete nejprve ulici Sdružení na sz – na jv straně není chodník :/, pak 2 nové větve sjezdu z magistrály, pak se zase vrátíte zpět přes ulici Sdružení (Hvězdova). Od stavby magistrály počátkem 70let se okolí radikálně změnilo, kde byly jen neudržované louky jsou dnes obytné domy, kanceláře, obchody – ale pro pěší se nezlepšilo nic. Zato IAD dostala nový „bypass“ (rozšíření magistrály) a nové sjezdy/nájezdy na magistrálu (které zároveň přeťaly dříve bezbariérové pěší cesty). Prosím dostavte po konzultaci s místními chodníky. Ty chybějí i v okolo přilehlých kruhových objezdů a parkoviště Bauhausu. Předem děkuji Praze 4 a OD MHMP, že se bude problémem vážně zabývat.

Jeremenkova x Podolská - přechody přes více pruhů
Bez odpovědi

Jeremenkova x Podolská - přechody přes více pruhů
Dvorecké nám., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Dva frekventované přechody, které svou délkou umožňují souběžnou jízdu dvou proudů vozidel. Přechod přes Jeremenkovu: dva jízdní pruhy směrem k nábřeží, poměrně často zastaví pouze jeden řidič a druhý pokračuje; to je podpořeno 'spěcháním k zelené' na semaforech před Podolským nábřežím. / Možné řešení: zkrácení přechodu pouze přes jeden jízdní pruh. Přechod přes Podolskou (výjezd autobusů): vozidla často vyjíždějí ve dvou proudech a navíc se v oblasti přechodu kříží (autobus zprava vlevo, auta zleva vpravo) a o to méně vnímají chodce, přechod je dlouhý a ve východní levé části výhled zakryt parkujícími vozidly. / Možné řešení: zkrácení přechodu na východní straně (rozšíření chodníku nebo umístění betonových zábran).

Špatně viditelné vodorovné značení nebezpečného přechodu.
Zaslaný

Špatně viditelné vodorovné značení nebezpečného přechodu.
Thomayerova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Špatně viditelné vodorovné značení přechodu pro chodce před vjezdem do Thomayerovy nemocnice. Tento přechod musí použít každý chodec, jdoucí do nemocnice od autobusové zastávky. Intenzita pěší i automobilové dopravy je zde velmi vysoká, též dochází k zastavování automobilů na přechodu z důvodu špatně viditelného vodorovného značení. Je třeba naplánovat častější obnovu tohoto přechodu.

Dvorecké náměstí - příliš dlouhý přechod, špatný rozhled
Vyřešený

Dvorecké náměstí - příliš dlouhý přechod, špatný rozhled
Dvorecké nám., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 02. 2012

Příliš dlouhý přechod (cca 20 metrů!), při chůzi na Dvorce velmi obtížný výhled na vozidla přijíždějící od Budějovické (přes zaparkovaná auta, navíc 'za sebe'). Široký prostor vozovky v místě přechodu a mírný oblouk zatáčení navíc svádí řidiče k rychlé jízdě či naopak parkování v těsné blízkosti přechodu (či dokonce na něm...). Řešením by bylo zkrácení přechodu rozšířením chodníků nebo doplněním ochranných zábran.