Nedostatečně označené přechody pro chodce Antala Staška/Na Strži

Chtěla bych, aby se někdo začal zajímat o přechody v ulici Antala Staška/Na Strži. Dochází zde ke střetům chodců s vozidly, protože chodci mají zelenou ve stejnou chvíli jako odbočující vozidla. Pro odbočující vozidla by stačilo namontovat výstražný oranžový signál 'pozor chodci' jako tomu je běžně na jiných křižovatkách. Většina řidičů si vůbec neuvědomí, že za zatáčkou mají chodci zelenou a ve snaze stihnout projetí křižovatkou často vjíždí do křižovatky ve velkých rychlostech. Stalo se tam již několik nehod střetu chodců/vozidel, kdy to končilo i smrtí chodce.

Zaslal: Kateřina Holoubková, 05.05.2015 v 14:03

Praha 4-
 
 

Antala Staška, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Zdeňka Novotná: Dobrý den,

děkujeme za informaci s tím, že s ohledem na znění Statutu hl.m. Prahy je ul. Na strži, v kompetenci odboru dopravních agend Magistrátu hl.m. Prahy, Jungmannova 35, Praha 1. Rovněž řešení úprav SSZ přísluší věcně tomuto odboru. Uvedený podnět jim bude zaslán k řešení.

OŽPAD, oddělení dopravy

S pozdravem
23.10.2015 v 13:40    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Antala Staška, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty