Filtr podnětů



Praha 3

Seřadit podle počtu hlasů
Otevřené vpusti na Vinohradské
Zaslaný

Otevřené vpusti na Vinohradské
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 04. 2016

Otevřené vpusti na Vinohradské mezi chodníkem a hřbitovní zdí. Nebezpečné pro děti a pobíhající psy.

Vhodnější forma řízení na světelně řízené křižovatce Perunova-Slezská
Zaslaný

Vhodnější forma řízení na světelně řízené křižovatce Perunova-Slezská
Perunova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 18. 04. 2016

Na křižovatce Perunova-Slezská je zvolen pevný (nedynamický) režim řízení křižovatky, kdy chodec musí čekat na signál volno v pravidelném cyklu. Vzhledem k časovému rozložení poptávky stran motorových vozidel i chodců, je na této křižovatce obvyklé, že zvolený režim je nevýhodný, a to jak pro motorová vozidla přijíždějící po Slezské (žádný chodec či vozidlo z Perunovy), tak chodce (chodec čeká na VOLNO před prázdnou silnicí a nebo jde na signál STŮJ). Přesto vzhledem k blízkosti školních zařízení je nutné a správné ponechat světelné řízení křižovatky. Otázkou je, jak výhodněji pro všechny strany nastavit řízení, tak aby dopravní chování splňovalo podmínky funkčnosti a hospodárnosti. Nabízí se tato řešení: Vybavit semafor pro chodce tlačítkem, které by rychle reagovalo na požadavek přecházení, jinak ponechat signál STŮJ pro chodce neustále. Přitom zajistit registraci vozidel, která přijíždějí z Perunovy. nebo: Ponechat režim oranžového blikajícího světla pro auta a nechat na chodcích, zda si přejí světelně řízený či neřízený přechod přes křižovatku. V takovém případě by stisknutí tlačítka chodcem mělo aktivovat zelený signál pro vozidla a červený pro chodce, který by měl být později změněn na VOLNO. V takovém případě by muselo být tlačítko vybaveno výrazným optickým prvkem, který by chodce na tuto možnost upozornil.

Havarijní stav chodníku v Domažlické ulici
Zaslaný

Havarijní stav chodníku v Domažlické ulici
Domažlická, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 04. 2016

V Domažlické ulici, při levé straně cesty od Koněvovy ulice směrem ke Kapslovně, je chodník v neutěšeném stavu - je poškozen výtluky (i několik desítek cm v průměru), nadzvedáván kořeny stromů, plný nerovností způsobených asfaltovými záplatami. Nejhůře je na tom úsek mezi Koněvovou a Roháčovou, o něco lépe úsek od Roháčovy po Žerotínovu. Obdobná je situace na téže straně při cestě od Koněvovy na Vítkov - zde je výtluků méně, zato asfaltové flastry jsou zde místy i ve třech vrstvách. Za zmínku stojí, že jde o chodník, na kterém je - vzhledem k této části Žižkova - v nebývalé míře zachována původní mozaiková dlažba vzoru 'sedmdesátka s dámou' (zřejmě se jedná o tento vzor, viz: https://www.npu.cz/publikace/met33dlazby.pdf str 138). I vzhledem k tomu, že se chodník nachází v MPZ, by bylo vhodné při případné celkové opravě vzor respektovat, jak tomu bylo například s nově zrekonstruovanými chodníky v Lukášově ulici při nástupu na cyklostezku.

Rozbité schody v ulicí Stražní
Vyřešený

Rozbité schody v ulicí Stražní
Strážní, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 03. 2016

Na jižní straně ulice Stražní jsou schody do vedlejšího parku Židovské pece. Na několika místech jsou propadlé stupně a celkově zanedbaný stav (viz. foto). Vzhledem k tomu, že přímo vedle schodiště je základní škola, vzniká nebezpečí úrazu pro děti, které používají tuto cestu pro návštěvu parku.

Jeseniova x Koněvova — chybí přechod do zastavky tramvaje
Zaslaný

Jeseniova x Koněvova — chybí přechod do zastavky tramvaje
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 03. 2016

Na křížení ulic Jeseniova x Koněvova chybí přechod pro chodce do zastávky tramvaje. Jak je pěkně vidět na fotkách, lidé nestojí o zacházku k nejbližšímu přechodu ve Stražní ulicí, a tak vzniká nebezpečí úrazu chodců jak ze strany tramvají, tak i ze strany aut. Navrhuji pořídit v tomto místě přechod pro chodce a trošku prodloužit zastávku tramvaje.

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Zaslaný

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Na rohu ulic Jeseniova (u budovy VŠE, Jeseniova 208) je vymezeno soukromé parkoviště. Přitom chybí jakákoliv oficiální značka omezující parkovaní, a parcela pod parkovištěm (číslo 3627/1) patří přímo hlavnímu městu Praha. Rád bych se zeptal, jaký je oficiální stav tohoto parkoviště, a případně bych poprosil o přidání oficiálního označení. Aktuálně je parkoviště vymezeno pouze pomocí nataženého řetězu. Děkuji.

Trávník netrávník v ulici VINOHRADSKÁ
Zaslaný

Trávník netrávník v ulici VINOHRADSKÁ
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 03. 2016

Místo trávníku je už jen hlína, prosíme o posazení keříku nebo plotu.

Chybějicí přechod přes vychodní stranu křižovatky u metra Želivského
Zaslaný

Chybějicí přechod přes vychodní stranu křižovatky u metra Želivského
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 03. 2016

Aktuální přechody pro chodce pokrývají 3 z 4 stran křižovatky u metra Želivského, ale bohužel na východní straně neexistuje jiná možnost než použit podchod nebo udělat velkou zacházku přes tři zbylé přechody. Navrhují vytvořit v tomto místě přechod pro chodce, aby všechny čtyři strany křižovatky byly pro chodce bezbariérové.

Zbytečna bariera u autobusovych zastávek u stanice metra Želivského
Zaslaný

Zbytečna bariera u autobusovych zastávek u stanice metra Želivského
Izraelská, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 21. 03. 2016

Pokud vystoupím z tramvaje na stanicí Želivského a pokusím se přestoupit na autobus (třeba 297), narazím na nepříjemnou překážku ve formě metalické bariery. Určitě existuje možnost tuto překážku obejít, ale lidé raději bariéru ignorují a pokoušejí se ji přelézt, což je pěkně vidět na jedné z fotek. Navrhuji pořídit v tomto místě přechod pro chodce. Vzhledem k tomu, že v tomto úseku jezdí pouze autobusy MHD, nevytvořilo by to žádnou zbytečnou překážku.

Malešická x Olgy Havlové - chybí přechod
Zaslaný

Malešická x Olgy Havlové - chybí přechod
Malešická, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 03. 2016

Na křížení ulic Malešická X Olgy Havlové chybí přechod pro chodce. Omezuje to hlavně lidi, co směřují k zastávce autobusu Malešická, protože aktuálně musejí přebíhat přes Malešickou ulici nebo používat přechod o 150 metru dál.

Chybí chodnik na vychodní strane křižovatky Olgy Havlové x Malešická
Zaslaný

Chybí chodnik na vychodní strane křižovatky Olgy Havlové x Malešická
Malešická, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2016

V ulici Olgy Havlové neni chodnik pobliz křižovatky s ulici Malešicka, což omezuje chodce směrujicí k zastavkám autobusu 'Malešická' a 'Váckov'.

Rozbitá dlažba v ulici Slavíkova
Vyřešený

Rozbitá dlažba v ulici Slavíkova
Slavíkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 03. 2016

Na začátku ulice Slavíkova směrem k náměstí Jiřího z Poděbrad) je na několika místech rozbitá dlažba a díry se nadále rozšiřují.

Rozbitá dlažba v ulici U Rajské zahrady
Vyřešený

Rozbitá dlažba v ulici U Rajské zahrady
U Rajské zahrady, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 03. 2016

Přesně na rohu ulic U Rajské zahrady a Vozová je rozbitá dlažba. Díra se nadále rozšiřuje a je nebezpečná pro chodce.

Rozbity chodník - kostky v ulici KUBELÍKOVA 13
Zaslaný

Rozbity chodník - kostky v ulici KUBELÍKOVA 13
Kubelíkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 03. 2016

Rozbitý chodník v ulici Kubelíkova 13.

Nebezpečný přechod v Praze 3 - Koněvova x V jezerách
Zaslaný

Nebezpečný přechod v Praze 3 - Koněvova x V jezerách
V jezerách, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 03. 2016

Přechod pro chodce u křižovatky ulic Koněvova x V jezerách je během běžných pracovních dnů velmi obtížný a nebezpečný. Vzhledem k chybějícím semaforům jsou chodci odkázáni na libovůli řidičů, až před přechodem zastaví. I pak je přejití na druhou stranu náročné a vyžaduje maximální obezřetnost. Chodec nejprve přejde část přechodu a ocitne se prakticky na tramvajových kolejích, protože se nemá kam dočasně schovat. Na těch kolejích pak čeká tak dlouho, dokud mu nezastaví řidiči v protijedoucím pruhu, aby mohl dokončit přecházení cesty. Rozumím tomu, že není možné dávat na každou křižovatku semafor, nicméně by hodně pomohlo alespoň vytvoření jakýchsi ostrůvků, jak je tomu např. u křižovatky ulic Koněvova x Na Jarově, na kterých by chodec mohl bezpečně přečkat dobu, než přejde na druhou stranu.