Chodník zatarasený kontejnery

Umístění kontejnerů je naprosto otřesné (a vždycky bylo), nyní je ale ještě víc posunuté k zaparkovaným vozidlům. V podstatě je kvůli kontejnerům chodník v tomto místě nepoužitelný, i kdyby vedle nich nebylo špatně zaparkované vozidlo, a musí se obcházet po silnici. Jedná se o cestu k ZŠ, MŠ a mnoha panelákům. Je to naprosto nepřijatelný. Bylo by víc než vhodné, aby kontejnery byly přesunuty vedle chodníku do zeleně. Zabraly by jen trochu travnaté plochy. Jedná se o velký trojúhelník zeleně i se stromy, trávou a záhony, takže obětování trochy travnaté plochy by ničemu neuškodilo a pro chodce by se jednalo o velké zlepšení.

Zaslal: Petr Mráz, 03.10.2022 v 10:01

Praha 3-

K lučinám, Praha 3

Aktualizace podnětu

05.10.2022

MÚ Praha 3 přidal následující aktualizace podnětu:

Vyjádření MÚ Praha 3: Tohle stanoviště je skutečně nevhodné, průchod zde prakticky není zajištěn. Přesun do zeleně pokládám za nevhodný, vyvolalo by to potřebu výstavby zpevněné plochy, de facto nového stanoviště v zeleni. Z mého pohledu je logickým řešení přesun do parkovacího pásu. Došlo by tím k úbytku prostoru pro parkování, ale potřeba zajištění průchodu po chodníku je pro mě osobně větší. Požádal jsem v tomto smyslu o zajištění přesunu Odbor životního prostředí a Odbor dopravy ÚMČ Praha 3. Děkuji za upozornění na problém, který byl dlouho přehlížen.

Ondřej Rut
místostarosta



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Petr Mráz: Ano, přesun do parkovacího pásu je logické řešení, které by mohlo zabrat pouze jedno parkovací místo. Jen si teda myslím, že by pouhé přesunutí kontejnerů bez dalších úprav ještě více zhyzdilo ulici, protože by tyto hnusné kontejnery byly na ráně úplně odevšad.

Ještě pár fotek pro ostatní:
https://photos.app.goo.gl/pSXxHxteKXKBSLFG9
06.10.2022 v 19:28    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



K lučinám, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada

Praha 3, 24. květen 2022 S odpovědí

Rozbitý chodník na nám. Jiřího z Lobkovic

Praha 3, 29. duben 2018 S odpovědí

Díra v chodníku

Praha 2, 03. červenec 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty