Podněty nahlášené v Praha 3

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 3

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chodník zatarasený kontejnery
S odpovědí

Chodník zatarasený kontejnery
K lučinám, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 10. 2022

Umístění kontejnerů je naprosto otřesné (a vždycky bylo), nyní je ale ještě víc posunuté k zaparkovaným vozidlům. V podstatě je kvůli kontejnerům chodník v tomto místě nepoužitelný, i kdyby vedle nich nebylo špatně zaparkované vozidlo, a musí se obcházet po silnici. Jedná se o cestu k ZŠ, MŠ a mnoha panelákům. Je to naprosto nepřijatelný. Bylo by víc než vhodné, aby kontejnery byly přesunuty vedle chodníku do zeleně. Zabraly by jen trochu travnaté plochy. Jedná se o velký trojúhelník zeleně i se stromy, trávou a záhony, takže obětování trochy travnaté plochy by ničemu neuškodilo a pro chodce by se jednalo o velké zlepšení.

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Bez odpovědi

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Hájkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

V ulici Hájkova se u křižovatky s ulicí Žerotínova nachází nadstandardně velké prázdné rabátko po pokáceném stromě. Prosím o vybudování dvojice rabátek standardní velikosti namísto tohoto jednoho velkého, viz přiložené fotografie. Rabátka by se měla nalézat přibližně ve stejných místech jako ta na druhé straně ulice. Zároveň s tím by se mohl sjednotit režim parkování na této straně ulice na příčné parkování, čímž by se ušetřila jedna sada parkovacích značek, která dnes stojí bezprostředně u křižovatky. Prosím také o výsadbu nových stromů do takto upravených, respektive zbudovaných rabátek. Předem děkuji

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
S odpovědí

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
Pražačka, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

Chodník za bývalým velodromem Ohrada v úseku mezi lampami VO číslo 302 136 až 302 132 má několik děr. Přesněji jednu prohlubeň u lampy číslo 302 133, dvojici trčících kovových zbytků po sloupcích u lamp 302 135 a 302 133 a čtyři díry na severním okraji chodníku s pařezy již pokácených stromů. Vznik oněch zmíněných čtyřech děr byl zapříčiněn přítomností kmenů vzrostlých stromů, které takto chodník obešel. Ovšem tyto stromy již odvál čas a proto by bylo dobré šíři chodníku sjednotit. Předem děkuji

Chybějící chodník a nebezpečí z blízké stavby v ulici Olgy Havlové
Bez odpovědi

Chybějící chodník a nebezpečí z blízké stavby v ulici Olgy Havlové
Malešická, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2022

V ústí ulice Olgy Havlové do ulice Malešická dochází k přeložení části ulice. Tento týden byla zahájena demolice původní části, ačkoliv nová-přeložená část ulice zatím nebyla řádně zpřístupněna chodcům. Chybí dokončení a zpřístupnění chodníku. Dále jsou zde pro chodce nevhodně parkována vozidla stavby a ulice je nevhodně užívána pro účel přilehlé stavby (přesun stavebních hmot a materiálů apod) bez ohledu na život a zdraví. Jediná bezbariérová obchozí trasa jak se dostat z ulice Olgy Havlové na zastávku Olgy Havlové, do kavárny nebo do parku Židovské pece (bezbariérově) je 1km dlouhá obchozí trasa křižující 6 přechodů pro chodce. Alternativa je dopustit se přestupku a jít přímo po vozovce mezi vozidly stavby a riskovat úraz. Pro rodiče s kočárkem nebo osoby se sníženou pohyblivostí je toto prakticky nemožné...

Auta parkující před přechodem
Bez odpovědi

Auta parkující před přechodem
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 05. 2022

Přechod přes ulici Koněvova, roh ulic Koněvova a Strážní, směr do centra. Přes auta parkující na bílém šrafování nenívidět chodec jdoucí přes ulici Koněvova. Bylo by možné osadit šrafování např.zelenými plastovými sloupky,aby zde auta nemohla parkovat?

Rozbitý chodník  v ulici Hraniční, Praha 3
Bez odpovědi

Rozbitý chodník v ulici Hraniční, Praha 3
Hraniční, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 05. 2022

Rozbitý chodník v ulici Hraniční, Praha 3

Křižovatka na Spojovací
S odpovědí

Křižovatka na Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 05. 2022

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na velmi nebezpečný přechod k zastávce konečné tmavají Spojovací Praha 3. Přecházím tudy několikrát denně každý den a ta druhá půlka tohoto přechodu směrem k zastávce, je téměř o život. Druhý semafor pro chodce ukazující na zelenou, je tak krátký, že chodec je teprve v půlce cesty a jakmile semafor blikne zpět na červenou, tak okamžitě semafor pro tramvaje dá signál k rozjetí. Každý den s dalšími chodci jednoznačně pozorujeme, jak se tramvaje s nedočkavostí rozjedou a zuřivě zvoní nebo se prostě rozjedou na chodce. Sama jsem opět tento pátek 29.4.2022 musela zasáhnout, aby mi vůbec nezajel řidič děti. Prosím, aby byly ty semafory seřízeny a chodci všech věkových kategorií, měli možnost bezpečně přejít.

Prázdné rabátko na křižovatce Hájkova x Žerotínova
Bez odpovědi

Prázdné rabátko na křižovatce Hájkova x Žerotínova
Hájkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2022

Na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova se u lampy číslo 301 705 nachází rabátko s pouhým pařezem po pokáceném stromě v jehož okolí je navíc rozbitá dlažba chodníku. Prosím o náhradu pařezu novým stromem a o opravu chodníku. Předem děkuji

Poškozená dlažba na chodníku u zast. Želivského (P3)
Vyřešený

Poškozená dlažba na chodníku u zast. Želivského (P3)
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2022

U tramvajové zastávky Želivského (ul. Vinohradská, Praha 3) je kousek od přechodu pro chodce poškozená dlažba. Je potřeba chodník vyspravit, aby se problém dál nešířil.

Příliš dlouhy přechod
S odpovědí

Příliš dlouhy přechod
Olšanské nám., Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 03. 2022

Velmi dlouhý přechod, který je těžké bezpečně přejít. Zejména proto, že automobily z Taboritske a Olšanské ulice se snaží projet křižovatkou co nejrychleji do Jičínská ulice. Zároveň velice krátká zelená pro chodce.

Drolící se dlažba na chodníku vedle budovy České spořitelny
Vyřešený

Drolící se dlažba na chodníku vedle budovy České spořitelny
Kouřimská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2022

Na chodníku vedle budovy Kouřimská 1632, 130 00 Vinohrady (u Želivského) je vypadaná dlažba a problém se postupně zhoršuje. Bylo by žádoucí chodník vyspravit.

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
S odpovědí

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 02. 2022

Celá krátká ulice před ZŠ na Nám. Jiřího z Poděbrad je pěší zóna (výjimku tvoří pouze zásobování farmářských trhů, a i to pouze v omezené době). Navzdory tomu po celé pěší zóně parkují auta. Z pěší zóny se stalo jakési neformální parkoviště - hlídky MP korzující po Jiřáku problém přehlíží, MČ P3 - která je vlastníkem komunikace a mohla by tak např k ústí pěší zóny nainstalovat patníky - mé podněty ignoruje. Stejně tak z okolí pěší zóny stále neodstraňuje několik cedulí 'zákaz zastavení' z důvodu jakési stavby, která probíhala před rokem a na jiném místě - a na 'zákazu vjezdu' do pěší zóny tím nic nemění, ale vytváří další zmatek. Čas od času člověk narazí na situaci dovedenou and absurdum, že se řidiči rozčilují, že ani zde - na pěší zóně - není místo k zaparkování. (Fotografie jsou náhodná sbírka - na místo se lze ji podívat v libovolný den, v libovolný čas, a uvidíte totéž: pěší zónu při ZŠ, že které je de facto parkoviště)

Chodník v dezolátním stavu v Baranově ulici
Bez odpovědi

Chodník v dezolátním stavu v Baranově ulici
Baranova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 11. 2021

Už dlouhé roky je chodník v Baranově ulici na Praze 3 v dezolátním stavu. Žulové kostky pod povrchem jsou překryté rozpraskaným asfaltem který vlivem vysázených akátů je na spoustě místech ulice vyboulený a roztrhaný. Asfalt je v ulici opravovaný tolikrát, že tvoří nevkusnou mozaiku mnoha druhů barev. Obrubníky v ulici jsou někde tak nadzdvihlé, že trhají spoilery většině nižších aut parkujících v této ulici. U obrovských obručí okolo vysázených stromů se hromadí dlažební kostky, kousky asfaltu, výkaly psů a nepořádek. Zároveň mají obruče za následek snížení parkovacích míst v této lokalitě. Menší, či žádné obruče by tento problém vyřešily.

přerostlá zeleň u schodů v parku Krejcárek
Vyřešený

přerostlá zeleň u schodů v parku Krejcárek
Kunešova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 07. 2021

Směrem z Novovysočanské k ulici Za žižkovskou vozovnou je přerostlá zeleň u schodů vedoucích v parku Krejcárek. Po schodech tak nelze chodit.

Zničený trávník
Vyřešený

Zničený trávník
Hořanská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 03. 2021

Hořanská ulice.Zničený trávník