Filtr podnětů



Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Přechod pro chodce v Trojské ulici, Kobylisy
Bez odpovědi

Přechod pro chodce v Trojské ulici, Kobylisy
Trojská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 11. 2015

Dobry den, Na krizovatkach Trojska- Nad Hercovkou a Trojska- Na Dlazdence (Financny urad) Kobylisy jsou sice namalovane zebry, ale jak se otevrel Trojsky most a Blanka, je nemozne se dostat pres prechod zejmena na krizovatce Trojska- Nad Hercovkou, kde ridici odmitaji zastavit, protoze jsou v kopci. Neslo by to osadit semaforem, ktery by fungoval zejmena ve spicce, to jest rano od 07:00 do 09:30 a vecer od 16:30 do 18:00 ? Zejmena je to problem pro maminky, ktere tady prochazeji na detske hriste nebo do skolky Trojska labut. Predstavte si situaci, kdyz jdete s detmi (jedno v kocarku a druhe za ruku a doslova musite utikat nebot ridici jsou velice neukazneni) Prominte za gramatiku ale nejsem rodily mluvci. Dekuji

Chybějící přechod u křižovatky ulic Na Stírce x Ke Stírce
Zaslaný

Chybějící přechod u křižovatky ulic Na Stírce x Ke Stírce
Na Stírce, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 10. 2015

Pokud se chce chodec dostat z ulice Ke Stírce do ulice Na Stírce nebo ulic blízkého sídliště, tak nemá jinou možnost než nebezpečně procházet poměrně rušnou křižovatkou, kudy si řidiči zkracují cestu z Libně do Ďáblic, případně objíždějí kolony v Zenklově ulici (směr Bohnice, Čimice). V tomto směru je také školka, kam dochází mnoho dětí z okolí. Navrhujeme zřízení přechodů tak, aby přecházení bylo bezpečné. Viz přiložený obrázek.

Nesvítící podchod Pelc-Tyrolka
Bez odpovědi

Nesvítící podchod Pelc-Tyrolka
Povltavská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 10. 2015

S otevřením tunelového komplexu Blanka narostl v Povltavské ulici objem dopravy, a tak se pro cca 2000 studentů denně stal jedinou možností, jak ji překonat, podchod u zastávky busu Pelc-Tyrolka. Jenže to má háček - v podchodu nesvítí světla, a tak je i ve dne nepříjemné jeho procházení. Bylo by možné rozsvěcet světla alespoň v noci, když už ne ve dne?

Počmárané dopravní zrcadlo
Zaslaný

Počmárané dopravní zrcadlo
U Českých loděnic, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2015

Na křížení cyklostezek A2 a A26 ve směru z Libeňského ostrova v ulici U Českých loděnic je počmárané dopravní zrcadlo, takže není vidět za roh, zda jsou tam chodci nebo cyklisté. Bylo by vhodné jej vyčistit/vyměnit. Děkuji, Josef Schmidt

Obtížný pohyb pro pěší v ulici Pobřežní od viaduktu
Zaslaný

Obtížný pohyb pro pěší v ulici Pobřežní od viaduktu
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 09. 2015

Ulice Pobřežní je již dlouhodobě obtížně průchozí pro pěší ve své části od železničního viaduktu až k nové budově Kooperativy. Ač je v této části ulice jednosměrná a chodník je po obou stranách, oba chodníky jsou zde velmi úzké, tak, že dva protijdoucí se jen těžko vyhnou. Stejně tak chodník zablokuje to, pokud někdo stojí před vchodem do některého z přilehlých domů. To vše ještě komplikují na straně blíže řece pouliční lampy a přerostlá zeleň. Vyhnout se do vozovky také často není možné, protože těsně u chodníků parkují auta. V okolí probíhá již delší dobu výstavba, plánuje se v jejím rámci také úprava a rozšíření chodníku, podobně jako to je před Kooperativou? Případně lze učinit nějaké jiné opatření, aby tento úsek byl pro pěší lépe průchozí? Děkuji.

Chybějící přechod Pelc-Tyrolka
Zaslaný

Chybějící přechod Pelc-Tyrolka
Povltavská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 06. 2015

Na křižovatce Povltavské s nájezdem na most Barikádníků v blízkosti VŠ kolejí a tenisových kurtů zcela chybí přechody pro chodce. Přitom je v tomto místě Povltavská pěšími často překonávána. Jsem si vědom blízkosti podchodů pod Povltavskou na obou stranách (cca 200 m, resp. 300 m), ale každá možnost překonání liniové bariéry je přínosem. Na předmětné křižovatce bude po otevření tunelu Blanka provoz řízen SSZ, bezpečnost chodců by tedy mohla být snadno zajištěna. V tomto případě by stačilo zařazení fáze s volnem pro chodce na vyžádání tlačítkem. Současný stav je vyjádřením preferencí pro přebujelou automobilovou dopravu a naprostého ignorování dopravy pěší.

Řidiči najíždějí na přechod Sokolovská, protože jej nevidí
Zaslaný

Řidiči najíždějí na přechod Sokolovská, protože jej nevidí
Vacínova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2015

Řidiči najíždějí na přechod na ulici Sokolovská - Vacínova, protože jej nevidí. Řidč, vyjíždějící z ulice Vacínova na ulici Sokolovská, přechod nevidí a vyrazí a zastavuje až na přechodu mezi chodci. Po přechodu chodí děti do školy a rodiče s dětmi do školky Sokolovská. Můžeme dodat videozáznam - najede tam někdo každých 10 minut. Navrhujeme dát blikající žlutou chodeckou značku na semafor z ulice Vacínova směrem na Sokolovská.

Totálně vybledlý přechod Sokolovská-U Balabenky
Zaslaný

Totálně vybledlý přechod Sokolovská-U Balabenky
U Balabenky, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2015

Přechod na křižovatce Sokolovská - U Balabenky je totálně vybledlý, je krásně vidět na fotografii. Z pohledu vodiče už téměř není vidět. Přitom je to velmi frekventovaný ulice (auta, tramvaje i chodci).

Na Ulici Na Žertvách není žádný přechod pro chodce
Zaslaný

Na Ulici Na Žertvách není žádný přechod pro chodce
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2015

Na Ulici Na Žertvách není žádný přechod pro chodce - od křížení s Vacínovou až po viadukty (Čuprova). Přitom tam chodí X dětí do školky a školy. pravděpodobně se na něj zapomnělo, protože druhá polovina Palmovky je pěší zóna. Ale dítě jdoucí například z ulice U Balabenky do ulice Pod Hájkem nabo Pod Kotlaskou musí probíhat mezi řadou aut.

Nefunkční tlačítko pro chodce - Balabenka
Vyřešený

Nefunkční tlačítko pro chodce - Balabenka
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 04. 2015

Tramvajová zastávka Balabenka ve směru od Palmovky ústí na tramvajovém ostrůvku uprostřed čtyřproudé ulice. Pro chodce je na tomto ostrůvku tlačítko, které bohužel nefunguje. Odvážnější tuto velmi rušnou křižovatku přebíhají, já, o berlích, musím čekat, až tlačítko zmáčkne někdo z druhé strany.

Rozbitý chodník u Muzea hl. m. Prahy (Praha 8, Karlín, Florenc)
Vyřešený

Rozbitý chodník u Muzea hl. m. Prahy (Praha 8, Karlín, Florenc)
Ke Štvanici, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 04. 2015

Rozbité dláždění chodníku, který vede od Muzea hl. m. Prahy k provozovně McDonald's pod severojižní magistrálou. Praha 8, Karlín, Florenc. Vyfoceno 2. dubna 2015.

Rozpadající se dlažba Na Žertvách
Zaslaný

Rozpadající se dlažba Na Žertvách
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 03. 2015

Rozpadající se dlažba Na Žertvách - směrem od tram. zastávky Palmovka směrem ke křižovatce.

Zničený trávník-zbytečná oklika
Zaslaný

Zničený trávník-zbytečná oklika
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 03. 2015

Trochu nelogicky byl kdysi v trase chodníku umístěn trávník a muselo se jít kolem tel. budky. Stejně každý chodí křížem, proto je trávník zničený. Nabízí se dvě možnosti: a) trávník obnovit, b) zlikvidovat obrubníky aby lidé nezakopávali a umožnit oficiálně chodcům chodit rovně (srovnat a natáhnout asfalt).

Ucpaný kanálek  u přechodu pro chodce
Zaslaný

Ucpaný kanálek u přechodu pro chodce
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 03. 2015

Díky ucpanému odvodňovacímu kanálku se v tomto místě tvoří po každém dešti i několikadenní louže. Zkuste hádat jak dopadají chodci na chodníku, když do ní někdo 'vlítne'?

Nebezpečná zeď s porušenou statikou
Zaslaný

Nebezpečná zeď s porušenou statikou
U Balabenky, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 03. 2015

Již jednou stabilizovaná zeď se opět rozpadá, otázkou je, jak dlouho to 'kari síť' udrží. O pár metrů výš směrem do tram. křižovatky je také další poškozený kus zdi. Oba kusy jsou nahnuty do chodníku (z foto možná nebude patrné). Ideální by bylo tu zeď strhnout a provizorně ohradit, opravdu je to staticky narušená zeď, 3 m od ní projíždí tramvaje a myslím si že hrozí že se na někoho zřítí.