Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečný přechod u zastávky Nový Prosek
S odpovědí

Nebezpečný přechod u zastávky Nový Prosek
Prosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2024

Jedná se o přechod přes dva jízdní pruhy v jednom směru. Jako nový již takový přechod vzniknout nemůže. Oproti jiným přechodům přes dva jízdní pruhy je teoreticky bezpečnější, protože pravý jízdní pruh je vyhrazený pro autobusy, kola a IZS. Bohužel pouze teoreticky, protože mnozí řidiči ignorují fakt, že je vyhrazený. Především ve špičkách, kdy je v levém jízdním pruhu kolona. Nejhorší je, že je ani nenapadne před přechodem zpomalit, protože přes přechod vzhledem ke stojícím vozidlům v levém pruhu může někdo přecházet. Navíc je zákonná povinnost zastavit před přechodem, pokud v souběžném pruhu zastaví jiné vozidlo. Dokonce jsem tu byl svědkem momentu, kdy ke sražení chodkyně chyběly centimetry. Jeden z řidičů se rozhodl, že již nebude déle čekat v koloně, vjel do vyhrazeného pruhu pro autobusy a jako smyslů zbavený dupnul na plyn a přes přechod se prořítil vysokou rychlostí, přestože na něj dodávka stojící před přechodem v koloně v levém pruhu troubila, aby ho upozornila na přecházející chodkyni, kterou přes dodávku nemohl vidět. O chvíli později ho stejným způsobem následovalo další vozidlo, které to před přechodem naštěstí stihlo zadupnout.

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Bez odpovědi

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Maškova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 12. 2023

Dobry den, od p. Klimesovej z programu Bezpecne cesty do skol som dostala tip na Vasu webovku a mala by som pre vas jeden tip na bezpecnu cestu do a zo skoly/skolky, ktoru denne min. 2krat absolvujem so svojimi detmi do skol(k)y a na kruzky. Ide o ulice Maskova - Hornatecka - Zernosecka, po ktorej musi prejst kazdy, kto ide od Cimickeho haja na zastavku autobusu c. 183 Vozovna Kobylisy. Ci uz su to rano deti, ktore sa zo sidliska Kobylisy presuvaju do institucii autobusom smer Simunkova-Dablice, alebo poobede deti, ktore sa vracaju zo skol na Hovorcovickej. Na prechode pre chodcov na 4prudovej ceste Ustecka/Hornatecka sice byvaju kazde rano do cca 8:00 mestski policajti, avsak doprava je tam husta pocas celeho dna. Neraz som bola svedkom, ako auto v jednom pruhu zastavilo, bohuzial v tom druhom nie a len centimetre delili chodcu od zrazky z autom. Cestou na zastavku Vozovna Kobylisy musi kazdy chodec prejst 5-6 prechodov (vid cervena trasa s vykricnikmi). Autobusy stoja na tocne pri vozovni Kobylisy a vyrazaju na zastavku Vozovna Kobylisy odtial. Keby sa pripravila nastupna zastavka pri tocni pri vozovni, eliminoval by sa pocet prechodov, ktore musi kazdy chodec prejst na 0, slovom nula prechodov (vid zelena trasa). Snazila som sa par krat informovat, ci je mozne urobit ohranicenu zastavku na tomto mieste, bohuzial bez uspechu. Preto sa tymto obraciam na Vas, aby ste pomohli detom, dochodcom aj dospelym k bezpecnej ceste do skol, prace alebo na vylet. Dopredu dakujem za presetrenie situacie a som Vam k dispozicii v pripade dalsich dotazov.

Autobusová zastávka Štěpničná- přechod
Bez odpovědi

Autobusová zastávka Štěpničná- přechod
Štěpničná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 06. 2023

Absolutní absence přechodu? Je tu pouze podchod, který na 21. století je tedy opravdu šíleně přizpůsobený lidem, kteří jsou invalidní nebo pro maminky s kočárky!

Nefunkční intervaly přechodu pro chodce Libeňský zámek
Bez odpovědi

Nefunkční intervaly přechodu pro chodce Libeňský zámek
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 06. 2023

Přechod pro chodce na zastávce Libeňský zámek funguje na tlačítko, což v centru města kde se konstantně pohybují lidé nemá co dělat. Co má dělat dezorientovaný člověk, který tlačítko přehlédne, malé dítě nebo člověk s plnýma rukama těžkých tašek? V centru města se má přecházet důstojně. Kromě toho i přes stisknutí tlačítka nefunguje zelená dobře. Ve špičkách lidé doslova vypadávají z ostrůvků do vozovky protože není šance aby se na ostrůvek vešli. Což vede samozřejmě k přebíhání na červenou, snížené bezpečnosti a frustraci u chodců i řidičů. Ve špičce navíc auta, která mají disproporčně dlouho zelenou, stejně za křižovatkou najednou do zácpy v Zenklově ulici, takže by je častější červená výrazněji nezpomalila. Ideálně tam má být snížená rychlost a žádný semafor, chodci tak v klidu přejdou dle potřeby a doprava bude plynulá. Je tam radnice, sokol, škola a je to rezidenční oblast… Pokud toto z nějakého důvodu nejde, tak pak instalovat chytrý semafor, který nechá dlouhou zelenou chodcům když zrovna Zenklova jede krokem. Minimálně však hloupý semafor který poskytuje sám a dodatečně často zelenou chodcům. Současný stav je neobhajitelný

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Bez odpovědi

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Františka Kadlece, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 03. 2023

Chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece (č. domu 1). V dolní části ulice je. Řidiči ,kteří si zde zkracují cestu a již ulicí Na stráži jedou v protisměru, aby předjeli kolonu ( zde je v dolní části také nechráněný přechod - málokoho napadne se do protisměru rozhlédnout)odbočí do ulice Františka Kadlece a na plný plyn jedou nehledě předností zprava a především přechodu. Zpomalovací pás by byl vhodný nad připojovací ulicí Pod Čertovou skalou.

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Vyřešený

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2023

Námět se týká přechodu pro chodce v ulici Poznaňská u čp. 466/9, kde v posledních letech dochází opakovaně k parkování za dopravní značkou (viz foto) a tudíž k velmi nebezpečnému zmenšení rozhledu chodců. Vede tudy přitom cesta přímo na dětské hřiště a k základní a mateřské škole, je tedy otázkou času, kdy zde dojde k nehodě např. s dětmi. Navrhuji proto úpravu přechodu, kdy jsou vozovka a parkování v místě přechodu zúženy a tím dojde k zajištění rozhledu i bezpečnosti přecházejících, či alespoň použití palisád a vodorovného značení. Foto: autor a Mapy.cz.

Špatný rozhled vlevo
Bez odpovědi

Špatný rozhled vlevo
nám. Dr. Václava Holého, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 04. 2022

Na přechodu je nutné vlézt do vozovky, aby člověk viděl vlevo - auta přijíždějící od ulice Zenklova. Přechod je sice osvětlený, byl by ale vhodné umístit do vozovky např. plastové sloupky, a to tak aby měl chodec bezpečný přehled o autech přijíždějících zleva. S kočárkem a věřím, že i na invalidním vozíku, je místo opravdu nebezpečné. Děkuji za řešení.

Chybějící přechod na tramvajové zastávce Vychovatelna
Bez odpovědi

Chybějící přechod na tramvajové zastávce Vychovatelna
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 02. 2022

Tramvajová zastávka Vychovatelna dlouhých 10 let čekala na svůj přechod. Ten byl nedávno otevřen, ale jen na jedné straně (směr do Nemocnice Na Bulovce). Druhá strana (směr Kobyliské náměstí) je bez přechodu, no lidé jí stejně používají. Toto místo je však nebezpečné, protože řidiči zde směrem do kopce šlapou na plyn. Na tomto místě je historicky podchod, ale jeho použití je zdlouhavé a nepohodlné.

Na Kobyliském náměstí chybí přechod
S odpovědí

Na Kobyliském náměstí chybí přechod
Čimická, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2020

Na Kobyliském náměstí chybí přechod severojižním směrem. Chodci tak musí z jedné strany ulice na druhou přejít osmi (sic!) přechody. Nejkratší doba, za kterou se to dá stihnout, jsou 4 minuty, nejdelší 9 minut. V této trase je podchod vestibulem metra, ale tím se člověk s kočárkem, na vozíku, nebo se sníženou pohyblivostí nedostane. Tyto zranitelnější osoby musí tedy strávit násobně víc minut na křižovatce a přejít 2x tolik přechodů. Delší čas dýchají rozvířený prach z povrchů silnic, jsou 2x déle, než by bylo nutné, vystaveni mikroplastům uvolňujícím se z asfaltu, brzd a pneumatik a emisím z výfukových plynů. Nic moc.

Chybí úsek chodníku a přechod
S odpovědí

Chybí úsek chodníku a přechod
Prosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2020

Chodník končí a chybí navazující úsek. Chybí i přechod, přes který by na konci chodníku bylo možné přejít.

Chodník končící v silnici bez přechodu, Řešovská ul.
S odpovědí

Chodník končící v silnici bez přechodu, Řešovská ul.
Řešovská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 10. 2018

Chodník, který byl v létě zcela nesmyslně ohrazen provazovým zábradlím, končí v silnici bez přechodu. Na druhé straně silnice parkují auta, přejít silnici bezpečně nelze. Přitom je to trasa, kudy chodí desítky dětí do ZŠ Mazurská. Chodník je hojně využíván, lidé prostě přecházejí mimo přechod a kličkují mezi zaparkovanými auty. Ráda bych také věděla, kdo a proč chodník ohradil tím směšným zábradlíčkem. Cestička, vyznačená na mapě východně od dotyčného chodníku, v podstatě neexistuje, jde o pěšinu v trávě. Chodník, o který mi jde, je vyasfaltovaný.

Trvalý přechod pro chodce přes Křižíkovu před Karlínským divadlem
S odpovědí

Trvalý přechod pro chodce přes Křižíkovu před Karlínským divadlem
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 09. 2018

Vzhledem k rekonstrukci Negrelliho viaduktu byl zřízen provizorní přechod před divadlem - viz foto. Přechod nepůsobí žádné problémy dopravě, a mohl by být předělán na trvalý přechod pro chodce. V Křižíkově v úseku mezi ulicemi Ke Štvanici a Prvního pluku totiž žádný není a je zde obtížné dostat se na druhou stranu. Náklady na zřízení trvalého přechodu v těchto místech by mohly být v podstatě jen barva na přechod a 2 značky. Do budoucna je třeba systémově vytvořit přechody na křižovatce Ke Štvanici / Křižíkova.

Potřebný přechod pro chodce přes Rohanské nábř. (u Prvního pluku)
S odpovědí

Potřebný přechod pro chodce přes Rohanské nábř. (u Prvního pluku)
Prvního pluku, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 09. 2018

Bylo by potřeba vytvořit přechod pro chodce, a to přes ulici (dálnici) Rohanské nábřeží v místech vyústění ulice Prvního pluku, tj. směrem k Vltavě. Je až s podivem, že tato ulice je prakticky jediná, kterou by se dalo k Vltavě dojít, ale přechod tady chybí. Přechod totiž navazuje na ulice U Rustonky, Za Invalidovnou, Šaldova, Thámova, U Nádražní lávky, Ke Štvanici. Navíc z této ulice není ani možné dojít ani k ulici Ke Štvanici (musí se jít tunelem) - jít na lávku u Kooperativy je šílenost. Kromě toho, že by přechod umožnil dostat se rozumně k vodě, také by zklidnil dopravu na dálnici Rohanské nábřeží. Mimochodem bylo by hezké nahradit svodidla více městským mobiliářem. Asi by bylo vhodné trochu upravit přístup chodců na cyklostezku z ulice - poblíž značky zákazu vstupu (viz foto)

Přecházení u stanice Ládví
S odpovědí

Přecházení u stanice Ládví
Střelničná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Přecházení přes ulici Střelničná u stanice metra Ládví je nebezpečné pro chodce. Přechody jsou dlouhé, nástupní místa vzdálená od místa přecházení a auta nerespektují právo chodce přejít - nedávají přednost. Chodci musí překonat dva jízdní pruhy, přestože vzhledem k okolní situaci dva pruhy nejsou nutné a automobily je ani plně nevyužívají.

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
S odpovědí

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
Žernosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká je nebezpečný pro pěší provoz. Potkávají se zde pěší s vozidly zajíždějícími do areálu školy, zároveň zde, obzvláště v ranních hodinách, parkují auta rodičů ze ZŠ Burešova i ze ZŠ Žernosecká. Auta i chodci se potkávají v prostoru vjezdu, pěší cesty nejsou preferovány.