Filtr podnětů



Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbity chodnik v ulici Prvniho Pluku
Zaslaný

Rozbity chodnik v ulici Prvniho Pluku
Prvního pluku, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 06. 2016

Naproti Prvniho Pluku 20/2, vedle budov Autobusoveho Nadrazi Florenc, je devastovan kus chodniku.

Chybějící přechod v ulici Za Invalidovnou
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Za Invalidovnou
Za invalidovnou, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 05. 2016

V ulici Za Invalidovnou, mezi budovou Karlínské Invalidovny a kancelářského parku Futurama chybí přechod, který by navazoval na existující chodníky. Současná dopravní situace je tak nebezpečná.

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Vyřešený

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 04. 2016

Chodec jdoucí po Pobřežní a přecházející křižovatku s ulicí Prvního pluku riskuje střet s jedoucím autem, protože chodník pod mostem je pravidelně obsazen auty parkujícími na něm. Navrhuji umístit k chodníku zábradlí nebo jinou zábranu, aby zůstal pro chodce průchozí.

Chybějící přechod Horovo nám. <=> Primátorská
Zaslaný

Chybějící přechod Horovo nám. <=> Primátorská
Horovo nám., Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 04. 2016

Chybí pěší propojení Horova náměstí s ulicí Primátorská. Nejbližší přechod je vzdálen více než 150 m (semafor u zastávky Stejskalova). Vzhledem k vysoké intenzitě automobilového provozu působí Zenklova ulice jako bariéra přímo v srdci Libně - dostat se od Rokytky na Koráb je komplikované. Toto pěší propojení by velmi pomohlo. Bylo by vhodné přechod doplnit v rámci chystané rekonstrukce Zenklovy ulice a tramvajové trati (investor TSK, ace Zenklova HLUK č.a. 999954).

Chybějící pěší propojení a parkování na chodníku v ulici Na Rokytce
Zaslaný

Chybějící pěší propojení a parkování na chodníku v ulici Na Rokytce
Na Rokytce, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 04. 2016

V ulici Na Rokytce chybí pěší propojení na křížení s ulicí Pivovarnická. Automobilový provoz je zde poměrně nízký, přesto zde dochází k nebezpečným situacím - auto jedoucí levotočivou zatáčkou do ulice Na Rokytce chodce nevidí, stejně jako chodec auto. Chodci musí překonat poměrně velkou šíři vozovky, navíc se musí vyhýbat autům (legálně) parkujícím po obou stranách ulice. Vzhledem k nízké intenzitě automobilové dopravy asi není nutné tu zřizovat přechod, stačilo by místo pro přecházení. Součaně by bylo vhodné zrušit parkování na chodníku před restaurací U Králů, a tím efektivně rozšířit chodník a zkrátit tak úsek nutný pro přejití vozovky. Foto naznačuje, jaká část vozovky je reálně využívaná a kam až by teoreticky mohl sahat chodník, případně podélné parkování.

Nedostatečná šíře chodníku v ulici Pivovarnická
Zaslaný

Nedostatečná šíře chodníku v ulici Pivovarnická
Pivovarnická, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2016

Chodník v ulici Pivovarnická v úseku mezi křížením s ul. U Libeňského pivovaru a Na Rokytce nemá dostatečnou šíři, kvůli autům parkujícím šikmo na chodníku. Řidiči často nerespektují čáru označující odstup parkujících vozidel od budovy. Řešením by mohlo být umístění sloupků, které znemožní parkování za vymezenou hranicí, případně přesun parkujících vozidel mimo chodník. Automobilový provoz v této ulici je velmi nízký (pěší provoz převažuje) a úsek poměrně krátký tudíž by bylo možné tento úsek zúžit na jeden jízdní pruh a osadit značkami P7 a P8. Podobně (dokonce bez značek) to funguje v nedaleké ulici Andrštova, kde se také dvě vozidla nevejdou a nepůsobí to žádné problémy.

Černá skládka u podchodu Na Špitálsku
Zaslaný

Černá skládka u podchodu Na Špitálsku
Na Špitálsku, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 03. 2016

Na konci stezky z Vítkova do Karlína, při vyústění podchodu do ulice Na Špitálsku je (foceno 24.3.2015) černá skládka. Mimo odhozených postelí se zde nachází velké množství smetí všeho druhu. Místo zřejmě slouží i jako nocležiště lidí bez domova. Prostor vyžaduje razantní zásah - takto poměrně upravená stezka z příjemně prosvětleného Vítkova končí na malém 'náměstíčku' mezi průmyslovými objekty a garážemi, vyplněném odpadky.

Rozježděný trávník v ulici LUDMILINA
Zaslaný

Rozježděný trávník v ulici LUDMILINA
Ludmilina, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 03. 2016

Rozjezděný trávník od zásobovacích aut v ulici Ludmilina.

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Zaslaný

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Karlínské nám., Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 14. 03. 2016

Pokud jdete zleva podél kostela k DDM Spektrum na Karlínském náměstí, pravidelně stojí před tím chodníkem nějaké auto a po cestě se z parku nedá vyjít. Musí se kousek po trávě a pak se protáhnout mezi zaparkovanými auty. Pokud jdete v parku s kočárkem, musíte obejít opravdu velkou část po trávě, abyste se vůbec z parku dostali. Stačil by jednoduchý zákaz zastavení u té cestičky, jen na šíři té cestičky. (vyfoceno v době jarních prázdnin, kdy tam auta nestojí skoro žádná)

Chybějící přechod na Sokolovské mezi Invalidovnou a Palmovkou
Zaslaný

Chybějící přechod na Sokolovské mezi Invalidovnou a Palmovkou
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 03. 2016

V úseku Sokolovské ulice mezi stanicí tramvaje Invalidovna a křižovatkou s ulicí Zenklova (Palmovkou) není ani jeden přechod přes ulici Sokolovská, přičemž je to jediná logická spojnice mezi Palmovkou a Invalidovnou pro chodce. přechází zde mnoho lidí bez přechodu, ale je to velmi nepříjemné. Momentálně nejezdí tramvaje mezi Invalidovnou a Palmovkou, upravují se zde koleje. Lidí donucených jít pěšký je více.

Chybějící přechod v ulici U Slovanky
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici U Slovanky
U Slovanky, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 03. 2016

V ulici U Slovanky chybí u cesty ústící ven z parku přechod na protější chodník. Protože je cestička z parku nešťastně zakončena asfaltovým nájezdem (jedná se o pozůstatek předělané příjezdové cesty), řidiči mají tendenci zde parkovat. Cestička je přitom hlavním přístupem do přilehlého parčíku i důležitou přístupovou cestou do ulic na druhé straně parku - z opačné strany se tudy chodí na metro, takže řidiči, kteří nevědí, že zde nemají parkovat, zbytečně blokují cestu chodcům a dokonce i cyklistům.

Chybějící přechod Čimická/Písečná
Zaslaný

Chybějící přechod Čimická/Písečná
Písečná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 01. 2016

Chybí přechod na ulici Čimická na křižovatce s Písečnou, Jsou tu semafory. takže řidiči stejně zastavují, ale chodci jsou nuceni přejít tři jiné přechody, než mohou ulici v tomto místě překonat. Vůbec nerozumím, proč je chodcům takto znepříjemňován život. Přecházení silnice zabraňuje a pohodu řidičům před otravnými chodci zde již zajišťuje velmi estetický plot (elegantní červenobílé zábradlí zřejmě došlo :-)

Rozbitý chodník Burešova
Zaslaný

Rozbitý chodník Burešova
Burešova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 12. 2015

U lékárny v Burešově ul. by bylo potřebné opravit závady na chodníku

Přechod nepřechod Hlaváčova ul. (naproti č.p. 10)
Zaslaný

Přechod nepřechod Hlaváčova ul. (naproti č.p. 10)
Hlaváčova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 12. 2015

Někdy na podzim se obnovovalo vodorovné značení. Namísto přechodu, kde jezdí auta, je jen žlutá čára a nový a pěkný přechod na parkovišti, který je nikam. Zkuste tady prokličkovat s kočárkem přes ty výmoly a zaparkovaná auta!

Přechod pro chodce v Čimické u Aquacentra Šutka (Čimický háj)
Zaslaný

Přechod pro chodce v Čimické u Aquacentra Šutka (Čimický háj)
Čimická, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 11. 2015

Dobrý den, chtěla bych upozornit na to, že přechod z autobusové zastávky Čimický háj na druhou stranu je velmi nebezpečný - Čimická je zde totiž dvouproudová pro oba směry. Dnes mi na přechodu jeden řidič zastavil, řidič ve vedlejším pruhu však ne a kdybych nepředvídala, srazil by mne i s kočárkem. Samozřejmě to vůbec nedokázal ubrzdit a ujel. Tento přechod přecházím dvakrát týdně, ale vždy je to velmi adrenalinový zážitek. Značka přechodu pro chodce je v tomto místě zvýrazněná, což však nepomáhá. Řešením by mohly být například retardéry, které by zde řidiče zpomalily. Děkuji za vaši reakci a předložení návrhu na zlepšení. S pozdravem Karolína Večeřová