Filtr podnětů



Parkování aut, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Vyřešený

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 04. 2016

Chodec jdoucí po Pobřežní a přecházející křižovatku s ulicí Prvního pluku riskuje střet s jedoucím autem, protože chodník pod mostem je pravidelně obsazen auty parkujícími na něm. Navrhuji umístit k chodníku zábradlí nebo jinou zábranu, aby zůstal pro chodce průchozí.

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Zaslaný

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Karlínské nám., Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 14. 03. 2016

Pokud jdete zleva podél kostela k DDM Spektrum na Karlínském náměstí, pravidelně stojí před tím chodníkem nějaké auto a po cestě se z parku nedá vyjít. Musí se kousek po trávě a pak se protáhnout mezi zaparkovanými auty. Pokud jdete v parku s kočárkem, musíte obejít opravdu velkou část po trávě, abyste se vůbec z parku dostali. Stačil by jednoduchý zákaz zastavení u té cestičky, jen na šíři té cestičky. (vyfoceno v době jarních prázdnin, kdy tam auta nestojí skoro žádná)

Parkování na chodníku poblíž metra Kobylisy
Bez odpovědi

Parkování na chodníku poblíž metra Kobylisy
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 27. 11. 2014

V blízkosti stanice metra Kobylisy na rohu ulic Klapkova a Ke koupališti parkují každý den auta na chodníku. Chodník je zde velice úzký a chodcům nezbývá než se protlačovat mezi auty. S kočárky je nutné auta obcházet přes koleje, kudy vjíždí do zatáčky tramvaje i auta, a tento manévr je tudíž velmi nebezpečný. Zakázání zastavení v tomto úseku by chodcům velmi pomohlo.

Neustálé parkování aut na chodníku v ulici Novákových
Bez odpovědi

Neustálé parkování aut na chodníku v ulici Novákových
Novákových, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 11. 2014

V ulici Novákových se velmi často objevuje auto úplně na chodníku. Rozumím tomu, když jde o dodávku, která nakládá/vykládá zboží do baru či obchodu, zde se však často jedná o parkování, které bezohledně znepříjemňuje pohyb chodců či úplně zamezuje průchod např. dětským kočárkům.

Parkování před přechody pro chodce
Zaslaný

Parkování před přechody pro chodce
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 06. 2014

Nelegální parkování v oblasti ulice Křižíkova, zejména v pracovní době poblíž stanice metra, těsně před přechody na šikmých rovnoběžných čárách, na chodnících a v pěší zóně. V Karlíně je zavedena zóna 30 a většina řidičů zde i díky tomu nejezdí rychle, přesto je tento nešvar pro chodce potenciálně nebezpečný a rozhodně nepřispívá k jejich komfortnímu pohybu. Myslím si, že problém lze nejefektivněji a nejlevněji řešit osazením retardérů nebo sloupků, aby se nelegálnímu parkování na plochách před přechody zabránilo fyzicky. V jiných městských částech se tyto fyzické zábrany již používají.

Špatně parkující auta ženoucí cyklisty na chodník
Zaslaný

Špatně parkující auta ženoucí cyklisty na chodník
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 03. 2014

V Křižíkově ulici v Karlíně u viaduktu blokují cyklopruh auta zaparkovaná v druhé řadě. Tím vznikne nepříjemný trychtýř, který pak žene cyklisty na chodník. Po nahlášení mětské policii se situace na den, dva zlepší, ale pak je zase všechno při starém. Děkuju

Parkování na trávníku Služská P8
Zaslaný

Parkování na trávníku Služská P8
Služská, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 05. 2013

Čím dál častější parkování aut na travnatém pásu uprostřed ulice. K 'parkovacímu místu' na fotce už přibývají další. Městská policie v okolí hlídkuje, ale parkování na trávnících a chodnících nijak nepostihuje.

Pod Palmovkou
Zaslaný

Pod Palmovkou
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

U zastávky Divadlo pod Palmovkou je ulice Koželužská zaslepena zábradlím. U něj ze strany Zenklovy ulice často parkuje nějaké auto a blokuje pěším cestu. Parkování neodporuje žádnému předpisu, ale je bezohledné vůči chodcům. Vyřešilo by to několik sloupků.