Filtr podnětů



Chodníky, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý chodník před bytovým domem ulici Hrubého (severní strana)
Zaslaný

Rozbitý chodník před bytovým domem ulici Hrubého (severní strana)
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 07. 2019

V únoru minulého roku při místním šetření ze strany Magistrátu hlavního města Prahy byl stav chodníku před bytovým domem Hrubého č.p. 1200-1205 shledán jako nevyhovující a vyžadující celkovou rekonstrukci. V létě minulého roku byla provedena rekonstrukce chodníku na jižní straně domu s tím, že v září 2018 se bude pokračovat rekonstukcí severní strany. K tomu však již nedošlo. Ačkoli existuje stále platné zmocnění pro společnost ACTON s.r.o. k provedení prací, tak se stále nic něděje. Obvykle je argumentováno rozpracováním jiných rekonstrukčních akcí, omezeností rozpočtu, nedostatkem lidí, techniky apod. Prosím, zda by tato akce mohla být i vzhledem k předchozímu příslibu zařazena jako prioritní. Předem děkuji za kladné vyřízení žádosti - Petr Znamenáček

Chodník v ulici K Ládví
Zaslaný

Chodník v ulici K Ládví
K Ládví, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2018

Frekventovaná ulice K Ládví u průmyslového areálu není vhodná pro pěší. Západní část u Pražské energetiky je jediný úsek, který je široký a oddělený od silnice, tak aby zde nemohla parkovat auta. Poblíž autobusové zastávky (kde je přístupová cesta k háji) je plocha, která je určená spíš pro parkování aut, v další části je uzounký dlážděný chodníček a v označeném místě je nutné vstupovat přímo do komunikace. Myslím si, že by tato ulice v blízkosti Čimického háje zasloužila přívětivější přístup k chodcům - šiřší chodník po celé trase doplněný o zábradlí či jiný prvek oddělující vozovku a chodník.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Zaslaný

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Vyřešený

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 01. 2018

Dobrý den, přál bych si, zda by mohla MČ či TSK nějak vyřešit chodník v Poznaňské ulici za nakládací rampou prodejny Billa. Ze dvou stran zde končí chodník v ulici, přitom jej používá dost místních lidí vč rodičů s kočárky. Nezřídka zde navíc zaparkují řidiči tak, že není možné projít, přestože jim to musí být zřejmé. Bylo by dobré, kdyby zde byl třeba vyznačen přechod nebo nějaký koridor pro pěší, či alespoň zákaz stání vodorovným značením. Foto: Mapy.cz Děkuji, Michal Kalina.

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Zaslaný

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2017

V ulici Klapkova se na chodnících a přilehlých přechodech pro chodce nacházejí velké neopravené díry (dokonce i s odpadky - viz foto). Názorné fotky jsou z křižovatky s ul. Větrušická a z oblasti na konci ulice poblíž tram. točny u domu č. 108, ale v ulici se bohužel nejedná jen o tyto 2 příklady. Nedávno zde proběhla dlouhodobá rekonstrukce a některé části chodníků jsou zalepené asfaltem, který často není zarovnán s původním povrchem. Tyto části jsou nejen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace hodně nebezpečné a zároveň některé (viz foto) zabírají velký kus cesty, takže je těžké se jim vyhnout, ani nejsou opatřeny nějakými zábranami. Není to vůbec hezká vizitka této MČ :(.

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Zaslaný

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vyvrácený obrubník před přechodem

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Zaslaný

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 10. 2017

Dobrý den, Chodník po celé délce bytového domu v katovické je značně nerovný, částečne propadlý povrch Nejhorší místo na fotogtrafii. Kromě zhoršených pochozích podmínek, obzvláště starších lidí, kterých tu chodí dost, po dešti tu vzniká řada jezírek, někdy i dost hlubokých. Byla by myslím potřeba celková rekonstrukce svršku.

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Zaslaný

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 09. 2017

V roce 2015 byl zahájen provoz přívozu mezi Prahou 8 a 7, dále v roce 2017 byly na straně Karlina postaveny schody na molo. Ale bohužel aktuálni schody jsou docela klouzavé a těžce zvladatelné pro starší lidi či matky s kočárky. Nešlo by zde postavit pořádné schody stejně jako na straně Prahy 7?

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Zaslaný

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 08. 2017

Chtěla bych náhlásit schody v naší ulici Famfulíkova na Praze 8, které jsou v katastrofálním stavu. To, že jsou celkově zkosené, špatně řešené od prvopočátku kdy se postavily, je jedna věc, se kterou nikdo nebyl ochoten nic nikdy dělat, ale v dnešní době jsou navíc plné děr a opravdu jde o zdraví lidí denně tudy chodících, Je tam jedna velká díra, kterou někdo aspoň částečně zakryl kartonem z krabice. Info, že schody vlastně nepatří přímo Praze 8, ale magistrátu hl.města Prahy mám zprostředkovaně, takže nevím, zda je to info správné. Každopádně mě zajímá, kdo za tyto schody zodpovídá a kdo je má tedy opravit než si někdo zlomí nohu. Děkuji za prověření celé situace. S pozdravem S. Dvořáková

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Zaslaný

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2017

Od doby, kdy se postavilo metro Ládví, se radikálně změnil pohyb lidí po sídlišti pohybujících se směrem na metro a zkracováním si tak přes trávníky. Je to velký problém na celém zdejším sídlišti, ovšem u nás v lokalitě mezi ZŠ Burešova a ul. Famfulíkova už jde o opravdu velmi frekventované a rok od roku širší a širší vyšlapané cesty. Jelikož v momentě horšího počasí lidé chodí po krajích a cesty jsou tak i metr a půl široké. Jezdí se tu i na kole a s kočárky. Roky si dopisuji s radnicí, bohužel se stále k žádnému řešení neschyluje. Zřízení mlatových cest by určitě problém vyřešilo. Mám za to, že by se určitě mělo přihlížet na změnu pohybu lidí při změně infrastrukury. Vyšlapaná cesta je dokonce již i na mapě udaná jako možná. Přikládám foto okolí a děkuji za vyjádření. S pozdravem Soňa Dvořáková

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Nově zaslaný

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 04. 2017

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247 -

Bažina na pěší stezce u synagogy na Palmovce
Bez odpovědi

Bažina na pěší stezce u synagogy na Palmovce
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2016

Na vyšlapané stezce - zkratce před synagogou na Palmovce (směrem k tram. zastávce) se po deštich tvoří malá bažina (včetně sinic).

Chybějící chodník v ulici Na Stírce
Zaslaný

Chybějící chodník v ulici Na Stírce
Na Stírce, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2016

Dobrý den, pokusím se tedy stručně. V ulici Na Stírce u domu popisného 707/7 končí chodník a nedá se tudíž dostat do ulice Ke Stírce a nejenom tam. Vzhledem k nepřetržité dopravě, kterou si řidiči zkracují cestu do práce ráno i odpoledne, je velké umění přejít ulici Na Stírce. Navíc chybějí přechody pro chodce. Největší paradox je, že právě minulý tyden dokončili chodníky všude kolem a tento úsek prostě nechali bez povšimnutí. Asi žádat o jednosměrku nebo průjezd zakázán je řekl bych opovážlivé, ale to já asi nerozhodnu. Podle mého by stačilo dodělat chodník a aspoň přechod pro chodce ,protože přechod dole u Zenklové ulice je dosti nebezpečný. Řidiči, než aby čekali v koloně která vede Zenklovou ulicí až k ulici Klapkova, zatočí zběsile do ulice Na Stírce a pokračují ulicí Ke Stírce až do ulice Klapkova. Vřele děkuji za podporu a budu se těšit na nový pokračující chodník, který je majetkem Prahy. S pozdravem Kučera Patrik

Poškoz. schody  u autobus. zast. Vychovatelna (směr Nádr. Holešovice)
Zaslaný

Poškoz. schody u autobus. zast. Vychovatelna (směr Nádr. Holešovice)
V Holešovičkách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 09. 2016

Schody vedoucí k podchodu pod ulicí V Holešovičkách praskají a drolí se.