Podněty nahlášené v Praha 8

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 8

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chybějící chodník Podlipného
S odpovědí

Chybějící chodník Podlipného
Podlipného, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2024

Chybí chodník pro pěší podél ulice Podlipného směrem k ulici Zenklova. Praha 8. https://mapy.cz/s/hananubefe

nefungující semafor, neoznačený přechod pro chodce
Bez odpovědi

nefungující semafor, neoznačený přechod pro chodce
Čimická, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 13. 03. 2024

Na ulici Čimická 673/46, Praha 8 - Kobylisy, nefunguje semafor. Křižovatka značně nebezpečná, auta z kopce z Bohnic jezdí nepřiměřeně rychle, není šance dobrzdit. Křižovatka je nepřehledná, je to velmi riskantní křižovatku přecházet. Denně po ní chodí děti do školky (Na Přesypu) a školy (Na Šutce). Auta chodcům přednost nedávají. Autobusy by to ani neubrzdily. Když nefunguje semafor, mohlo by být na přechod pro chodce upozorněno nějakou značkou. Žádná tam není. Děkuji.

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Bez odpovědi

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Maškova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 12. 2023

Dobry den, od p. Klimesovej z programu Bezpecne cesty do skol som dostala tip na Vasu webovku a mala by som pre vas jeden tip na bezpecnu cestu do a zo skoly/skolky, ktoru denne min. 2krat absolvujem so svojimi detmi do skol(k)y a na kruzky. Ide o ulice Maskova - Hornatecka - Zernosecka, po ktorej musi prejst kazdy, kto ide od Cimickeho haja na zastavku autobusu c. 183 Vozovna Kobylisy. Ci uz su to rano deti, ktore sa zo sidliska Kobylisy presuvaju do institucii autobusom smer Simunkova-Dablice, alebo poobede deti, ktore sa vracaju zo skol na Hovorcovickej. Na prechode pre chodcov na 4prudovej ceste Ustecka/Hornatecka sice byvaju kazde rano do cca 8:00 mestski policajti, avsak doprava je tam husta pocas celeho dna. Neraz som bola svedkom, ako auto v jednom pruhu zastavilo, bohuzial v tom druhom nie a len centimetre delili chodcu od zrazky z autom. Cestou na zastavku Vozovna Kobylisy musi kazdy chodec prejst 5-6 prechodov (vid cervena trasa s vykricnikmi). Autobusy stoja na tocne pri vozovni Kobylisy a vyrazaju na zastavku Vozovna Kobylisy odtial. Keby sa pripravila nastupna zastavka pri tocni pri vozovni, eliminoval by sa pocet prechodov, ktore musi kazdy chodec prejst na 0, slovom nula prechodov (vid zelena trasa). Snazila som sa par krat informovat, ci je mozne urobit ohranicenu zastavku na tomto mieste, bohuzial bez uspechu. Preto sa tymto obraciam na Vas, aby ste pomohli detom, dochodcom aj dospelym k bezpecnej ceste do skol, prace alebo na vylet. Dopredu dakujem za presetrenie situacie a som Vam k dispozicii v pripade dalsich dotazov.

Autobusová zastávka Štěpničná- přechod
Bez odpovědi

Autobusová zastávka Štěpničná- přechod
Štěpničná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 06. 2023

Absolutní absence přechodu? Je tu pouze podchod, který na 21. století je tedy opravdu šíleně přizpůsobený lidem, kteří jsou invalidní nebo pro maminky s kočárky!

Nefunkční intervaly přechodu pro chodce Libeňský zámek
Bez odpovědi

Nefunkční intervaly přechodu pro chodce Libeňský zámek
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 06. 2023

Přechod pro chodce na zastávce Libeňský zámek funguje na tlačítko, což v centru města kde se konstantně pohybují lidé nemá co dělat. Co má dělat dezorientovaný člověk, který tlačítko přehlédne, malé dítě nebo člověk s plnýma rukama těžkých tašek? V centru města se má přecházet důstojně. Kromě toho i přes stisknutí tlačítka nefunguje zelená dobře. Ve špičkách lidé doslova vypadávají z ostrůvků do vozovky protože není šance aby se na ostrůvek vešli. Což vede samozřejmě k přebíhání na červenou, snížené bezpečnosti a frustraci u chodců i řidičů. Ve špičce navíc auta, která mají disproporčně dlouho zelenou, stejně za křižovatkou najednou do zácpy v Zenklově ulici, takže by je častější červená výrazněji nezpomalila. Ideálně tam má být snížená rychlost a žádný semafor, chodci tak v klidu přejdou dle potřeby a doprava bude plynulá. Je tam radnice, sokol, škola a je to rezidenční oblast… Pokud toto z nějakého důvodu nejde, tak pak instalovat chytrý semafor, který nechá dlouhou zelenou chodcům když zrovna Zenklova jede krokem. Minimálně však hloupý semafor který poskytuje sám a dodatečně často zelenou chodcům. Současný stav je neobhajitelný

Rozbitý chodník vedoucí k domu Kubíkova 1180, Praha 8
S odpovědí

Rozbitý chodník vedoucí k domu Kubíkova 1180, Praha 8
Kubíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 03. 2023

K bytovému domu Kubíkova 1180/9 vede malý chodníček, který je intenzivně využívám jeho obyvateli, ale také pracovníky a obyvateli přilehlého domova pro seniory a dalšími lidmi v okolí. Chodníček je ovšem ve špatném stavu, má velmi nerovný povrch, což především za snížené viditelnosti a u osob se zhoršeným pohybem výrazně zvyšuje riziko úrazu.

Odpadkový koš na psí exkrementy
Bez odpovědi

Odpadkový koš na psí exkrementy
Rozšířená, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 03. 2023

Odpadkový koš na psí exkrementy Již několik let nám tady, a v blízkém okolí, chybí odpadkový koš na psí exkrementy. Hustota obyvatel a pejskařů tu je vysoká. Nyní, co došlo k uzamčení popelnic na komunální odpady, se situace zhoršuje.

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Bez odpovědi

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Františka Kadlece, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 03. 2023

Chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece (č. domu 1). V dolní části ulice je. Řidiči ,kteří si zde zkracují cestu a již ulicí Na stráži jedou v protisměru, aby předjeli kolonu ( zde je v dolní části také nechráněný přechod - málokoho napadne se do protisměru rozhlédnout)odbočí do ulice Františka Kadlece a na plný plyn jedou nehledě předností zprava a především přechodu. Zpomalovací pás by byl vhodný nad připojovací ulicí Pod Čertovou skalou.

Bariérový přechod Na Žertvách x Pod Kotlaskou
S odpovědí

Bariérový přechod Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 02. 2023

Na přechodu ulice Pod Kotlaskou na křižovatce s ulicí Na Žertvách se na obou stranách nachází vysoký obrubník, kvůli němuž je tento přechod bariérový. Tento přechod navíc postrádá rozumnou bezbariérovou alternativu.

Parkování na chodníku v ulici Služská u čp. 10
S odpovědí

Parkování na chodníku v ulici Služská u čp. 10
Služská, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 01. 2023

Podnět se týká chodníku v ulici Služská u čp. 10, kudy ráno chodí mnoho dětí do ZŠ Na Šutce. Jelikož zde není chodník vyvýšen, svádí často k parkování (viz foto), čemuž mají bránit zřejmě kvádry umístěné dále, nicméně na začátku chodníku chybí. Při parkování jsou pak děti potažmo rodiče s dětmi nuceni vejít do vozovky a často již v ní zůstanou, než dojdou na křižovatku s ulicí Na Šutce. Městská policie auto parkující přes celý chodník neodtáhne. Navrhuji proto dořešení zábran proti parkování po celé délce chodníku, příp. nahrazení užšími a pohlednějšími sloupky. Foto: autor a Mapy.cz.

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Vyřešený

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2023

Námět se týká přechodu pro chodce v ulici Poznaňská u čp. 466/9, kde v posledních letech dochází opakovaně k parkování za dopravní značkou (viz foto) a tudíž k velmi nebezpečnému zmenšení rozhledu chodců. Vede tudy přitom cesta přímo na dětské hřiště a k základní a mateřské škole, je tedy otázkou času, kdy zde dojde k nehodě např. s dětmi. Navrhuji proto úpravu přechodu, kdy jsou vozovka a parkování v místě přechodu zúženy a tím dojde k zajištění rozhledu i bezpečnosti přecházejících, či alespoň použití palisád a vodorovného značení. Foto: autor a Mapy.cz.

Špatný spád chodníku v ulici Hrubého
Bez odpovědi

Špatný spád chodníku v ulici Hrubého
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 01. 2023

Dobrý den, obracím se na Vás ohledně problematické části chodníku nacházející se v ulici Hrubého, 182 00 Praha 8. Konkrétně se jedná o část chodníku vedle vchodu Hrubého 1201, který je součástí většího celku pozemků v katastru nemovitostí označeného 2364/296 a vedeného jako ostatní plocha. Majitelem komunikace je dle katastru nemovitostí HLAVNÍ MĚSTO PRAHA se sídlem Mariánské náměstí 2/2. Před necelými třemi lety byl tento chodník rekonstruován. Bohužel kvůli špatnému, tedy opačnému sklonu, dochází v místě vedle vchodu 1201 k natékání vody do bytového domu. Rozhodně nechceme předělávat celý chodník, ale vyřešit pouze problém v místě se špatným spádem. Jako přílohu posílám 3 fotografie. První z nich s přiloženou vodováhou dokládá opačný sklon. Další dvě pak ilustrují výsledek zatékání projevující se na vnitřní straně panelu. Kromě narušování panelu dochází i k tvorbě zdravotně rizikové plísně. Nájemci tohoto prostoru se již několikrát obrátili na Bytové družstvo Hrubého s žádostí o řešení problému. Sanitace panelu je však pouze dočasným řešením, protože se problém v období dešťů či sněžení objeví znovu. Potřebujeme proto odstranit příčiny této závady, které spočívají v neodvádění vody pryč od domu do přilehlého travnatého pásu. Bytové družstvo nemůže svévolně zasahovat do komunikace, kterou nevlastní. Předem děkuji za pochopení. Věřím, že se podaří nalézt rychlé a efektivní řešení výše uvedené záležitosti.

Uklid chodniku u Sluncove
Bez odpovědi

Uklid chodniku u Sluncove
U Sluncové, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 12. 2022

Prosim o uklid chodniku vedouciho z ulice u Sluncove pod zeleznicnou trati smere na Zizkov. Je permanentne pokryty blatem. Predem dekuji.

Zničený odpadkový kôš
Bez odpovědi

Zničený odpadkový kôš
V Holešovičkách, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2022

Zničený odpadkový kôš na zastávke Kuchynja v smere do Holešovic.

odstranit nefunkční telefonní budku (úzký chodník, Sokolovská 100/94)
Bez odpovědi

odstranit nefunkční telefonní budku (úzký chodník, Sokolovská 100/94)
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 08. 2022

Před domem Sokolovská 100/94 je chodník zúžen kvůli již nepoužívané telefonní budce, navíc na nevzhledném soklu. Na již zúženém chodníku má navíc restaurace stolečky, takže místa na průchod zbývá tak málo, že dva lidi proti sobě se minou jen s obtížemi. Navrhuji odstranit nepoužívanou budku, pokud to nejde tak stolečky.