Filtr podnětů



Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící schody mezi ulicemi Jíchova a Smikova
Zaslaný

Chybějící schody mezi ulicemi Jíchova a Smikova
Jíchova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 04. 2013

Kolem konce domu v ulici Smikova vede nahoru směrem k ulici Jíchova dlážděná cestička, která však pod svahem náhle končí. Dále vedou na parkoviště a do ulice jen vyšlapané cestičky v blátě, které jsou neschůdné a za deště velmi kluzké, tudíž nebezpečné. Přesto jsou evidentně velmi používané. Schody, nebo chodník, by život chodcům v daném místě rozhodně ulehčily.

Chybějící veřejné osvětlení
Zaslaný

Chybějící veřejné osvětlení
K Rokytce, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 01. 2013

V části ul. K Rokytce v Praze 9 – Kyjích není veřejné osvětlení. Doplnění VO je zde nutné jak z důvodu bezpečného užívání neudržované a značně zdevastované panelové veřejné komunikace (navíc s velice výrazným podélným sklonem), která je na pozemku v majetku MHMP, svěřeného do správy MČ P14, tak, a to především, z důvodu zajištění bezpečnosti v této relativně odlehlé a osamocené lokalitě. Ulice K Rokytce je jediná přístupová komunikace pro pěší i motorizovanou dopravní obluhu zde situovaných rodinných domů. Pohybovat se po této komunikaci za deště, v blátě, sněhu a náledí (ti, kdo sem chodí jen na procházky - nemusí) navíc potmě, je fyzicky i psychycky velice náročné a téměř životu nebezpečné. Doplnění stávajícího zařízení veřejného osvětlení, které je podle zákona o pozemních komunikacích příslušenstvím pozemních komunikací, v rozsahu cca 2 – 3 parkových sloupů VO na místní komunikaci III. třídy (obslužná komunikace ve městě nebo jiné obci, běžně přístupná provozu motorových vozidel, umožňující přímou dopravní obsluhu jednotlivých objektů) kterou ul. K Rokytce je, nebude snad tak komplikované, ne–li nemožné.

Nájezd pro kočárky na Rajské zahradě
Zaslaný

Nájezd pro kočárky na Rajské zahradě
Cíglerova, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 26. 10. 2012

Při příjezdu metrem na stanici Rajská zahrada z centra v zadním vagónu musí matka s kočárkem jdoucí do sídliště směrem k úřadu Prahy 14 obcházet schody bez nájezdu až k k přednímu východu z metra a zase zpět. Nebo (když to ví) jet v předním vagónu a ušetřit si půlku zacházky. Nájezd pro kočárky v naznačeném místě by nejen jim, ale i třeba cyklistům, život velmi zpříjemnil.

Přerušený chodník v ulici Ocelkova, Praha 14
Vyřešený

Přerušený chodník v ulici Ocelkova, Praha 14
Ocelkova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 10. 2012

Chodník v ulici Ocelkova zůstal v místě hlídaného parkoviště nedokončen. Je přerušen náletovými dřevinami, pak asfaltovou plochou sloužící jako WC pro projíždějící řidiče a pokračuje prudkým kamenitým sešupem na léta neudržovaný chodník ze zámkové dlažby, kde z původní šířky téměř 3 metry zůstal žalostný 1m, do kterého se musí vejít cyklisté a chodci. Celé místo je problematické zejména pro invalidy a maminky s kočárky.

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Vyřešený

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 08. 2012

Pravděpodobně od dob stavby je chodník od jednoho z výstupů autobusové stanice přerušen železným zábradlím, které snad původně mělo bránit vstupu na staveniště (červené šipky na obr.). Nyní již léta chodník pokračuje i za zábradlím, dokonce je tam něco jako parková plocha (z druhé strany volně přástupná), zábradlí se však nikdo neobtěžoval odstranit. Brání mj. přístupu od policejní stanice k autobusům.

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Vyřešený

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Českobrodská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 06. 2012

Všechny přechody mají vysoké obrubníky. Ten přes Českobrodskou navíc nemá zebru v kompletní délce. Jedná se dle všeho o tzv. vybranou komunikační síť a tudíž kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. 1) Kdy bude zebra kompletní? 2) Kdy budou obrubníky skoseny? Předem děkuji za řešení.

Bariéry proti pohybu chodců po krajnici Hodějovské ulice
Vyřešený

Bariéry proti pohybu chodců po krajnici Hodějovské ulice
Hodějovská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2012

Bariéry proti rychlému průjezdu aut Hodějovskou ulicí, která nemá chodník, jsou instalovány až přes krajnici tak, že chodce vytlačují buď do příkopu, nebo do někdy i dost hustého provozu. Ulice přitom pro část Hostavic představuje nejbližší spojení k zastávce MHD v Kyjích u kostela.

Chybějící krycí deska kanálu v podchodu
Vyřešený

Chybějící krycí deska kanálu v podchodu
Broumarská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 05. 2012

Na dolním konci šikmé rampy chybí krycí deska na odvodňovacím kanálu šířky cca 30cm a hloubky 50cm. Místo je velice nebezpečné nejen pro chodce a cyklisty, ale také pro občany na invalidním vozíku, pro které je tato bariera jen těžko překonatelná. Krycí deska musela být zřejmě odcizena.

Rozježděná cesta pro pěší
Zaslaný

Rozježděná cesta pro pěší
Lánská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 04. 2012

Kolem zahrádkářské kolonie u trati za restaurací U Eriky vede velmi oblíbená vycházková cesta, která je z obou stran uzavřena pro auta pomocí sloupků. Bohužel na západním konci této cesty řidiči nerespektující tuto uzávěru vyjezdili objížďku sloupků a na cestu vjíždějí. Dokonce tam řádí nějaký magor na čtyřkolce. Takže po dešti je rozježděná cesta plná bláta a procházka se stává spíš utrpením.

Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Zaslaný

Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Broumarská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 03. 2012

Na cca 1.5 km úseku velmi rušné Broumarské v intravilánu Kyjí zcela chybí bezpečné značené přechody pro chodce (mimo obec v poli mezi Kyjemi a Černým mostem jsou značené přechody odnikud nikam cca každých 100 m). Uvnitř tohoto úseku je přitom nově, a zajisté nákladně, vybudovaný vstup na vlakovou zastávku Praha-Kyje, který je však od většiny přilehlých obydlí (s výjimkou ubytovny pro neplatiče), zejména od ulic Hodějovské a Za Rokytkou, ale i od domu na konci Broumarské a přilehlého konce Hostavic, pro nějž jsou Kyje nejbližší železniční stanicí, odříznut Broumarskou ulicí. V přiložené mapce je úsek bez přechodů pro chodce vyznačen červeně, vstup na stanici šipkou,.

Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Zaslaný

Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Úzký chodník mezi ulicí a parkovištěm, navíc někdy auta parkují tak, že kapotou přečnívají do chodníku. Po úzkém chodníčku 'se musí' či lépe řečeno by se mělo jít k přechodu pro chodce, který dle mého není úplně šťastně umístěn - je totiž za zatáčkou. Další pak vpředu - také ne příliš prakticky umístěn - přecházení dvou ulic, pokud chci jít například k domu Slévačská 902/11, kde bydlím. Lidé to většinou řeší tak, že přecházejí hned za autobusem, což je poměrně nebezpečné, protože může jet vozidlo z druhé strany. Navíc ve vozovce jsou vyjeté koleje a to může dost znesnadňovat brždění, zakopnutí chodce ... Proto bych požádal o zamyšlení se nad lepším umístěním přechodů, případně rozšířením chodníku a opatření chodníku mezi parkovištěm a chodníkem například zábradlím, aby auta nevyčnívala do chodníku. Na fotce to je zčásti patrné, bývá to i horší, záleží na délce kapoty parkujících aut. Svízelné to bývá i v zímě, kdy je tento chodník neuklizený od sněhu, ledu ... Děkuji za řešení.

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Vyřešený

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Černičná, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Na začátku lesní cesty z ulice Černičné do ulice Tálínská je asi 5 cm vysoký zbytek po svislé tyči, která měla zabraňovat vjezdu vozidel na tuto cestu. O tento výčnělek může kdokoli zakopnout, pokud si ho nevšimne. Někdy tu bývá i problém s osvětlením - rozbité lampy, poměrně opuštěné místo, takže kdyby někdo večer zakopl ... Problém jsem už několikrát hlásil na OÚ Prahy 14 na odboru Životního prostředí - cesta je možná ve správě Sadů a lesů - nevím, ale bohužel zatím nedošlo k nápravě - už jsem to skoro vzdal, ale diky iniciativě Chodci sobě se pokusit o řešení. Děkuji za pomoc.

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Vyřešený

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 19. 02. 2012

V obchodním centru Hloubětín (v přízemí Penny) je schodiště se sjezdem pro kočárky, který je směrem dolů po pravé straně schodiště. Problém je ovšem v tom, že mezi hlavním schodištěm a sjezdem chybí zábradlí - poměrně prudký sjezd, po intervenci byly pouze vyměněny skluzavky, resp. opatřeny varovnými černo žlutými pruhy s tím, že někdy se tady bude budovat výtah pro invalidy, kočárky, imobilní občany. Skluz je na hlvaním rameně a na jednom z bočních ramen schodiště. Nebezpečný skluz - pokud si nevšimnete, že je po pravé straně a vkročíte na něj, jedete až dolů, je možné se zachytit pouze zábradlí po pravé straně. Starší lidé se potřebují držet - nejčastěji vpravo - při sestupování ze schodiště zábradlí - ale mezi zábradlím a schodištěm je právě tento skluz. Jak by to mělo být ukazuje třetí fotka vstupu do podchodu - o kousek dál, na křitovatce Poděbradská - Slévačská. Děkuji za řešení.

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Zaslaný

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Tálínská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2012

Na začátku ulice Tálínská jsou umístěny zpomalovací zábrany tak nešikovně, že mezi nimi musí auta kličkovat - 3 cca po 10 metrech, vpravo (konec chodníku pro chodce), vlevo a zase vpravo. Chodec po skončení chodníku musí sejít do této slalomové dráhy. Opatřední moc nechápu - mělo se zabránit, aby se tu v mírné zatáčce nepotkávala protijedoucí auta? Ale ta se vždy vyhla, ulice je poměrně široká, naopak nyní - není tu ani značka, auta mají problém, z kterého směru mají přednost. Když se svezete linkou 296 (minibus) a náhodou řidič projede tuto slalomovou dráhu rychleji, budete si připadat jako 'nudle v bandě'. Pokud mělo být cílem zpomalení aut, pak by přece stačil klasický pahrbek, navíc, domů tady moc není - jedna firemní vila a ještě několik domů, pak ale následuje les, pod kterým řidiči sešlápnou plyn. Pak teprve následuje Tálínská ulice s domy po obou stranách - nejsem si jist, zda je u ústí do ulice zpomalovací pahrbek, ale měl by být právě tam. Zdůraznil bych ale hlavně to, že místo je nebezpečné hlavně pro chodce. Děkuji za řešení.

Pro chodce často kluzký vstup do vestibulu metra Hloubětín
Zaslaný

Pro chodce často kluzký vstup do vestibulu metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 02. 2012

Vstup do vestibulu (podchodu) metra Hloubětín od zastávky autobusu 110 (přede Havanou) je sice bezbariériový, ale hladký povrch sjezdu je zvláště nyní v zimním období, kdy mrzne, stéká tudy voda, často kluzký, často neudržovaný a tudíž nebezpečný pro chodce. Děkuji za nápravu. Dnes 13. února v cca 7.45 hod. to bylo však v pořádku, sice mokro, ale ne kluzko. Myslím si, že by k vyřešení pomohlo zdrsnění povrchu sestupu. Mám také pocit, že se v tom v minulosti už přece jen něco udělalo - nebýval tu dokonce od architekta ještě kluzší povrch? (mramor nebo něco takového). Nyní to je beton. A také jde o pravidelnou údržbu, třeba posyp (pískem).