Filtr podnětů



Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečný přechod na křižovatce Cíglerova - Slévačská
S odpovědí

Nebezpečný přechod na křižovatce Cíglerova - Slévačská
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 10. 2016

Tento přechod mi připadá nebezpečný jako řidiči i jako chodci. - Chodec, který přišel z ulice Slévačská a stojí na kraji přechodu, není vůbec vidět a ani on nevidí na auta přijíždějící zleva. Chodec musí vstoupit po přechodu až daleko do vozovky, aby viděl přes horizont a přes svodidla doleva na auta. Přechod navíc navazuje na chodník v oblouku, což nepřehlednost zvyšuje... Často tu vídám děti, čekající, až jim dají auta přednost - jenže obzvlášť děti jsou přes svodidla vidět až na poslední chvíli, takže řidiči zde obvykle přednost chodci nedají. Přitom se ale jedná o velmi frekventovanou silnici! - Chodím tam s kočárkem a malými dětmi, takže mi vadí i chybějící nájezd na obou stranách přechodu (je tu vysoký obrubník) - Ráno tento přechod používá spousta školáků jdoucí na ZŠ Chvaletická. Stává tady policista, což je přínosné, bohužel ale asi na správných místech není známo, že na ZŠ Chvaletická začíná vyučování až v 8,15. Proto policista odchází zpravidla právě v dobu, kdy by ho zde bylo nejvíce potřeba!

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
S odpovědí

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
Vybíralova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2016

Dobry den, poprosila bych o reseni situace, kdy se u skolek v ulici Vybiralova 968 a 967 opakovane nachazi velke mnozstvi psich exkrementu a odpadku, vc.skla a jinych pohozenych veci. Neni tydne, kdy by me deti nestouply do psich vykalu. Jde o lokalitu s velkym pohybem deti a nejsou tu zadne sacky ani odpadkove kose pro majitele psu. Rovnez by byla vhodna osveta obyvatel v okoli, jde o deti a situace se stava neunosnou. Stejny problem je i na okolnim detskem hristi, kde jde zejmena o sklo a povalujici se odpadky a nebezpecne lahve od alkoholu apod., casto jsou puvodcem samo dospivajici z nizkoprahoveho centra Jahoda, ktere ale snad bylo zalozeno proto, aby podobnym situacim predchazelo, ne je zpusobovalo. Tyto deti na hristi casto i kouri. Zaroven prosim, abych o reseni situace byla informovana na uvedeny email. V okoli bydli i slusni lide, kterym situace neni lhostejna. Dekuji, Mgr. Bc. Veronika Chrobok

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
S odpovědí

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 08. 2016

Dobry den, Chodník který vede podél ulice Poděbradská, kde auta dále najíždějí na ulici Chlumecká ve směru na Černý Most mi připadá, že je velmi nebezpečný. Auta v lomené zatáčce často jezdí vysokou rychlostí. Chodník je velmi nizký a není ani moc široký. Vznikla zde před nekolika lety cyklostezka, tudíž je naročné se v určitých místech na choník vměstnat mezi jezdící auta a cyklistu. Pro chodce(zvlašť matky s dětmi a kočárkem) je nepřijemné tudy chodit. Bohužel se jedná o jedinou bezbariérovou cestu, která spojuje Hloubětín s Černým Mostem. Bylo by úžasné, když by se podařilo chodník alespoň opatřit zábradlím či betonovým mantinelem. Děkuji.

Překážející zábradlí a předimenzovaný chodník v ulici Arnošta Valenty
Bez odpovědi

Překážející zábradlí a předimenzovaný chodník v ulici Arnošta Valenty
Arnošta Valenty, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 03. 2016

Dobrý den, při vzniku nového parku jižně od sídliště Černý Most II vznikla i úprava navazujících pěších spojů. Podle mě však trochu nešťastně a bez respektování nového Manuálu tvorby veřejných prostranství. Mezi chodníkem a silnicí v ulici Arnošta Valenty se tak objevilo červenobílé zábradlí bez zjevného účelu (v přímé návaznosti trasy od mostu přes Ocelkovu do přírody za sídlištěm) . V ulici projede maximálně zhruba 1 automobil za 5 minut a to pomalou rychlostí, účel 'ochrany pěších před automobilovou dopravou' zde tedy rozhodně nefunguje. V místě návaznosti místa na park pak nesmyslně vznikl 2. chodník (viz foto). Prosil bych o vysvětlení, nepřijde mi, že by tu chodily davy lidí. Celá situace vypadá tak, že je zde asfaltový chodník pro cyklisty (u vjezdu ze silnice je značka se zákazem vjezdu motorovým vozidlům) a dláždený pro pěší. A zábradlí má tak fungovat k tomu, aby lidé nechodili po chodníku asfaltovém. Je to opravdu záhada, jak to pan technik zamýšlel... Je však nutné si uvědomit, že reálná situace funguje jinak. Asfaltová cesta dál pokračuje k rybníku Mariňák a po něm chodí hodně pěších. Celá situace je nešťastnější v tom, že na asfalt přes zákaz vjíždí auta a zkracují si tak cestu k Mariňáku (může jít o rybáře nebo obyvatele zahrádkářské kolonie u rybníka). Chytřejší by například bylo, kdyby zde byl jediný chodník sdílený pěšími a cyklisty (tak to funguje v realitě - tedy moc cyklistů tu ani nejezdí). Pokud se chodníku navíc nezbavíme, bylo by skvělé, kdyby se tak aspoň stalo v případě zábradlí. Dobré by také bylo, kdyby se nějak vyřešila situace s vjíždějícími auty (prosím NE dalším zábradlím, ale třeba sloupky, nebo většímu zamezení průjezdnosti přímo u Mariňáku - a to něčím co už nebude proti zmíněnému Manuálu). Děkuji.

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Bez odpovědi

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 02. 2016

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD. V minulosti tam někoho přepadli.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Parkování Mansfeldova + Bobkova
S odpovědí

Parkování Mansfeldova + Bobkova
Mansfeldova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 03. 2015

Minulý můj příspěvek skončil nápravou a cedule se zákazem vjezdu na POŽÁRNÍ PLOCHU v Mansfeldově ulici byla opět umístěna. Čekal jsem celou dobu ,že se někdo chytne a upozorní na to, že ty cedule jsou úplně zbytečné, vždyť ta všechna auta parkující ať už v zákazu vjezdu, nebo bez něj parkují na chodníku. Policie zde projíždí několikrát denně, ale bez zájmu. Auta zde překáží chodcům a NIKDO to neřeší.

Rozšíření chodníku Praha  Bryksova 48 Černý Most
S odpovědí

Rozšíření chodníku Praha Bryksova 48 Černý Most
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2015

Příliš úzký chodník, prosíme o rozšíreni ....

Chybějící přechod pro chodce na křiž. Ocelkova x Cíglerova
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce na křiž. Ocelkova x Cíglerova
Cíglerova, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 03. 2015

Jde o neexistující přechod pro chodce. Ten se nachází v křižovatce ulic Ocelkova a Cíglerova. Zde přechází větší množství chodců přes komunikaci v místě, kde je zatáčka a kde je křižovatka. Přechod zde dle úředníků nelze zřídit (je zatáčce a v křižovatce) . Měl by ale někdo zapřemýšlet nad tím jak tedy zabezpečit, aby zde nikdo nepřecházel. Přechází zde mnoho dětí i důchodců. Zatím nevím o žádné nehodě, ale čekat až se něco stane a poté něco dělat není moc dobré řešení..Buď zřídit přechod pro chodce, drahý podchod, a nebo zabránit chodcům v přecházení. Již jednou se tento problém řešil, ale jediné na co se úředníci zmohli bylo, že řekli, že zde přechod zřídit nelze, ale již nikdo nezabrání chodcům, aby zde nebezpečně přecházeli.

Parkování vozidel v Mansfeldově ulici
S odpovědí

Parkování vozidel v Mansfeldově ulici
Mansfeldova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 24. 02. 2015

Mansfeldova ulice Praha 14. Nástupní plochy pro požární techniku. Parkující vozy přímo v zákazu a nebo bránící tam vjezd. S kočárky se neustále musí objíždět po trávě. Mansfeldova 10 dokonce značka vytržena a leží v trávě. Stálo by za kontrolu zda nechybí více značek a důrazně to kontrolovat .

Nevábné okolí  Lednické a Břeclavské ul.
S odpovědí

Nevábné okolí Lednické a Břeclavské ul.
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 01. 2015

V blízkosti křižovatky Břeclavská a Lednická a dále o cca 50 m po ulici Lednická ve směru k nádraží Kyje se nachází mezi zelení 'umělé parkoviště', které je využíváno převážně nákladní dopravou. Jelikož plocha tohoto 'umělého parkoviště' není nikterak zpěvněna, dochází vlivem zdejšího parkování nákladních aut k stále se zvětšujícím nerovnostem a prohlubním, ve kterých se zachytává voda. Po následném výjezdu aut na ulici Lednická je tato voda a vzniklé bláto zanášeno na asfalt ulice Lednická a vzniká tak pro kolemjdoucí nepříliš vábné okolí. V suchých dnech rovněž dochází ke zvýšení prašnosti v této lokalitě.

Nepřehledný a riskantní přechod v Lednické ulici
S odpovědí

Nepřehledný a riskantní přechod v Lednické ulici
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2015

Se vzrůstajícím počtem chodců k přivaděčům k nádraží Praha Kyje se stává přechod na ulici Lednická v blízkosti ulice Broumarská jako více rizikový. Větší počet chodců je způsoben také z důvodu nových budov v přilehlé ulici Břeclavská. Rizikovost přechodu je patrná v momentě, kdy chodec chce tento přechod užít ve směru od přivaděčů z nádraží přes ulici Lednická ve směru k ulici Rožmberská viz. (1) na obrázku. Z pravé strany chodci brání v dobrém výhledu neudržovaná zeleň viz. (2) na obrázku. Chodec musí ujít poměrně velkou vzdálenost po přechodu do vozovky, aby vůbec viděl vozidla přijíždějící z pravé strany viz. (3) na obrázku. Tato vzdálenost je přibližně znázorněna na obrázku viz. (4). Po celou tuto vzdálenost nemá chodec nejmenší tušení, jestli se k němu blíží či neblíží vozidlo zprava. Celou situaci umocňuje skutečnost, že tato komunikace je převážně využívána nákladní dobravou. Domnívám se, že by situaci pomohlo umístění zrcadla, které by ukazovalo přijiždějící vozidla viz. (1) na obrázku.

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Vyřešený

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2014

Dobrý den, kdo má pečovat o chodník v aleji spojující Novozámeckou a vlakovou zastávku Praha-Dolní Počernice, který vede přesně po hranici MČ Praha 14 a Dolních Počernic? Na chodníku od podzimu leží souvislá vrstva hnijícího listí, která se pomalu, ale jistě, mění v bahnitý kompost, a pod níž téměř už ani není vidět asfalt. Hlavně za vlhkého počasí to i klouže, a projít na stanici bez zablácení obuvi už je prakticky nemožné. Listí s chodníku nebylo uklizeno ani při poměrně důkladném úklidu okolního parku před přibližně třemi týdny (že se úklid konal před opadem části listí a tudíž teď už jako by se nekonal je zde irelevantní). Uvedený chodník je velmi používanou spojnicí mezi částí Hostavic a Dolních Počernic a vlakovou zastávkou, není vyloučeno, že je to nejfrekventovanější pěší komunikace v této oblasti. Domnívám se, že poté, co už byly vzorně uklizeny i kdejaké pěšinky a cyklostezky kolem Jahodnice, bylo by na čase očistit i tuto komunikaci. Dooufám, že se tak brzy stane, a že pokud náhodou během této 'zimy' nastane potřeba zimní údržby, nebude prováděna se stejným prodlením (a také nikoli solením, jak tomu občas bylo v minulých letech - stromům v aleji to opravdu nesvědčí). Za kvalitu fotografie se omlouvám, foceno ráno za šera a tudíž rozmazáno, za světla nemám šanci se tam dostat.

Chodník Budovatelská
S odpovědí

Chodník Budovatelská
Budovatelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 09. 2014

Mezi Panorama Kyje a mostem do Satalic chybí několik desítek metrů chodníku. Ze strany mostu vede chodník a končí v poli. Ze strany Panorama Kyje není chodník vůbec ani na jedné straně. Lidé musí chodit po krajnici vedle projíždějících aut (což je dost nebezpečné na tak úzké silnici) anebo po poli.

Chybějící značka (přechod pro chodce) Slevačská/Žárská/Kukelská
S odpovědí

Chybějící značka (přechod pro chodce) Slevačská/Žárská/Kukelská
Žárská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 07. 2014

U základní školy chybí značky přechod pro chodce...