Filtr podnětů



Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Zaslaný

Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Broumarská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 03. 2012

Na cca 1.5 km úseku velmi rušné Broumarské v intravilánu Kyjí zcela chybí bezpečné značené přechody pro chodce (mimo obec v poli mezi Kyjemi a Černým mostem jsou značené přechody odnikud nikam cca každých 100 m). Uvnitř tohoto úseku je přitom nově, a zajisté nákladně, vybudovaný vstup na vlakovou zastávku Praha-Kyje, který je však od většiny přilehlých obydlí (s výjimkou ubytovny pro neplatiče), zejména od ulic Hodějovské a Za Rokytkou, ale i od domu na konci Broumarské a přilehlého konce Hostavic, pro nějž jsou Kyje nejbližší železniční stanicí, odříznut Broumarskou ulicí. V přiložené mapce je úsek bez přechodů pro chodce vyznačen červeně, vstup na stanici šipkou,.

Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Zaslaný

Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Úzký chodník mezi ulicí a parkovištěm, navíc někdy auta parkují tak, že kapotou přečnívají do chodníku. Po úzkém chodníčku 'se musí' či lépe řečeno by se mělo jít k přechodu pro chodce, který dle mého není úplně šťastně umístěn - je totiž za zatáčkou. Další pak vpředu - také ne příliš prakticky umístěn - přecházení dvou ulic, pokud chci jít například k domu Slévačská 902/11, kde bydlím. Lidé to většinou řeší tak, že přecházejí hned za autobusem, což je poměrně nebezpečné, protože může jet vozidlo z druhé strany. Navíc ve vozovce jsou vyjeté koleje a to může dost znesnadňovat brždění, zakopnutí chodce ... Proto bych požádal o zamyšlení se nad lepším umístěním přechodů, případně rozšířením chodníku a opatření chodníku mezi parkovištěm a chodníkem například zábradlím, aby auta nevyčnívala do chodníku. Na fotce to je zčásti patrné, bývá to i horší, záleží na délce kapoty parkujících aut. Svízelné to bývá i v zímě, kdy je tento chodník neuklizený od sněhu, ledu ... Děkuji za řešení.

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Vyřešený

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Černičná, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Na začátku lesní cesty z ulice Černičné do ulice Tálínská je asi 5 cm vysoký zbytek po svislé tyči, která měla zabraňovat vjezdu vozidel na tuto cestu. O tento výčnělek může kdokoli zakopnout, pokud si ho nevšimne. Někdy tu bývá i problém s osvětlením - rozbité lampy, poměrně opuštěné místo, takže kdyby někdo večer zakopl ... Problém jsem už několikrát hlásil na OÚ Prahy 14 na odboru Životního prostředí - cesta je možná ve správě Sadů a lesů - nevím, ale bohužel zatím nedošlo k nápravě - už jsem to skoro vzdal, ale diky iniciativě Chodci sobě se pokusit o řešení. Děkuji za pomoc.

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Vyřešený

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 19. 02. 2012

V obchodním centru Hloubětín (v přízemí Penny) je schodiště se sjezdem pro kočárky, který je směrem dolů po pravé straně schodiště. Problém je ovšem v tom, že mezi hlavním schodištěm a sjezdem chybí zábradlí - poměrně prudký sjezd, po intervenci byly pouze vyměněny skluzavky, resp. opatřeny varovnými černo žlutými pruhy s tím, že někdy se tady bude budovat výtah pro invalidy, kočárky, imobilní občany. Skluz je na hlvaním rameně a na jednom z bočních ramen schodiště. Nebezpečný skluz - pokud si nevšimnete, že je po pravé straně a vkročíte na něj, jedete až dolů, je možné se zachytit pouze zábradlí po pravé straně. Starší lidé se potřebují držet - nejčastěji vpravo - při sestupování ze schodiště zábradlí - ale mezi zábradlím a schodištěm je právě tento skluz. Jak by to mělo být ukazuje třetí fotka vstupu do podchodu - o kousek dál, na křitovatce Poděbradská - Slévačská. Děkuji za řešení.

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Zaslaný

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Tálínská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2012

Na začátku ulice Tálínská jsou umístěny zpomalovací zábrany tak nešikovně, že mezi nimi musí auta kličkovat - 3 cca po 10 metrech, vpravo (konec chodníku pro chodce), vlevo a zase vpravo. Chodec po skončení chodníku musí sejít do této slalomové dráhy. Opatřední moc nechápu - mělo se zabránit, aby se tu v mírné zatáčce nepotkávala protijedoucí auta? Ale ta se vždy vyhla, ulice je poměrně široká, naopak nyní - není tu ani značka, auta mají problém, z kterého směru mají přednost. Když se svezete linkou 296 (minibus) a náhodou řidič projede tuto slalomovou dráhu rychleji, budete si připadat jako 'nudle v bandě'. Pokud mělo být cílem zpomalení aut, pak by přece stačil klasický pahrbek, navíc, domů tady moc není - jedna firemní vila a ještě několik domů, pak ale následuje les, pod kterým řidiči sešlápnou plyn. Pak teprve následuje Tálínská ulice s domy po obou stranách - nejsem si jist, zda je u ústí do ulice zpomalovací pahrbek, ale měl by být právě tam. Zdůraznil bych ale hlavně to, že místo je nebezpečné hlavně pro chodce. Děkuji za řešení.

Pro chodce často kluzký vstup do vestibulu metra Hloubětín
Zaslaný

Pro chodce často kluzký vstup do vestibulu metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 02. 2012

Vstup do vestibulu (podchodu) metra Hloubětín od zastávky autobusu 110 (přede Havanou) je sice bezbariériový, ale hladký povrch sjezdu je zvláště nyní v zimním období, kdy mrzne, stéká tudy voda, často kluzký, často neudržovaný a tudíž nebezpečný pro chodce. Děkuji za nápravu. Dnes 13. února v cca 7.45 hod. to bylo však v pořádku, sice mokro, ale ne kluzko. Myslím si, že by k vyřešení pomohlo zdrsnění povrchu sestupu. Mám také pocit, že se v tom v minulosti už přece jen něco udělalo - nebýval tu dokonce od architekta ještě kluzší povrch? (mramor nebo něco takového). Nyní to je beton. A také jde o pravidelnou údržbu, třeba posyp (pískem).