Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice

Dobrý den,
kdo má pečovat o chodník v aleji spojující Novozámeckou a vlakovou zastávku Praha-Dolní Počernice, který vede přesně po hranici MČ Praha 14 a Dolních Počernic?
Na chodníku od podzimu leží souvislá vrstva hnijícího listí, která se pomalu, ale jistě, mění v bahnitý kompost, a pod níž téměř už ani není vidět asfalt. Hlavně za vlhkého počasí to i klouže, a projít na stanici bez zablácení obuvi už je prakticky nemožné. Listí s chodníku nebylo uklizeno ani při poměrně důkladném úklidu okolního parku před přibližně třemi týdny (že se úklid konal před opadem části listí a tudíž teď už jako by se nekonal je zde irelevantní).
Uvedený chodník je velmi používanou spojnicí mezi částí Hostavic a Dolních Počernic a vlakovou zastávkou, není vyloučeno, že je to nejfrekventovanější pěší komunikace v této oblasti. Domnívám se, že poté, co už byly vzorně uklizeny i kdejaké pěšinky a cyklostezky kolem Jahodnice, bylo by na čase očistit i tuto komunikaci. Dooufám, že se tak brzy stane, a že pokud náhodou během této 'zimy' nastane potřeba zimní údržby, nebude prováděna se stejným prodlením (a také nikoli solením, jak tomu občas bylo v minulých letech - stromům v aleji to opravdu nesvědčí).
Za kvalitu fotografie se omlouvám, foceno ráno za šera a tudíž rozmazáno, za světla nemám šanci se tam dostat.

Zaslal: Fatima Cvrčková, 28.11.2014 v 10:19

Praha 14-

Novozámecká, Praha 14

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.12.2014 13:41

Dobrý den,

chodník v Hostavicích spojující ulici Novozámeckou a železniční zastávku v Dolních Počernicích se nachází na rozhraní katastrálních území Hostavice a Dolní Počernice.
Odbor dopravy a ochrany prostředí ÚMČ Praha 14 pravidelně zajišťuje jarní a podzimní blokové čištění chodníků a komunikací ve své správě. Letošní podzimní blokové čištění proběhlo v nejzazším možném termínu, tj od 18.10. – 31.10.2014. Od 1.11.2014 do 31.3.2015 je zimní období, ve kterém se komunikace a chodníky uklízejí dle „Plánu zimní údržby“. Od 1.11. příslušného roku musí být lidé i technika smluvních organizací připraveni na úklid sněhu a likvidaci náledí a není možné tuto techniku využívat pro čištění komunikací a chodníků od spadaného listí. Příznivé a teplé klimatické podmínky způsobily, že listí na stromech neopadalo do konce října, ale až nyní, kdy je úklidová technika upravena na likvidaci sněhu a náledí. Z tohoto důvodu nemohlo být veškeré listí uklizeno v rámci pravidelného podzimního blokového čištění.
Odbor dopravy a ochrany prostředí ÚMČ Praha 14 přesto zajistí prostřednictvím jiné úklidové firmy dodatečný úklid spadaného listí na chodníku v aleji v Hostavicích.

S pozdravem

Bc. Pavla Šafránková
referent
Odbor dopravy a ochrany prostředí
oddělení dopravy
Úřad městské části Praha 14Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

F. Cvrčková: Dobrý den,
děkuji za povzbudiviou informaci, že listí z podzimu 2014 bude snad uklixzeno dříve než na podzim 2015. Dovoluji si však upozornit,m že ani v říjnu letošního roku v době blokového čištění uvedený chodník uklizen nebyl, listí bylo vyhrabáno pouze z přilehlého trávníku na straně Prahy 14 (ze strany Dolních Počernic ani to ne) a na chodníku všechno zůstalo.. Prosím proto o ověření, že uvedený chodník je skutečně zařazen do "Plánu zimní údržby" buď v rámci MČ Prahy 14, nebo Dolních Počernic - v minulosti již se stalo, že se k němu nikdo nehlásil a v důsledku toho chodník nebyl v zimě udržován.
Děkuji

F. Cvrčková
02.12.2014 v 15:40    

F. Cvrčková: Opožděně, ale přece - děkuji za uklizení chodníku několik málo dní po zaslání mého posledního komentáře. Chodník byl po celou zimu ve slušném stavu - nejsem si jista, zda díky úklidu nebo proto, že nemrzlo a nesněžilo.
16.02.2015 v 15:48    

Chodci Sobě: Děkujeme za informaci.
17.02.2015 v 13:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Novozámecká, Praha 14

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.