Filtr podnětů



Jiné, Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Kontejnery pro tříděný odpad jsou do kopce
Zaslaný

Kontejnery pro tříděný odpad jsou do kopce
Lipenské nám., Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 01. 2019

Na Lipenském náměstí jsou kontejnery do kopce, když je při odvozu nezabrzdí, sjíždí do vozovky +Zrušit výklenek a přidat kontejner na elektroodpad. Požadavek kontejnery často vyvážet – jsou stále plný!

Vegetace
Nově zaslaný

Vegetace
Froncova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 01. 2019

Zasahující vegetace do chodníku v ulici Froncova před domem č.p.303

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Nově zaslaný

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Vidlák, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

OKOLÍ HOSTAVICKÉHO POTOKA (MEZI LUCINKOVOU ULICÍ A VIDLÁKEM) A ROKYTKY

Zastřešení zastávky Novozámecká
Zaslaný

Zastřešení zastávky Novozámecká
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Zastřešení zastávky Novozámecká v obou směrech + osazení laviček. Zde odkaz na zastřešení zastávek https://www.pontte.cz/autob…/autobusove-zastavky-convi.aspx… které by odpovídalo normám vč. vyhlášky č.398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb 1. Zlepší se tak a zpříjemní doba čekání na příjezd autobusu, který při dnešní husté dopravě jezdí se zpožděním. 2. Lavička zpříjemní čekání obzvláště starším občanům, kteří jí velice rádi ocení.

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Zaslaný

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Vybudovat veřejné osvětlení podél chodníku, vchod park Pilská-Dřínovská, chodník je potmě!

Spadlý plot
Nově zaslaný

Spadlý plot
Zámečnická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 12. 2018

Spadla část plotu u opravovaného hřiště u ulice Zámečnická. Zakrývá celou šíři chodníku a má ostré hrany

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Zaslaný

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Direktivni uspořádání ve veřejném prostoru s tím, že nemůžete při výstupu z metra Nejít přes 'trh' nebo vás to zavede na cestu zase do obchodního centra cm. Já a věřím, že i jiní, kteří nechtějí nic koupit MUSÍ projít trhem a nebo projít hlavně zase na cestu do nákupáku! Omezuje to bezpečnost vystupujících z městské hromadné dopravy. Při nebezpečné situaci, kdy by měli všichni z metra Rychlé vystoupit, by došlo k ucpání průchodu lidmi. Myslím, že veřejný prostor u shromaždišti lidí má dané parametry na průchody a bezpečnost pohybu? To je znatelný jen při běžném provozu, kde lidé nemohou volně projít, když tam trhy jsou. Pokud Město část Praha 14 nepřemýšlí, měl by to udělat někdo, kdo nekouká jen na business a prospěch sebe. Ve smlouvě, předpokládám, že ji nikdo pořádně nečetl na úřadě. Nebo si nevšiml, že je tam je napsáno, toto uspořádání je jen pro maximální zisk! (chybí základní předpoklad farmařiny a příjemného projevu trhů) Netlačím na odstranění trhů, ale přesunutí do části, kde bude trh vypadat jako v jiných částech Prahy. Klidný, bez tlačenic, direktivy, hlavně bez dodávek. Nemůžete použít městský mobiliář, sednout si v teplém počasí u fontány, která tu je pro osvěžení. Okolo je mnoho volného prostoru, který nabízí toto využití s mnohem větším prospěchem pro veřejnost. Ale možná je v tom i někdo z úřadu zainteresovaný, aby to bylo takto, spojitost s nákupním centrem ccm a veřejným prostorem by nebyla poprvé ani naposledy. Osobně mě to přijde, jak z 80' let, kdy si dělali všichni, co chtěly a věřím, že provozovatel trhů je staršího ročníku, kdy se tyto direktivní metody prodeje běžně používaly. A rád v tom pokračuje za učasti Prahy 14. Mnohé velké nadnárodní řetězce již tyto praktiky k honbě za ziskem nepoužívají. Děkuji předem za odezvu. TL

Pytle s odpadky
Zaslaný

Pytle s odpadky
Breitcetlova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2017

Neustále (cca každé 2 dny několik posledních měsíců) na roh ulic Breitcetlova a Generála Janouška nějaký vandal odkládá modré pytle s odpadem... Je to neomalenost nejvyššího kalibru, přitom popelnice jsou asi 20m každým směrem. Měla by si na tohoto nevychovance počkat policie a napařit mu pěknou pokutu, navíc popeláři asi také nejsou nadšení a my občané už vůbec ne...

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Vyřešený

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2017

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o informaci, zda-li by bylo možné zřídit obousměrnou zastávku autobusu 224 v ulici Lednická v blízkosti křižovatky a novostaveb Břeclavská. Nejbližší zastávky jsou 'Kyjský hřbitov' a poté až zastávka 'Nádraží Kyje'. Z novostaveb Břeclavská chybí stále chodník, kterým by se dalo na zastávku 'Nádraží Kyje' bezproblémově dostat. Řešením jsou přivaděče k vlakům, ale ty se v tomto zimním období neudržují, tudíž tato varianta je špatná. Tato zastávka by byla hojně využívána převážně maminkami s kočárky a staršími lidmi žijícími v ulici Břeclavská. Prosím o vyjádření a věřím, že umístění zastávky v této lokalitě je žádaná věc a bude přínosem pro tuto nově vzrůstající oblast.

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
Zaslaný

Odpadky a psi exkrementy u MS Vybíralova a detskem hristi
Vybíralova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2016

Dobry den, poprosila bych o reseni situace, kdy se u skolek v ulici Vybiralova 968 a 967 opakovane nachazi velke mnozstvi psich exkrementu a odpadku, vc.skla a jinych pohozenych veci. Neni tydne, kdy by me deti nestouply do psich vykalu. Jde o lokalitu s velkym pohybem deti a nejsou tu zadne sacky ani odpadkove kose pro majitele psu. Rovnez by byla vhodna osveta obyvatel v okoli, jde o deti a situace se stava neunosnou. Stejny problem je i na okolnim detskem hristi, kde jde zejmena o sklo a povalujici se odpadky a nebezpecne lahve od alkoholu apod., casto jsou puvodcem samo dospivajici z nizkoprahoveho centra Jahoda, ktere ale snad bylo zalozeno proto, aby podobnym situacim predchazelo, ne je zpusobovalo. Tyto deti na hristi casto i kouri. Zaroven prosim, abych o reseni situace byla informovana na uvedeny email. V okoli bydli i slusni lide, kterym situace neni lhostejna. Dekuji, Mgr. Bc. Veronika Chrobok

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Bez odpovědi

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 02. 2016

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD. V minulosti tam někoho přepadli.

Nevábné okolí  Lednické a Břeclavské ul.
Zaslaný

Nevábné okolí Lednické a Břeclavské ul.
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 01. 2015

V blízkosti křižovatky Břeclavská a Lednická a dále o cca 50 m po ulici Lednická ve směru k nádraží Kyje se nachází mezi zelení 'umělé parkoviště', které je využíváno převážně nákladní dopravou. Jelikož plocha tohoto 'umělého parkoviště' není nikterak zpěvněna, dochází vlivem zdejšího parkování nákladních aut k stále se zvětšujícím nerovnostem a prohlubním, ve kterých se zachytává voda. Po následném výjezdu aut na ulici Lednická je tato voda a vzniklé bláto zanášeno na asfalt ulice Lednická a vzniká tak pro kolemjdoucí nepříliš vábné okolí. V suchých dnech rovněž dochází ke zvýšení prašnosti v této lokalitě.

Potulující se psi bojových plemen
Zaslaný

Potulující se psi bojových plemen
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 07. 2014

Na Černém Mostě se množí případy výskytu volně puštěných psů bojových plemen - samozřejmě bez náhubku. Někdy jsou tito volně puštění psi bez náhubku doprovázeni skupinkou mladých mužů nebo osamělým opilcem - to však obavy chodců nijak nesnižuje - spíše naopak. Zejména se tak děje v oblasti ulic Breitcetlova, Bryksova a Bobkova. Jeden ze psů často polehává před restaurací Pivní Bar Podkova na křižovatce Bryksova-Bobkova.

Chybějící značka (přechod pro chodce) Slevačská/Žárská/Kukelská
Zaslaný

Chybějící značka (přechod pro chodce) Slevačská/Žárská/Kukelská
Žárská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 07. 2014

U základní školy chybí značky přechod pro chodce...

Nekontrastní barva sloupků dopravních značek na území hl. m. Phy
Zaslaný

Nekontrastní barva sloupků dopravních značek na území hl. m. Phy
V chaloupkách, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2014

Vzhledem k tomu, že jsem slabozraký, světloplachý, tíží mě problém. že se v Praze (14, 9 ... určitě i jinde) rozmohlo obarvit sloupky dopravních značek na tmavě šedou barvu. Tato barva poměrně dost splývá buď s barvou vozovky nebo i chodníku, takže se dle mého nejen mě může snadno stát, že si sloupku nevšimnu a narazím do něho. Myslím si, že to může vadit i řidičům automobilů, např. při rychlé jízdě a nutnosti rychle zastavit. Tyto tmavě šedé sloupky nejvíce vadí např. když jsou umístěny dál od vozovky v chodníku nebo u přechodů pro chodce, pokud si cestu mírně nakrátíte. Bývaly doby, kdy byly sloupky s dopravními značkami obarvené bíle a tak kontrastovaly s okolím - chodníkem i silnicí. Neznám důvod, proč se to změnilo. Nevím, na koho se s tímto problémem obrátit, aby se tento problém vyřešil globálněji, nejen třeba na jednom místě nebo v jednom obvodě městského úřadu, ale třeba po celé Praze nebo i po celé republice. Pomůžete mi, prosím. Děkuji.