Filtr podnětů



Chodníky, Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Zaslaný

Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 12. 2018

Zvýšit bezpečnost a komfort pěší dopravy a cyklodopravy Vybudovat nový chodník s cyklostezkou+veřejné osvětlení od obraciště v Hostavicích podel vozovky Pilská (Lomnická) směr k ulici Českobrodská k Jahodnici + vybudovat tunel pod Malešickou tratí Přímo na proti přechodu od supermerketu Albert Zrušit původní chodník se zábradlím podél komunikace Pilská(Lomnická) mezi železničními mosty + upravit a rozšířit vozovku, a to i nájezd a vjezd z ulice Pilská(Lomnická). Podél nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou osadit ukazatele cyklostezek + osazení stromořadí podel celého nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou 1. Bude tak umožněn lepší provoz pro vozidla v ulici Pilská (Lomnická) mezi železničními mosty 2. Bude tak umožněn lepší vjezd a výjezd z ulice Pilská (Lomnická) na ulici Českobrodská 3. Bude tak vyřešena lepší bezpečnost pro projíždějící cyklisty 4. Chodník zámková dlažba. Cyklostezka asfalt 5. Možnost osazení dvou laviček

Bariérový chodník Pospíchalova
Nově zaslaný

Bariérový chodník Pospíchalova
Pospíchalova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 11. 2018

Při úpravě chodníků na bezbariérové se zapomnělo na chodník u vchodu do softballového areálu Spectrum z Pospíchalovy ulice. Zato protější odkladiště vraků končící plotem parkoviště má nájezd vzorný. Nešlo by to vyměnit :-) ?

Neexistující stezka do parku Pilská
Zaslaný

Neexistující stezka do parku Pilská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2018

Jedná se o podchod vedle a pod vlakovou tratí, což je jediná možná cesta do blízkého zrekonstruovaného parku Pilská. Bohužel cesta zde neexistuje a po každém dešti či sněhu se zde nedá chodit. Nejde tedy tento směr vůbec používat. Pomohlo by cestu pokrýt alespoň štěrkem nebo ještě lépe vytvořit plnohodnotný chodník.

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Vyřešený

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Už zase skáču přes kaluže. Tak by se dala popsat situace při vstupu do stanice metra Hloubětín (vchod nad schody od ulice Poděbradská vedle domu čp. 590) po každém dešti. Přestože se vchod před nedávnem opravoval, inženýři si neuvědomili, že voda neteče do kopce, proto tam při každém dešti vzniká louže a voda se tam docela dlouho drží.

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Vyřešený

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Chodník se kolem víka kanalizace nebezpečně propadá a různě vlní. Dobře je to vidět na fotografiích. Lokalizace: před vstupem do domu Poděbradská 558/125.

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
Zaslaný

Nebezpečný chodník na konci ulice Poděbradská ve směru jizdy na ČM.
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 08. 2016

Dobry den, Chodník který vede podél ulice Poděbradská, kde auta dále najíždějí na ulici Chlumecká ve směru na Černý Most mi připadá, že je velmi nebezpečný. Auta v lomené zatáčce často jezdí vysokou rychlostí. Chodník je velmi nizký a není ani moc široký. Vznikla zde před nekolika lety cyklostezka, tudíž je naročné se v určitých místech na choník vměstnat mezi jezdící auta a cyklistu. Pro chodce(zvlašť matky s dětmi a kočárkem) je nepřijemné tudy chodit. Bohužel se jedná o jedinou bezbariérovou cestu, která spojuje Hloubětín s Černým Mostem. Bylo by úžasné, když by se podařilo chodník alespoň opatřit zábradlím či betonovým mantinelem. Děkuji.

Rozšíření chodníku Praha  Bryksova 48 Černý Most
Zaslaný

Rozšíření chodníku Praha Bryksova 48 Černý Most
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2015

Příliš úzký chodník, prosíme o rozšíreni ....

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Vyřešený

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2014

Dobrý den, kdo má pečovat o chodník v aleji spojující Novozámeckou a vlakovou zastávku Praha-Dolní Počernice, který vede přesně po hranici MČ Praha 14 a Dolních Počernic? Na chodníku od podzimu leží souvislá vrstva hnijícího listí, která se pomalu, ale jistě, mění v bahnitý kompost, a pod níž téměř už ani není vidět asfalt. Hlavně za vlhkého počasí to i klouže, a projít na stanici bez zablácení obuvi už je prakticky nemožné. Listí s chodníku nebylo uklizeno ani při poměrně důkladném úklidu okolního parku před přibližně třemi týdny (že se úklid konal před opadem části listí a tudíž teď už jako by se nekonal je zde irelevantní). Uvedený chodník je velmi používanou spojnicí mezi částí Hostavic a Dolních Počernic a vlakovou zastávkou, není vyloučeno, že je to nejfrekventovanější pěší komunikace v této oblasti. Domnívám se, že poté, co už byly vzorně uklizeny i kdejaké pěšinky a cyklostezky kolem Jahodnice, bylo by na čase očistit i tuto komunikaci. Dooufám, že se tak brzy stane, a že pokud náhodou během této 'zimy' nastane potřeba zimní údržby, nebude prováděna se stejným prodlením (a také nikoli solením, jak tomu občas bylo v minulých letech - stromům v aleji to opravdu nesvědčí). Za kvalitu fotografie se omlouvám, foceno ráno za šera a tudíž rozmazáno, za světla nemám šanci se tam dostat.

Chodník Budovatelská
Zaslaný

Chodník Budovatelská
Budovatelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 09. 2014

Mezi Panorama Kyje a mostem do Satalic chybí několik desítek metrů chodníku. Ze strany mostu vede chodník a končí v poli. Ze strany Panorama Kyje není chodník vůbec ani na jedné straně. Lidé musí chodit po krajnici vedle projíždějících aut (což je dost nebezpečné na tak úzké silnici) anebo po poli.

Hloubetin - rozbité schody do vestibulu metra ve směru od Havany
Vyřešený

Hloubetin - rozbité schody do vestibulu metra ve směru od Havany
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 06. 2014

Dobry den, jezdim pres Hloubetin s kocarkem a vazim si toho, ze neni problem se dostat do metra nebo prejet silnici. Presto bych rada upozornila na nasledujici: Schody vedouci do vestibulu metra Hloubetin od obchodniho centra Havana jsou ulomene. Na prvni pohled je to drobna zavada, ale pokud specha nekdo rano do prace, spatne vidi, nese dite nebo velke bricho a nevidi pod nohy, pocita s pravidelnosti schodu a tyto ulomene schody mohou zpusobit neprijemna zraneni. Sjezd pro kocarky, ktery se pres schodiste klikati, pripomina spise terenni cestu, diky hrbolum kolem kanalu. Nicmene je prujezdny, hojne vyuzivany a zraneni na nem nehrozi. V pripade potreby upresnim. Dekuji.

Chodníky v dezolátním stavu v ulici Za Rokytkou č.35 a č.36
Vyřešený

Chodníky v dezolátním stavu v ulici Za Rokytkou č.35 a č.36
Za Rokytkou, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2014

Dobrý den, od roku 1995, kdy v ulici Za Rokytkou, Praha 9 - Kyje proběhla výstavba inženýrských sítí, byly chodníky před domy č. 35 a č. 36 poopraveny ani ne do původního stavu a ani nebyly dokončeny na navazující komunikaci, a jak plyne čas, tak z chodníků začíná být tankodrom. A je jen otázkou času kdy se tu někdo zraní nebo si poškodí kočárek. Prosím tedy o případnou pomoc s tímto problémem. Děkuji Štěpán

Rozbitý chodník u Rajské zahrady
Vyřešený

Rozbitý chodník u Rajské zahrady
Cíglerova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 05. 2014

Na chodníku vedoucím po tubusu metra u Rajské zahrady chybí mřížky u několika odvodňovacích kanálků. Občas je i vysypaná dlažba. Děkuju

Nedostatečné přizpůsobení pěším u metra Černý Most
Zaslaný

Nedostatečné přizpůsobení pěším u metra Černý Most
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 11. 2013

Dobrý den, Cesta z metra Černý Most k blízkému nákupnímu centru je velmi využívaná - určitě půjde o jedno z nejrušnějších míst na Černém Mostě. Ovšem přizpůsobena je na jistém úseku nedostatečně. V prvé řadě jde o příliš úzký chodník (mezi pěší zónou u metra a silnicí vedoucí od Bryksovy k budově Policie ČR), který je 'rozšířen' o vyšlapanou cestu podél něj. Především v deštivých dnech jsou tak lidé, kteří se na chodník nevejdou, nuceni chodit v blátě. Na jednom místě dokonce chodník zcela chybí a pěšina jej nahrazuje úplně. Do chodníku dále někde zasahují větrací šachty a lampy veřejného osvětlení - tím je chodník ještě více zúžen. Nakonec bych zmínil vysoký obrubník, který je při přecházení silnice (vedoucí k Policii ČR) potřeba překonat. A chybí tu i přechod pro chodce (i když auta tudy příliš nejezdí). Celkově jde tedy o znevýhodněné místo pro vozíčkáře či nevidomé. Co by se dalo navrhnout je prodloužení (v místě, kde zcela chybí) a rozšíření chodníku. Na místě, kde chodník přímo sousedí se silnicí, pak nejlépe rozšířit směrem do vozovky (posunutí šacht by předpokládám nebylo to jednodušší). Silnice ulice Bryksova by tak sice přišla o 5-6 parkovacích míst, ale bylo by to za cenu toho, že by se zlepšily podmínky pro dopravu, která je zde intenzivnější než ta automobilová - tedy pro pěší. Dále by se zde mohl dodělat již zmíněný přechod pro chodce. (Ke každému problému přikládám fotografii.) S pozdravem, Zeman Vít

Absence chodníku v Budovatelské ul.
Zaslaný

Absence chodníku v Budovatelské ul.
Budovatelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 06. 2013

Ulice Budovatelská v úseku mezi Kyjemi na Hutích a Satalicemi zcela postrádá chodník. Konkrétně je to část od nájezdu na Pražský okruh k ulici K viaduktu. Od vybudování nových domů na okrajové části Kyjí na Hutích po silnici prochází denně mnoho lidí a z pohledu člověka dopravujícího se jak MHD, tak na kole, je tento úsek celkem nepříjemný. V okolí se značí cyklotrasy (Na Hutích), nebo větší smysl postrádající přechody (Satalice, u šraněk) - chci se zeptat, zda se plánuje chodník v této části, nebo alespoň mírné rozšíření silnice.

Rozbité schody
Vyřešený

Rozbité schody
Kuttelwascherova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 06. 2013

Na několika místech chybí kusy schodiště. Za šera lze díru snadno přehlédnout. Do děr se snadno zaklíní noha nebo dojde ke ztrátě rovnováhy.