Podněty nahlášené v Praha 14

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 14

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Rozbitá vozovka v Pilské ulici
Zaslaný

Rozbitá vozovka v Pilské ulici
Pilská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 10. 2019

Rozbitá vozovka pod železničním mostem na trati Praha - Běchovice směr Praha Malešice Podjezd se nachází v ulici Pilská směrem ke křižovatce Českobrodská - Lomnická

Nedokončený chodník v Černičné ul.
Nově zaslaný

Nedokončený chodník v Černičné ul.
Černičná, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 07. 2019

V Praze – Kyjích v ulici Černičná je rekonstruován chodník, ale na jedné straně zůstává nedokončený. Při přechodu na druhou stranu pak v průchodu brání překážka. Chodci s kočárkem nebo malými dětmi jsou nuceni jít po silnici. Pokud by chodník byl prodloužen o cca 8 metrů, můžou chodci bezpečně přejít na druhou stranu a pokračovat v chůzi po chodníku a ne po silnici.

Chybějící chodník podél Mochovské
Zaslaný

Chybějící chodník podél Mochovské
Mochovská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2019

V Hloubětíně na Praze 14 v Mochovské ulici chybí pěší vazba podél této komunikace v úseku mezi Zelenečskou a Zámečnickou. Silnice je sama o sobě úzká, širší vozidla (popeláři) mají problém podél zaparkovaných aut projet, a tak stejně jezdí jedním kolem mimo vozovku. Vzniká tak podél celé silnice bahnitý pruh, do kterého musí uhýbat chodec jdoucí vozovkou. Bylo by vhodné vyřešit tento úsek komunikace jako celek. Zvětšit i počet parkovacích stání např. šikmým parkováním, ale hlavně vybudovat chodník. Chodí tudy i děti do školy!

Chybějící chodníky  ulice Kukelská a okolí
Zaslaný

Chybějící chodníky ulice Kukelská a okolí
Kukelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2019

V Kukelské ulici chybí především chodníky, možná i přechody. Na obrázku pod číslem 2 chybí od domu chodníky po obou stranách, lze jít tudy pouze po silnici, po přechodu na druhou stranu také chybí chodník. Na obrázku číslo 3 také chybí chodník, stačilo by prodloužit až k domu místo chroští, nelze zde přejít jinak než po silnici mezi parkujícími auty bez přechodu. Na obrázku 4 chybí zcela k domu chodník, je tu pouze vyšlapaná cestička nebo lze jít po parkovišti mezi auty. Myslím, že je zde velký dluh z minulosti, a za dobu 6 let, co tu bydlím, se nic nezměnilo.

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Nově zaslaný

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Opravit obecní studny a osadit pumpou ostrůvek Vidlák Novozámecká Ostrůvek Novozámecká Včelničná a u parku Vidlák která byla zasypána při rekonstrukci parku. Obec by měla mít zájem a to z hlediska ochrany vodních zdrojů dle zákona.

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Zaslaný

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Hruškovská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Nefunkční veřejné osvětlení na nástupišti směr Praha nefunkční osvětlení v čekárnách a nefunkční rozhlas hlášení odjezd vlaků

Chodnik Horousanska
Zaslaný

Chodnik Horousanska
Horoušanská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 02. 2019

Chodnik v Horousanske ulici nedaleko namesti u metra Hloubetin se snad ani neda nazvat chodnikem, neda se totiz po nem bez uhony chodit. Problem pretrvava jiz nekolik let. Musi se chodit po silnici a uskakovat pred projizdejicimi auty. Praha 14 radeji postavi rozhlednu nebo ohyzdne komunitni centrum nez se snazit o napravu problemu, ktere jsou pro obcany dulezitejsi.

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Zaslaný

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 02. 2019

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových a v okolí autobusové zastávky není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD.

Kontejnery pro tříděný odpad jsou do kopce
Zaslaný

Kontejnery pro tříděný odpad jsou do kopce
Lipenské nám., Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 01. 2019

Na Lipenském náměstí jsou kontejnery do kopce, když je při odvozu nezabrzdí, sjíždí do vozovky +Zrušit výklenek a přidat kontejner na elektroodpad. Požadavek kontejnery často vyvážet – jsou stále plný!

Vegetace ve Froncově ul.
Zaslaný

Vegetace ve Froncově ul.
Froncova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 01. 2019

Zasahující vegetace do chodníku v ulici Froncova před domem č.p.303

Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Zaslaný

Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 12. 2018

Zvýšit bezpečnost a komfort pěší dopravy a cyklodopravy Vybudovat nový chodník s cyklostezkou+veřejné osvětlení od obraciště v Hostavicích podel vozovky Pilská (Lomnická) směr k ulici Českobrodská k Jahodnici + vybudovat tunel pod Malešickou tratí Přímo na proti přechodu od supermerketu Albert Zrušit původní chodník se zábradlím podél komunikace Pilská(Lomnická) mezi železničními mosty + upravit a rozšířit vozovku, a to i nájezd a vjezd z ulice Pilská(Lomnická). Podél nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou osadit ukazatele cyklostezek + osazení stromořadí podel celého nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou 1. Bude tak umožněn lepší provoz pro vozidla v ulici Pilská (Lomnická) mezi železničními mosty 2. Bude tak umožněn lepší vjezd a výjezd z ulice Pilská (Lomnická) na ulici Českobrodská 3. Bude tak vyřešena lepší bezpečnost pro projíždějící cyklisty 4. Chodník zámková dlažba. Cyklostezka asfalt 5. Možnost osazení dvou laviček

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Zaslaný

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Vidlák, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

OKOLÍ HOSTAVICKÉHO POTOKA (MEZI LUCINKOVOU ULICÍ A VIDLÁKEM) A ROKYTKY

Zastřešení zastávky Novozámecká
Zaslaný

Zastřešení zastávky Novozámecká
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Zastřešení zastávky Novozámecká v obou směrech + osazení laviček. Zde odkaz na zastřešení zastávek https://www.pontte.cz/autob…/autobusove-zastavky-convi.aspx… které by odpovídalo normám vč. vyhlášky č.398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb 1. Zlepší se tak a zpříjemní doba čekání na příjezd autobusu, který při dnešní husté dopravě jezdí se zpožděním. 2. Lavička zpříjemní čekání obzvláště starším občanům, kteří jí velice rádi ocení.

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Zaslaný

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Vybudovat veřejné osvětlení podél chodníku, vchod park Pilská-Dřínovská, chodník je potmě!

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Zaslaný

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2018

Hostavice a Dolní Počernice jsou – přesněji byly – klidnými a bezpečnými sousedskými a rodinnými čtvrtěmi, kde součásti života je spousta dětí na ulicích, maminky s kočárky, starší spoluobčané, rodinné akce, cyklisté atd. Bohužel již tomu tak není a to zejména z důvodu neřešení enormního nárůstu silniční dopravy. Největší dopravní zatížení, kde se situace neustále zhoršuje, je v ulici Novozámecká, která se díky silničnímu propojení Horních a Dolních Počernic stala součástí alternativních komunikací k Pražskému okruhu / Štěrboholské spojce a Českobrodské. Téměř každý z celkem cca. 5 000 obyvatel Hostavic / Dolních Počernic, kdo chce využít PID na nádraží Praha – Dolní Počernice, musí přejít ulici Novozámeckou, kde v úseku Hostavic NENÍ JEDINÝ FUNKČNÍ PŘECHOD PRO CHODCE. Je taková situace normální!? V části úseku ulice Novozámecká je sice omezena rychlost na 30 km/h, tu ale reálně většina projíždějících motoristů nedodržuje a toto opatření je nedostatečné. Nezřídka se stává, že přecházející občané na poslední chvíli uskakují před rychle a bezohledně se řítícími automobily. Nejhorší situace je zejména v ranních hodinách, kdy ulicí Novozámeckou téměř nepřetržitě projíždějí kolony rychle jedoucích řidičů spěchajících do práce a využívajících propojení Horních a Dolních Počernic jako alternativu k Pražskému okruhu. V této době je velmi nebezpečné pokoušet se ulici přecházet. Jaká opatření povedou k nutnému zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicích / Dolních Počernicích v ulici Novozámecká: 1. Zřídit dostatečné množství bezpečných přechodů pro chodce, nejlépe včetně semaforů. 2. Pravidelně, nejlépe v ranních hodinách, zajistit policejními hlídkami dodržování pravidel silničního provozu. 4. Zavést kamerové měření rychlosti. 5. Instalovat zpomalovací semafory. 6. Zřídit oblast maximálně povolené rychlosti na 30km/h. … případně zavést další dopravně / bezpečnostní opatření. Vybudovat bezbarierové přechody Z Novozámecké na ostrůvek na obraciště BUS Novozámecká-Lomnická a přechod z ulice Včelničná přes Novozámeckou přechody na Lipenském náměstí a přechod z ulice Hruškovské přes Novozámeckou Pak je tu problém ulice Osetá jak zde vybudovat chodník a přechod přes Novozámeckou? Parkovaci plochy lze zřídit v Novozámecké a to od ulice Včelničná k Lipenskému náměstí a to po levé straně směrem k Dolním Počernicům je zde dostačující prostor a přechod z Malšovského náměstí přes Vokřínskou k ulici K Luhu přechod Pilská Lucinkova Návrh Lipenské Náměstí od Vokřínské přechod k ulici Čenkova z Novozámecké k ulici Čenkova Z lipenského Náměstí přes Novozámeckou Návrh vybudování chodníku od ostrůvku Vidlák podel Novozámecké k Osetý dále pak ke Včelníčný+přechod+vybudování chodníku ve Včelničný Dopravní opatření - např. parkování v Novozámecké ulici a další § Doplnit značku „zóna 30“ – doplnit stávající až za viadukt v Pilské a do Novozámecké na úroveň mezi Vidlákem a Osetou – doplnění značkou