Překážející zábradlí a předimenzovaný chodník v ulici Arnošta Valenty

Dobrý den,

při vzniku nového parku jižně od sídliště Černý Most II vznikla i úprava navazujících pěších spojů. Podle mě však trochu nešťastně a bez respektování nového Manuálu tvorby veřejných prostranství. Mezi chodníkem a silnicí v ulici Arnošta Valenty se tak objevilo červenobílé zábradlí bez zjevného účelu (v přímé návaznosti trasy od mostu přes Ocelkovu do přírody za sídlištěm) . V ulici projede maximálně zhruba 1 automobil za 5 minut a to pomalou rychlostí, účel 'ochrany pěších před automobilovou dopravou' zde tedy rozhodně nefunguje.
V místě návaznosti místa na park pak nesmyslně vznikl 2. chodník (viz foto). Prosil bych o vysvětlení, nepřijde mi, že by tu chodily davy lidí. Celá situace vypadá tak, že je zde asfaltový chodník pro cyklisty (u vjezdu ze silnice je značka se zákazem vjezdu motorovým vozidlům) a dláždený pro pěší. A zábradlí má tak fungovat k tomu, aby lidé nechodili po chodníku asfaltovém. Je to opravdu záhada, jak to pan technik zamýšlel... Je však nutné si uvědomit, že reálná situace funguje jinak. Asfaltová cesta dál pokračuje k rybníku Mariňák a po něm chodí hodně pěších. Celá situace je nešťastnější v tom, že na asfalt přes zákaz vjíždí auta a zkracují si tak cestu k Mariňáku (může jít o rybáře nebo obyvatele zahrádkářské kolonie u rybníka). Chytřejší by například bylo, kdyby zde byl jediný chodník sdílený pěšími a cyklisty (tak to funguje v realitě - tedy moc cyklistů tu ani nejezdí).
Pokud se chodníku navíc nezbavíme, bylo by skvělé, kdyby se tak aspoň stalo v případě zábradlí. Dobré by také bylo, kdyby se nějak vyřešila situace s vjíždějícími auty (prosím NE dalším zábradlím, ale třeba sloupky, nebo většímu zamezení průjezdnosti přímo u Mariňáku - a to něčím co už nebude proti zmíněnému Manuálu).

Děkuji.

Zaslal: Vít Zeman, 06.03.2016 v 09:23

Praha 14-
 
 
 
 

Arnošta Valenty, Praha 14

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Radmil Šupík: Uvědomte si, že mezi počtem resp. velikostí chodníků a spokojeností plánovačů "dobra" existuje přímá úměra.

Můžete se "pokochat" např zde:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1148779511822885.1073741873.676720845695423&type=3

to je krásný svět, svět dobra, samé chodníky..

Pozn.: a to jsem chodec a v létě cyklista. Autem vozím hlavně starou babičku..
ale tohle "dobro" mi trochu zvedá mandle.. :-)
26.03.2016 v 21:22    

Vít Zeman: Je to sice trochu mimo (jiné místo Prahy), ale co konkrétně se Vám na návrhu nové Táborské a ostatních ulic v okolí nelíbí, smím-li se zeptat? Popravdě, tento návrh vnímám jako kvalitní (i když také velmi revoluční, to je pravda - ale taky si myslím, že už to bylo po těch 26 letech po revoluci třeba). Na druhou stranu můj podnět ukazuje na zcela nekoncepční řešení, kdy rozhoduje technokrat (tak si aspoň představuju to: "jeden chodník pro chodce, jeden pro cyklisty a sem dát zábradlí, aby to těm lidem došlo").
27.03.2016 v 13:26    

Vít Zeman: Abych tedy dodal, co se mně na Táborské líbí - místo parkoviště plácek na shromažďování (v tom místě nic takového není a chybí to tu), vznik chodníků na místech kde chybí. Zatímco v případě Černého Mostu - širší chodník nám chybí u metra, kde lidi musí chodit po často rozbahněné cestě (http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/893/nedostatecne-prizpusobeni-pesim-u-metra-cerny-most), ale zato se nový objeví na místě, kde fakt k ničemu není u nového parku (tedy, i zde by se dalo říct "parku" - jde o spíše výsměch kvalitnímu životnímu prostředí)...
27.03.2016 v 13:34    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Arnošta Valenty, Praha 14

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Parkování vozidel v Mansfeldově ulici

Praha 14, 24. únor 2015 Zaslaný

Zastřešení zastávky Novozámecká

Praha 14, 23. prosinec 2018 Zaslaný

Chodník zahrazený kontejnery - Na Hřebenkách

Praha 5, 11. leden 2016 Zaslaný

Dostupnost obchodního domu Šárka

Praha 6, 21. srpen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty