Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor

Direktivni uspořádání ve veřejném prostoru s tím, že nemůžete při výstupu z metra Nejít přes 'trh' nebo vás to zavede na cestu zase do obchodního centra cm. Já a věřím, že i jiní, kteří nechtějí nic koupit MUSÍ projít trhem a nebo projít hlavně zase na cestu do nákupáku!

Omezuje to bezpečnost vystupujících z městské hromadné dopravy. Při nebezpečné situaci, kdy by měli všichni z metra Rychlé vystoupit, by došlo k ucpání průchodu lidmi. Myslím, že veřejný prostor u shromaždišti lidí má dané parametry na průchody a bezpečnost pohybu? To je znatelný jen při běžném provozu, kde lidé nemohou volně projít, když tam trhy jsou.

Pokud Město část Praha 14 nepřemýšlí, měl by to udělat někdo, kdo nekouká jen na business a prospěch sebe. Ve smlouvě, předpokládám, že ji nikdo pořádně nečetl na úřadě. Nebo si nevšiml, že je tam je napsáno, toto uspořádání je jen pro maximální zisk!
(chybí základní předpoklad farmařiny a příjemného projevu trhů)

Netlačím na odstranění trhů, ale přesunutí do části, kde bude trh vypadat jako v jiných částech Prahy. Klidný, bez tlačenic, direktivy, hlavně bez dodávek. Nemůžete použít městský mobiliář, sednout si v teplém počasí u fontány, která tu je pro osvěžení.

Okolo je mnoho volného prostoru, který nabízí toto využití s mnohem větším prospěchem pro veřejnost.
Ale možná je v tom i někdo z úřadu zainteresovaný, aby to bylo takto, spojitost s nákupním centrem ccm a veřejným prostorem by nebyla poprvé ani naposledy.

Osobně mě to přijde, jak z 80' let, kdy si dělali všichni, co chtěly a věřím, že provozovatel trhů je staršího ročníku, kdy se tyto direktivní metody prodeje běžně používaly. A rád v tom pokračuje za učasti Prahy 14. Mnohé velké nadnárodní řetězce již tyto praktiky k honbě za ziskem nepoužívají.

Děkuji předem za odezvu.
TL

Zaslal: Jan Nechvátal, 17.04.2018 v 02:19

Praha 14-
 
 
 

Bryksova, Praha 14

Aktualizace podnětu

26.05.2018

Nechvatal přidal následující aktualizace podnětu:

Došlo k zlepšení, ale stále se nejedná o farmářské trhy, ale tržnici s v prostoru, který je určený k volnému pohybu a odpočinku. Stále je tak volný prostor nevyužitý a prostor, kde má být volný pohyb je zaplněný. Nikdo nekomunikuje, takže nevíme z jaké strany ke zlepšení došlo a co je k tomu přimělo. Mezi tím se mě podařilo zjistit, že stánky zasahující do výstupu z metra jsou v rozporu se směrnicí DPP a to tak, že zasahují do evakuačního koridoru. Jak již bylo zmíněno v případě mimořádné situace musí být cesta volná!


 
 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 29.05.2018 03:26

Dobrý den, děkujeme za podnět. Situace by měla být nyní už klidnější. Podařilo se nám tržiště posunout od vstupu do metra Černý most a Rajská zahrada, na váš podnět jsme brali ohled a situaci vylepšili v rámci možností. Pokusím ještě vyjednat vstup do evakuačního koridoru.

Děkuji za zaslaný podnět.
Adéla Nováková, koordinátorka bezmotorové dopravy v Praze 14Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Dobrý den, velice se omlouváme za opožděné zveřejnění podnětu, měli jsme problémy s poštovním serverem, který nehlásil došlé podněty. Děkujeme za pochopení.
17.04.2018 v 02:22    

h.: Stejný problém byl u stanice metra Anděl. Tedy v dáááávných dobách, kdy tam ještě šlo z metra vystupovat. Teď se problém paradoxně vyřešil - není tam půl roku ani výstup z metra, ani farmářský trh.
17.04.2018 v 10:37    

Václav: Naprosto souhlasím,je to opravdu něco strašného.Tady evidentně pořadatel asi nikdy neviděl fungující farmářský trh. Jedno velké parkoviště aut. Do toho kadibudka jako pěst na oko,........................
10.05.2018 v 22:06    

Adéla Nováková: Dobrý den,

děkujeme za podnět. Situace by měla být nyní už klidnější. Podařilo se nám tržiště posunout od vstupu do metra Černý most a Rajská zahrada, na váš podnět jsme brali ohled a situaci vylepšili v rámci možností. Pokusím ještě vyjednat vstup do evakuačního koridoru.
Děkuji za zaslaný podnět.

Zdraví cyklokoordinátorka Adéla Nováková
28.05.2018 v 16:49    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Bryksova, Praha 14

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty